Şimdi Ara

Hangisini Tercih Etmeliyim---GTX680 4GB/HD 7970 3GB (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guns 'N Roses

quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Kullanmadığım şeyin neyinin fanboyluğunu yapayım ? Hadi Gtx680, HD7970'den daha iyi olsun. Birkaç fps için 400 TL'nin hakkını verebiliyor mu ? Ben yukarıdaki yorumumda Gtx680'den artan parayı SSD'ye veya işlemci, başka birşeye yatırılırsa daha karlı bir seçim olucağını vurguladım. 1500 TL bütçesi olan kimisi Gtx680 alır veya kafasını kullanıp HD7970 + SSD (veya başka birşey..) alır, ben buna değindim. 1 kere değilde 3 kere okuyun arkadaşım.. Ne olucak sanki..

Güzel kardeşim benim bak şimdi; ''HD7970, GTX 680'den daha iyidir, daha performanslıdır demek ayrıdır, GTX 680 alacağınıza HD7970 alıp arada cebinize kalan 300-400 TL'lik parayı da diğer donanımlara kullanın'' demek ayrıdır. Demek istediğimi anlıyorsun değil mi ?

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: volki97

quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Vakti geldiğinde 4GB VRAm'in durumu kurtarmayacağını bu ve benzer her konuya yazıyorum ki; o gün burda olmasak dahi mutlaka birinin aklında belki kalır diye. Çoklu monitör dışında 4GB bellek gereksizdir.SLI CFiçin belki olabilir ama 2GB 680 ile SLI olmayacağı anlamına gelmez. 2Gb 680 SLI yaşanan sorunların hepsi 4GB 680 ile de olacaktır. Oyun optimizasyonu işelmci yetmezliği, driver problemi vs vs...
    Başlıkta olmayan kartı tav siye edeceğim; GTX670 2GB. Hatta kısa zaman sonra 4GB 680 fiyatına ikinci bir 670 alınarak (2. el de olabilir) 670 SLI dahi yapılır.

Hocam birsey sormak istiyorum ben bir kart alip 3-4 sene zorla kullanmak istiyorum.İlerde 4 gb az gelecek yetmiyecek diyorlar dogru mu? Dedigim gibi ban a en uzun sure gidecek kart hangisi?

3-4 rahat bıraksalar eyvallah. Şimdi olaya şöyle yaklaşalım; 1300 TL civarı kart alacak bütçesi olan bir kullanıcı zaten 3-4 sene durmaz. 3 sene bir ihtimal 4 sene zaten bu işin lugatında yok. Oyunlar gelişir, yazılımlar değişir. DX11 yeine DX12 gelir,yeni işletim sistemi çıkar vs vs. Tabi ki 3-4 sene kullanılır ama bir noktadan sonra yeni oyunlarda en üst seviye olmayacaktır.
    Bahsedilen kartlar, yani 7970 680 gibi kartlar çıkalı zaten 1 seneden fazla oldu, kum saati çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

Vakti geldiğinde 4GB VRAm'in durumu kurtarmayacağını bu ve benzer her konuya yazıyorum ki; o gün burda olmasak dahi mutlaka birinin aklında belki kalır diye. Çoklu monitör dışında 4GB bellek gereksizdir.SLI CFiçin belki olabilir ama 2GB 680 ile SLI olmayacağı anlamına gelmez. 2Gb 680 SLI yaşanan sorunların hepsi 4GB 680 ile de olacaktır. Oyun optimizasyonu işelmci yetmezliği, driver problemi vs vs...
    Başlıkta olmayan kartı tav siye edeceğim; GTX670 2GB. Hatta kısa zaman sonra 4GB 680 fiyatına ikinci bir 670 alınarak (2. el de olabilir) 670 SLI dahi yapılır.

Hocam birsey sormak istiyorum ben bir kart alip 3-4 sene zorla kullanmak istiyorum.İlerde 4 gb az gelecek yetmiyecek diyorlar dogru mu? Dedigim gibi ban a en uzun sure gidecek kart hangisi?

3-4 rahat bıraksalar eyvallah. Şimdi olaya şöyle yaklaşalım; 1300 TL civarı kart alacak bütçesi olan bir kullanıcı zaten 3-4 sene durmaz. 3 sene bir ihtimal 4 sene zaten bu işin lugatında yok. Oyunlar gelişir, yazılımlar değişir. DX11 yeine DX12 gelir,yeni işletim sistemi çıkar vs vs. Tabi ki 3-4 sene kullanılır ama bir noktadan sonra yeni oyunlarda en üst seviye olmayacaktır.
    Bahsedilen kartlar, yani 7970 680 gibi kartlar çıkalı zaten 1 seneden fazla oldu, kum saati çalışıyor.

Sagolun Hocam bana en uygun kart hangisi sizce?

• quote:

GTX670 hem daha hesaplı hemde 2. eli daha kolay bir kart olacaktır. GTX680 ile arada %10 fark bile yok. 1 yıl sonra 2-3 fps farkla sıralanırlar. Özel seri olanlar zaten boost hızıyla 1200 MHZ civarında çalışabiliyor. Fiyat açısından Hem 680 farkını hem de 4GB bellek farkını düşününce mantıklı bir tercih olacaktır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 19 Mart 2013; 17:08:05 >
  • quote:

quote:

GTX670 hem daha hesaplı hemde 2. eli daha kolay bir kart olacaktır. GTX680 ile arada %10 fark bile yok. 1 yıl sonra 2-3 fps farkla sıralanırlar. Özel seri olanlar zaten boost hızıyla 1200 MHZ civarında çalışabiliyor. Fiyat açısından Hem 680 farkını hem de 4GB bellek farkını düşününce mantıklı bir tercih olacaktır....

4gb olmsı benim için daha iyi olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

İlla bellek olsun diyorsan o zaman 3GB 7970 bakabilirsin. Ama gereksiz bir kuşkudur, zamanı gelip kartlar yeni oyunlarda daha düşük performans verdiğinde 2gb veya 4Gb bellek farketmeyecek. 200 TL bellek farkı az değil. Yaklaşık 200 TL 670 680 farkı da var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İlla bellek olsun diyorsan o zaman 3GB 7970 bakabilirsin. Ama gereksiz bir kuşkudur, zamanı gelip kartlar yeni oyunlarda daha düşük performans verdiğinde 2gb veya 4Gb bellek farketmeyecek. 200 TL bellek farkı az değil. Yaklaşık 200 TL 670 680 farkı da var.

Yani 2gb alayım veya 7970.Bellegin 2gb olmasından değilde gpu nun yetersizliğinden oyunu açmayacak.

• hocam 4gb 680 iyidir ancak pahalı bende 4 gb gigabyt aldım 1.390 tl tuttu üç soğutması asusdan iyi neyse nvidia ve 4 gbden vazgeçme gerekli artık crysis 2 gb kullanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

hocam 4gb 680 iyidir ancak pahalı bende 4 gb gigabyt aldım 1.390 tl tuttu üç soğutması asusdan iyi neyse nvidia ve 4 gbden vazgeçme gerekli artık crysis 2 gb kullanıyor

Nereden aldınız acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

hocam 4gb 680 iyidir ancak pahalı bende 4 gb gigabyt aldım 1.390 tl tuttu üç soğutması asusdan iyi neyse nvidia ve 4 gbden vazgeçme gerekli artık crysis 2 gb kullanıyor

Nereden aldınız acaba?

ereyon.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Buyrun size güncel performans tablosu:
    (Not: Piyasadaki özel soğutmalı 7970'lerin hemen hemen hepsi GHz edition hızlarında çalışıyor. Bunu da göz önünde bulundurun.)
    />

arkadaşlar ben şimdi crysis 3'ü oynamak için hangi sınırdan başlamalıyım hangi kartı almalıyım mesela şurdaki kartlar hangisinden başlar crysis 3'ü açmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArGo

quote:

(Not: Piyasadaki özel soğutmalı 7970'lerin hemen hemen hepsi GHz edition hızlarında çalışıyor. Bunu da göz önünde bulundurun.)
    />

arkadaşlar ben şimdi crysis 3'ü oynamak için hangi sınırdan başlamalıyım hangi kartı almalıyım mesela şurdaki kartlar hangisinden başlar crysis 3'ü açmaya

Kasmadan oynamak iyice bir kart gerekir.7850 alternatif olabilir ama 7770 acar 6850-6870 de acar hep amd kart soyledim ama.Nvidia 650-650ti de acar herhalde.

• quote:

quote:

quote:

/>

Kasmadan oynamak iyice bir kart gerekir.7850 alternatif olabilir ama 7770 acar 6850-6870 de acar hep amd kart soyledim ama.Nvidia 650-650ti de acar herhalde.
    tamam yarın gidip şu dört tane önerdiğin kartların birini alayım madem ama eminsin dimi crysis 3'ü açacağından ???

• quote:

quote:

quote:

quote:

/>

tamam yarın gidip şu dört tane önerdiğin kartların birini alayım madem ama eminsin dimi crysis 3'ü açacağından ???

Acar acar ama senin butcen ne? İstersen emin olup olamayacagini ogrenmek icin zor.İclerindeki en iyi ekran karti Amd 7850 ama 2gb modelinden al 1 gb alma.Vatan'dan da alacak haftasonuyu bekle indirim olsun 400 tl ye dusuyor.

• Cumertesi Pazar İndirimli mi her şey ? birde benim ram.2gb ram'i arttırmak gerekirki yada işlemciyi değiştirmek gerekirmi böyle bir kart aldıktan sonra ?
  • quote:

Cumertesi Pazar İndirimli mi her şey ? birde benim ram.2gb ram'i arttırmak gerekirki yada işlemciyi değiştirmek gerekirmi böyle bir kart aldıktan sonra ?

İşlemci ve Psunu yazar mısın?

• quote:

Cumertesi Pazar İndirimli mi her şey ? birde benim ram.2gb ram'i arttırmak gerekirki yada işlemciyi değiştirmek gerekirmi böyle bir kart aldıktan sonra ?

Sistemini ozelliklerini yazar misin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar herkeze iyi forumlar benim şu anki mevcut ekran kartım nvidia geforce gt-9600 1 gb direct-x 10 ve ben crysis 3'ü oynayamıyorum. resimde'de görüldüğü gibi anakart'ın bu benim pc'e uygun ekran kartı önerebilirmisin 200 250 tl civarı...
     Hangisini Tercih Etmeliyim---GTX680 4GB/HD 7970 3GB

Crysis i duzgun oynamak icin en az 7850 gerekli o da VatanBilgisayar'da indirimle 400 tl civari oluyor.Bu saatten sonra 1 gb modeli alinmaz.
    ne yani daha ucuz bir kartla bu oyun oynanılmaz mı ?

Bilmem 6850 olabilir ama emin degilim sirf Crysis 3 icin kart alma oyun o kadar guzel degil.Bende de 9800gt var yaza kada ridare edecegim iste.

• MSI GTX680 LIGHTLING overlock yaptımmı alsana titan :D veya istersen 7970 asus matrixe bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bytekno

MSI GTX680 LIGHTLING overlock yaptımmı alsana titan :D veya istersen 7970 asus matrixe bak

Hocam kime ve ne demek istediniz?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.