Şimdi Ara

HANGI IŞ MAKINESİ EHLIYETI ALMALIYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
3.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben makinesi ehliyeti almayı duşünüyorum.Şuan forklift ehliyeti almayı düşunuyorum ama hala kararsızim.Siz nedersiniz merak ettim.Ne önerebilirsiniz.Kule vinçi de dusundum ama onunda şehir disina cikma ihtimali felan varmiş galiba o yuzden bana gelmez.Mobil vinç nasil onuda bilmiyorum.Bana sabit bi yerde caliscagim bi yer lazim o yuzden forklift bana cazip geldi.Diğer iş makinalari hakkinda bi bilgim olmadigi icin de size danişiyim dedim.Teşekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• forklift ile geneldekapalı alanda çalışırsınız daha çok depo yada sanayi gibi.
    kule vinç gördüğüm kadarı ile daha çok şantiye tarzı yerlerde.
    2 si de farklı iş kule vinç operatörlerinin kazancı iyi fakat yazın sıcağını kışın soğunu görürsünüz.
  • Hımm teşekkurler

• Ekskavatör operatoruyüm. Anlamadım bişey var. Ehliyet yada sertifika alacanda kullanmayı biliyon mu. Türkiye'de ehliyetten çok kullanmana tecrübe bakıyorlar. Ehliyet kaza durumunda gerekli. Yoksa çoğu yer sormaz bile.

• kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    Adam bu işe merak salmış belliki.
    Bi şekilde kullanmayı öğrenip ehliyetini almak istiyor. Bir insana sertifika sahibi olmadan ehliyet olmadan kim makine verir? Kurslar! Arkadaşın sorusunu anlayıp doğru düzgün bildiğini aktarsanız ölürsünüz.

Kimse anasının karnında öğrenmiyor bunu. Nasıl öğrenip tecrübe kazanması gerektiğini anlatırsanız daha faydalı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan___tr

Adam bu işe merak salmış belliki.
    Bi şekilde kullanmayı öğrenip ehliyetini almak istiyor. Bir insana sertifika sahibi olmadan ehliyet olmadan kim makine verir? Kurslar! Arkadaşın sorusunu anlayıp doğru düzgün bildiğini aktarsanız ölürsünüz.

Kimse anasının karnında öğrenmiyor bunu. Nasıl öğrenip tecrübe kazanması gerektiğini anlatırsanız daha faydalı olur.
    Hocam yağcı olacak. İşi kavrama kabiliyetine göre en az 5-20 ay arasında yağcılık yapması lazım. Makine kullanması bi şekilde kapılır. Ama bu iş tecrübeye bakıyor. İş ilanı gördüm onuda ekleyeyim belki işini görür

HANGI IŞ MAKINESİ EHLIYETI ALMALIYIM

Ben Bilecikte yaşıyorum.
    Burada Halk Eğitim Merkezi, forklift ve Beko Loder eğitimi ve sertifikasını veriyor.
    (Beko Loder=kazıcı yükleyici traktörlere deniliyor yanlış bilmiyorsam)

Yeni düğün yapmış evli biri için kalkıp istanbula gitmek ve ordada asgari ücretle çalışmak biraz imkansız gibi benim için. Yağcılık yapmak olmazsa olmazlarından mı bu işin?

Bu kazıcı yükleyici (beko) eğitimini alsak, ufak ufak bu işlere girişsek tecrübe kazanabilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfan___tr -- 5 Haziran 2018; 12:29:24 >
  • quote:

Ben Bilecikte yaşıyorum.
    Burada Halk Eğitim Merkezi, forklift ve Beko Loder eğitimi ve sertifikasını veriyor.
    (Beko Loder=kazıcı yükleyici traktörlere deniliyor yanlış bilmiyorsam)

Yeni düğün yapmış evli biri için kalkıp istanbula gitmek ve ordada asgari ücretle çalışmak biraz imkansız gibi benim için. Yağcılık yapmak olmazsa olmazlarından mı bu işin?

Bu kazıcı yükleyici (beko) eğitimini alsak, ufak ufak bu işlere girişsek tecrübe kazanabilirmiyiz?
    Hocam kendi makinan olsa belki derdim. Ama halk eğitim merkezi kapot özerinde bilgi verir. Sizi makina çıkarmaz bile. Belki sınav için çıkarır. Yağcı olduğunda kesin operatör olacağın denen bişey de yok. Bu biraz senin istediğin ve senin ustanın sana sahip çıkmasına bağlı

Ben özel bi ekskavatör kursuna falan gitmeyi de düşünüyordum. Burada makineyi kullanmayı öğretseler yine de işe yaramaz mı?
    Asgari ücretle fabrikada çalışıyorum daha iyi bir iş lazım malesef. Bunun için uğraşıyorum. Kusura bakma seni de meşgul ediyorum. Başka hiçbir yerde böyle bilgi veren yok.
    Teşekkür ediyorum sana da. Sağolasın.

• quote:

Ben özel bi ekskavatör kursuna falan gitmeyi de düşünüyordum. Burada makineyi kullanmayı öğretseler yine de işe yaramaz mı?
    Asgari ücretle fabrikada çalışıyorum daha iyi bir iş lazım malesef. Bunun için uğraşıyorum. Kusura bakma seni de meşgul ediyorum. Başka hiçbir yerde böyle bilgi veren yok.
    Teşekkür ediyorum sana da. Sağolasın.
    Hocam alın sertifikayı. Sertifika iyidir. Gireceğin büyük firmada sertifika alım tarihine bakılıyor. Örneğin limak. Ona göre tecrübelidir diyor. Bakarsın bir yerde yağcılık denk gelir öğrenirsin. Özel ekskavatör kursu filan yoktur. Sürücü kursları sertifika verirken denemeye götürüyor. Yoksa kursu yok. Adam makina kiralayıp saati 150-250 arası değişiyor onunla millete nasıl kurs versin. Ki bu 10-20 saatte olacak iş değil

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.