Şimdi Ara

Hangi Router'ı Almalıyım -Yardım-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle konu ile ilgilenen herkese teşekkürler ,

adsl mi iptal edttirip kablonete gecmek için tabiri caizse bir maceraya atıldım gidiyorum wireless koblonet modem için ikişer kez iki farklı sitelerden sipariş ettigim Cwb 560 modem kırık cıktı hayır olsun dedim üçüncü bir siteden tekrar sipariş edecekken bu modemlerin wireless'inde sorunlar yasandıgını (SkYNeT-06 arkadımızdan) ögrendim bu yüzden bende rotamı degiştirip modem + router secenegini uygulamayı kafaya koydum sahten koblo modem hazırda vardı ve geriye router almak kaldı ama bu konuda biraz kafam karıştı bilgisizlik cehaletde olunca en iyisi bilene sormak dedim cunku wireless router'ı kullanacagım yer 3 katlı ve router en alt katta ben ise en ust katta olacagım bu yuzden wireless sinyali güçlü bir router olsun istiyorum su anda adsl için kullandıgım usr modem ve 7db lik antenle birlikde ancak wireless 4 cizgi cekiyor (yani beni yolda bırakmıyır) simdi alacagım router'ında cekim gücü iyi olsun istiyorum acaba sizler hangi router'ı önerirsiniz veya kullandıgınız router varsa onun cekim gücü yeterlimi bu konularda yardımcı olursanız cok sevinirim su anda benim kafamda bir kac router var acaba bunlardan hangisi işimi görür .

1- EDIMAX BR6504N BROADBAND ROUTER 4P nMAX 300M

ürün linki

# BR-6504n
    # Kablosuz Broadband Router (MIMO)
    # IEEE802.11n ve IEEE 802.11g/b Standartı
    # 2T3R Gelişmiş MIMO Teknoloji Desteği (300Mbps Veri Hızı)
    # WPS Butonu (Wi-Fi Protected Setup)
    # 3 x Ayrılabilir Anten
    # 64/128 Bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK Veri Şifreleme Desteği
    # IEEE 802.11e WMM ve Quality of Service (QoS) Desteği
    # NAT/NAPT IP Sharing, Anti-DoS Firewall ve Virtual Server / DMZ
    # Özel Uygulamalar (Port Triggers), DDNS (DynDNS, TZO) ve QoS Desteği
    # VPN Geçiş (IPSec/PPTP), PPPoE/Static IP/PPTP/DHCP Yolu ile WAN IP Elde Eder
    # DHCP Server / System Status / Security Log Sağlar
    # WEB Kullanıcı Arayüzü (Uzaktan Kurulum)
    # Firmware Güncelleme
    # CE ve FCC sertifikalı

2- TP-LINK TL-WR941ND HUB ROUTER 300MBPS WIRELESS ADAPTÖR

ürün linki

# 300M kablosuz transfer özellikli Router
    # IEEE 802.11 n standartına ve ayrıca
    # IEEE802.g ve IEEE802.11 b standartlarına uygun
    # 10/100 Mbps RJ45 4 + 1 port
    # Maksimum kablosuz aktarım gücü 20dBm
    # 3 adet 2 dBi değiştirilebilir Omni Directional anten
    # QSS (Quick Secure System- Hızlı Güvenlik Sistemi)ile hızlı, sorunsuz ve güvenli ağ kurulumu
    # MIMO uyumludur
    # Ayrıca SST teknolojisi ile 3 adet ayrılabilir anten yapısı kablosuz performans, aktarım oranı, sabitlik ve kapsama alanı sunar
    # CCATM teknolojisi ile otomatik olarak kanal seçiminde kanal karışımını engeller
    # Diğer 11g ve 11n protokolündeki ürünlere uyum sağlar
    # SSID radyo frekansı kontrol, MAC adres access kontrol, WEP şifreleme, WPA/WPA2, ve WPA-PSK/WPA2-PSK belgeleme destekler

3- LINKSYS WRT110 WIRELESS ROUTER RANGEBOOSTER (SkYNeT-06 arkadımızın kullandıgı router)

ürün linki

# LELA(Linksys EasyLink Advisor) ile Turkce cok kolay kurulum ve yonetim
    # MIMO teknolojisi ile 802.11n e baglandigi zaman 802.11g ye gore cok daha hizli ve menzili fazla
    # WPS,ile hizli tek tusla kablosuz baglanti kurma
    # 4 port Switch,
    # Kablo/DSL internet baglantinizi ethernet kablosu veya kablosuz olarak paylasabilirsiniz
    # Hem 11Mbps(802.11b) hemde 54 Mbps(802.11g) cihazlar ile uyumlu
    # WMM destegi
    # Güçlü SPI Güvenlik duvarı, Kablosuz bağlantıda MAC adres filtreleme
    # WEP/WPA2 şifreleme ile güvenli kablosuz bağlantı, Radius Server destegi

4- LINKSYS WRT54G2 WIRELESS ACCESS POINT ROUTER

ürün linki

# 4 port Switch,
    # 54Mbps Acess Point(802.11b/g)
    # Kablo/DSL internet baglantinizi ethernet kablosu veya kablosuz olarak paylasabilirsiniz
    # Hem 11Mbps(802.11b) hemde 54 Mbps(802.11g) cihazlar ile uyumlu
    # Güçlü SPI Güvenlik duvarı, Kablosuz bağlantıda MAC adres filtreleme
    # WEP/WPA şifreleme ile güvenli kablosuz bağlantı

Ben bu routerlara baktım ama hangisini almam gerekdigi konusunda pekbir fikrim yok sizler burdaki routerlardan hangisini önerirsiniz & (neden) önermezsiniz veya bunlar dışında önebileceginiz bir router varmı?

tekrardan herkese ilgisi ve cevapları için cok teşekkürler,
    saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuabuabu -- 13 Nisan 2009; 16:26:15 >

• Kablo modeme ADSL modem bağlanabiliyor sanırım, ilk önce o seçeneği dene bence nasılsa masrafın olmuyor o zaman..
  • quote:

Orjinalden alıntı: civan76

Kablo modeme ADSL modem bağlanabiliyor sanırım, ilk önce o seçeneği dene bence nasılsa masrafın olmuyor o zaman..

kablo modeme adsl modem baglanabiliyor fakat tek bilgisayar wireless olarak bağlanıyormus 2. bilgisayara ıp atayamıyormuş ama bizim evde 5 bilgisayar wireles olarak baglanacak bu yuzden router bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuabuabu -- 13 Nisan 2009; 16:35:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.