Şimdi Ara

HANGİ BLU-RAY PLAYER ??????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Western Digital II. Nesil media player var. Aşağı yukarı bütün formatları oynatıyor. Ancak internetten indirdiğim 50 gb lık BLU-RAY filimleri oynattığı halde cihazda DTS-HD MASTER AUDIO sesleri vermiyor. Halbuki yeni nesil 1.4 versiyon ONKYO TX-SR-5O8 model AV/Receiverim var. Bunda DTS-HD MASTER AUDİO özelliği var. Üstelik 1.4 versiyon HDMI kablom ve bu özellikleri karşılıyan LG LM 640 model 3D led lcd im mevcut. Bende bu sorunu çözmek için yani DTS-HD MASTER AUDIO sesleri alabilmek için BLU-RAY PLAYER almaya karar verdim. Bunlar,

SONY- BDP S790
    SAMSUNG- BDF F7500
    LG- BP 730

Bu 3 cihazda sanırım 4K UPDATE özelliği var. Ama DTS-HDMASTER AUDIO özellikleri varmı bilmiyorum. FİYAT VE ÖZELLİKLER bakımından önerilerinizi bekliyorum.

• sanırım bende de benzer bir sorun var,,20-30 gb lık mkv filmler indirdim ve ses formatı dolby true hd,,
    filmleri panasonic smart tv'ye bağladığım usb hard disc üzerinden açıyorum,film başlıyor görüntü var
    ama ses yok,,ses formatı desteklenmiyor uyarısı çıkıyor...halbuki bu ses formatı pioneer receiver'ım tarafından
    destekleniyor,,bunun bir çözümü yok mudur acaba,,,televizyona "sen ses işini receiver'a bak elleşme" demenin
    bir yolu yok mu?eğer yoksa ozaman binlerce lira verip çok farklı ses formatlarını destekleyen receiverlar
    alsak bile smart tv,dvd player veya bluray player bu ses formatlarını desteklemiyorsa hepsi boşuna mı olmuş oluyor?
    bu arada receiver hdmi arc üzerinden bağlı kablo da panasonic'in orjinal kendi kablosu
  • Yalnız bir ilave yapayım bende WD media playerda oynattığımda ses var DTS ses çok güzel ama anfideki DTS-HD MASTER AUDIO ışığı yanmıyor?
  • arkadaşlar dts hd veya dolby true hd vb. formatları nasıl açıyorsunuz?bluray player,media player,smart tv hangisini kullanıyorsunuz
    yoksa 8-10 farklı surround formatı destekleyen avr alıp aslında birkaçından başkasını kullanmıyor musunuz?
    smart tv nin desteklemediği formatları ne ile açmamı tavsiye edersiniz veya tv'ye ses işleme işini avr'ye brak demenin bir yolu
    ayarı var mıdır??
  • Hiç bu yazdığınız cihazlarla uğraşmayın derim Alın Pioneer BDP-150 yada 140 olayı kökten bitirin. Bu cihazla ; cinavia korumasız hale getirip tüm bölge kodlu bd leri oynatabilir , İçinde tr alt yazı olmayan bd disk'e bile tr alt yazılı şekilde izleyebilir yada netten indirdiğiniz tüm formatları 3D iso (hemde menülü şekilde ) 2D iso mkv ,Mts ,m2ts gibi ve ses olarak dts-hd, dts-hdma gibi sesleri alabilirsiniz. Sadece mkv formatı içine eklenmiş dts-hdma ları çalmaz m2ts olması lazım.. Forumda konusu var fiyatı bazı teknosa'larda 300 lira. Önce konusunu okuyun gerekli firmware'leri yaparım derseniz bu özellikleri kullanabilirsiniz. Buyrun konu linki : http://forum.donanimhaber.com/m_71601174/f_//tm.htm#71601174

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feritergin -- 11 Mart 2014; 1:42:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

Hiç bu yazdığınız cihazlarla uğraşmayın derim Alın Pioneer BDP-150 yada 140 olayı kökten bitirin. Bu cihazla ; cinavia korumasız hale getirip tüm bölge kodlu bd leri oynatabilir , İçinde tr alt yazı olmayan bd disk'e bile tr alt yazılı şekilde izleyebilir yada netten indirdiğiniz tüm formatları 3D iso (hemde menülü şekilde ) 2D iso mkv ,Mts ,m2ts gibi ve ses olarak dts-hd, dts-hdma gibi sesleri alabilirsiniz. Sadece mkv formatı içine eklenmiş dts-hdma ları çalmaz m2ts olması lazım.. Forumda konusu var fiyatı bazı teknosa'larda 300 lira. Önce konusunu okuyun gerekli firmware'leri yaparım derseniz bu özellikleri kullanabilirsiniz. Buyrun konu linki : http://forum.donanimhaber.com/m_71601174/f_//tm.htm#71601174

cevabınız için teşekkür ederim yalnız bir sorum olacak,,mkv formatı içine eklenmiş hts-hdma'ları neden çalmaz,,bu format yüksek boyutlu mkv'lerde
    en çok kullanılan formatlardan biri olduğundan dolayı acaba bluray player'dan ""bitstream"" denilen ayarı yapıp bu formatı receiver'ımızın çözmesini
    sağlayabilir miyiz?
    daha önceki mesajlarımda yazmış olduğum ses işini receiver'a brakma olayına ""bitstream" deniliyormuş araştırırken öğrenmiş oldum
    aklıma takılan tek birşey kaldı;
    -bir player'ın belirli bir ses formatını bitstream ederek receiver'a göndermesi için o ses formatını player'ın kendisinin de desteklemesi gerekiyor mu
    eğer gerekmiyorsa bize lazım olan tek şey Allah ne verdiyse bütün ses formatlarını receiver'a gönderen bir player,,gerisini receiver'ımız yapsın

• DTS-HD MASTER AUDIO sesi alabilmeniz için anladığım kadarı ile,
    1- Download edilen filim yukarıdada belirttiğiniz gibi 20 gb tın üzerinde olmalı. Ben rus sitesi olan ZAMUNDA torrent sitesinden download ediyorum (SUCKER PUNCH, AVATAR, 2012 gibi filimleri indirdim herbiri 50 gb ta yakındı)
    2- Bu filimleri oynatacak olan media player ınızın HD-MASTER AUDIO özelliği olması lazım. Bende Western Digital 2. versiyon oynatıcı var. Ne yazıkki bunda o özellik yok. Halbuki FOREX RX6 diye fiyatı daha ucuz olan bir media player var. Bu cihazda HD-MASTER AUDIO ses özelliği var.2. el piyasada bulursanız alın. Birde DARK firmasının bir modeli var o bu özelliğie sahip. Bu cihazın modelini bulup burada yakın zamanda belirteceğim.
    3- Anfinizin üzerinde DTS-HD MASTER AUDIO özelliği olması lazım. Bende ONKYO TX-SR508 cihazı var üzerinde bu özelliğe sahip olduğu belirtiliyor. Unutmayın sadece DTS Yazmayacak. DTS-HD MASTER AUDIO yazısı olması lazım.
    4- Bütün bağlantılarınız HDMI kablo ile olması lazım ve sanırım bunun versiyonunun da 1.4 olması lazım.
    5- Ses sisteminizin kaliteli olması lazım. Bendehttp://www.triangle-fr.com/ bu markanın ESPRIT Modeli var.

Ama media playerimin bu özelliği henüz olmadığından DİNLEYEMİYORUM. Sanırım dark ile bu sorunu çözeceğim.

NOT: Hata ve eksikliklerim varsa lütfen düzeltin.

• Evet bitstream yaptiricaz zaten bende oyle kullanıyorum ve evet playerinda desteklemesi lazim. Pio bu kinuda iyidir zaten indireceginiz filmler kaliteli ise genelde bluray formatinda olur ve hd-ma destekler yani icinde dts-
    Hdma ses varsa yuksek oranda bu dosya m2ts mts gibidir. Birde rip filmler var 6- 10 gb arasi mkv olanlar bunlarda zaten dts yada dd vardir. Bunuda cihaz zaten destekler. Diğer bir konu dts hdma icin 1.4 v kablo sart degil 3D icin sarttir. Size onerdigim cihaz hem 3D iso hem normal iso lari menulu sekikde açar. Her cihaz menulu acamaz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.teknobiyotik.com/dark-mini-mania-3d-wireless-full-hd-media-player.html

Bu cihaz bana gelen maile göre DTS HD MASTER AUDİO sesleri alıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.