Şimdi Ara

Hangi Köpek Maması? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
504
Cevap
5
Favori
227.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senin aslında ilkokul öğrencisi olduğunu düşünmem lazım.anlamamanla.su kaybı ve fazla protein alınımda yağa dönüşür.eee sonra ne olur.öğrenmişin bunu google dan onu anlatıyon.ben sana devamını söyliyorum.protein vucuda alınınca aminoasitlere parçalanır.sonra bunlardan tekrar protein sentezinde nitrojen oluşur ve karaciğere gider ve burada üreye dönüşür.proteini fazla almaktan kaynaklanan fazka ürenin vücuda ne yapacağını sana anlatmama gerek varmı bilmiyorumyüksek proteinli diyet idrarla fazla miktarda kalsiyım atılımına neden olur.buda kalsiyum eksikliğine neden olurki yaşlılarda osteomalazi ye neden olur.onun için yaşlı köpek maması dediğimiz mamaların protein oranları daha düşüktür.yavru köpeklerde aşırı et ile beslenmesi durumlarında eklemlerde ve kemiklerdeki bozukluktan dolayı özellikle ön iki patinin bilek ekleminde eğrilikler oluşur.fazla protein ilerki dönemlerde böbrek yetmezliğine neden olur.işte anlatıyorum.anlamıyorsun.çünkü sen mama temsilcisisin.senin gibi 3 5 tane var.özellikle bu yüksek proteinli mamanın reklamını yapmak için köpek sahibi kılığına girip simsarlık yapıyor.ne şans yaa onlarda aynı senin gibi o saçma değerlendirme sitesini örnek veriyor.ama yemezler.köpek sahibi olsan bu kadar ispata bir dur der.tamam der.beni aydınlattın der.sen bir öğrenmişsin.su kaybı olur .işte o su kaybıyla kalsiyom atılıyor vücuttan gereksiz olarak.yağa dönüşür diyorsun.o zaman köpeğin yağlanır.özellikle genç yaşta iri köpeklerde displazi ve diğer sorunlara neden olur.mamanın karı ortalama %25 tir.bana işimimi öğretiyorsun.sen nerden cıkarıyorsun daha yüksek olduğunu.her sektör aynımıki ticaretle uğraşan dostun sana daha fazla kar olur demiş.yemin ediyorum anaokul çocuğu böyle konuşmaz.bu işi ben yapıyorum.mamanın veterinere karı ortalama %25 tir.bu işten aslan karı mamayı disbiritörler alır.yüksek karı onlar alır.hemde sürümden kazanır.her mama için bu böyledir.ben tabiki mamamı satacam ve hakkım olan karımı alacam.sen ne kadar sinir olsanda senin mamanın teşhirini burda yapsamda kazanacam.20 küsür mamanın protein değerine baktım.hepsi %20 ile 28 arasında.biraz saygılı ol.bilen birisinin karşısında dışardan ahkam kesmeye çalışma.gerçekten komik oluyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

senin aslında ilkokul öğrencisi olduğunu düşünmem lazım.anlamamanla.su kaybı ve fazla protein alınımda yağa dönüşür.eee sonra ne olur.öğrenmişin bunu google dan onu anlatıyon.ben sana devamını söyliyorum.protein vucuda alınınca aminoasitlere parçalanır.sonra bunlardan tekrar protein sentezinde nitrojen oluşur ve karaciğere gider ve burada üreye dönüşür.proteini fazla almaktan kaynaklanan fazka ürenin vücuda ne yapacağını sana anlatmama gerek varmı bilmiyorumyüksek proteinli diyet idrarla fazla miktarda kalsiyım atılımına neden olur.buda kalsiyum eksikliğine neden olurki yaşlılarda osteomalazi ye neden olur.onun için yaşlı köpek maması dediğimiz mamaların protein oranları daha düşüktür.yavru köpeklerde aşırı et ile beslenmesi durumlarında eklemlerde ve kemiklerdeki bozukluktan dolayı özellikle ön iki patinin bilek ekleminde eğrilikler oluşur.fazla protein ilerki dönemlerde böbrek yetmezliğine neden olur.işte anlatıyorum.anlamıyorsun.çünkü sen mama temsilcisisin.senin gibi 3 5 tane var.özellikle bu yüksek proteinli mamanın reklamını yapmak için köpek sahibi kılığına girip simsarlık yapıyor.ne şans yaa onlarda aynı senin gibi o saçma değerlendirme sitesini örnek veriyor.ama yemezler.köpek sahibi olsan bu kadar ispata bir dur der.tamam der.beni aydınlattın der.sen bir öğrenmişsin.su kaybı olur .işte o su kaybıyla kalsiyom atılıyor vücuttan gereksiz olarak.yağa dönüşür diyorsun.o zaman köpeğin yağlanır.özellikle genç yaşta iri köpeklerde displazi ve diğer sorunlara neden olur.mamanın karı ortalama %25 tir.bana işimimi öğretiyorsun.sen nerden cıkarıyorsun daha yüksek olduğunu.her sektör aynımıki ticaretle uğraşan dostun sana daha fazla kar olur demiş.yemin ediyorum anaokul çocuğu böyle konuşmaz.bu işi ben yapıyorum.mamanın veterinere karı ortalama %25 tir.bu işten aslan karı mamayı disbiritörler alır.yüksek karı onlar alır.hemde sürümden kazanır.her mama için bu böyledir.ben tabiki mamamı satacam ve hakkım olan karımı alacam.sen ne kadar sinir olsanda senin mamanın teşhirini burda yapsamda kazanacam.20 küsür mamanın protein değerine baktım.hepsi %20 ile 28 arasında.biraz saygılı ol.bilen birisinin karşısında dışardan ahkam kesmeye çalışma.gerçekten komik oluyorsun.

Sana ne işle ugraştıgımı söyledım kanıtlayabilicegimin altınıda çizdim ama pek yazdıklarımın o tarafınla ilgilenmedin , hala protein diyorsun.Sana gittigim veteriner hekimimin , mama aldıgım petshop cumunda numarasını veriyim ara deki rot , adı reis sahibi necidir.Sor bir bakalım ne diyicekler.Bu foruma 2004 ten beri üyeyim konudışı , otomobil kısımlarında sürekli aktifim.Evcil hayvanlar kısmına kaç tane yazı göndermişim , kaç konuda mama satışı yapmaya çalışmışım , bir bak.Hatta bir topicte köpegimin resmide bulunmakta.Linki aşagıda.Ben royal canin . eukanuba , hills gibi mamalar kalitesizdir asla demedim , ancak o parayı benim gözümde hak etmediklerini söyledim.Pro plan biraz daha gereksiz pahalı bir mama.Bu kadar şeyi köpegimi çok sevdigim için bakıp araştırıyorum.Bahsettigim mamanın zaten wilderness serisi proteini yüksek bir mama.Ben ise normal paketlerine dönüş yapacagim çünki memnun kaldım bu mamadan.Bu mamanın dışında başka yüksek protein oranlı mama varmı memleketimizde bilemiyorum.Hatta petshop cum blue buffalo nun birkaç konteynir geldigini , devamının olup olmuyucagından emin olmadıgını söylemişti.İşime bile gelir bu mamanın kimse tarafından alınmayıp fiyatının düşmesi ve elde kalması.Hatta almayın diyede başka bir yerde kötüleyebilirim bile bu mamayı.Protein olayına gelince , ben köpegimin zaten küçüklük evresindeyken bu oranlı mamadan memnun kaldıgımı söyledim , sende küçük köpeklerde biraz daha fazladır protein ihtiyacı diyorsun.Sonuçta 2 side aynı kapıya çıkıyor.Ama beni kızdıran ve bu kadar tartışmaya sürükleyen senin zaten hem söyleyip hemde inkar ettigin konular ve tutarsız konuşmalarındır...Bu bahsettigim mama dışındakı mamaların satışını yaptıgın bir kesin , ancak memnun kaldıgım mamayı satıyor olsaydın bu kadar üstelemezdin onada eminim , çünki bu mamanın %25 protein oranlı mamasıda bulunmakta hiç onu tavsiyede bulunmadın.

http://resim.donanimhaber.com/m_46449541/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46453627

Bir topicteki bir yazında dikkatımı çekti 6 aşıya 250 tl demişsin.4 aşıyı 40 tl den yapsan 2 aşıyı 45 tl den anca 250 tl ediyor.Benim bulundugum şehirdeki veterinerim iyi veterinerlerden biri. En pahalı aşısı 35 tl ve fiyatları 20 tl den başlıyor.En yüksek fiyattan vursa bütün aşıları bile genede 250 tl etmiyor.Ben anladım zaten aradaki farkı merak etme

Senin yazın:

quote:

Golden köpeğinizin ilk aşılamalarını yapmalısınız.ortalama 6 aşı desek 250 tl civarında bu yapar.onun dışında iyi kaliteli bir kuru mama almalısınız.buda 15 kgı ortalama 130 160 arasında olur.biraz daha altı orta kalite mama bulabilirsiniz.bu mamaköpeğiniz büyüdüğü zaman ortalama 1,5 ay gidecektir.ayrıca tasması ve mamakabı vs.doğru sağlıklı beslenme uygulamak aşılarını zamanında yapmak ve biraz dikkatle herhangi bir sağlık problemi yaşamazsınız.onun size açacağı masraf doğru olmayan şeyleri yaptığınız zaman oluşacak sağlık problemlerinden kaynaklanan masraftır.o yüzden mutlaka aşıları yapılmalı ve beslenmesine azamı dikkat göstermeliyiz.çünkü deri problemlerine karşı aşırı duyarlıdırlar.
    bir arkadaş kanser oluyorlar demiş ama herhangi bir kansere karşı özel bir yatkınlıkları yoktur
    Eğer köpeğinizi kaybederseniz büyükşehir belediyesinin tuzlada evcil hayvanlar için yapmış olduğu bir mezarlık var.büyükşehir belediyesinden(istanbul için konuşuyorum) telefonunu öğrenebilirsiniz.

Bu arada mamaları sattıgın fiyatları verirsen onlarıda görmek ve degerlendirmek isterim.Uşenmiyicem ve gidip veterinerimden tut petshopçuma kadar sorucam fiyat aralıgını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 16 Şubat 2011; 20:58:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

quote:

senin aslında ilkokul öğrencisi olduğunu düşünmem lazım.anlamamanla.su kaybı ve fazla protein alınımda yağa dönüşür.eee sonra ne olur.öğrenmişin bunu google dan onu anlatıyon.ben sana devamını söyliyorum.protein vucuda alınınca aminoasitlere parçalanır.sonra bunlardan tekrar protein sentezinde nitrojen oluşur ve karaciğere gider ve burada üreye dönüşür.proteini fazla almaktan kaynaklanan fazka ürenin vücuda ne yapacağını sana anlatmama gerek varmı bilmiyorumyüksek proteinli diyet idrarla fazla miktarda kalsiyım atılımına neden olur.buda kalsiyum eksikliğine neden olurki yaşlılarda osteomalazi ye neden olur.onun için yaşlı köpek maması dediğimiz mamaların protein oranları daha düşüktür.yavru köpeklerde aşırı et ile beslenmesi durumlarında eklemlerde ve kemiklerdeki bozukluktan dolayı özellikle ön iki patinin bilek ekleminde eğrilikler oluşur.fazla protein ilerki dönemlerde böbrek yetmezliğine neden olur.işte anlatıyorum.anlamıyorsun.çünkü sen mama temsilcisisin.senin gibi 3 5 tane var.özellikle bu yüksek proteinli mamanın reklamını yapmak için köpek sahibi kılığına girip simsarlık yapıyor.ne şans yaa onlarda aynı senin gibi o saçma değerlendirme sitesini örnek veriyor.ama yemezler.köpek sahibi olsan bu kadar ispata bir dur der.tamam der.beni aydınlattın der.sen bir öğrenmişsin.su kaybı olur .işte o su kaybıyla kalsiyom atılıyor vücuttan gereksiz olarak.yağa dönüşür diyorsun.o zaman köpeğin yağlanır.özellikle genç yaşta iri köpeklerde displazi ve diğer sorunlara neden olur.mamanın karı ortalama %25 tir.bana işimimi öğretiyorsun.sen nerden cıkarıyorsun daha yüksek olduğunu.her sektör aynımıki ticaretle uğraşan dostun sana daha fazla kar olur demiş.yemin ediyorum anaokul çocuğu böyle konuşmaz.bu işi ben yapıyorum.mamanın veterinere karı ortalama %25 tir.bu işten aslan karı mamayı disbiritörler alır.yüksek karı onlar alır.hemde sürümden kazanır.her mama için bu böyledir.ben tabiki mamamı satacam ve hakkım olan karımı alacam.sen ne kadar sinir olsanda senin mamanın teşhirini burda yapsamda kazanacam.20 küsür mamanın protein değerine baktım.hepsi %20 ile 28 arasında.biraz saygılı ol.bilen birisinin karşısında dışardan ahkam kesmeye çalışma.gerçekten komik oluyorsun.

Sana ne işle ugraştıgımı söyledım kanıtlayabilicegimin altınıda çizdim ama pek yazdıklarımın o tarafınla ilgilenmedin , hala protein diyorsun.Sana gittigim veteriner hekimimin , mama aldıgım petshop cumunda numarasını veriyim ara deki rot , adı reis sahibi necidir.Sor bir bakalım ne diyicekler.Bu foruma 2004 ten beri üyeyim konudışı , otomobil kısımlarında sürekli aktifim.Evcil hayvanlar kısmına kaç tane yazı göndermişim , kaç konuda mama satışı yapmaya çalışmışım , bir bak.Hatta bir topicte köpegimin resmide bulunmakta.Linki aşagıda.Ben royal canin . eukanuba , hills gibi mamalar kalitesizdir asla demedim , ancak o parayı benim gözümde hak etmediklerini söyledim.Pro plan biraz daha gereksiz pahalı bir mama.Bu kadar şeyi köpegimi çok sevdigim için bakıp araştırıyorum.Bahsettigim mamanın zaten wilderness serisi proteini yüksek bir mama.Ben ise normal paketlerine dönüş yapacagim çünki memnun kaldım bu mamadan.Bu mamanın dışında başka yüksek protein oranlı mama varmı memleketimizde bilemiyorum.Hatta petshop cum blue buffalo nun birkaç konteynir geldigini , devamının olup olmuyucagından emin olmadıgını söylemişti.İşime bile gelir bu mamanın kimse tarafından alınmayıp fiyatının düşmesi ve elde kalması.Hatta almayın diyede başka bir yerde kötüleyebilirim bile bu mamayı.Protein olayına gelince , ben köpegimin zaten küçüklük evresindeyken bu oranlı mamadan memnun kaldıgımı söyledim , sende küçük köpeklerde biraz daha fazladır protein ihtiyacı diyorsun.Sonuçta 2 side aynı kapıya çıkıyor.Ama beni kızdıran ve bu kadar tartışmaya sürükleyen senin zaten hem söyleyip hemde inkar ettigin konular ve tutarsız konuşmalarındır...Bu bahsettigim mama dışındakı mamaların satışını yaptıgın bir kesin , ancak memnun kaldıgım mamayı satıyor olsaydın bu kadar üstelemezdin onada eminim , çünki bu mamanın %25 protein oranlı mamasıda bulunmakta hiç onu tavsiyede bulunmadın.

Bir topicteki bir yazında dikkatımı çekti 6 aşıya 250 tl demişsin.4 aşıyı 40 tl den yapsan 2 aşıyı 45 tl den anca 250 tl ediyor.Benim bulundugum şehirdeki veterinerim iyi veterinerlerden biri. En pahalı aşısı 35 tl ve fiyatları 20 tl den başlıyor.En yüksek fiyattan vursa bütün aşıları bile genede 250 tl etmiyor.Ben anladım zaten aradaki farkı merak etme

Senin yazın:

quote:

Golden köpeğinizin ilk aşılamalarını yapmalısınız.ortalama 6 aşı desek 250 tl civarında bu yapar.onun dışında iyi kaliteli bir kuru mama almalısınız.buda 15 kgı ortalama 130 160 arasında olur.biraz daha altı orta kalite mama bulabilirsiniz.bu mamaköpeğiniz büyüdüğü zaman ortalama 1,5 ay gidecektir.ayrıca tasması ve mamakabı vs.doğru sağlıklı beslenme uygulamak aşılarını zamanında yapmak ve biraz dikkatle herhangi bir sağlık problemi yaşamazsınız.onun size açacağı masraf doğru olmayan şeyleri yaptığınız zaman oluşacak sağlık problemlerinden kaynaklanan masraftır.o yüzden mutlaka aşıları yapılmalı ve beslenmesine azamı dikkat göstermeliyiz.çünkü deri problemlerine karşı aşırı duyarlıdırlar.
    bir arkadaş kanser oluyorlar demiş ama herhangi bir kansere karşı özel bir yatkınlıkları yoktur
    Eğer köpeğinizi kaybederseniz büyükşehir belediyesinin tuzlada evcil hayvanlar için yapmış olduğu bir mezarlık var.büyükşehir belediyesinden(istanbul için konuşuyorum) telefonunu öğrenebilirsiniz.

Bu arada mamaları sattıgın fiyatları verirsen onlarıda görmek ve degerlendirmek isterim.Uşenmiyicem ve gidip veterinerimden tut petshopçuma kadar sorucam fiyat aralıgını.

biraz daha mantıklı yazmıssın.bu hoşuma gitti.sana daha güzel cevaplar verecem.uzlaştığımız noktalara vurgu yapacağım ve konuyu bitireceğim.
    aşı konusunda ben herhangi birine söyledim bunu.yani bu kişi heryerde oturabilir.etilerdede oturabilir avcılardada oturabilir yada anadoluda herhangi bir şehirdede oturabilir.dolayısıyla heryerde fiyatlar farklı olacaktır.veteriner hekimler odasının belirlediğ iasgari aşı fiyatları vardır.istanbul içi aslında herkesin aşıyı aynı fiyatta yapması gerekirdoğru olan odanın belirlediği ücret politikasına uymaktır.bu rakam bildiğim kadarıyla 50 55 tl civarındadır.tam bilmiyorum ama.karma aşı biraz daha yüksek olabilir.bu fiyatlara istanbulun birçok bölgesinde uyuluyor.hatta dahada fazla ücret alınan bölgeler var.oraları tahmin edersiniz.benim çalıştığım yerde o söylediğim ortalamanın altında fiyatla aşı yapılıyor.o yüzden orada verdiğim 250 tl genel bir ortalamadır.yoksa 30 tl ye 20 tl ye bile aşı yapanlar var.tekrar söyliyorum doğru olan oda fiyatlarına uymaktır.bu işi ticarete dökmek değildir.yıllarca okuduğu okulun karşılığını almasıdır.
    ikincisi yukarda bahsettiğimiz mamaların pahalı olduğunu zaten ben söyliyorum adamların sorumlularınada söyliyorum.bahsettiğin mamayı duydum ama çevremde kullanan yok.yorum yapamam.o mamanın normal proteinli bir maması varsa kullan zaten.asıl onu kullan.beni rahatsız eden nokta bahsettiğin mama değil.sadece yüksek proteini çok masum göstermen ama öyle değil.mekanizmayı anlattım sana.dediklerimde hiçbir tutarsızlık ve reklam yok görmüşündür sana ve diğer yazdığım yazılardan.ve artık değişik mamalar geliyor.bizde olmayan brit care, technical ve bosch diye farklı mamalar geldi.fiyat aralıkları aynı ama bunlarda çok kaliteli mamalar.bunlar bence yukarıda sayılan diğer mamaların tahtını sallıcaktır ve ben bundan gerçekten çok mutlu olurum.çünkü rekabetin olduğu ortamda fiyatlar gerileyecektir.bunlarıda satıyorsun reklam yapıyorsun deme.köpeğn gerçekten varsa bir klinikte en fazla kaç çeşit mama olacağını az çok bilirsin.
    mama fiyatlrına gelince ortalama fiyatları internet sitelerinde satılan mama fiyatlarıyla aynı diyebiliriz.firmanın tavsiye ettiği rakamın yaklaşık %10 altı diyebiliriz.zaten mama firmaları daha düşük fiyata satılan yerleri tesbit ettiklerinde mama vermemeye kadar yaptırım uyguluyorlar ve bunun örneklerini çok gördüm.çünkü mamanın marka değerini rekabetten dolayı azalmasından dolayı düşürmek istemiyorlar.sonucunda her keseye göre mama var.kaliteli mama kullanmak isteyen 150 160 tl verir alır.(15 kg için diyorum)orta kalite isteyen 100 tl öder kullanır.bu grupta yine güzel mamalar var.ama daha altı olursa bunun kalitesi şüphelidir ve şahsen kimseye önermem.yine kedilerdede bu aynı şekildedir.bu gruptada birkaç mama varki kimseye önermem.
    klinik olarak gözlemim kaliteli mama kullanan kedi ve köpeklerin çok daha az hastalandıkları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 16 Şubat 2011; 23:31:59 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

quote:

Senin yazın:

quote:

biraz daha mantıklı yazmıssın.bu hoşuma gitti.sana daha güzel cevaplar verecem.uzlaştığımız noktalara vurgu yapacağım ve konuyu bitireceğim.
    aşı konusunda ben herhangi birine söyledim bunu.yani bu kişi heryerde oturabilir.etilerdede oturabilir avcılardada oturabilir yada anadoluda herhangi bir şehirdede oturabilir.dolayısıyla heryerde fiyatlar farklı olacaktır.veteriner hekimler odasının belirlediğ iasgari aşı fiyatları vardır.istanbul içi aslında herkesin aşıyı aynı fiyatta yapması gerekir.bu rakam bildiğim kadarıyla 50 55 tl civarındadır.tam bilmiyorum ama.karma aşı biraz daha yüksek olabilir.bu fiyatlara etiler levent bölgesinde uyuluyor.hatta dahada fazla ücret alınıyor.benim çalıştığım yerde o söylediğim ortalamanın altında fiyatla aşı yapılıyor.o yüzden orada verdiğim 250 tl genel bir ortalamadır.yoksa 30 tl ye 20 tl ye bile aşı yapanlar var.
    ikincisi yukarda bahsettiğimiz mamaların pahalı olduğunu zaten ben söyliyorum adamların sorumlularınada söyliyorum.bahsettiğin mamayı duydum ama çevremde kullanan yok.yorum yapamam.o mamanın normal proteinli bir maması varsa kullan zaten.asıl onu kullan.beni rahatsız eden nokta bahsettiğin mama değil.sadece yüksek proteini çok masum göstermen ama öyle değil.mekanizmayı anlattım sana.dediklerimde hiçbir tutarsızlık ve reklam yok görmüşündür sana ve diğer yazdığım yazılardan.ve artık değişik mamalar geliyor.bizde olmayan brit care, technical ve bosch diye farklı mamalar geldi.fiyat aralıkları aynı ama bunlarda çok kaliteli mamalar.bunlar bence yukarıda sayılan diğer mamaların tahtını sallıcaktır ve ben bundan gerçekten çok mutlu olurum.çünkü rekabetin olduğu ortamda fiyatlar gerileyecektir.bunlarıda satıyorsun reklam yapıyorsun deme.köpeğn gerçekten varsa bir klinikte en fazla kaç çeşit mama olacağını az çok bilirsin.
    mama fiyatlrına gelince ortalama fiyatları internet sitelerinde satılan mama fiyatlarıyla aynı diyebiliriz.firmanın tavsiye ettiği rakamın yaklaşık %10 altı diyebiliriz.

Ben daha yorum yapmıyıcagım zaten , insanlar konuştuklarımızı okur ve yorumlar kendilerince.Benim yavru niteliginde bir köpegim var ve yüksek proteine ihtiyacı oldugu için verdim ve sonucumu aldım.Bundan başka bir cümlede kullanmadım zaten.Hiçbir şekilde yazdıklarımda yaşlı köpegede bu mamadan verin diye bir tavsiyede bulunmadım.Benim durumumda köpegi akranlarıyla arasında küçük kalıyorsa , bu yola başvurabilecekleri tavsiyesinde bulundum.Sen zaten yok proteinin fazlası şöyledir böyledir diye konuya giriştigin için konu buralara geldi.Herşeyin fazlası zarardır evet , ama zaten iyi olmayan bir beslenme biçiminin ne kadar iyi olursa olsun , zararı oldugundan herkez haberdar.Sırf senin yüzünden mamalardan sogudum artık BARF diyeti uyguluyacagım vallaha.

• Yavru Chow-chow için uygun mama önerebilir misiniz? Fiyat aralığı en fazla 65TL olsun. (15KG.)
    Ben bunu buldum, sizce nasıl?
    http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=1334&Goody-Puppy-Yavru-Kopek-Mamasi-15-kg
  • quote:

Orijinalden alıntı: manhunt54

Yavru Chow-chow için uygun mama önerebilir misiniz? Fiyat aralığı en fazla 65TL olsun. (15KG.)
    Ben bunu buldum, sizce nasıl?
    http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=1334&Goody-Puppy-Yavru-Kopek-Mamasi-15-kg

Pek tavsiye etmem bu tarz mamaları , çünki size tüy dokumunden dolayı temizlik işi ve saglık sorunlarından dolayı veteriner masrafları çıkarır.Oturdugum sitede köpegini bu mamayla besleyen bi adam vardı.Bi baktım içindeki taneciklerede sanki gofret gibi , tek besinden oluşmuş gibi.3 aylık köpegi bu mamayla besliyordu , acayibime giden tarafı kangal ı garajda ve o mamayla yetiştirme planlarıydı.Köpek ne olduysa bilmiyorum hastalanmıştı 2 gün sonrada malesef ölmüş.Tabiyki mamadan kaynaklanıp kaynaklanmadıgını söylemem ama , iri ırk bir köpege bu mama biraz boş gelir gibime geliyor.Köpek için besleyici degil bu tarz mamalar , ayrıca çok tüy dokumu yaşarsınız bu mamalarda aşırı derecede.En düşük royal canin selection önerebilirim ama 15 kg ı 100 le 95 arası degişiyor satıcılarda.

• Peki bu nasıl?
    http://www.petsatis.com/pinfo.asp?pid=1374

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ǻlucard -- 27 Şubat 2011; 18:48:19 >
  • quote:

Peki bu nasıl?

Goddy , champion , reflex , pro line , chappi gibi mamaların hiçbirini önermiyorum.Bu gönderdigin linketeki mamayıda bir kere gördüm geçen sene , sürekli yem aldıgım yerde.Hala duruyo paketlerin üzeri toz tutmuş.Alıcagınız mama en kötü pedigree olsun.En son carrefour da 70 tl kampanyalı fiyatı vardı 15 kg ın.Ancak bunların yavru , yetişkin , yaşlı diye ayrımları varmı bilemiyorum.Yavru köpege yetişkin maması vermeyinde.

• quote:

Peki bu nasıl?

kalite açısından geri bir ürün..o fiatın biraz üstüne orta kalitede mama bulabilirsin
  • quote:

Peki bu nasıl?

uygun fıyatlı(aslında normal hakkettıgı fıyatlı) ve kalıtelı mama bona cibo dur 60 lıra cıvarı tavuklu 90 cıvarı kuzulusu mevcutwww.temizmama.com dan alabılıyorsunuz yerlı uretımdır daha oncekı sayfaları okumanızı tavsıye ederım tekrar edeyım daha once sokaktan alıp sahıplendırdıgım canlar ve kendı kızım ıcın uzun suredır kullanıyorum ve bulundugum cıvardakı cogu pet sahıbını de tanırım bona cıbo kullanıp memnun olan cok fazla arkadasım da var ama yıne soyluyorum hıc bır mama ıcın kesın ıyı sonuc alacaksınız dıye bırsey soz konusu degıldır bu fıyatının yarısını dahı hakketmeyen hills proplan gıbı pahalı mamaları da kapsıyor ama bazı mamalar var ki kısa vadede sorun cıkarmasa bıle uzun vadede sorun cıkaracagı kesındır bunlar daha once bahsettıgım AAFCO standartlarına uygun olmayan mamalardır
    ayrıca evcıl hayvan bakımı saglıgı mama secımı ıle ılgılı bılgı alısverısı yapabılecegınızwww.petarkadas.com sıtesıne de bakmanızı tavsıye ederım

• Valla ben 2 yaşındaki goldenıma şu ana kadar sırasıyla; Proline tavuklu, Royal Canin Selection tavuklu, Pro Plan kuzulu ve en son olarak 3 aydır da Bona Cibo kuzulu mama veriyorum. Kalite olarak Proline zaten çöp. Onu direkt geçersem eğer: Pro Plan >= Bona Cibo > RC Selection diyebilirim. Açıkçası Bona Cibo'dan çok memnunum. Her yerde deli gibi övülen Pro Plan'dan bir eksiğini görmedim şu ana kadar. Köpeğim her ne kadar yediği mamalardan 2 hafta içinde bıksa da, şu ana kadar en iştahlı yediği mama Bona Cibo oldu. Aslında bu yabancı premium mamaların yurt dışındaki fiyatlarını gördükten sonra bir sinirle almıştım Bona Cibo'yu ama dediğim gibi gayet memnunum. Gerçi artık köpeğim bundan da bıktı ama o sorunu da çeşitli konserve mamalarla hafif tatlandırarak aşıyorum. Demem o ki; bu yabancı premium mamalara hak ettiklerinden kat be kat daha fazla paralar vermeye hiç gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulamadim -- 17 Mart 2011; 10:38:29 >
  • merhaba arkadaşlar dün 32 günlük bir belçika malinois aldım... sizce en uygun kuru mama hangisi olur?
  • Hill's, Royal Canine, Proplan, Goody, Pedigree, veterinerde satılan mamalar, marketlerde satılan mamalar hepsi 5 para etmez! Gerçek bir mamada ne olmalı?

1. AAFCO standartlarına uymalı
    2. Tahıl içermemeli
    3. İçindekiler kısmının ilk 4 maddesi et ürünü olmalı
    4. Tavuk ürünü olmamalı
    5. Hayvansal yağ dışında bir yağ olmamalı
    6. Glukosamin içermeli
    7. Antioksidan, omega vs gibi ekstra mineraller, vitaminler içermeli
    8. %50'den büyük kısmı et olmalı.

Şimdi bunlara hareketle mamaları elediğinizde "Eee ne kaldı geriye?" diyeceksiniz. İnanın Türkiye'deki tüm mamaları araştırdım. Hepsini köpeğimde denedim. Hangi markaların, mamaların "en iyisi" olduğunu yazıyorum buraya

1. Taste of the Wild Bizon ve Geyik Etli
    2. Taste of The Wild Ördekli
    3. Acana Prairie Harvest
    4. Acana Pacifica
    5. Orijen tüm seri
    6. Blue Buffaloo Wildernes (sadece bu mama iyi bu markanın)
    7. Brit Care (iyinin en kötüsü ya da kötünün iyisi diyebiliriz)
    Şimdi mamaları değerlendirelim.

Taste of The Wild: Sadece önerdiğim mamaları (TOW)

Mamanın %80'i etten oluşuyor. İçeriğinde tahıl ürünü yok. Hayvansal yağ ile destekleniyor. Tatlı patates v.b gibi doğal antioksidan içeren besinler yer alıyor. Mamanın protein oranı %40. Bu mamayı sadece Club Safari'de bulabilirsiniz. Armada/ANKARA

Acana (Sadece önerdiğim mamaları)

Bu mamada tahıl yok. İlk 2 ürünü et ve glukosamin içeriyor. Glukosamin köpeklerinizin eklemlerinin gelişimini sağlıyor. Tatlı patates v.b gibi sebzeler tat lezzetlendiriyor.

Orijen

İşte gelelim favorim olan mamaya bu mamanın protein oranı %40'tır. İçeriğine göre değişmeksizin et içeriyor. Tahıl ve katkı maddeleri yok. Çok lezzetli ve köpeğinizin kilo almasına yardımcı bir mama

Blue Buffalo Wildernes (Sadece bu mama paketinde kurt resmi var)

Bu mamanın da %40 gibi bir oranı proteindir ve tahıl yoktur. Yine çoğu kısmını et oluşturmakta ve benim iştahsız köpeğim tadını sevdi. Tüyleri parlatıyor, dışkıyı azaltıyor, tüy dökümünü azaltıyor. İçerisinde antioksidan içeren küçük taneler var. (Köpeğim bunları hiç yiyemedi hep ayırdı nedense) Glukosamin var ve katkı ürünü yok.

Brit Care

Bu mama da dediğim gibi kötünün iyisi içeriğinde glukosamin var. %30 oranında protein var. Tahıl yok ama bu mamanın kötü bir özelliği etin pişme sürecinin farklı olması. Et buharlaşarak gerçek oranını düşürmekteymiş yine de yukarıda saydığım 5 para etmez mamalardan katbekat daha iyidir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Arkadaşlar şu an yazılmış tüm mesajları, yorumları unutun. Hill's, Royal Canine, Proplan, Goody, Pedigree, veterinerde satılan mamalar, marketlerde satılan mamalar hepsi 5 para etmez! Gerçek bir mamada ne olmalı?

2. Tahıl içermemeli
    4. Tavuk ürünü olmamalı
    6. Glukosamin içermeli

Şimdi bunlara hareketle mamaları elediğinizde "Eee ne kaldı geriye?" diyeceksiniz. İnanın Türkiye'deki tüm mamaları araştırdım. Hepsini köpeğimde denedim. Hangi markaların, mamaların "en iyisi" olduğunu yazıyorum buraya

3. Acana Prairie Harvest
    4. Acana Pacifica
    5. Orijen tüm seri

Mamanın %80'i etten oluşuyor. İçeriğinde tahıl ürünü yok. Hayvansal yağ ile destekleniyor. Tatlı patates v.b gibi doğal antioksidan içeren besinler yer alıyor. Mamanın protein oranı %40. Bu mamayı sadece Club Safari'de bulabilirsiniz. Armada/ANKARA

Bu mamada tahıl yok. İlk 2 ürünü et ve glukosamin içeriyor. Glukosamin köpeklerinizin eklemlerinin gelişimini sağlıyor. Tatlı patates v.b gibi sebzeler tat lezzetlendiriyor.

Orijen

İşte gelelim favorim olan mamaya bu mamanın protein oranı %40'tır. İçeriğine göre değişmeksizin et içeriyor. Tahıl ve katkı maddeleri yok. Çok lezzetli ve köpeğinizin kilo almasına yardımcı bir mama

Bu mamanın da %40 gibi bir oranı proteindir ve tahıl yoktur. Yine çoğu kısmını et oluşturmakta ve benim iştahsız köpeğim tadını sevdi. Tüyleri parlatıyor, dışkıyı azaltıyor, tüy dökümünü azaltıyor. İçerisinde antioksidan içeren küçük taneler var. (Köpeğim bunları hiç yiyemedi hep ayırdı nedense) Glukosamin var ve katkı ürünü yok.

Brit Care

Bu mama da dediğim gibi kötünün iyisi içeriğinde glukosamin var. %30 oranında protein var. Tahıl yok ama bu mamanın kötü bir özelliği etin pişme sürecinin farklı olması. Et buharlaşarak gerçek oranını düşürmekteymiş yine de yukarıda saydığım 5 para etmez mamalardan katbekat daha iyidir.

arkadaslar oncelıkle bu msjdan alıntı yaptım cunku yazılanlar cok dogrudur. yawru bır labradorum var ve bende cok arastırdım bu mama konusunu. kopegınıze ıyı bı mama yedırmek ısıyorsanız arkadasın da belırttıgı gıbı kesınlıkle tahıl urunu ıcermeyen urunlerden almanız daha saglıklı olacaktır. Ben ORİJEN adlı mamayı kullanıyorum. mamanın ıcerıgının %70i et yanı tavuk, hındı ve balık urunlerı gerı kalan %30 ıse sebze cesıtlerı. ve tahıl oranı %0. bu mama 2009 ve 2010 yıllarında avrupada en ıyı 6yıldızıla mama odulunu de elınde bulunduran kanada urunu bı mama. kopegım bunu cok ıstahla yıyor, ve cok da sevıyor. ılk zamanlarda dıskısı bıraz ıshal gıbı oldu ama sonra zamanla bunu da toparladı venormale dondu. zaten mama gecıslerınde bunlar yasanabılıyor. dolayısıyla benım tavsıyem kesınlıkle Orijenden yana olacaktır. kendım de kullanıyorum ve cok memnun odugum ıcın de herkese tavsıye edıyorum...

• Burada mamaların bu saydığım kriterlere göre yapılan sıralaması var. 6 yıldızda Orijen, Tow gibi ülkemizde olan mamalar var. Hill's, Proplan gibi mamalar ise en düşük sırada...

http://www.dogfoodanalysis.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Arkadaşlar şu an yazılmış tüm mesajları, yorumları unutun. Hill's, Royal Canine, Proplan, Goody, Pedigree, veterinerde satılan mamalar, marketlerde satılan mamalar hepsi 5 para etmez! Gerçek bir mamada ne olmalı?

2. Tahıl içermemeli
    4. Tavuk ürünü olmamalı
    6. Glukosamin içermeli

3. Acana Prairie Harvest
    4. Acana Pacifica
    5. Orijen tüm seri

Orijen

Brit Care

Sen çok büyük bir otoritemisinki bütün mesajları unutun benim dediğim doğru diyorsun.herkesin bir konu hakkında bir düşüncesi ve yorumu olacaktirki burada yazmışlar.senin bu yazdığın herşeyden önce o insanlara saygısızlık.zaten yazdığın yazılara bakıyorumki belli bir firmanın çalışanı gibi hatta çalışanı olduğun gözüküyor.zaten yazdığınız mamalar bir firmanın ülkemize ithal ettiği ürünler ve kendilerinin sattığı ürünler.bunu bütün veterinerler zaten billiyor zaten
    Bir mamanın pazarlamasını yapmak diğer mamaları kötülemekten geçmez.kendi kişisel görüşüm yüzde 40 ve üzeri proteine sahip mamaların ev hayvanlarında belli bir sürede problem oluşturacağı.günlük besin diyetinde protein oranı toplam diyetin yüzde 20 30 arasında olmalı.bunu ben değil hayvan beslenme uzmanları söyliyor.veteriner fakültesi hayvan besleme derslerinde gösterilen oran .daha yüksek protein oranına sahip mamalar yada diyetlerin ne sonuçlar oluşturacağını yukarda yazdım tekrar tekrar yazmama gerek yok.ürünlerin reklamını yapabilirsiniz ama bunun yolu baska mamaları kötülemek yada baska yorumları yok saymaktan geçmez.sadece bir grubun sattığı mamalar en iyi mama değildir.

• Evet ben çok büyük bir otoriteyim beni eleştirmeye senin gücün yetmez Nerden çıkarıyorsunuz bunu anlamıyorum. Piyasadaki bütün mamalar kötü, berbat, 5 para etmez. Madem bana burada çatıyorsun git veterinerlere savaş aç o zaman. Sponsoru olduğu mamaları öve öve bitiremiyorlar. Diğerleri kaka, tü bunlar çok güzel diye pohpohluyorlar. Yazdığım mamalar bir firmanın değil birkaç firmanın ithal ettiği ürünler ancak ben bunları umursamıyorum. Senin umursadığına göre sen bu işin ticaretini yapıyorsun ve bu yüzden de bana çatıyorsun. Protein oranı evde beslenen bir köpek için %20'si idealdir ancak ben genelleme yapmıyorum. %70, %80 oranında et bulunan bir mamada %20 oranında protein bekleyemezsin... Ben denediğim ve memnun kaldığım ne kadar mama varsa hepsini yazdım. Artık Türkiye'de tekel olmuş markasını söyleyince bilen, bilmeyen herkesin "Aaa bu iyi mamadır." demesine kıl oluyorum. Reklamı fazla yapılan mamalar yüzünden bilinçsiz hayvan sahibi çok fazla... Bak oraya kaç tane madde yazmışım alınabilir bir mamada olması gereken özellikler diye. Önerebileceğin hangi mama bu maddelere uyuyor Allah aşkına? Protein oranına takılmışsın ama benim verdiğim maddeleri atlamışsın. Ben %40 üzeri bir mama önermiş miyim orada? Zaten önerdiklerim %30 arası işte daha bakmadan konuşuyorsunuz. Ortada bir grubun sattığı mama diye birşey yok. Taste of the Wild, ayrı bir firma ve ithalatçının. Acana, ayrı bir firma ve ithalatçının. Orijen, Acana ile aynı firmada ancak yine ayrı bir ithalatçının. Brit Care, yine alakası olmayan bir firma ve ithalatçının. Hele ki Blue buffalo wilderness marka değil mama ve ayrı bir firma ve ithalatçının. Şimdi araştırmadan, bilmeden bok atmak, konuşmak kolay tabi.

Bunu tüm pet forumlarına yaz. Petarkadas'a yaz, havhav.com'a yaz istediğine yaz bu önerdiklerim veya yazdıklarımda bir tane çıkar bulsun, bu mama iyi bir mama değil desin. Ben de o zaman bu forumdan kendimi uzaklaştıracağım. Ben 19 yaşında bir öğrenciyim 2 yaşında beyaz bir terrierim var. Onun için her zaman en iyisini araştırıyorum ve araştırmamı burada paylaştım. Senin bir yaran varki bana çatıyorsun ya da bu işin ticaretini yapıyorsunki yazdıklarım ağır geldi. Ha eğer diyorsanki benim maddi durumum bu mamalara alacak durumda değil fiyat/performans oranına göre diğer mamalardan daha iyi mamalar vardır önermediğim mamalar arasında. Ancak Petshoplarda Hill's'in, Proplan'ın 3 kilosuna 40 lira veren herkes mamalarını değiştirmeli. Bir kere petshop veya veterinerlerden kesinlikle mama alınmasını tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 2 Ağustos 2011; 3:31:19 >

• bir buçuk aylık pointer var veteriner 15 kiloluk reflex mama verdi heralde oydu markası hatırlamıyorum tam 80 lira. ancak benim köpeğim annesinden erken ayrıldığı için bacakları yamuktu pet-cal diye bir hap ve haftada bir yumurta, haftada bir yoğurt veriyorum. başka ne yapabilirim
  • Uygunsuz mesajlar silinmiştir.
    Lütfen, tartışmalarımızı saygı,sevgi çerçevesinde yapalım.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BoB-

bir buçuk aylık pointer var veteriner 15 kiloluk reflex mama verdi heralde oydu markası hatırlamıyorum tam 80 lira. ancak benim köpeğim annesinden erken ayrıldığı için bacakları yamuktu pet-cal diye bir hap ve haftada bir yumurta, haftada bir yoğurt veriyorum. başka ne yapabilirim

öncelikle size verilen marka çok kötü bir mama.önerim direk o mamayı bırakın ve bir veteriner kliniğinden süperpremium yavru köpek maması alın.fiyatı biraz yüksek olabilir ama bu dönemde düzgün beslenmesi gerekir.zaten size önerilenlerde doğru bunlara ek olarak mamayı derhal değiştirin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.