Şimdi Ara

Havalı tüfek ile av olur mu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
33.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar beğendiğim bir havalı tüfeği yarın alıcam ve önümüzdeki haftada köye gidicem ama 1-2 tane sorum vardı

*Havalı tüfek ile av yapabilir miyim (en azından kuş )
    *Havalı tüfek plastik mi olucak çünkü fiyatı 85 tl ama yorumlar ve özelliği güzel . ucuz olmasının sebebi türk malı vergi yok .
    *Dürbün takmama gerek var mı . çoğu kişi dürbünsüz daha iyi diyor .

teşekkürlr

• 85 milyonluk havalı tüfekle hiç bişey vuramazsın bende 450 liralık bir havalı tüfek var 10 x lazer dürbünlü para biriktir av için böyle bişey al
  • Vurulur ama 85 liralıkla değil internette biraz araştırırsan 200 civarlarında iyi havalı tüfekler bulabilirsin

http://www.youtube.com/watch?v=sbJeJ5PVMUM

Eğer çok çok iyiyse domuz bile avlayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

85 milyonluk havalı tüfekle hiç bişey vuramazsın bende 450 liralık bir havalı tüfek var 10 x lazer dürbünlü para biriktir av için böyle bişey al

ne alaka arkadas bende 45 liralık havalı tüfek var smk b2 sana neler avladıgımı pm den atayım istersen:D allah allahh
  • valla ben aldım 450 tl ye süper HAtsan Torpedo 150 bnmki
    al videosuda buhttp://www.youtube.com/watch?v=WDlt5lhPMGQ
  • Hava tüfekle av yapmak yasak Olaki ormanda jandarmaya yakalanırsan "Hedef koydum onu vuruyodum" desen bile tüfeğine el koyarlar. Ayrıca para ve hapis cezası da vardı bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konig1966

merhaba arkadaşlar beğendiğim bir havalı tüfeği yarın alıcam ve önümüzdeki haftada köye gidicem ama 1-2 tane sorum vardı

*Havalı tüfek ile av yapabilir miyim (en azından kuş )
    *Havalı tüfek plastik mi olucak çünkü fiyatı 85 tl ama yorumlar ve özelliği güzel . ucuz olmasının sebebi türk malı vergi yok .
    *Dürbün takmama gerek var mı . çoğu kişi dürbünsüz daha iyi diyor .

teşekkürlr

bak arkadasım ilk basta av yasak bu tüfeklerle yakalanırsan tüfegine el konulup yüklü meblağda ceza yersin
    ikincisi plastik olmasına gerek yok bunlar maliyeti az olan tüfekler onun için ve ülkemizde gelişmiş durumda bu alan ondan ucuz
    ücüncüsü ilk deneyiminse dürbünü bosver sen biraz alıstır kendini hafif ustalas ondan sonra dürbün alırsın bu konuda istedigin soruyu sorabilirsin ve alacagın tüfek nedir ?85 lira demişsin torun mu alcaksın??
  • Avcı belgen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıLGıM

Avcı belgen varmı ?

avcı belgesine gerek yok zaten kardeşim çünkü bu tüfekler sessiz oldugundan av tüfekllerine göre avcıyla avı eşit seviyede tutmuyo, av denilen iş ise avcıyla avın aynı sartlar ve olanaklar altında yapılması gereken bir iş oldugundan bu tüfek onun için sessiz kalıyo ve avcı bir adım önde baslıyo onun için yasaklamışlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri_pislik

quote:

Avcı belgen varmı ?

avcı belgesine gerek yok zaten kardeşim çünkü bu tüfekler sessiz oldugundan av tüfekllerine göre avcıyla avı eşit seviyede tutmuyo, av denilen iş ise avcıyla avın aynı sartlar ve olanaklar altında yapılması gereken bir iş oldugundan bu tüfek onun için sessiz kalıyo ve avcı bir adım önde baslıyo onun için yasaklamışlar :D

Alakası yok sonuçta av yapıyosun ve canlıları avlıyosun o halde herkes eline alsın tüfeği çıksın avlanmaya. Her işin bir usulü var.
  • çok iyi olur çokta güzel olur yap sen bizde izlerik
  • quote:

quote:

quote:

Avcı belgen varmı ?

Alakası yok sonuçta av yapıyosun ve canlıları avlıyosun o halde herkes eline alsın tüfeği çıksın avlanmaya. Her işin bir usulü var.

ben sana bu tüfek için avcı belgesine gerek yok dedim ve devam ettim 'zaten bu tüfekle av yapamaz dedim ' okdugunu iyi bi anlarsan aynı fikirde oldugumuzuda anlarsın :D ki sen her işin usulünden bahsediyosun bunun usulüde avcılık yapmamak onu söyledim okee??:D
  • Arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ediyorum .

*Silah sessiz olduğu için jandarmanın sizi ziyarete gelmesi diye bir şey yok .
    *Alacağım silah torun markası
    *Ürün linki:http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=32
    *Ürün yorumlarıda olumlu . bu gibi ürünler 200-300 lira diyorlar . Türk malından kazanıyor ürün
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ediyorum .

*Ürün yorumlarıda olumlu . bu gibi ürünler 200-300 lira diyorlar . Türk malından kazanıyor ürün

yok bu gibi ürünler nnormal fiyat yine bu fiyatlarda daha iyileri kesinlikle birkaç level daha iyileri 200-300 lira hilal av kesinlikle bu işte bir numaradır öneririm.ayrıca ttorun türk malı güzel tüfekler üretir yani acemilik atmaya hem dayanıklı hemde güzel tüfektir agırdır güçlüdür seni tatmin eder öneririm.:D
  • quote:

quote:

yok bu gibi ürünler nnormal fiyat yine bu fiyatlarda daha iyileri kesinlikle birkaç level daha iyileri 200-300 lira hilal av kesinlikle bu işte bir numaradır öneririm.ayrıca ttorun türk malı güzel tüfekler üretir yani acemilik atmaya hem dayanıklı hemde güzel tüfektir agırdır güçlüdür seni tatmin eder öneririm.:D

söylemeyi unuttum ayrıca,ben su anda 4.5. mm kullanıyorum bana güçsüz gelmeye basladı sana kesinlikle 5.5. öneririm daha güçlü oldugu kesinlikle anlasılır :D
  • quote:

quote:

quote:

söylemeyi unuttum ayrıca,ben su anda 4.5. mm kullanıyorum bana güçsüz gelmeye basladı sana kesinlikle 5.5. öneririm daha güçlü oldugu kesinlikle anlasılır :D

teşekkürler hocam sağolun

önümüzdeki hafta köydeyim bizim köyde yenilenebilir çok kuş var . inşallah arzum gerçekleşir
  • av omasına olurda arkadaşım bira empati gerek. havalı tüfek ne kadar iyi olursa olsun vuracağın canlıya extra acı yaşatıyosun . ava barut yakışır arkadaşlar yanlış bişey havalıyla avlanmak.
  • havalı ile ilk defa av yapacaksan dürbünü 2. planda bırak. pratik kazan. modellerden markalardan anlamam ama torun markalı bir tüfek kullanmıştım. atış talimi yapıyordum ilk önce. yaklaşık 30 35 mt. uzaklık vardı ve baya randımanlı geldi bana. Tabi kuş vuramadım o ayrı
  • bende torun marka havalı tüfek var dürbünle kullanmak zor hedefi alakasız gösteriyor ayar yerinden ayar yapılmıyo sanırsam yada ben beceremedim:)
    arkadaşın biri havalı tüfekle avlanmak 1-0 önde başlamak demiş sessiz olduğundan zaten hayvan silahın sesini duyduğunda iş işten geçmiş oluyor nasıl bir alaka kurmuş anlamadım,ve havalı tüfekle avlanmak daha ustalık ister çünkü tek mermi atarsın ama normal tüfekle bir sürü saçma gider elbet biri hedefi vurur.
    ben bitane kuş vurdum bacağının üstünden girmiş parçalamıştı zaten vurduğuma çok pişman oldum üzüldüm şimdi hedef koyup hedefe atıyorum eğlencesine bencede doğru olanı bu..
  • Hayvanı yaralar, ama yakalayamazsın.Yazık olur.
    Avcılığa eyvallah karıştığım yok ama, hayvanı yaralayıp sakatlayıp kaçırırsan işte o canilik, vahşilik olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.