Şimdi Ara

Hangi makine??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,bir süredir makine alacağım için arayıştayım max bütçe 8000 diyelim ama 6000'den sonrası biraz zorlama olacak.

Amaç primer olarak manzara, ancak makro ve portre çekimi de yapmak isteyeceğim muhakkak. Bu imkanlarla aklımda bir kaç makine belirmiş durumda çevremden aldığım tavsiyeler doğrultusunda. Sorum şu bana bu imkanı sağlayacak yani hem makro hem manzara çektirecek beni tatmin edecek bir makine max fiyat /performans oranıyla almak istiyorum. Seçeneklerim şöyle:

1. Sony a7 ii (28-70 kit ile almayı planlıyorum)
    2. Fujifilm x-pro 2 (kit ve ek lens veya lensleri direkt ayrı ayrı olarak olabilir)
    3. Fujifilm X-T2 (18-135 kit mantıklı gibi şu aşamada)
    4. Sony A6500
    5. Sony A6300

Siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? daha ucuz makine alıp farkı lense yatırmayı mı tercih edersiniz? full frame varken neden crop alayım ki mi dersiniz?

• Sony makinalar çok revaçta şu sıralar, yeni olarak a7III'de çıktı ama A7II'nin fiyatı düşer mi takip etmek lazım. A7'nin R seriside var. Youtube den incelemelerine bakarsan daha detaylı bilgi edinirsin. Ama en büyük farkları A7 Full Frame A6300-6500 Crop Sensör.
    Teknoseyir ve Erkan Özgür YILMAZ'ın kanallarına bakabilirsin.
  • Size özel tavsiyem bide Olympus sistemine bakmanız yaklaşık 1.5 senedir bende sizin gibi f/p makinesi araştırıyorum bulabildiğim en iyi f/p makinesi Olympus omd - 5 mark2 ve 12 - 42 f2.8 Pro ikilisi size tavsiyem bu ikilinin gerek 500px gerekse de Flickr deki foto larıni incelemeniz ışığımız bol olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu listede A7ii varsa diğerlerine bakmak anlamsız olabilir. Ama A7ii de size gereksiz olabilir.
    Ben olsam Af yeteneklerinden dolayı Sony a6300 alırdım.
    Daha ucuz makine alıp lens almak daha mantıklı. Çünkü makineler bir birine yakın kalitede ve en iyi makieye bile kötü lens takınca insan fotoğraftan soğur.

Ben 2008 model k20D ye 35mm yada 50mm lens takınca çektiğim her şeyden zevk alıyorum. Çataldan bile

Hangi makine??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Elde çekim bir OM-D E-M10 Mark II fotoğrafı, fotoğraflar "castrobey" 'e aittir. Elde çekilmiştir !
    Hangi makine??

16mm, f/2.8, ISO 320, shutter 1 saniye

Yine aynı arkadaştan, bu da Olympus OM-D E-M1 Mark II + Olympus 12-40 F.28 Pro lens ile elde çekim
    Hangi makine??

ISO Low (64), f 2.8 ve shutter 2.5 saniye

Kaynak :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=53&t=2994&p=22285

Şu başlığa da bakmanızı öneririm :https://forum.donanimhaber.com/aynasiz-makineler-hk--131550220?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Mart 2018; 14:58:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.