Şimdi Ara

Havaalanı 5G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
3
Favori
6.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben bir türlü 5G şebekesi bulamadım.

telefonum ve sim kartım 5G uyumlu.

• Telefonunuz ne?

Hava alanında ve Taksim'de İstiklâl'de çok önceden 5G yakalayanlar oldu.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    iPhone 13 pro max
    Ben yakalayamadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • iPhonelarda 5g kapalı olarak geliyor. Apple yazılım ile açması gerekiyor diye biliyorum. Ülkede de resmi olarak yaygın kullanıma başlamadığı için Apple henüz özelliği açmadı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kardia K kullanıcısına yanıt
    Doğru olabilir. Benimde çok bilgim yok. Bizim iphone konusunda bir sorayım bakayım. Tşkler.

• Evren7 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Iphone'lar ve Samsung'lar donanımsal olarak 5G desteklese ve 5G'li satılsa bile ülkemizde resmi 5G olmadığı için ülkemiz şebekelerinde 5G ile çalışmıyorlar. İleride bir yazılım güncellemesi ile Türkiye için 5G'yi açacaklar.

Ha yurtdışına gittiğinizde 5G kullanılan bir ülkede oranın hattını aldığınızda orada 5G kullanabileceksiniz. Oralarda açıktır. Ama ülkemiz için kapalı.

Samsung’larda yurtdışında Türkiye hatlarıyla 5G çalışıyor, ayarlarda seçilememesine rağmen.

• Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt

Turkcell'de çalışıyor mu acaba, denediniz mi hiç? Diğerleri kabul ediyor da, Turkcell Samsung'ları 5G desteklemiyor deyip 5G mesajını geri çeviriyor. Ondan merak ettim.

Turkcell mesajı reddediyor ama ben kullandım İsviçre’de. Ayrıca Vodafone da kullandım.

Havaalanı 5G

Vodafone ve Turk Telekom cihaz kontrolü yapmıyor gibi bir şey zaten. Turkcell sadece kendi sattığı model cihazları 5G'li sayıyor şimdilik. Yurt dışında kullandırtıyorsa iyiymiş.

• Samsung da Yurtdışı romu yüklendiğinde aktif kullanılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende Almanya’daydım. Vodafone kullanıyorum ama orda da 5G görmedi. Vodafone.de olarak görmedi. Ama belki başka şebekelerde vardı. Onu denemek hiç aklıma gelmedi.

Iphone kullanıyorsanız olmaz maalesef. Ben Almanya’da S22 ultra ile vodafone tr sim kart ile vodafone.de şebekesinde hep 5g’deydim.

Anladım dostum. Güncelleme bekleyeceğiz demek ki. Teşekkürler.

Aslında yazılım güncellemesi bile değil, arada gelen şebeke güncellemeleriyle değişecek muhtemelen. Örneğin Turkcell 52 bilmem kaç versiyonuna geçerken 5g seçeneği açılacak belki.

• Iphone’da *3001#12345#* aradığınızda şebeke modları görünür bu arada. Ui_nr_5gswitch kapalı örneğin. Bu da 5g seçilememesi demek.

Havaalanı 5G

• circassianman kullanıcısına yanıt

Evet Rom ile beraber CSC de değişiyor 5g Aktif olacaktır.

Havaalanı 5GGeek Zone (Android)youtube
    Hello everyone, in this video I'll explain how to change CSC for free (tested with One UI 4) IMPORTANT: make sure that CSC you choose are included on your installed firmware IMPORTANT 2: On the new version of samfw (3.0) you have to activate USB debugging in the development options and activate the testmode as indicated on the software at the time of the change (open the phone app and type *#0*#). also the reboot is now automatic and it works the first time. I specify that I am not responsible for a bad use of this software (as for example has end of FRP unlocking on stolen devices) I present here only the function of change CSC. Download: https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click Subscribe for more free tips 😁
    https://www.youtube.com/watch?v=hlvo8sUtzds
  • Dediğim gibi samsungta orijinal romda ayarlarda 5g seçeneği olmasa da yurtdışında turkcell ve vodafone ile kullanılabiliyor 5g. Yurtiçinde deneme fırsatım olmadı.

Bu konuda Turkcell’i aradım yazılımı Apple vermiyor dediler. Sonra Apple ile yaklaşık 2 saat görüştüm 2. görüştüğüm kademli mühendis arkadaş bunun tamamen uydurma olduğunu operatör güncellemesini Turkcell’in göndermesi gerektiğini Apple 5G desteği standartları vs için daha lisans almadığı için veremediğini vs daha birçok şeyi iletti. Hangisi doğruyu söylüyor hangisi eksik bilgi veriyor bilemiyorum artık. Birde zaten ben şebeke ayarlarında neden 5G yi seçemiyorum. Turkcell veremiyorsa LTE de kalır ama telefonda seçilmesi lazım. Bu ayarı operatörün insiyatifine bırakmaması lazım. Yarın Akasya’da randevum var. Genius’un önüne telefonu koyup salağa yatacağım ve şunu soracağım bu telefonda (İphone 13) 5G yok diyorlar bir göstersene şebekede 5G yi yeğen 😂😂😂

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.