Şimdi Ara

hasarlı araç alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
75.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resim ve kaza bilgileri, değişen parçalara ait fatura varsa alınabilir. Benim araç eylül ayında zincirleme kazaya kurban gitti 5000 lira tramer kayıdı var resim ve fatura elimde satarken daha rahat olacağım Araç alırken siz de bu hususları göz önünde bulundurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Nerde nasıl kaza yapmış açık açık söylüyor ve fotoğraflarla destekliyorsa alınır. Tabi hasarlar çok büyük değilse.

Aracın detaylı fotoğrafları ilanda mevcut:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-30-milyarlik-araci-17-bine-topluyoruz-begenmezseniz-paraniz-iade-115356004/detay/ Hasarı nedir nerede yapmıştır o konu ile ilgili bir şey konuşmadık...

Ayrıca az önceki yazdığımda da belirttiğim gibi bu ilandaki araçta daha önceden onarımını yaptıkları bir araç onarım aşamasında resimlerle desteklenmiş bir ilan:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2012-model-3000kmde-bu-fiyata-bu-model-asla-bulunmazz-kelepir-115326745/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkebay

Resim ve kaza bilgileri, değişen parçalara ait fatura varsa alınabilir. Benim araç eylül ayında zincirleme kazaya kurban gitti 5000 lira tramer kayıdı var resim ve fatura elimde satarken daha rahat olacağım Araç alırken siz de bu hususları göz önünde bulundurun.

Öyle sanıyorum ki parça değişimi yapılmaz... Yapılsa bile aracın büyük bir bölümü boyanmış olacak... Zaten dediğiniz gibi onarım yapılan bölgelerin faturalarını resimlerini isteyeceğim mutlaka ve orijinal parça kullanılacaksa böyle bir işe bulaşacağım... Size de çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm... Ne dersiniz yani bu aracı alsam tüm onarımı yapılmış şekilde ve yapılan işlemler sırıtmayacak ise... İleride piyasa değerinin 5-6 bin düşüğüne rahatlıkla satabilir miyim dersiniz? Ayrıca güvenle binebilir miyim? :)

• Hocam sakın.

Galeriye gittin. Sağlam kazalı ama toparlanmış bir araç var diyelim. İlk bakışta anlaşılmıyor bir şey. Aracı temiz olarak düşünüyoruz:
    - Abi aracın üzerinde çizikten bir kaç parça boya var. Eski sahibi hanımına vermiş aracı, kadınları bilirsin işte!

O sırada aracın komple boyalı olduğunu anladın ve adama söyledin bunu:
    - Aaaa abicim ben de bilmiyordum, zaten bu galeri aracı değil, adam satmak için buraya getirdi, vay şerrrefsiz söylemedi bana da!!11!!

Sağına soluna bakıyorsun, aracın çizgileri uyumsuz bir kaç yerini gördün, araç "ben büyük kaza yaptım ve düzgün toplanmadım" diye bağırıyor. Bunu da söyledin adama:
    - Abicim hanımı yolda duramamış kapıyı sürtmüş, sonradan düzgün çekiçleyememişler, ama sadece tek kapıda var bu sorun.

Arabaya bindin çalıştırdın, motorun sesi düzgün değil:
    - Eeee abicim arabanın trigeri değişecek, sen almaya niyetlen ben değiştiririm.

Sonra dayanılamaz plaka 5664 e gönderilir. 10000 lira, 9000 lira ve 7500 liralık üç kayıt gelir telefona. Adama gösterirsin:
    - Ya abicim sen de bir araba alacaksın hepi topu, amma araştırdın ha! Eski sahibi kaza yapmış bana da anlatmamış, ama araç kesinlikle pert değil. Sıfırından daha düzgün toplanmış.

Bu diyaloğu yaşamak istiyorsan git bak derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsan sadece boya var diyip sanayiye gideceksiniz. Aaaa ne tesadüf ki galerimizin çok iyi bir ustası vardır, usta da "abim on numara araba, sen almazsan ben yarın alacağım". 1 ay sonra da tesadüf eseri öğrenirsin kazayı. Sonra uğraş dur.

Yani anlayacağın boşver. Zira bu ülkede sürtme diyorlarsa 5000 lira hasar, az hasar diyorlarsa 15000 lira hasar, kazalı diyorlarsa pert diye düşünmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 17 Şubat 2013; 20:54:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam sakın.

Galeriye gittin. Sağlam kazalı ama toparlanmış bir araç var diyelim. İlk bakışta anlaşılmıyor bir şey. Aracı temiz olarak düşünüyoruz:
    - Abi aracın üzerinde çizikten bir kaç parça boya var. Eski sahibi hanımına vermiş aracı, kadınları bilirsin işte!

- Aaaa abicim ben de bilmiyordum, zaten bu galeri aracı değil, adam satmak için buraya getirdi, vay şerrrefsiz söylemedi bana da!!11!!

Sağına soluna bakıyorsun, aracın çizgileri uyumsuz bir kaç yerini gördün, araç "ben büyük kaza yaptım ve düzgün toplanmadım" diye bağırıyor. Bunu da söyledin adama:
    - Abicim hanımı yolda duramamış kapıyı sürtmüş, sonradan düzgün çekiçleyememişler, ama sadece tek kapıda var bu sorun.

Sonra dayanılamaz plaka 5664 e gönderilir. 10000 lira, 9000 lira ve 7500 liralık üç kayıt gelir telefona. Adama gösterirsin:
    - Ya abicim sen de bir araba alacaksın hepi topu, amma araştırdın ha! Eski sahibi kaza yapmış bana da anlatmamış, ama araç kesinlikle pert değil. Sıfırından daha düzgün toplanmış.

Bu diyaloğu yaşamak istiyorsan git bak derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsan sadece boya var diyip sanayiye gideceksiniz. Aaaa ne tesadüf ki galerimizin çok iyi bir ustası vardır, usta da "abim on numara araba, sen almazsan ben yarın alacağım". 1 ay sonra da tesadüf eseri öğrenirsin kazayı. Sonra uğraş dur.

Yani anlayacağın boşver. Zira bu ülkede sürtme diyorlarsa 5000 lira hasar, az hasar diyorlarsa 15000 lira hasar, kazalı diyorlarsa pert diye düşünmelisin.

Ustam öncelikle yalanla dolanla işim olmaz benim... Galeriye araç satacak adamda değilim bu işlerden anlamıyor da... Zaten güvendiğim nokta şu, adam: Abi araç fabrika çıkışı gibi olacak. He ama bir yerini beğenmezsin içine sinmez veririm paramı alırım arabayı diyor... Satılacak olursa da, alıcısı çıktığında diyeceğim şey şu olur: "Usta araç 2010 model 90 binde şu kadar boya var fiyatı 24 bin lira. He beğenmeyecek olursan piyasa da en düşük fiyatlısına bak 26 bin lira 169 binde işine geliyorsa onu al... Benim aracımın onarımının faturaları fotoğrafları elimde... İçine siniyorsa onu al..." :) Diyeceğim söz bu olur ustam... Satılmazsa da aracın ölüm noktası kaç bin km ise kaç yaş ise oraya kadar kullanırım tepe tepe...

• quote:

Hocam sakın.

paramparça olmuş araçların toplanması yasaklanmalı bence, devlet böyle bi yasa çıkarsın, artık kazaların 99% unu polis görüyor, kayıt-rapor tutuyor, darma dağın olmuş arabayı trafikten men etsinler, bi daha yapılıp trafiğe çıkamasın....
    bu arabalar yüzünden iyice paranoyak olduk, tamponu değişen arabaya acaba pert olmuşmudur, diğer taraflarıda sanayidemi toplanmıştır acep gözüylen bakıyoruz....harbiden ufak sürtmeden yada çizikten boyanan bi sürü araba var ama, sahtekarlar yüzünden kimsenin güveni kalmadı...

• Hasarli araç düşünüyorsan eger kar amaclı alıp gereken tadılat onarim yapıcaksanız sakın bulaşmayin derim. ha eger ben gittigi yere kadar binerim kaldigi yerde bırakırım 3-4 milyar aşşasına derseniz tavsiye ederim ama mümkün oldugu kadar bulaşmayın malum türkiyede lokal boyali bir aracı satmak imkansıza donuyo hasarlı arac alırkende eger kararlıysanız çok iyi kaporta vede motor ustalariyla gitmeniz lazım distan bakıyorsun görünen 3 parca ama arabada şaşe yok nerdeyse yada aracın motor parçalari sokulup eskı vede eksik parca takan yerlere gözümle sahit oldum yani resmen adam çıkmacı gibi parça sokup takıyo çok dikkat etmek lazım ve bahsettigim yer istanbulun bilindik hasarlı oto pazari
  • quote:

Hocam sakın.

Hocam anlattigin olay benim başımdan gecti bizzat yani adam 2 parça boya dedigi aracta tavan hariç boyalı tamamen ve araç sel'e mahruz kalmış her yerinden belli gösterge panosu olsun torpido gözü adeta çamurdu sordugumda ise araç yeni geldi cocuklar pis suyla yıkamışlar koltuklar dan hala çamurlu su çıkıyordu adam ın verdigi cevap ise abi kum taşımışlar olabilir yıkarız şöför koltugunda kumun ne işi var ve araçta 12 milyar hasar çıktı araç ise renault smybol benden istedigi fiyat 19,500 geçenlerde gördüm 16,500 e çekmiş artık kimseye güvenilmez bu türkiyede

• şu perte ayrılan araçları herhalde sigorta şirketleri anlaşmalı yerlere yaptırıp tekrar piyasaya satıyor. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa hurdaya felan mı gönderiyorlar.

Eğer durum ilk söylediğim gibiyse hem dünyanın parasını kazanıyorlar hemde kazalı araçtan olabilecek en az zararı ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

şu perte ayrılan araçları herhalde sigorta şirketleri anlaşmalı yerlere yaptırıp tekrar piyasaya satıyor. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa hurdaya felan mı gönderiyorlar.

Eğer durum ilk söylediğim gibiyse hem dünyanın parasını kazanıyorlar hemde kazalı araçtan olabilecek en az zararı ediyorlar.

Kimi sigorta şirketleri satıyor bu araçlari çok düşük meblalara genelde alıcılar işe ya hurdacılar yani çıkmacı diye tabir ettigimiz kişiler yada hasarlı oto alım satımı yapan kişiler oluyor piyasa ederi 30-40 lira araci bu kişilere 2 bin ile 5 bin lira arası satılıyor
  • Hocam bence bulaşmayın bi ara ben de düşünmüştüm ama yok alınmaz gerçekten. Kapalı kutu çünkü ilerde ne çıkaracağı hiç belli olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur Taşdelen

Konu biraz eski ama belki bir yardımcı olan çıkar diye bir soruda ben sormak istiyorum... Şöyle bir araç buldum:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-30-milyarlik-araci-17-bine-topluyoruz-begenmezseniz-paraniz-iade-115356004/detay/

Beyefendiyle telefonda da görüştük... "8500 TL'ye aracı satıyoruz, 8000'e de onarımını yapıp gittisi geldisi osu busu 17000 TL'ye anahtar teslim yapıyoruz kardeşim." dedi... Üstüne şöyle bir güvence de sundu önüme: "Ben aracı yaparım, gelir bakarsın ama beğenmezsin.. Sorun değil alırsın paranı alırım arabayı geri." dedi... Ne dersiniz? Denemeye değer midir sizce? Teşekkürler... :)

Az önce bir konuda bu "beyefendi" den bahsediyordu arkadaşlar. Baya bi bahsettiler yani sülalesiyle akraba olanlar filan bile oldu. Dikkat et derim...

• Kazalı araç almayı aklından bile geçirme...
  • alma
  • arabayı galeriye götürün galerici ne veriyorsa o fiyata alınabilir arac
  • Adam belki 2.ci Kazali aracini almis amma yorumlar hic tukenmemis eger kaportaci degilsen tabikide eski 10-15 binlik bi araci 2-3 binlira kar edecem diye alip binmek saflik olur ama gunumuzde sifirini ruyamizda gorecegimiz bi cok marka araclarin pertini vb. yari fiyatina daha asagisina alip yaptirip binen cok insan var ve daha sonra da satip yaptigi masrafi cikaran bile var ama yalanla dolanla degil aracin gunumuz turkiyesinde ederi ile bazi arkadaslar biseyler yazmis ama misal atiyorum bmw pert aldiniz 30 bine masrafla 40 bin oldu aracin kazasiz ederi misal 60 bin sende aracini 50 bine veririrsin ama belirtiyorsun şusu var buyu var diye binicisi zaten kacirmiyor aliyor bunun gibi bi cok arac gunde kac tane satiyor aklin almaz sadece yapacagin tek sey saglam bi usta bulman ki pert araclari toplayip yapip toptan satan saglam yerler var zaten sende alir goturup yaptirabilirsin kazaliymis boyaliymis degismis boyle araclardan korkma bi arac fabrikadan cikarken nasilsa komple kaporta cart curttan gectikten sonrada fabrika cikisindan hic bi eksigi kalmiyor yeterki ustan olsun fabrikada makina topluyor ama yine kul test ediyor el ile toplanan aracin fiyati artar adamlar nasil aston martin bentley tamamen alin teri var diyor bizimkilerde ki de zihniyet iste:) galeriden de arac alinmaz verilmezde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plus2 -- 20 Ocak 2014; 2:49:46 >

• http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=162846677&rnd=7451 arkadaşlar merhaba kenarda 30.000 tl miz var ve eski model 1996 euro civic kullanıcısıyız ikinci olarak bunu almayı planlıyoruz bende pek kullanmaktan başka bir şeyi anlamıyorum acemiyim bu aracın değişenleri olsun yazıyor açıklamasında kafam karıştı açıkçası her kafadan ses çıkıyor rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim...

• benim grande punto aracım var,
    2007 de sıfır almıştım.
    2009 ocak ayında eşim kaza yaptı
    sol arka kapı-çamurluk tarafında başka araç çarptı.
    önü göbek kaldırımına çarptı.
    servis 8000 tl masraf çıkardı.
    3 hafta serviste tamir edildi.
    araç geldikten 1 hafta sonra şubat ayında ben kaza yaptım.
    önden minibüse vurum, önü dağıldı, her iki hava yastığı açıldı.
    11,500 tl masraf.
    yine serviste tamir edildi.,
    hala aynı arac sorunsuz kullanıyorum.
    benim kazalardan sonra bende kazalı araçlara sıcak bakmaya başladım.
    ehil ellerde tamir edildikten sonra neden kullanılmasın ki?
    yeterki alırken haberiniz olsun, satarken haberdar edin.
  • benim araba 2011 corolla. küçük bir zincirleme kazaya kurban gittik. ön kaput ve tampon, arka tampon değişti. 5000 lira hasar kaydı var. ama araba çok sağlam hava yastığı felan patlamadı hiç bir sıkıntısı yok. istanbulda araba kullanıyoruz sonuçta ben de 5000 lira kadar hasarı olan arabalar için bir şey demiyorum. zaten plakasını ilanda açık tutana, istediğin ustaya göster diyene inanmak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.