Şimdi Ara

HANGİ SİSTEMİ TERCİH ETMELİYİM???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Şuanda 2 tane sistem var elimde. 1 tanesini aktif kullanacağım pc diğerine köşede az kullanılacak pc olarak konumlandıracağım. 2 pc de de anakart ve işlemci dışındaki her şey aynı olacak. Bir sistemde 7700K ve Z170X anakart var diğerinde ise X99 anakart ve 5930k işlemci var. Hnagisini tercih etmek (hem oyun hem render) daha doğru olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revuxen -- 9 Temmuz 2017; 23:43:20 >

• İkiside hem oyun hem render için yeterli sistemler fakat 5930k da +2 core avantajı var ayrıca kullanacağınız ram adetine göre quad channel ramler ile render yaparken çok daha yüksek performans almak mümkün.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Ramler 4x8GB kullanıyorum iki sistem içinde aynı şuanda. X99 platformunu kullanırsam belki bi quad kanal ram daha alabilirim boş slot var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5930K bence ana PC olmalı.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Bende oyle dusunuyorum buyuk ihtimal ona ceviricem sistemi. Tek dusuncem oyunlarda 7700K nin gerisinde kalmasiydi simdi testleri izledim genel olarak hepsine onde gozukuyor.
  • revuxen kullanıcısına yanıt
    Şu an bende 4.6 da 4960X ve 4.8 de 2600K var, 4960X i ana bilgisayar olarak kullanıyorum. Beni daha mutlu ediyor.

Buradan size fikir verebilirim bence.

Oyun, render, tasarım karışık kullanıyorum.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    evet benzer sistemler. Fikirleriniz icin tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.