Şimdi Ara

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? neden? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
3
Favori
17.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? neden?

(En Son Oy Tarihi: 13.8.2020)
Giriş
  • Popüler de ne güzel bir konu donanimhaberde olmasi gerekenlerin yerini siyaset ve futbol almış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    win 7 desteği kesse bile hala iş görür hocam iyice ölene kadar kullanılabilir. ben kullanmam orası ayrı
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    bende bu yüzden konuyu açtım ve elimden geldiğince aktif tutmaya çalışıyorum keşke her konu böyle olsa hocam bıktık siyaset ve futbol dan
  • genel kullanım oyun olduğu için windows, ama oyun amaçlı değil de gündelik kullanım için olsaydı linux kullanabilirdim, deneyimim çok az ama sadelik olarak tercih edilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 14 Ocak 2020; 22:46:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    bazı dağıtımlar pek deneyim istemiyor hocam kullandıkça çözersiniz
  • WIN 8.1 PRO, aldığım PC zamanında WIN 10 olmadığından en stabil bu sistemde çalışıyor. Hepsini denedim. WIN 10 da aşırı Mavi Ekran hatası alıyordum. WIN 8.1 de hiç almadım.
  • JOHNWICK8 J kullanıcısına yanıt
    bazı sistemler windows 10 da düzgün çalışmıyor hocam hatayı bu yüzden alıyor olabilirsiniz.
  • JOHNWICK8 J kullanıcısına yanıt
    8.1'i sıfırdan orjinal yazılım ile kurunca bile zaten yaşanılan güncelleştirememe sorunu, sorunu bilmeyen birine çile çektiriyor. windows 10 un en kötü özelliği geçmişi kabak gibi ortaya sunması. ayarlara gir greçmişi sil. sonra bakıyorsun hala geçmişten örnek linkleri vermeye deva mediyor. evet windows 10 ama mecburiyetden bence.
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    windows güncelleştirme olaylarında zaten baştan beri sıkıntıya sokuyor kendini hocam keşke linuxtaki gibi olsaydı windowsta basıyosun %0 da takılı kalıyor saçma sapan bekliyor indirme hızını da yazmıyor ne indiriyor onuda yazmıyor

linuxta biz indireceğimiz sunucuyu güncellemeyi herşeyi istediğimiz gibi seçip yapabiliyoruz biraz da bu yüzden kullanıyorum daha özgürlükçü daha güzel geliyor bi derdi var oda oyun
  • Alışkanlık oldu Windows kullanmak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu anda win7 kullanıyorum fakat 2005-2006 yıllarında SuSE 9.x kullanıyordum.

Epey de seviyordum SuSE'yi.
  • djoz kullanıcısına yanıt
    neden bıraktınız hocam suse yi
  • M4M00D kullanıcısına yanıt
    internet smileyini mahvettiler dediğini gibi. sürekli yanıyor. yanıyor da data hareketliliği yok ki. eskiden ne güzeldi hem yanıp sönüyor hem de üzerine gelince indirilen data ve hız dahil istatistikleri görebiliyorduk. bunu microsofta öneri vermek lazım. diğer bir öneri de yakınında bulunan bilgisayarlardan güncelleştirme yapılabilmesi özelliği. bunun da istatistiğini gösrmek isteriz. bunu adam uygulasalar hem son kullanıcılar hem de windows update huzura kavuşur. hızlanır herkes de nerdee.
    o iş olmaz hocam yapmazlar
  • M4M00D kullanıcısına yanıt
    yapmıyorlar çünkü acelecilik var insanlarda. bu durum windows update sitesini perişan ediyor bence. halbuki bir f5 yapıyorsun ilerleme sıfır iken ½60 neyse güncellemedeki ilerlemeyi rakamsal olarak gösteriyor. bunu da lütfen bekleyin ve bilgisayarınızı kapatmayın yazısı ile telafi etmeye çalışıyorlar. nasıl bir yazılımcı kafası ise bunlardaki. ya windows neydi 909 sürümümü mü ne internetden indirip de bu işletim sisteminin bana sormadan yaptığı güncellemeler sonrasında değişmesine neden olduğu güç ayarları nedeniyle en az üç kere yapılan tüm ana güncellemelerin geri alındığını da bilirim. bu rezalet bir olay. topa da tuttum mayk amcayı. iso'yu indirip kurmak işletim sistemini elde bulundurmak açısından garanti ama aynı hataya tedbir almazsan veya pc başından ayrılırsan düşmen mümkün. dedim bu nasıl bir olay? indirmiş olduğum datanın tüm kurulumlarını bir sonraki açılışta geri alıyorum diyeceksin? ondan sonra tekrar kurmaya çalışırken de aynı atıyorum 4.5gb lik dosyayı tekrar tekrar download etmeye çalışıyorsun. micrsofotun şu ana kadar ki gördüğüm en kötü hatalarından bu. ya güç kaynaklarının ayarlarını, kurulum esnasında tekeline almayı neden sağlamazsın? ondan sonra pc ya kapanır ya beklemeye geçer ya hiber mi ne halt ise disk kapanır. sonrası felaket. bence windows xp çok iyiydi. windows7 de iyiydi. hepsinin fişini çektiler. windows 10 sistem donanımına hamallıktan başka bir şey değil. ama kullanıyoruz işte.

sırf oyun için açıyorum hocam windows 10 u onuda zaten ayda yılda bir kere açıyorum yoksa kullanmam
  • Linux mint kullanıyorum windows gibi yormuyor insanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imsoserious kullanıcısına yanıt
    idm yerine kullandığınız program var mı? ben şunu kullanıyorum :https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141614509
    birde video formatlarını dönüştürmek için kullandığınız bir şey var mı ? ben bunun içinde handbrake kullanıyorum

idm yerine kullandığım program mkv olarak indiriyor mp4 olarak vermiyor mp4 ihtiyacım olan yerlerde böyle çeviri yapmak zorunda kalacağım sanırım daha iyi bir alternatifiniz varmı
  • Laptop macos, oyun bilgisayarı windows 10. Öğrenci olduğum dönemlerde de linux mint kurmuştum. Hatta bir dönem windows yerine günlük hayatımda da onu tercih ediyordum ama genele bakıldığında aman aman bir fark getirmiyor ve düz insan kullamının dışına çıktığın her an linux'ta karşılık bulamama ihtimalin oluyor. Riskli, gerek yok. Windows 10 bana diğer hiç bir windows sürümünün yaşatmadığı hatalar yaşattı, ama geçti gibi o dönem. Daha stabil olduğunu düşünüyorum şu anda.
  • Chandler Bing kullanıcısına yanıt
    zaten söylenene göre windows 10 windowsun son işletim sistemi olacak yani sürekli güncelleme alacak ve gelişecek. ben şuan linux mint kullanıyorum evet windows ortamına alışmış bir insan direkt pat diye geçemeyebilir linux dağıtımlarına çünkü programların hepsi windowstakinin aynısı olmayabiliyor ama mutlaka bir alternatifi bulunuyor hocam çok yüksek oranda
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.