Şimdi Ara

Harp Okulları Gözle İlgili Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    TSK Yeni yayınlanan sağlık yönetmeliğinde 35 ve 36.maddelerde askeri öğrenci seçmelerinde sağlıkla ilgili bilgi vermiş ve 36. Madde de şöyle birşey geçiyor.
    "Düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye (1 de dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasında kırılma kusuru farkın1 diyotropiyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir."

Burada bize ne demek istiyor tam anlamadım. Yani mülakatlarda tek gözün derecesi 1'i geçmeyecek şekildeyse kontrolden geçer mi demek istemişler bi yardım eder misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen, göz başına bozulma 1'i geçmeyecek demiş(Diyoptri, gözlük numarası dediğimiz şey ölçü birimi zaten).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanklar yolda -- 29 Nisan 2017; 21:34:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinbzk06

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    TSK Yeni yayınlanan sağlık yönetmeliğinde 35 ve 36.maddelerde askeri öğrenci seçmelerinde sağlıkla ilgili bilgi vermiş ve 36. Madde de şöyle birşey geçiyor.
    "Düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye (1 de dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasında kırılma kusuru farkın1 diyotropiyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir."

Burada bize ne demek istiyor tam anlamadım. Yani mülakatlarda tek gözün derecesi 1'i geçmeyecek şekildeyse kontrolden geçer mi demek istemişler bi yardım eder misiniz ?

Bu hho için de gecerli mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.