Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
49
Favori
335.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SKYLINE GTR

Hayırlı olsun. Dali'lerden memnun kaldınız mı? Zensor serisi bana çok mat, cansız çalan bir hoparlör gelmişti dinlediğimde.

Hocam çok memnunum ama bu kadar profesyonel bir kulağınız olduğu ile de ilgili. Ben biraz amatörüm belki o yüzden bana çok iyi geldi.
    Yani müzik çok dinlemezdim dinler oldum
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    Fhone baglantisini kulanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Hayırlı olsun. Dali'lerden memnun kaldınız mı? Zensor serisi bana çok mat, cansız çalan bir hoparlör gelmişti dinlediğimde.

Hocam çok memnunum ama bu kadar profesyonel bir kulağınız olduğu ile de ilgili. Ben biraz amatörüm belki o yüzden bana çok iyi geldi.

Ben de bu işlerin profu filan değilim, bilmişlik taslamış olmayayım Bir dönem Dali 808 takımım olmuştu, o dönem sesini de beğeniyordum açıkçası, ta ki aynı sistemde başka bir kolon dinleyene kadar. Benim Dali'lerin önünde sanki kalın bir perde varmışta onu kaldırmış gibi bir fark olunca, takımı değiştirmiştim. Arada sırada tekno marketlere gittiğimde Dali varsa mutlaka dinlerim, farklı amfilere bağlı olduğu için sonuçları merak ederim. Şu ana kadar şu amfi ile daha iyi çalıyor dediğim bir modeli olmadı. Ne kadar zorlarsanız zorlayın genelde flat çalıyor. Süslenmemiş ses sevenler için güzel hoparlörler, ama size tavsiyem fırsatını bulunca sistemi başka bir kolonla test edin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Ben de bu işlerin profu filan değilim, bilmişlik taslamış olmayayım Bir dönem Dali 808 takımım olmuştu, o dönem sesini de beğeniyordum açıkçası, ta ki aynı sistemde başka bir kolon dinleyene kadar. Benim Dali'lerin önünde sanki kalın bir perde varmışta onu kaldırmış gibi bir fark olunca, takımı değiştirmiştim. Arada sırada tekno marketlere gittiğimde Dali varsa mutlaka dinlerim, farklı amfilere bağlı olduğu için sonuçları merak ederim. Şu ana kadar şu amfi ile daha iyi çalıyor dediğim bir modeli olmadı. Ne kadar zorlarsanız zorlayın genelde flat çalıyor. Süslenmemiş ses sevenler için güzel hoparlörler, ama size tavsiyem fırsatını bulunca sistemi başka bir kolonla test edin

Sistem seçimi ve sonrasında biraz yoruldum ,bir daha ancak değişim zamanı denerim hocam :))

• AVR151 ve HKTS9 alarak aranıza katıldım. Pioneer VSX 323 ve Magnat alacaktım. Baktım ki Harman Kardon'un fiyatı çok uygun. E marka bilindik, e dinlediğim seslerde kulağıma çok iyi geldi Mediamarkt'ta. Durduk yere kanıma girdi, alıverdim. Çok memnunum. AVR aleminde yeniyim. Püf noktalar, tüyolar varsa dinlerim :) Alet çok iyiymiş yalnız cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Temmuz 2014; 13:34:01 >
  • Bu arada bir konuda da danışmak istiyorum arkadaşlar.

1- Ben PC'yi AVR'ye HDMI üzerinden bağlıyorum (HD5870 üzerinden), ses kartım Titanium HD, ama ben müzik dinlerken de HD5870 üzerinden HDMI üzerinden dinliyorum müziği. Titanium HD'den optic çıkış yapmayı tercih etmedim. Yanlış mı yapıyorum sizce? Ses kartı boş boş yatıyor şu an. HDMI Optikten daha iyi diyor herkes diye, öyle bağladım. HDMI üzerinden, Windows ses denetiminden Stereo olarak seçip, AVR'ye dağıttırıyorum her kanala. 5.1 seçersem müzik dosyaları stereo olduğu için sadece FL ve FR'den ses geliyor bildiğiniz. Ben her hoparlöre dağılmasını daha çok seviyorum.

2- PC'den film izlerken, Windows ses denetiminden HDMI bağlantıyı yapmış olduğum seçenek (AMD High Definition Audio Device) üzerinden hoparlörleri 5.1'e getiriyorum. Bu sayede AVR gelen sinyali Multi Channel PCM olarak algılıyor ve gerçek 5.1 olarak yayıyor. Fakat hiçbir yerde DTS, DTS HD gibi bir yazı göremiyorum. Surround Mode'unda ise hiçbir seçeneğim aktif değil. Sadece 2CH Stereo var. Onu da seçmek anlamsız tabii. Ben bu filmleri DTS olmadan mı izlemiş oluyorum? Her kanaldan ses geliyor surround olarak, arkadan biri ateş ederse arkadan geliyor falan filan. Bunlarda sıkıntı yok yani. Ama işte DTS, DTS HD falan seçeneklerini nereden yapacağım anlayamadım. Bİlgisayara codec paketi yüklemem mi gerekiyor acaba? VLC Media player kullanıyorum. Başka bir şey mi kullanmalıyım ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Temmuz 2014; 13:35:38 >

• Arkadaşlar avr 165 sahibiyim kumandayla ilgili küçük bir sorunum var ses açma kısma tuşunda hiç bir problem olmaz iken on of tuşları ve ekran ışığını azaltan bir tuş var bu tuşlara basıyorum kumandanın ışığı yanıyo fakat avr tepki vermiyor neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum....
  • Dante kullanıcısına yanıt
    evet dts olarak izlemiyosun izlediğin filmler dts özellikli olacak filmi başlattıktan sonra varsayılan aygıt olarak avr yi seçiyosun ekranada dts yazısı çıkıyo zaten
    eğer ses aygıtını kurcalarsan multi bilmemne diye yazılar çıkıyo aynısı bendede olmuştu sana tavsiyem ses kartında dts özelliği varsa optikle bağlanıp kullanman bu şekilde oyunlarda filmlerde her sesi dts alıyosun
    öbür türlü sadece dts özellikli filmlerde alırsın sesi bende zx var bu şekilde kullanıyorum memnunum
  • Optik hdmi dan daha iyi bir baglanti degil hocam. DTS HD sesleri optikle alamazsiniz, 192khz kalitesine cikamazsiniz optikle. Bunlar hdmi ile mumkun.

Ben ses kartini kullanmiyorum o yuzden. HD5870ten hdmi ile direkt avr ye giriyorum. Hem sesi hem de goruntuyu ekran kartindan almis oluyorum. Varsayilan aygit da hd5870 olarak secili zaten ses ayarlarinda. Izledigim film de DTS destekli.

Edit: Yukarıdaki soruya uzun zamandır cevap gelmediği için bayağı bir araştırdım yabancı forumlarda.

Multi-CH PCM, alabileceğiniz en yüksek ses kalitesidir. DTS-HD Master Audio ile aynı kalitedir. Farkları şudur, DTS-HD MA yazısını AVR'de görebilmeniz için, film oynatıcınızın "bitstream" çıkışını seçmelisiniz. Böylece film oynatıcınız sesle ilgilenmeyecek, AVR ilgilenecek.

Multi-CH PCM'nin farkı ise, Linear PCM seçtiğinizde film oynatıcınız AVR'nin yaptığı işi kendi yapacak ve açılmış sesi direkt AVR'ye gönderecek. AVR işlem yapmadan Multi-CH PCM olarak verecek sesi.

İkisi arasında fark yoktur. En kayıpsız şekilde 5.1 olarak böyle izleyebiliyorsunuz.

Multi-CH PCM Receiver'ın aldığı ham ses demek, DTS HD MA ise Receiver tarafından işlenmiş ama yine de ham ses. Aynılar yani.

DTS HD, DTS, TrueHD falanlar filanlar ise, bu bahsettiğim iki seçenekten daha kalitesiz seçenekler. Onları hiç seçmenize gerek yok. DTS HD Master Audio, veya Linear Multi-CH PCM seçmelisiniz her zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Ağustos 2014; 15:29:45 >

hdmı ın daha kaliteli olduğunu biliyorum hocam hatta bende ses kartını devre dışı bırakıp ekran kartı üzerinden hdmı bağladım ses aygıtında ses desteği listesinde tüm farmatlarıda gördüm dts hd ma özellikli film açtığımda
    multi yazısı çıkıyodu heralde olmuyodur diye iptal ettim peki vlc player da bahsettiğin bitstream ayarı nerdedir şu dts hd ma göremedim bir türlü..
  • mcgul kullanıcısına yanıt
    Ses ayarlarinda cikis turunu kendiliginden degil directx olarak sececeksiniz. Altinda spdif secenegi cikacak onu isaretleyeceksiniz. Boyle oluyor.

Ama dedigim gibi dts hd ma ile multi ch pcm ayni sey. Tek fark player decide ederse multi, receiver decode ederse dts hd ma yaziyor.

Bence powerdvd ultra kullanin. Orada cikis olarak yazilim mi receiver mi diye direkt seciyorsunuz.

eyvallah hocam powerdvd deniyim birde bakalım becerebilecekmiyim...
    hocam biraz başını ağrıttım kusura bakma ama kafama takılan bi kaç soru daha var öncelikle ses kartını devre dışı bıkakıp hdmı ile bağlansak filmlerde sıkıntı yok anlaşıldı ama oyunlardaki ses kalitesi nasıldır denemişliğin varmı
    ses kartıyla gayet güzel aynı kaliteyi verirmi avr sence? birde ben bağlantıyı ekran kartından avr ye ordanda monitöre çift hdmı kullanarak yapıyorum sanırım bu şekilde oluyo yalnız avr kapalıyken görüntü aktarmıyor birde bende
    avr açıkken aktardığı görüntüde hafif karıncalanma oluyor ekranda sende de bu şekildemi acaba...
    Oyunlarda da olabilecek en iyi kaliteyi alirsin hdmi ile.

Ben monitore degil ekran kartindan avr ye, ondan da lcd tv ye aktariyorum. Cam gibi goruntu oluyor ama monitorde kullanmadigim icin bilemiyorum o konuyu.

peki avr kapalıykende görüntü aktarıyormu ?
    Aktarmaz oyle. Passthrough ozelligi olan receiverlar high end modeller ve fiyatlari tuzlu diye biliyorum.

Anladım hocam teşekkür ettim
  • Orijinalden alıntı: mcgul

Arkadaşlar avr 165 sahibiyim kumandayla ilgili küçük bir sorunum var ses açma kısma tuşunda hiç bir problem olmaz iken on of tuşları ve ekran ışığını azaltan bir tuş var bu tuşlara basıyorum kumandanın ışığı yanıyo fakat avr tepki vermiyor neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum....
    Yokmu yardımcı olacak birisi
  • arkadaşlar merhaba. bilgisayarın ses kartından optik bağlantı ile güzel ses alabileceğim 5.1 sistemler araştırıyorum. önce lg,samsung,philips gibi markaların ev sinema sistemlerini araştırdım. tabiri caizse her kafadan bir ses çıkıyor. daha sonra logitech'in z906 modeline baktım. hoparlörler tek yollu olduğundan pek içime sinmiyor. daha sonra hiç aklımın ucundan bile geçmezken bir dükkanda harman kardonun ikinci el amfi ve 5.1 sistemine rastladım. amfi avr 235, hoparlörler ise hkts11. 300+800 toplamda 1100 tl fiyat verdi satıcı bana. amfili sistemlere yabancı birisiyim. harman kardon'a da öyle. o parayı hakettiğine hiç şüphem yok. kaldı ki ne yukarıda saydığım markaların ses sistemleri, ne de logitech z906 o harman kardon setin vereceği ses hazını veremezler diye de düşünüyorum. yalnız kafama takılan bazı durumlar var. avr 235'in güç tüketimine baktığımda ağzım açık kaldı. boştayken 118w, 7.1 kanalda maksimum 890w gibi bir güç tüketimi var. 5.1 kanalda nasıl bir tüketim yapacağı beni düşündürüyor. normalde 70tl gelen elektrik faturam bir anda uçuk rakamlara çıkarsa satmak zorunda kalabilirim aklıma takılan diğer bir durum ise amfinin model yılına bakmayı unuttum. yani cihaz kaç senelik bilmiyorum. internette araştırdığımda da herhangi bir veri elde edemedim. onun için cihazı aldıktan sonra 1-2 sene içinde arıza çıkartır mı bilemiyorum. aynı zamanda arızalanıp değişmesi gereken bir parçası olduğunda yurtiçinden kolaylıkla temin edilebilir mi yoksa yurtdışından mı getirtilmesi lazım, bu parçaların fiyatları ne derece yüksek olur bunlar kafama takılıyor. satın alma sırasında fiyatı uygun olsa da uzun vadede maddi anlamda götürüsü fazla olabilecek bir cihaz gibi düşünüyorum. açıkçası ne yapmalıyım hiç bilmiyorum. ki bu noktada mutlaka al o sistemi dediğinizi duyuyorum en sonunda halihazırda kullandığım 4.1 microlab hoparlörlerle devam edecekmişim gibi hissediyorum

• geezers kullanıcısına yanıt
    Harman kardon avrli sistem ile diğerleri kesinlikle kıyaslanmaz. Onda aldığınız keyif başla olur. Güç tüketimi konusuna gelince elektrik faturama öyle aman aman bir etkisini görmedim en çok güçlü bir pc avr ve 117 ekran led tvyi tek bir sistem olarak kullanıyorum no-frost eski kocaman bir dolabım var elektrik yiyen diğerleri standart aletler 70 lira üstünü kışın gördüm bi kaç kez. Ayrıca sizin aldığınız veya alacağınız sistemin güncel olmasını istiyorsanız biraz daha bütçe yükseltmeniz lazım. Dükkanımdaki ilana göz atmanızı öneririm.

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.