Şimdi Ara

Hangi GNU/Linux Dağıtımını Kullanıyorsunuz? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
8.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi GNU/Linux Dağıtımını Kullanıyorsunuz?

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Aslında evet , yani kime sorduysam, genelde Ubuntu diyor, gönlümüz Pardus'tan yana ancak bir süre daha beklemek gerek sanırım,
    tam ve sorunsuz sürümü çıkana kadar beklemeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayBağatur -- 4 Aralık 2007; 22:59:22 >
  • bir süredir server için stabil 64bit sürüm arıyorum. birkaç gündür amd64bit debian deniyorum. slackwareden sonra ilk defa bir sürüm bana güven verdi. gerçekten güzel bir sürümmüş. birkaç problem çıkarttı onlarıda halledebilirsem debian kullanmaya başlayabilirim.

ubuntu masaüstü olarak güzel ama server olarak güven vermedi.
  • Şu an en iyi ve sorunsuzları pardus ve ubuntu ... emrecan grafik işleri falan için ubuntu studio dene istersen...Windowsla uğraşılmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tolga95

Şu an en iyi ve sorunsuzları pardus ve ubuntu ... emrecan grafik işleri falan için ubuntu studio dene istersen...Windowsla uğraşılmaz

• kullandıklarımın arasında en iyisi debian

ubuntu hoş güzel her şeyi tanıyor ama biraz yavaş gibi geldi bana birde son sürümde saçma sapan hatalar vardı totemle falan ilgili
    mandrake:le 2005 versiyonunu kullanmıştım o da yavaş gelmişti bana
    pardus:hiç denemedim kde den nefret ediyorum
    slackware:touchpad imi bile tanımamıştı açılışda fazla bekletiyordu hotplug udev denen hadise
    debian:temel sistemimi tanıdı ekran kartını kendim tanıttım wireless,bluetooth kullanmadığım için hiç uğraşmadım.ubuntuya göre daha stabil daha sağlam duruyor ve bayada benziyor zaten ubuntudan sonra hiç zor gelmiyor kullanmak yanlız bu iceweasel denen meretle sorunlarım var arasıra kitleniyor veya çok yavaş tepki veriyor ubuntudada oluyordu firefox kullanırken yakında düzeltirler inşallah.

şu pardus gnome ile gelse onuda denemek istiyorum ama kde iğrenç bence çok karışık ne nerede bulana kadar adamın bi tarafı çıkıyor.üstüne gnome kurmakta istemiyorum kdenin karışıklığı gnome ada geçiyor sanki debianda denedim her taragf kde ile gelen programlarla doldu uyuz oldum.
  • Pardus ne kadar diğer dağıtımlardan geride ise de bizim desteğimizle çok değişik yerlere gelebilir. bugün çoğu dağıtım veya işletim sistemi kullanılmadı için raflara kaldırılıyor. Bu konuda biraz bilinçli olmamız lazım. Kullanarak destek vererek yapabiliriz bunu.
  • Ben Pardusun rafa kalkacağını düşünmüyorum, oldukça değişmiş ve güzel bir hale gelmiş.
    Saat gibi çalışıyor, eksiksiz , full
  • quote:

Orjinalden alıntı: DOĞUHAN

Ben Pardusun rafa kalkacağını düşünmüyorum, oldukça değişmiş ve güzel bir hale gelmiş.

En son denediğimde (2007.1 idi) PHP'nin tarih ve saat ile ilgili fonksiyonları saçmalıyordu. Yani hiç de saat gibi çalışmıyordu, aksine saatini şaşırmıştı.

Ayrıca Debian deposunun yanında "eksiksiz" demek son derece abes kaçıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

quote:

Ben Pardusun rafa kalkacağını düşünmüyorum, oldukça değişmiş ve güzel bir hale gelmiş.

En son denediğimde (2007.1 idi) PHP'nin tarih ve saat ile ilgili fonksiyonları saçmalıyordu. Yani hiç de saat gibi çalışmıyordu, aksine saatini şaşırmıştı.

Eksiksiz diye bir şey yok zaten. Değerlendirme eksikliğin derecesine sayısına ve eksik olan şeyin değerine göre verilir. Pardus iyi hızlı ama Debianla kıyas kabul etmeyecek kadar geride. Ama Debian'ında bir sürü eksiği var. Bu yüzden geliştirilebiliyor zaten. Eksiksiz bir sistem daha fazla geliştirilemez ki.

Hamiş; Challenger Debian eksiksiz demeye çalışmadın biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 14 Ocak 2008; 9:28:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

quote:

Ha ha ha bakın kim gelmiş sevgili Challenger kardeşim de buradaymış hoşgeldin, yine sanırım muhabbeti germeye geldin sen ?
    Şu an bana göre asıl saçmalayan sensin, zaten sen her yerde saçmalıyorsun !
    Kendine göre boş ve gereksiz konuşup duruyorsun ben seni hiç ciddiye almıyorum ok ?
    Pardusun sahibi ben değilim onu korumuyorum.Rahat ol sen
  • Pardus son sürümünde bana göre sorunsuz ve gerçekten saat gibi.Kaymak gibi olmuş, ufak tefek sorunlar çıkıyor ama bunlar bana göre önemsiz şeyler.
    Beğenmeyen kullanmasın kardeşim
  • quote:

Ha ha ha bakın kim gelmiş sevgili Challenger kardeşim de buradaymış hoşgeldin, yine sanırım muhabbeti germeye geldin sen ?
    Şu an bana göre asıl saçmalayan sensin, zaten sen her yerde saçmalıyorsun !
    Kendine göre boş ve gereksiz konuşup duruyorsun ben seni hiç ciddiye almıyorum ok ?
    Pardusun sahibi ben değilim onu korumuyorum.Rahat ol sen

Ben zaten hep buralardaydım da sen yeni geldin.

Ciddiye almıyorsan bana cevap yazma. Madem ciddiye almıyorsun niye bana cevap yazmak için uğraşıyorsun? Yazma olsun bitsin.

Ayrıca ben saçmalamıyorum. O bahsettiğim sorun en küçüğünden en büğüne kadar birçok PHP uygulaması için büyük bir sorun. Tarih/saat ile ilgili bu sorun için Uluzilla'ya bakabilirsin. Böyle bir hata var ve hatanın PHP'de olduğunu söylemişler. Lakin Debian, Ubuntu vs. gibi dağıtımlarda bu sorun yok.

Ayrıca Debian'ın paket deposunda kaç tane paket var biliyor musun?
  • quote:

Pardus son sürümünde bana göre sorunsuz ve gerçekten saat gibi.Kaymak gibi olmuş, ufak tefek sorunlar çıkıyor ama bunlar bana göre önemsiz şeyler.

Genel ihtiyaçlar için sorunsuz olabilir. Ama bahsettiğim o sorun büyük bir sorun. Sen kullanmadığın için önemsiz olabilir. Belki programcı olmadığın için daha da önemsiz görünüyor da olabilir. Ama herşey göründüğü gibi değil.

quote:

Beğenmeyen kullanmasın kardeşim

Pardus kutsal bir şeymiş gibi eleştirilemez mi? Bal gibi de eleştirilebilir. Hem isteyen kullanır, isteyen kullanmaz. GPL nedir bilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: etusch
    Eksiksiz diye bir şey yok zaten. Değerlendirme eksikliğin derecesine sayısına ve eksik olan şeyin değerine göre verilir. Pardus iyi hızlı ama Debianla kıyas kabul etmeyecek kadar geride. Ama Debian'ında bir sürü eksiği var. Bu yüzden geliştirilebiliyor zaten. Eksiksiz bir sistem daha fazla geliştirilemez ki.

Hamiş; Challenger Debian eksiksiz demeye çalışmadın biliyorum.

Dedim ki, "bir Debian'ın paket deposuna bakın, bir de Pardus'un deposuna. Sonra hala Pardus eksiksiz diyorsanız ben size hiçbir şey demiyorum". Evet Pardus masaüstü için son derece yeterli ve belki de masaüstü için "eksiksiz". Ama benim ihtiyaçlarımı karşılamak için ekstra program derlemem gerekiyor. Bu nedenle de benim için Pardus "eksikli".

Bir süre Pardus kullanıp beğenmeme rağmen, sırf aradığım bir bileşeni derlemek zorunda kalmanın bana kaybettirdiği zaman nedeniyle Ubuntu'ya geri döndüm. Zaten PHP ile ilgili tarih/saat sorunu bardağı taşıran son damla olmuştu ve sorun PHP'de değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Challenger -- 14 Ocak 2008; 15:42:17 >
  • İlkokul çocukları gibi bana sen şun biliyor musun, bunu biliyor musun diye sorma, burası insanın kendini ispatlama yeri değil !
    Kendime göre iyi bir birikimim var, konu bu değil, konu uslüp ve tarz , yani muhabbetin bazen insanları geriyor, değiştiremiyorsan muhatap olma kardeşim ! Bunu sana daha önce de söylemiştim sanırım.
    Pardus benim babamın malı değil, kimsenin değil, hepimizin sahip çıkması gereken ve kullanılmaya ihtiyacı olan bir sistem, ben burada Pardus Milliyetçiliği de yapmıyorum ! Bana abes demişsin ! Ben hayatımda abes olmadım hiç, abes birisi değilim, her zaman yapıcı olmaya çalışan, hatta bu forumda bile mümkün olduça insanları germemek için eleştiri bile yapmaktan çekinen biriyim.İnsanları kendin gibi görme, yazdığın yazının veya uslübün kelimesi, noktası hatta virgülü bile insanları gerebilir, bunu unutma bence.Birikimin varsa insanları burada eleştirmek yerine paylaş derim ! Eleştiri herkesin doğal hakkı, kimse karışamaz, konuları saptırmayalım lütfen, bu ne ya sana cevap mı yetiştircem ben her ortamda...!
    Başka işin yok mu kardeşim senin ???
  • Devamlı laf dokunduruyorsun, ufak ufak da olsa sataşıyorsun, daha önce de ben bu anketi açtığımda söyleniyordun !
    Aptal değiliz, okuyoruz senin yazdıklarını, laf aralarında bu anketi bile eleştirdin, bunlara kafa yormak yormuyor mu seni ?
  • DOĞUHAN, herşeyi kişisel algılamadığın birgün tartışalım olur mu? Seninle tartışırken yazacağım bir şeyi "acaba kişisel algılar mı?" diye 10 defa düşünmek istemiyorum.

Forumlarda tartışırken, lütfen sana söylenen şeylerin kişisel olmadığını aklının bir köşesinde tut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Challenger -- 15 Ocak 2008; 12:13:24 >
  • Tamam kardeş rahat ol sen , paylaşıma devam ...
  • anket aslında doğru bir analiz sayılmaz.

çünkü ilk kez kullanacaklar en çok ismi duyulan linux u kullanıyor.

daha sonra gerçekçi ihtiyaçlara göre farklı dağılımlara bakınılıyor.

ben bile en çok kullanılandan başlayarak

var olan ihtiyaçım ve tecübelerim sonrası

10 tane HDD bozmuş biri olarak RAM disk yapılandırmalı Linux dağıtımlarına kaymış durumdayım

çünkü hız konusunda en stabil çalışan ve HDD, SSD, USB (FLASH) SD-kart konusunda

donanımı çöpe çevirmeyen işletim sistemlerinin başında ram disk sürücülü yapılandırmalar yer alıyor !

tabi bunu kullanmak için öyle hiç bir zaman kullanmayacağın içerik çöplüklerinden uzak durmanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 5 Haziran 2021; 7:58:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.