Şimdi Ara

HANGİNİ NASIL BAĞLAMALIYIM AYRINTI! HARMAN KARDON+ LG UH850

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ses sistemim: Harman Kardon AVR-161S + HKTS 16 Ev Sinema Sistemi
    Bluray: LG BP450 3D Smart Blu-Ray Oynatıcı
    Pc'm: Dell inspiron15 (3000 serisi)

Eskiden özellikle internetten film indirip pc üzerinden tv ye hdmi ile bağlantı yapıp film izliyordum, samsung tv ve samsung ses sitemim vardı ozamanlar. Ses sisteminden tv ye optik kablo, pc den tv ye hdmi kablo ile yapıyordum bu işi. Doğrumuydu bilemiyorum. Şimdi ise yeni evleniyorum ve yeni evimize taşındık gibi ve sistemimi sil baştan yeniden yapılandırıyorum. En üstte yazdığım cihazları aldım. Ve doğru bağlantılar yapmak istiyorum. Konuya hakim çok bilgili arkadaşların olduğunu biliyorum. Yardımcı olursanız minnettar olurum. Sorularımı maddeler halinde yazmaya çalışacağım ayrıntılı şekilde yanıtlarsanız çok sevinirim.

1- Bağlantıları nasıl gerçekleştirmeliyim. TV+ses sistemi+pc (optik kablo ve hdmi hangisi hangine)
    2- İnternetten en iyi görüntü ve ses (özellikle ses) olayı için hangi formattaki filmleri indirmeliyim?
    3- Konfigrasyonu pc üzerinden film izleme üzerine yapmanızı rica ediyorum.
    4- pek bu yolu kullanmasamda yapmış olacağımız konfigrasyonda tv ye usb ya da harici hard disk ile de film izleme konusunda başarılı olurmuyum. Yani hem pc üzerinden, hem harici hard disk ve usb üzerinden ayni yönntem ile aynı kalitede ses ve görüntü alabilirmiyim.
    5- Bir de bu media playerlar var, bunlarıda açıklarsanız memnun olurum. Bu cihazlardan almalımıyım neden almalıyım?
    6- d-smartımı ses sistemine mi tv ye mi bağlamalıyım.

Özetle kaliteli ses ve görüntü için neleri yapmalıyım neleri yapmamalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csar -- 27 Şubat 2017; 8:52:18 >

• Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek kimse
  • televizyonunuz ARC destekliyor ise arc destekli hdmi port'una Harman avr yi bağlayın.

diğer cihazlarıda tv'nin diğer hdmi portlarına bağladığınızda tüm cihazlarınızdan ses sistemine çıkış sağlarsınız.

TV'nin optic çıkışına avr'yi bağladığınız takdirdede aynı şeyi sağlarsınız fakat DTS sesleri aktarırmı onu bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu cihazları hdmi arızasına sebeb olabilme ihtimalinden dolayı cihazı ses sistemine hdmi portu ile bağlamak tavsiye edilmiyor.

• mfatih85 M kullanıcısına yanıt
    ARC yi destekliyor mu bilmiyorum akşam evde bakarım, normal hdmi çıkışıyla arc arasındaki fark nedir ustam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

televizyonunuz ARC destekliyor ise arc destekli hdmi port'una Harman avr yi bağlayın.

diğer cihazlarıda tv'nin diğer hdmi portlarına bağladığınızda tüm cihazlarınızdan ses sistemine çıkış sağlarsınız.

TV'nin optic çıkışına avr'yi bağladığınız takdirdede aynı şeyi sağlarsınız fakat DTS sesleri aktarırmı onu bilemiyorum.

hocam bende 2 tv var, biri hdmi - arc desteği var, oradan hdmi kablo baglayıp amfiye ses aktarabiliyorum ve tv üzerinden hard disk ile film izlerken 5.1 ses alabiliyorum.

diger televizyonda ise hdmi - arc desteği yok. nasıl yapabilirim?
    2 tane hdmi çıkısı var, hdmi - dvi ve hdmi - stb... birde optik yeri var.

ARC desteği olan tv gibi kullanmak istiyorum, mümkün müdür bir yol?

teşekkürler.

• csar C kullanıcısına yanıt
    arc,tv ve ona bağlı tüm cihazların sesini avr ye geri göndermek içindir

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    optic dışında olurmu bilmiyorum

dts hd ve d true hd değilde dts ve dd leri aktarması lazım optic çıkışın.

• Tv de ARC hdmi çıkışı varmış, optikle filan uğraşmaya gerek kalmadı tüm cihazları tv ye bağlayacağım, tv nin arc hdmi çıkışındanda avr ye bağlantı yapacağım. Teşekkürler arkadaşlar
  • Baglantilari yaptim tv nin ARC cikisindan harmanin girisine hdmi kablosunu bagladim diger cihazlarida tv ye bagladim malesef ses alamadim, bu baglantilara ilaveten tv den harmana birde optik kablo baglantisi yapinca oldu. Buna gerek varmiydi anlamadim ama optiksiz olmadi neden acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.