Şimdi Ara

Hangi Bankada Hesabınız Var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BDDK'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, 11. Kalkınma Planı'nda (2019-2023) bulunan, kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı bir bakış açısıyla elektronik ortama taşınması ve e-Devlet Kapısı'ndan hizmet sunumunun artırılması amacı çerçevesinde, vatandaşlara hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabı olduğu bilgisinin internet ve mobil teknolojiler üzerinden güvenli bir şekilde sunulabilmesine yönelik olarak BDDK sorumluluğunda e-Devlet Kapısı'na özel geliştirilen "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" adlı hizmetin kullanıma açıldığı bildirildi.
    https://www.turkiye.gov.tr/bddk-mevduatkatilim-fonu-hesabi-bulunan-banka-sorgulama

• Biraz daha detaylı bilgiye ulaşabilseydik iyi olurdu. Mesela hesap numarası, iban, hesabın açılış tarihi, anlık olarak bakiye göstermesi zor olur ama en azından bir önceki ayın son günü bakiyesi, fon hesaplar vb.
  • Sonunda beklenen özellik geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yıllardır bekleniyordu :)
  • Aile bireylerimden ve akrabalardan 6 kişiyi sorguladım ve felaket bir sonuçla karşılatım.

Ailemde herkesin hayatında hiç çalışmadığı bankalarda hesapları görünüyor, benimde hiç çalışmadığım hiç hesap açmadığım iki bankada hesabım görünmekte.

Bu sistemde hata mı var yoksa bankalar kendisiyle alakası olmayan insanlara da haberleri olmadan hesap mı açıyor bilemedim. BDDK'ya yazdım sonuç bekliyorum.
  • Sonuçlar kesin değil kesin bilgi için bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Ziraat görünüyor fakat isim hic olmadi. Burs basvurusu vs yaparken bisiler onayladim ondan düştü galiba buraya.

• SYLAS S kullanıcısına yanıt
    Burs başvurusu yaparken bir adet hesap açılıyor. Fakat kapalı durumda olması lazım.

• metin0 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle bu seebebledir. Mesaj geliyordu okulun içinden kart alin vs vs diye. Burs cikmadi diye almadim kredide istemedim. İs bankasi + enpara var onlar görünüyor zaten. Sistem güzel bu arada.

• metin0 kullanıcısına yanıt
    Az önce aradim. 2tane acilmis her sene için. Kapatin dedim olmaz subeden dedi. Şifre yollayin bari kontrol bende olsun dedim oda subeyle dedi. Bu zamanda gidilmez şubeye de. Bekleyelim bakalim bi ara ya kart isterim gider subeden ya kapariz artik.

• Sadece banka ismi yazıyor. Biraz daha detaylandırılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin0

Sonuçlar kesin değil kesin bilgi için bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz.
    Aradım sordum hakikaten hesap görünen bankalarda hesap var. Bir banka ile de tartıştım, adres bilgisi yok, telefon bilgisi yok, bankacılık sözleşmesi yok, kimlik yok, imza yok ama bunlara rağmen hesap var. Hiçbir bilgi yokken nasıl hesap açtınız diyorum buna da cevap yok.

Şimdi herkes için BDDK'ya şikayet yapacağım. Bu sayfa çok iyi olmuş demek ki bankalar haberimiz olmadan hesap açıyor.
  • Bir de buradan sorgulayın bakalım. Aynı sonuç çıkacak mı?

https://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/

@rapidos
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Bir de buradan sorgulayın bakalım. Aynı sonuç çıkacak mı?

https://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/

@rapidos
    Herkesi oradan sorguladım ama hiçbir şey çıkmadı. O sayfa 10 yıl hareket görmeyen ve TMSF'ye devir edilip kapatılan hesaplar içinmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMark

Aradım sordum hakikaten hesap görünen bankalarda hesap var. Bir banka ile de tartıştım, adres bilgisi yok, telefon bilgisi yok, bankacılık sözleşmesi yok, kimlik yok, imza yok ama bunlara rağmen hesap var. Hiçbir bilgi yokken nasıl hesap açtınız diyorum buna da cevap yok.

Şimdi herkes için BDDK'ya şikayet yapacağım. Bu sayfa çok iyi olmuş demek ki bankalar haberimiz olmadan hesap açıyor.

Alıntıları Göster
    Hiçbir bilgi yokken hesap açılmış dediğiniz banka hangi banka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Hiçbir bilgi yokken hesap açılmış dediğiniz banka hangi banka.

Alıntıları Göster
    Bankaları BDDK'ya ve resmi kurumlara şikayet ettim bu sebeple banka bilgisi paylaşmıyorum. Ayrıca tek bankada sorun yok iki bankada farklı aile bireyleri adına hiçbir bilgi olmadan açılmış hesaplara denk gelip hepsi için ayrı ayrı şikayet yaptım.

Sadece şu kadar bilgi vereyim hesapların açılış tarihleri yeni değil oldukça eski, bankalar bu sebeple sözleşmelerin taranmayıp sisteme girmemiş olabileceği ve numaralarında yanlış girilmiş olabileceği bilgisini paylaştılar. İki bankada hesaplarda herhangi bir para hareketi olmadığını söyledi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.