Şimdi Ara

!!! Hangi katılım bankası !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bunu yastık altında tutmatansa bir katılım bankasına yatırmak istiyorum..

dağıtılan kar payları oranın yüksekliği parayı daha iyi kullandırmasına göre değişiyor bankalar arasında..

benim için hem sağlam hem de kar payı oranı yüksek katılım bankası olsun istiyorum..

bu tip hesabı olan varsa görüşlerinizi alabilirmiyim. hangi hesabı tercih etmeliyim.

Not : LÜTFEN ARKADAŞLAR OLAYI SAPTIRMADAN GÖRÜŞTE BULUNALIM. SONUÇTA BU BENİM TERCİHİM. HERKESİN GÖRÜŞÜNE SAYGILIYIM AMA BAŞKA BAŞLIK ALTINDA TARTIŞALIM BU KONUYU. LÜTFEN KONU KAPATILMASIN YANLIŞ MESAJLAR YÜZÜNDEN..

teşekkürler...

• yastık altından çıkarma amacını güttüğün an hepsi aynı. şimdi sen daha çok kazandıran Katılım bankasını soruyorsun. Paranı kiraya vereceksin. Hangi katılım bankası benim paramı daha yüksek bedelle kiralar diye merak ediyorsun.

Faiz haram diye Katılım bankası (faizsiz bankacılık yalanı) na yöneliyorsan. Emin ol hiçbir bankanın bir diğerinden farkı yok.

Belirli bir bedel karşılığı paranı kullanma hakkını kiralıyorsun. Yani diğer bir bakış açısıyla bankaya kredi veriyorsun. Karşılığında bir bedel elde ediyorsun. Diğer Ticari bankalara da gitsen bunun adı faiz geliri katılım bankasına da gitsen bunun adı faiz geliri. Bir farkı yok. Sadece manevi duygulara bir tecavüz ve yanlış yönlendirmeyle faiz e faizsiz kazanç adı verilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estudia

yastık altından çıkarma amacını güttüğün an hepsi aynı. şimdi sen daha çok kazandıran Katılım bankasını soruyorsun. Paranı kiraya vereceksin. Hangi katılım bankası benim paramı daha yüksek bedelle kiralar diye merak ediyorsun.

Faiz haram diye Katılım bankası (faizsiz bankacılık yalanı) na yöneliyorsan. Emin ol hiçbir bankanın bir diğerinden farkı yok.

Belirli bir bedel karşılığı paranı kullanma hakkını kiralıyorsun. Yani diğer bir bakış açısıyla bankaya kredi veriyorsun. Karşılığında bir bedel elde ediyorsun. Diğer Ticari bankalara da gitsen bunun adı faiz geliri katılım bankasına da gitsen bunun adı faiz geliri. Bir farkı yok. Sadece manevi duygulara bir tecavüz ve yanlış yönlendirmeyle faiz e faizsiz kazanç adı verilmiş.

Faiz bir şeyi, aynı nitelikteki şeyden, daha önce belirlenmiş bir oranda fazla miktarla birlikte geri almak koşuluyla ödünç verme sözleşmesindeki fazlalıktır. Katılma hesaplarında faiz olmaz, çünkü:

1- Belirli bir getiri oranında anlaşılamaz, kâr/zarar faaliyet neticesinde oluşur.
    2- Katılma hesabının kâr garantisi olmaz, zarar dahi olabilir.
    3- Katılım bankaları kimseden borç almaz, kimseye borç vermez. Katılma hesabı sahipleriyle ortaklık akdi yaparak onların paralarını değerlendirir ve elde ettiği kârın/zararın bir kısmını kendi yüklenir, bir kısmını da müşteriye yükler. Bu fon havuzlarını da ortaklık yahut mal/hizmet alımını vadelendirmek gibi ticarî faaliyetlerde kullanırlar.

Bir de ameller niyetlere göredir, merak eden detaylarına girebilir, internette ziyadesiyle kaynak var.

• bankalar kendi sitelerinde tl dolar ve euroya aylık 3 aylık ve
    yıllık bazda ne kadar par payı verdiklerini açıklıyorlar
    rakamlar net değil çünku kar payı getirisi hanüz tahakkuk etmemiş
    oluyor rakamlar en son gerçekleşen yani dağıtılan kara göredir.
    buna göre kararınızı verebilirsiniz. ben de ufak bir meblağ yatırmak
    istiyorum. araştırdığım nokta kim çok veriyor değil şu an işin
    nasıl işlediği ve faiz olup olmadığıyla ilgili fetvalara bakıyorum
  • 3 senedir konuda bir ilerleme olmamış :(

hangi katılım bankasına karar verdiniz?
  • Bu konuyla bende ilgileniyorum arkadaşlar. Kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa faydalı olur.
  • Ben Kuveyt Türk'e hesap açmayı düşünüyorum
  • 2 yıl sonra konuyu ben hortlatayım yine.
    türkiye finans benim tercihim şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eras63

2 yıl sonra konuyu ben hortlatayım yine.
    türkiye finans benim tercihim şimdilik.

Altın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.