Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hava mı sıvı mı soğutma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
25
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Giriş
    589 Mesaj

O.C. uzmanı senden bilgi bekliyorum. Hayatın tamamen oc ile geçmiş sözüne dayanarak söylüyorum, bu sebeple herkesi aydınlat isterim.
    |
    |
    -Darth Vader kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Islemci : Intel Core i7-8700K Processor Anakart : MSI Z370 Gaming M5 Ram : Kingston HyperX KHX2400C15/8G-32GB CPU Sogutucu: Corsair Hyro H115i Kasa F.Tower : Cooler Master HAF 942 Black Edition PSU : Corsair RM1000SSD : Samsung SSD 950 PRO 256GB M.2 Ekran Karti : MSI GTX760 4GB Klavye Mouse: Logitech MK710 Ses Karti : Creative Audigy RX Home Sistem : JVC JBL
  • Yüzbaşı
    921 Mesaj
    Abi sıvı iyide ucuzu sıkıntı iyiside işlemci fiyatına yaklaşıyor, gerek yok 6700k 4.5 ghz de hava soğutma da prime 95 de 73 ü geçtiğini görmedim bunu 4.8 e çekmek için git dünyanın parasını ver iş değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErKaN-23 -- 31 Mart 2016; 17:26:23 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Photography_GT

O.C. uzmanı senden bilgi bekliyorum. Hayatın tamamen oc ile geçmiş sözüne dayanarak söylüyorum, bu sebeple herkesi aydınlat isterim.

Ben overclock uzmani degilim. Konuyu b*k ettin birader. Tamam kral sensin.

Edit: ben senin sadece. Hava sogutma en iyisi. Hava sogutma sivi sogutmadan cok daha iyi. Lafina yazdim daha da uzatmanin sidik yarışı yapmanin alemi yok. Iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Darth Vader -- 31 Mart 2016; 21:47:02 >

Ben kral da olamam,uzman da olamam. Sen yazılanı iyi okumamışsın sadece ve hangi söz ne için cevap verilmiş ona dikkat bence. Sözlerin ile kendi karakterini ve kişiliğini yansıtırsın, bu sebeple öfkenle yaklaşmaman en iyisi. Ben hız aşırtma için hava soğutma demedim veya sıvı(azot)falan demedim. Normal şartlar için en iyisi hava soğutma dedim ve bunu sıvı soğutma kullanan arkadaşların fikirleriyle de buraya yansıttım. Yoksa ben hava ve sıvı mı diye bir tartışma açmadım, keyfini bozmak gibi anlamışsın kusura bakma dostum selam ve sevgiler.
    |
    |
    -Darth Vader kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Islemci : Intel Core i7-8700K Processor Anakart : MSI Z370 Gaming M5 Ram : Kingston HyperX KHX2400C15/8G-32GB CPU Sogutucu: Corsair Hyro H115i Kasa F.Tower : Cooler Master HAF 942 Black Edition PSU : Corsair RM1000SSD : Samsung SSD 950 PRO 256GB M.2 Ekran Karti : MSI GTX760 4GB Klavye Mouse: Logitech MK710 Ses Karti : Creative Audigy RX Home Sistem : JVC JBL
  • Yüzbaşı
    561 Mesaj

Kaliteli hava soğutucular ekstrem saat hızlarına çıkmadıkça yeterlidir. İşlemci 70 derecede de sorunsuz çalışacaktır, 55 derecede de. Bu açıdan su soğutmayı lüks olarak düşünebilirsiniz. Bende tek fanlı Scythe Kotetsu var mesela, i5 4690k ile 4.5ghz hızında 60 dereceyi ancak görüyorum, fan son hızda bile çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faustus -- 1 Nisan 2016; 22:40:13 >
    |
    |
    Dogup32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eskiden PC içindeki parçalar çok elektrik çekiyordu ve haliyle ortaya yüksek sıcaklıklar çıkıyordu. O zaman sıvı soğutma olsa iş görürdü. Ama günümüzde bileşenlerin elektrik ihtiyacı git gide düşüyor, kasanın içinde ısınan parçalar azalıyor. Bu şartlar altında sıvı soğutma bence gereksiz. Eskiden olsa alır, kullanırdık.
    Sıvı soğutma sistemleri günümüzde soğutmadan ziyade kasamın içi şekilli şukullu, yanar dönerli olsun diyenlere hitap ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,169
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.