Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.403
Cevap
48
Favori
605.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yunus_27 kullanıcısına yanıt
    vela sürme dediği nereye uygulanacak? balkonmu kapatıyorsunuz?

fiyat fena değil. Dorado da fena değil. Camı bütçe müsait konfor yaptırın.
  • bbgelen kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgin için sağol. Sürgülü olan fransız balkon. Cam olarak içeri sıcak almayan bi cam gösterdi.Onu tavsiye etti.Bu fiyatı 9 takside bölüyo.Banada iyi gibi geldi.
  • Selam arakadaşlar Kayseride önerebileceğiniz winsa bayii var mı
  • Arkadaşlar merhaba,

resimdeki pvc için fiyat araştırması yapıyorum, yukarı açılan bütün camlarda sineklik olacak kalınlık en az 7 cm olacak, çift pencere için yukarıdan aşağı açılan akerdiyon şeklindeki sineklikten olacak ne kadar bir fiyat çıkar acaba? (ANKARA-ELVANKENT)
    Fıratpen (selenit75) nakit 3.600 TL (Klaspen Bayisi)
    winsa (Safir 70 mm) nakit 5.200 TL (Pencerre Uzmanı)

İkisinin de işçiliği hakkında olumlu yorumlar var.

Arada bu kadar fark olması normal mi? Aynı malzeme değil mi sonuçta (PVC) ?
    Fıratpen daha kalın 75 mm genişlik var buna rağmen daha ucuz. Bilmediğim bir şey mi var?

PVC Pencereler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzzytr_1905 -- 11 Nisan 2017; 11:11:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muzzytr_1905

Arkadaşlar merhaba,

resimdeki pvc için fiyat araştırması yapıyorum, yukarı açılan bütün camlarda sineklik olacak kalınlık en az 7 cm olacak, çift pencere için yukarıdan aşağı açılan akerdiyon şeklindeki sineklikten olacak ne kadar bir fiyat çıkar acaba? (ANKARA-ELVANKENT)
    Fıratpen (selenit75) nakit 3.600 TL (Klaspen Bayisi)
    winsa (Safir 70 mm) nakit 5.200 TL (Pencerre Uzmanı)

İkisinin de işçiliği hakkında olumlu yorumlar var.

Arada bu kadar fark olması normal mi? Aynı malzeme değil mi sonuçta (PVC) ?
    Fıratpen daha kalın 75 mm genişlik var buna rağmen daha ucuz. Bilmediğim bir şey mi var?

PVC Pencereler [ANA KONU]

muzzytr_1905

Winsa bayisinin verdiği fiyat kaliteli malzemeden verilebilecek fiyattır. Fıratpenin verdiği fiyata Winsanın maliyeti bile kurtarmaz. Profilin 75 mm olmasına bakmayın et kalınlığı kaç mm ona bakın. Profilin içine kullanılan destek sacı kaç mm ona bakın ( en az 1,25 mm olması gerekir). Kullanılan pencere ve kapı kollarının plastik değil metal kol olmasına bakın. Çift cam ara çıtası kaç mm ona bakın. Teklifteki fiyat farkı kullanılan malzeme ve aksesuardan dolayıdır. Yoksa herkes kaliteli malzeme kullansa 1.600 tl lik fiyat farkı kesinlikle olmaz. Piyasadaki düşük fiyat verip yaptığı işin herşeyinden çalan çakallara dikkat edin .

• Maddi durumu iyi olanlar bence PVC yerne aluminyum doğrama yaptırsınlar.
    Aluminyum ömürlüktür.50 yıl geçse de 1 milim sapma yapmaz. PVC ise hem sağlığa zararlıdır hem de ömrü kullanıma göre ortalama 10 yıldır,sonra sağı solu yamulmaya başlar.

Türkiye'de malesef malın kalitesi kadar ustanında kalitesi önemlidir.En iyi markayı da alsanız ancak işin %50sini halletmiş olursunuz.Kalan %50lik pay ustanın işçiliğindedir.
  • 70 lik profil, destek saçı, standart ısıcam kullanılacak şekilde, standart aksesuar, renk meşe;

1-Standart sürme kapı, iki kanat açılımlı, en 165-- yükseklik 240
    2-Çift açılım cam, en 80 --yükseklik 144
    3-Açılımsız tek parça camlı pencere,en 200--yükseklik 144

Yaklaşıkta olsa ne kadar bir fiyat çıkar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kk35 -- 18 Nisan 2017; 17:2:32 >
  • Son zamanlarda tamir için gittiğimiz evlerde hem pvc markası hem aksesuar markası üst düzey tavsiye edilen ürünler olduğunu görüyoruz. Burada isim vererek o markaları kötülemek istemiyorum. Çünkü markadan değil işçilikten kaynaklı bir çok hata var. Ama bu kadar iyi ürünler kullanıp insanları mağdur eden firmalara ve hala iş yapabilmelerine şaşıor ve üzülüyorum.

Bu nedenle insanlar mağdur olduklarında böyle platformlarda şikayette bulunarak başka insanların mağdur olmalarını engellemeleri gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarmaraPimapen

Son zamanlarda tamir için gittiğimiz evlerde hem pvc markası hem aksesuar markası üst düzey tavsiye edilen ürünler olduğunu görüyoruz. Burada isim vererek o markaları kötülemek istemiyorum. Çünkü markadan değil işçilikten kaynaklı bir çok hata var. Ama bu kadar iyi ürünler kullanıp insanları mağdur eden firmalara ve hala iş yapabilmelerine şaşıor ve üzülüyorum.

Bu nedenle insanlar mağdur olduklarında böyle platformlarda şikayette bulunarak başka insanların mağdur olmalarını engellemeleri gerekir.

Kendi adıma mesajı aldım. Bilgilendirmeyi tüm mecralarda yapacağım.

Ama sizden de akustik lamine cam ile ilgili fiyat vs. bilgisi bekliyorum. Şu sesten kurtarın beni...

• İsim vermekten kaçınmayın hocam. Biz de ona göre körü körüne atlamayalım marka isimlerine aldanıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost0791

İsim vermekten kaçınmayın hocam. Biz de ona göre körü körüne atlamayalım marka isimlerine aldanıp.

Merhabalar,

Sevgili @MarmaraPimapen belirttiği gibi sorun markalarla ilgili değil, sorun işçilikle ilgili. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik kötüyse zaten yapacak bir şey kalmıyor. Bir de işten anlamıyorsanız o zaman yandınız.

Ben İstanbul - Kartal'da oturuyorum. Dairemde kullanılan tüm malzemeler neredeyse piyasadaki en bilindik, kaliteli ve pahalı markalar. Ancak dairedeki işçilik sıfır. Bunu tabi alırken çok uzman olmadığımız için göremedik. Daire bize gösterilirken her şey mükemmeldi. Ancak yaşamaya başlayıp zaman geçtikçe tüm sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Oturduğum site 4 yıllık, ben 2 yıldır yaşıyorum ve sıfır olarak aldım. Öyle yerler kırılıp, bozulup, arızalanıyorki insan şaşıp kalıyor.

MarmaraPimapen'i dairemin çok ses alması (evin bir kısmı ana yola bakıyor) ve özellikle bu kış açılır kısımların soğuk ve rüzgar alması nedeniyle davet ettim. Sağ olsunlar ilk müsait zamanlarında geldiler. Çok ilgili arkadaşlar. Doğrama çok kaliteli olmasına rağmen eksik ve/ya hatalı montaj nedeniyle aşırı ses ve bu sebeple soğuk, rüzgar aldığını tespit ettiler. Bu arada ben geçen sene ilgili markanın bana yönlendirdiği bir ustayı çağırdım. Kendisi gelip kafasına göre mekanizmaları vs. (sağlam olmalarına rağmen) değiştirdi. Ses için de; "bu böyle, bu ses olur" diye cevap verip üstüne 700tl alıp gitti. (parçalar euro üzeriden olduğundan pahalıymış)

MarmaraPimapen'den gelen arkadaşlar ses için "akustik lamine cam" tavsiye ettiler. Ama öncesinde doğramaların eksiklerini giderip gerekli ayarlamaları yapıp öyle denemem konusunda ısrarcı oldular. Eğer yine sorun yaşarsam cam değişimiyle ilgili tekrardan konuşuruz dedik. Bakın ne kadar güzel bir esnaflık. Camı değiştirip işlerine bakabilirler. Tekrar tekrar uğraşmak zorunda değiller ama müşteriyi onun durumunu da düşünüyorlar. Bu benim çok hoşuma gitti. Bundan dolayı aman ha iş yaptıracağınız firma / usta seçimine dikkat edin derim.

Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kk35

70 lik profil, destek saçı, standart ısıcam kullanılacak şekilde, standart aksesuar, renk meşe;

1-Standart sürme kapı, iki kanat açılımlı, en 165-- yükseklik 240
    2-Çift açılım cam, en 80 --yükseklik 144
    3-Açılımsız tek parça camlı pencere,en 200--yükseklik 144

Yaklaşıkta olsa ne kadar bir fiyat çıkar?

Cevap lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_wind222

quote:

Son zamanlarda tamir için gittiğimiz evlerde hem pvc markası hem aksesuar markası üst düzey tavsiye edilen ürünler olduğunu görüyoruz. Burada isim vererek o markaları kötülemek istemiyorum. Çünkü markadan değil işçilikten kaynaklı bir çok hata var. Ama bu kadar iyi ürünler kullanıp insanları mağdur eden firmalara ve hala iş yapabilmelerine şaşıor ve üzülüyorum.

Ama sizden de akustik lamine cam ile ilgili fiyat vs. bilgisi bekliyorum. Şu sesten kurtarın beni...

:) Buraya üye olduğunuzu bilmiyordum gerçekten sürpriz oldu evet mesajda sizide andım :)

Ve sizin ses ile ilgili Doğan usta ile görüştük ve bir kaç eksik daha tespit ettik. Bu hafta sonuna kadar uğrayıp sizide memnun edecek gelişmeler için konuşacağız.

• quote:

İsim vermekten kaçınmayın hocam. Biz de ona göre körü körüne atlamayalım marka isimlerine aldanıp.

Sorduğunuz için söylüyorum.

Marka shuco aksesuar gu ve cam konfor. Yani en üst düzey ürünler. Sorunu düşünce olarak çözdük ama uygulama yapmadık. Görünüşte her şey normal ama olmaması gerektiği kadar ses alıyor. Bu hafta sonuna kadar gerekeni yapıp sonucu sorun yaşayan forum üyesi '' the_wind222 '' paylaşmasını rica edeceğiz.
  • quote:

quote:

quote:

:) Buraya üye olduğunuzu bilmiyordum gerçekten sürpriz oldu evet mesajda sizide andım :)

Ve sizin ses ile ilgili Doğan usta ile görüştük ve bir kaç eksik daha tespit ettik. Bu hafta sonuna kadar uğrayıp sizide memnun edecek gelişmeler için konuşacağız.

tamamdır, sizden haber bekliyorum.

işlemler tamamlandıktan sonra yorumumu memnuniyetle paylaşırım.

görüşmek üzere.

selamlar.

• Kullanılan malzemeler gerçekten üst seviye. Sorun ses ise işçilikte büyük sıkıntı var o zaman. Benim şaşırdığım Shuco gibi marka ürün kullanan firmalar nasıl düşük işçilik gerçekleştiriyor ilginç. Bu işte markadan çok işçilik ön planda kesinlikle.
  • quote:

quote:

Merhabalar,

Sevgili @MarmaraPimapen belirttiği gibi sorun markalarla ilgili değil, sorun işçilikle ilgili. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik kötüyse zaten yapacak bir şey kalmıyor. Bir de işten anlamıyorsanız o zaman yandınız.

Ben İstanbul - Kartal'da oturuyorum. Dairemde kullanılan tüm malzemeler neredeyse piyasadaki en bilindik, kaliteli ve pahalı markalar. Ancak dairedeki işçilik sıfır. Bunu tabi alırken çok uzman olmadığımız için göremedik. Daire bize gösterilirken her şey mükemmeldi. Ancak yaşamaya başlayıp zaman geçtikçe tüm sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Oturduğum site 4 yıllık, ben 2 yıldır yaşıyorum ve sıfır olarak aldım. Öyle yerler kırılıp, bozulup, arızalanıyorki insan şaşıp kalıyor.

MarmaraPimapen'i dairemin çok ses alması (evin bir kısmı ana yola bakıyor) ve özellikle bu kış açılır kısımların soğuk ve rüzgar alması nedeniyle davet ettim. Sağ olsunlar ilk müsait zamanlarında geldiler. Çok ilgili arkadaşlar. Doğrama çok kaliteli olmasına rağmen eksik ve/ya hatalı montaj nedeniyle aşırı ses ve bu sebeple soğuk, rüzgar aldığını tespit ettiler. Bu arada ben geçen sene ilgili markanın bana yönlendirdiği bir ustayı çağırdım. Kendisi gelip kafasına göre mekanizmaları vs. (sağlam olmalarına rağmen) değiştirdi. Ses için de; "bu böyle, bu ses olur" diye cevap verip üstüne 700tl alıp gitti. (parçalar euro üzeriden olduğundan pahalıymış)

MarmaraPimapen'den gelen arkadaşlar ses için "akustik lamine cam" tavsiye ettiler. Ama öncesinde doğramaların eksiklerini giderip gerekli ayarlamaları yapıp öyle denemem konusunda ısrarcı oldular. Eğer yine sorun yaşarsam cam değişimiyle ilgili tekrardan konuşuruz dedik. Bakın ne kadar güzel bir esnaflık. Camı değiştirip işlerine bakabilirler. Tekrar tekrar uğraşmak zorunda değiller ama müşteriyi onun durumunu da düşünüyorlar. Bu benim çok hoşuma gitti. Bundan dolayı aman ha iş yaptıracağınız firma / usta seçimine dikkat edin derim.

Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

Merhabalar,

Benim evin işi tek seferde bitmeyeceğinden konuyla ilgili bilgi ve yorumlarımı part'lar halinde yazmaya karar verdim.

Part-1:

@MarmaraPimapen'den arkadaşlar tekrar geldiler. Tüm camların ayarlarını yapıp sıkılaştırdılar, camların kalınlığına kadar her şeyi kontrol ettiler. Her şey olması gerektiği gibi olmasına rağmen ses sorununun çözülmediğini gördük. Ev hala aşırı derecede ses alıyor. Artık son çare olarak; akustik lamine cam ve/ya doğramaların değişimini konuştuk.

Sorunu çözmek için daha az maliyetli bir deneme yöntemi bulduk; banyomuzun küçük camı direk olarak ana yola bakıyor ve bundan dolayı banyo da çok ses alıyor. Öncelikle buradaki camı küçük olması sebebiyle akustik lamine cam ile değiştirip sesi kontrol edeceğiz. Bu şekilde ilerleme kaydedersek cam değişimi yapabiliriz. Eğer sorun hala devam ederse cam değişimi ile doğrama değişimi de yapmamız gerekecek gibi görünüyor. Ne olacağını göreceğiz.

Şimdilik son durum bu. Gelişmeler oldukça ekleyeceğim. Yine yakın ilgisinden dolayı @MarmaraPimapen'e teşekkür ediyorum. Bu arada Türk kahvesi borcumu da unutmadım.

• Merhaba,
    Şöyle bir sorum olucak size.Aslında olmuş bitmiş bir iş ama içim rahat olması açısından sormak istiyorum.
    Geçen ay pimapen işini yaptırdım ,yalnız mutfak uzun olan kapıyı çifte açılım yapmamış.Konuşmamızda çifte açılım olmasını konuşmuştuk.Çözüm olarak ise bir kaç delik görüntüsü dışında çifte açılma döndürebileceğini söyledi.İster istemez kabul ettik.
    İleride bu şekilde kulllanım sorun çıkarır mı?
    Tşk.
  • kotayx K kullanıcısına yanıt
    Söyledikleri gibi sadece menteşeleri sökecekleri yerde delik olur onuda aynı renk çekomastik ile göz batmayacak şekilde kapatırlar ama yinede ürün ikinci el gibi bir görünüm oluşturur ki eğer onlarda inkar etmiyorlar ise komple kasayı değiştirmeleri gerekir tabi sizin insiyatifinize kalmış.
    Birde çift açılıma çevrilirken ustalık çok daha önemlidir. Çünkü tezgah üstü değil yerinde çevirecekler kapı ebatlı yaparken zorlanılır sonuç olarak siz yapıldıktan sonra her köşesinde contaların tam basıp basmadığını kontrol etmeniz iyi olur. Sonuçta bunun kışıda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 27 Nisan 2017; 0:9:34 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.