Şimdi Ara

Hava Harp Okulu hakkında soru/cevaplar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
5
Favori
12.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hero267

quote:

Orijinalden alıntı: AltairIbnLaAhad

quote:

Gözü 0.5 olan bir kişi için belki inisiyatif kullanılmış olabilir ama bazı uçuk kaçık asparagas şeylere itibar etmeyin,1 derece bozuk olan bir kişinin alındığına inanmıyorum inanmak ta istemiyorum.
    Bunu söyleyen kişileri Türk Silahlı Kuvvetlerine hakaret etmiş kabul ederim. / biliyorsunuz ki nitelikli personel yetiştiriliyor hele ki böyle bir uçucu personel yetiştiren bir okuldaki öğrenciler kesinlikle kusursuz olmalıdır. Bu zaten açıkça yönetmelikte belirtilmiş olmalı.

Karacı istihkam subayının 0 gözü olsa nolur 5 olsa nolur

Buna siz karar veremezsiniz, bireyin hangi uzvunda ne gibi bir problem varsa, bunun ciddiyetine orada ki uzman doktorlar karar verirler.

Kimin karacı istihkam subayı, kimin pilot, kimin karakol nöbetçisi v.b görevlerde bulunacağı da yine okul/karakol/kurmaylar tarafından belirlenir. Seçim aşamalarında ben şu olmak için geldim deme gibi bir şansınız yok.

0 gözün ne mantığı var.
    bana kalsa sınıflar daha harp okullarının girişinde belirlenip onun üstüne ihtisas verilmeli
    her sınıfa temel askeri bilgiler hayatı idame kursları verilip mühendis olmak istiyene mühendislik üstüne eğitim verilmeli daha hstp okulu veya meslek yüksek okulundayken.
    böylelikle hem personel görev başında eğitime gönderilip zaman kaybedilmez hem de daha alanında uzman birlikler olur

• quote:

Orijinalden alıntı: yener44

quote:

Orijinalden alıntı: Fuzuli53

Gözümün biri 0.25 sorun olurmu

rahat ol büyük ihtimalle geçersin hangi doktora gidersen git 0.25 kusur değil diyorlar lakin bütün yazıları okuyabiliyorsan.

ne diyim kardeşim gözü bozuk adam rahatça askeri pilot olabilir mi diyim

şansı varsa geçebilir ki geçen vardır

Ama oraya elenme ihtimali yüksek olduğunu bilerek gitmesi lazım arkadaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfatihercan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fuzuli53

Gözümün biri 0.25 sorun olurmu

rahat ol büyük ihtimalle geçersin hangi doktora gidersen git 0.25 kusur değil diyorlar lakin bütün yazıları okuyabiliyorsan.

ne diyim kardeşim gözü bozuk adam rahatça askeri pilot olabilir mi diyim

şansı varsa geçebilir ki geçen vardır

Ama oraya elenme ihtimali yüksek olduğunu bilerek gitmesi lazım arkadaşın

hayır bak desenki elenebilme ihtimalin var ki gözü sıfır olanında elenebilme ihtimali var yani bunu demen daha doğru sen diyorsunki çok büyük ihtimalle elenirsin Türk Yıldızları pilotu Kemal Koyunluoğlunun gözü 0.25 astigmatmış kendisi söyledi.

• yener44 kullanıcısına yanıt
    pilot olduktan sonra bozulmuştur bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Dişlerdeki bozukluk acaba elenmemize neden olur mu? Tel taktırıp katılsak sorun olur mu?

+++
  • quote:

quote:

Dişlerdeki bozukluk acaba elenmemize neden olur mu? Tel taktırıp katılsak sorun olur mu?

+++

Olabilir ama yinede şansınızı deneyin şayet hho da dişlere çok önem veriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

Bilmiyorum o kadarını.
  • quote:

quote:

Bilmiyorum o kadarını.

Yüzbaşı Evren Ayna'nın Kırmızı-Beyaz isimli TRT tv programında yaptığı bir konuşmada arkadaşlarından birinin gözünün 0.1 astigmat, kendisininde uçuş tabibinin belirlediğine göre aynı sorunu yaşadığını söylemişti. internette o bölüm varsa araştırabilirsiniz
    Büyük ihtimalle uçmaya başladıktan sonra gözlerinde yada vücudunun herhangi bir yerinde çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştır, uçmadan önce böyle sorunlar olmasın diye hava harp okulunda iyi bir seçimden geçiyorlar, muhtemelen gelecek yaşantılarında da sağlık sorunları yaşayabilecekleri ve vücutlarının bazı bölümlerinde yaptıkları iş sebebiyle fiziksel yıpranmalar (zamanla göz derecesinin artması ve buna bağlı görme bozukluğu, yaşlanmak, sakatlanmak, tansiyon veya diğer yaşa bağlı sağlık sorunları, işitme kaybı, çabuk yorulma gibi v.b) olacağını UÇUŞ TABİBİ olan personel biliyor ve Askeri öğrencileri bu esasa dayanarak elemeye alıyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hero267 -- 2 Nisan 2015; 19:38:59 >

• quote:

quote:

quote:

Bilmiyorum o kadarını.

Yüzbaşı Evren Ayna'nın Kırmızı-Beyaz isimli TRT tv programında yaptığı bir konuşmada arkadaşlarından birinin gözünün 0.1 astigmat, kendisininde uçuş tabibinin belirlediğine göre aynı sorunu yaşadığını söylemişti. internette o bölüm varsa araştırabilirsiniz
    Büyük ihtimalle uçmaya başladıktan sonra gözlerinde yada vücudunun herhangi bir yerinde çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştır, uçmadan önce böyle sorunlar olmasın diye hava harp okulunda iyi bir seçimden geçiyorlar, muhtemelen gelecek yaşantılarında da sağlık sorunları yaşayabilecekleri ve vücutlarının bazı bölümlerinde yaptıkları iş sebebiyle fiziksel yıpranmalar (zamanla göz derecesinin artması ve buna bağlı görme bozukluğu, yaşlanmak, sakatlanmak, tansiyon veya diğer yaşa bağlı sağlık sorunları, işitme kaybı, çabuk yorulma gibi v.b) olacağını UÇUŞ TABİBİ olan personel biliyor ve Askeri öğrencileri bu esasa dayanarak elemeye alıyorlardır.

0.01 diye numara olmadığından eminim çünkü ölçen cihazlar 0.25 in katları olarak ölçer

Astigmatta numaraya bakılmaz, çok yüksek ihtimalle elenirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mach Buster -- 2 Nisan 2015; 21:08:13 >
    0.01 mi 0.25 mi orası pek önemli değil, eminim kendisi doğru söylemiştir. Göz sağlığını ölçen cihazları hiç bilmem ama yukarda yazdığım siyah renkli metne hak veriyorsunuzdur değil mi ?
  • hero267 H kullanıcısına yanıt
    Oraya sonuna kadar katılıyorum @hero267
  • Merhaba, benim de bir sorum vardı.
    Şu an İTÜ makine mühendisliği öğrencisiyim lisans düzeyinde. Hava harp okulu yüksek lisans havacılık mühendisliği programına başvurmayı düşünüyorum, sivil öğrenci alımı adı altında.
    Normalde 4 yıllık lisans öğrencisi olarak oraya girdiğinizde pilotluk eğitimi alıyorsunuz. Benim sorum ben bu 4 senelik eğitimi İTÜ'de almış olacağımdan yüksek lisans öğrencisi olarak kabul alırsam pilotluk eğitimi de alabiliyor muyum, yoksa bu şekilde kabul edilen öğrencilere verilmiyor mu pilotluk? Neticede ben de hava subayı rütbesi kazanacağım mezun olursam ve pilotluk eğitimi almış olmam gerekir diye düşündüm?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metkim

Merhaba, benim de bir sorum vardı.
    Şu an İTÜ makine mühendisliği öğrencisiyim lisans düzeyinde. Hava harp okulu yüksek lisans havacılık mühendisliği programına başvurmayı düşünüyorum, sivil öğrenci alımı adı altında.
    Normalde 4 yıllık lisans öğrencisi olarak oraya girdiğinizde pilotluk eğitimi alıyorsunuz. Benim sorum ben bu 4 senelik eğitimi İTÜ'de almış olacağımdan yüksek lisans öğrencisi olarak kabul alırsam pilotluk eğitimi de alabiliyor muyum, yoksa bu şekilde kabul edilen öğrencilere verilmiyor mu pilotluk? Neticede ben de hava subayı rütbesi kazanacağım mezun olursam ve pilotluk eğitimi almış olmam gerekir diye düşündüm?

Teşekkürler.

+1
  • Ya ben hava harp'ı çok istiyorum. Sınava liseden sonra gireceğim. Şuan Anadolu Lisesindeyim. Girerken bölüm sorunu oluyormu? (Sayısal,eşit ağırlık,sözel). Birde benim göz sıkıntım 1 derece miyop. Sorun olurmu yoksa ileride çizdireyim mi?
  • quote:

Teşekkürler.

up
  • quote:

Teşekkürler.

Verileceğini sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakala

Ya ben hava harp'ı çok istiyorum. Sınava liseden sonra gireceğim. Şuan Anadolu Lisesindeyim. Girerken bölüm sorunu oluyormu? (Sayısal,eşit ağırlık,sözel). Birde benim göz sıkıntım 1 derece miyop. Sorun olurmu yoksa ileride çizdireyim mi?

mf ve tm den öğrenci alınıyor gözün sıkıntı olacak her türlü.
  • O zaman göz kusurları konusunda pilot adaylarına uygulandığı kadar katı bir prosedür uygulanmaz diyebilir miyiz? Sonuçta adam mühendis olarak çalışacak pilot olmayacak. 1 numara bozuk göz olsa bir zarar olmaz?
  • Askerliğini Havacı olarak yapan biri (kısa dönem ya da , astek olarak) Hava Kuvvetlerine girme koşulları nedir ? Hangi rütbeden başlar ne kadar yükselebilir ve pilot olma ihtimali var mı ?

Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.