Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Değerler şu şekilde. VDSL'de ne kadar hız alabilirim?

Hızlıca dönüş yapabilirseniz, ona göre geçiş yapacağım.
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • Merhaba ben de VDSL e geçmeyi düşünüyorum, saha dolabı eve 200-300 metre mesafede bu değerler ile 35 alabilir miyim, iyileştirme için yapabileceğim şeyler nelerdir. Yardımcı olabilir misiniz ?

•                    
    ============================================================================
    ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 5 hours: 24 minutes
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 4.096 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 20.4 dB 31.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 19.2 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 8.2 dB 11.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.181 Mbps 19.440 Mbps

Modem arayüzünden öğrendiğim değerler bunlar.

Yeni nakil yaptırdım, 20 gündür aldığım hız 3-3.5 mbps arası, gram değişme yok.

SNR ve Attenuation değerli iyi gözüküyor amma velakin, bu değerlerin iyi gözükmesi, ankastreden daireye gelen kablonun sağlam/iyi durumda olduğunu destekler mi? Bina eski, ankastreden daireye dışardan geliyor kablo. Yeni hat çekeceğim ama önce sorayım dedim, bu modem arayüzündeki değerlerin iyi olması, kablonun iyi olduğunu gösterir mi?

Yani sorun iss'm demi yoksa ankastreden daire gelen kabloda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echooz -- 11 Kasım 2017; 7:24:6 >

• echooz kullanıcısına yanıt
    Aldığınız tarife 16 mbit adsl tarifesiyse bu hat 15-16 mbit hızı alabilir . Server tarafından kısıtlama yapılmış hattınıza , müşteri hizmetlerini arayıp hız güncellemesi yaptırmanız lazım.
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Merhaba hız değerlerim böyle, önceden 75mbitti ama kopmalar olunca 50ye aldırdım. lakin hız testinde ve indirme yaparken en fazla 32mbit gördüm. wifidan bağlanıyorum, bundan kaynaklı olabilir mi, yoksa kısıtlama mı yapmışlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanbenzer -- 11 Kasım 2017; 13:37:39 >
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    2 kez hız güncellemesi yaptırdım değişme olmadı, pazartesi cat-5 ile yeni hat çekeceğim eğer hızda bir değişim olmaz ise bir kez daha ararım çağrı merkezini, ama dediğiniz mantıklı geliyor, 3.51 mbps olmuyor 3.50 de kalıyor :) sanki orada duvar varda yükseliyor oraya çarpıyor gibi :) benim asıl merak ettiğim bu değerlerden kablo kalitesini çözebilir miyiz?

Bu arada DSL ışığının sürekli yanması yerine, çok seri sekil de yanıp sönmesi bir durumu ifade eder mi? Saniyede 9-10 kere gibi bir hızı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echooz -- 11 Kasım 2017; 23:23:15 >
  • echooz kullanıcısına yanıt
    Kablonuzla alakalı bir durum yok boşuna harcama yapmayınız değişen bir şey olmayacak tamamen internet sağlayıcınız taraflı durum onların hız güncellemesi yapması lazım. DSL ışığının hızla yanıp sönmesi internetin o anda kullanıldığındandır . Aynı şey wifi dan biri bağlıyken ve telefonunda video vs izliyorsa wifi ışığına da olur .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam, daha önce 2 kere arayıp sorunumu dile getirmiştim ve hız güncellemesi yapmışlardı. Hemide 2 kez. Sağ olsunlar işleriyle çok alakalılar(!), son çare bugün yeni hat çekicektim, çekmeden modemi aldım gittim ankastreye taktım direkt yine aynı hız aldım aradım ttnet'i, dedim böyleyken böyle, hanfendi yine hız güncellemesi yapmayı teklif etti, değişen bir şey olmayacak yapın bakalım dedim, daha önce 1 dakikada güncellenen şeyi 7 dk da zor güncelledi, ama hızım normale döndü. Şimdi burada suçlu kim ben onu merak ediyorum..
  • arkadaşlar çok acil söyleyebilir misin maximum kaç megabit hız alabilirim yorumlayabilir misiniz hattımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnce Uçlu Şarj Aleti -- 14 Kasım 2017; 18:50:15 >
  • İnce Uçlu Şarj Aleti İ kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:18:21 >
  • hocam normalde maximum en baba 12 megabit hız alıyordum dün telefonuma mesaj geldi bölgenizde çalışma yapıyoruz diye bugün baktım indirme hızım 16 megabite çıkmış acaba daha da yükselir mi santrale uzaklığım nedir?
    ADSL'de 16Mbps üzeri hız veren İSS görmedim daha. Modemdeki değer yükselsede 16Mbps üzeri hız alamayacaksın. Yani alabileceğin tam hızı alıyorsun şuan. Daha yüksek hız almak istiyorum diyorsan VDSL altyapı var ise VDSL'ye geçmen gerek.
  • vdsl altyapım olup olmadığını nasıl anlayabilirim turknet kullanıyorum
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:18:16 >
  • adsl alabilirmişim
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:18:11 >
  • beyler bu değerler nasıl? daha yüksek hız alırmı
    https://hizliresim.com/g9vaNb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyupax -- 16 Kasım 2017; 13:37:35 >
  • Selam arkadaşlar. Türknet kullanıyorum. Hız durumumu geliştirmek için uğraşıcam. Şuan tam 50 mbps alamıyorum ama sizce bu hatla kaç alırım sağlıklı kopmadan? 2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTNET sitesinden kapsama haritasina baktigimda tam lokasyon evimi isaretliyorum sonuc cikmiyor gozukuyor yalniz 1 sokak alti isaretliyorum Fiber gozukuyor.

MH ile gorustugumde ise Fiber yok ama VDSL alabilirsiniz gozukuyor. Sizce bu hat degerleri ile VDSL 24 veya 35 baglantilari sorun cikartir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyalı92

İyi akşamlar arkadaşlar.

Değerler şu şekilde. VDSL'de ne kadar hız alabilirim?

Hızlıca dönüş yapabilirseniz, ona göre geçiş yapacağım.

50 mbit alabileceğimi söylemişti TT. Ben de geçtim ama 22-23'ten fazlasını alamıyordum en iyi durumda bile. Biraz yükselse kopmalar oluyordu.

Arıza kaydı bıraktım, 2 gün sonra geldiler. Apartmana 50+ mbit hız geldiğini, dilersem 100'ü bile kaldırabileceğinden bahsettiler. Çünkü santral evin önünde. Sorun iç tesisatta, elektrikçi çağırın halleder dedi. Gerçekten de 25 yıllık bina, hiç dokunmadık kablolara.

Bugün elektrikçi geldi, 1. kat zaten. Cat6 kablo döşedi ve 100 ₺'ye patladı bu iş bana.

Şu an SNR Margin 15.3 db

Line Attenuation: 5.7 db

Aldığım hız: 51199 kbps

Alınabilecek max hız: 86952 kbps

şeklinde.

Benzer durumda olan arkadaşlar için yardımcı olur belki bu deneyimim.

• 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.