Şimdi Ara

Hamster Alacağım [Sorularım Var] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    aldınız mı? alınca fotoğraf atarsınız merak ediyorum.
  • Cuma günü İstanbul da dağıtıma çıkan bir satıcı buldum, konuştuk. Siparişlerim elime ulaşınca, kafesini hazır edince konumumu atacağım, cuma günü yuvasında olacaklar. Planım bu şekilde.
  • Merhaba aldınız mı ? Bakımı ve kafesi konusunda merak ettiklerinizi cevaplayabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norvejli

Merhaba aldınız mı ? Bakımı ve kafesi konusunda merak ettiklerinizi cevaplayabilirim.

Ben sorayım hocam. Bende 1 metre akvaryum var. Kafes yerine bunu kullansam tam boyuna ulaştığında değiştirmem gerekir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Hayır değiştirmenize gerek yok. yüksekliği nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: norvejli

Hayır değiştirmenize gerek yok. yüksekliği nasıl ?

50 cm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Hamster için çok bile :) lakin ginepig için yorum yapamıycam

• sonuç nedir hocam
  • en son ginepig gruplarında kavga ediyordu.
  • Merhabalar ben şuan hamster telaşı alamıyorum onun yerine normal marangoz talaşı (toz) kullansam hamsterıma sıkıntı olurmu bi hastalık felan hızlı cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

• Merhabalar ben mesaj attım da ona cevap verir misiniz Lütfen?

• Merhabalar ben mesaj attım da ona cevap verir misiniz Lütfen?

• Mertcanbeyyy M kullanıcısına yanıt
    Afedersiniz uzun zamandır foruma uğramıyordum.
    Öncelikle hamster cinsine göre değişir. Tüyleri kısaysa idarelik kullanılabilir.
  • Mertcanbeyyy M kullanıcısına yanıt
     Hamster Alacağım [Sorularım Var]

Tam belli olmasada hamsterımın tüyleri uzun olduğu için talaşlardan rahatsız oluyordu. Marangozdan bir çuval böyle talaş aldım.
    50 gün kadar değiştirmesem yetiyor. Kokmuyor en güzel yanıda hamsterım mutlu. Diğer talaşlar tüylerinin arasına giriyordu rahatsız oluyordu.

• Yav o kadar okudum mesajları konu sahibinin petini goremedik bir anda kaybolmuş uye :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    kafes şeklinde değil de piglere uygun çit şeklinde evler var. bunun daha küçükleri de mevcut.

Hamster Alacağım [Sorularım Var]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nope93 -- 10 Temmuz 2019; 2:36:59 >
  • Ben kendi hamsterimi almadan önce hamster türlerini araştırdım.Sonra bu türlerin içerisinden Suriye hamsterini seçtim.Çnkü ben de uysal ve sakin bir hamster istiyordum.Suriye hamsterları diğer hamsterlara nazaran daha büyük ve uysallardır.Normal hamster cinslerinden daha büyük oldukları için oyuncak bulmak biiraz zor oluyor.Ama çarkını ve koşu topunu kendi gözünle gördüysen ve cidden en büyük boyuysa alabilirsin.Ben hamsterimi almadan önce kafesini hazır tutmak istemiştim o yüzden kafesini önceden almıştım.40 tl ye küçük ve dandik bir kafes kakalamışlardı.Ona yeter diye düşünmüştüm.Daha sonra yemini de aldım.Yemi kemirgen yemi diye geçiyor herhangi birini alabilirsin.Neyse bunları hallettikten sonra eminönüne gidip 20 tl ye bir hamster aldım.Sadece bir hamster aldım çünkü suriye hamsterları yalnız yaşamayı severler.Eğer birden fazla alırsan birbirlerine ciddi zararlar verebilirler yada öldürebilirler.Fiyat meselesine gelince bence çok bir farkı yok çünkü sonuçta ikisi de canlı ve aşı olmalarına gerek yok.Zaten bence petshop tan almak daha iyi zaten çünküpetshopta çok dar yerlerde kalıyorlar ve adeta kaçmak istiyorlar.En azından bir hamsteri kurtarmış olursun.Neyse ben o kafeste 20 gün falan hamsterime baktım sonra hamsterim kaçtı iki kere ben de bu yüzden kafesi değiştirdim.İnternetten bir kafes aldım.https://urun.n11.com/hamster/dayang-hamster-kafesi-sayacli-yesil-43x27x29-P209956402?gclid=CjwKCAjw7anqBRALEiwAgvGgm6bhwdxmrWi3hUpl_1q9IZij ben bu kafesi aldım fakat topların boyutlarına bakmadım zaten sonradan baktım yazmıyordu. Bu kafes geldi.Hamterim bu toplarla zor koşuyor.En kısa zamanda akvaryum kafeslere geçeceğim.Çünkü zaten herkes evde kendiniz yapın diyor.Ben de akvaryum kafes kullanmayı planlıyorum.Birkaç akvaryum kafes videosu izledim ve çok beğendim. Hem temizlemesi kolay ağır bir darbe almadıkça kırılmaz ve zaten hamsterlar alanları ne kadar büyük olursa o kadar mutlu olurlar.Bu arada kafes düzenlemesi için sana bu videoyu önerebilirim.https://www.youtube.com/watch?v=78jLcxS83mc çünkü herşeyi detaylı bir biçimde açıklıyor ingilizce altyazılı izle tek tük çevrilse de anlaşılıyor zaten fakat bu videodakı kafes altlığı yani talaş türkiye de yok bu yüzden onun yerine biraz pahalı olacak ama kokulu marin confetti kemirgen kafes altlığı yazınca çıkıyor onu kullan.Yani hiç havalı tünelli kafeslere gerek yok bence ama hamsterin için mutlaka bir taşıma kabı al yolculuklarda çok iyi oluyor.Ayrıca yolculuklarda akvaryumu taşıyamayacağımıza görehttps://urun.n11.com/hamster-kafesi/oripet-full-aksesuarli-hamster-kafesi-40x26x27-cm-P329195684?Renk=Yeşil&gclid=CjwKCAjw7anqBRALEiwAgvGgm4 bu kafesi sadece yolculuklarda kullanmanı tavsiye ederim ama çarkını belki değiştirmen gerekebilir.Hamterı alıştırmanda sana başarılar dilerim

• Öncelikle eğer uysal bir hamster istiyorsan suriye hamsteri almalısın benim bir suriye hamsterim var.Bildiğim kadarıyla en uysal cins bu.Ben hamsterimi bir petshoptan aldım çünkü benim bütçem aşırı kısıtlıydı bu yüzden benim hamsterim 20 TL ye alındı.Zaten bence bu onun için iyi oldu çünkü petshoplarda ki hamsterlar aşırı küçük bir alanda ve kalabalık bir şekilde barındırılıyorlar.Mesela benim hamsterim evine geldiği zaman mutlu olmuştu nedense.Sanırım o kadar küçük bir alanda idi ki bıkmıştı.Neyse,benim ilk hamster kafesim hani şu 40 50 TL ye satılanlardan, uyduruk olan kafeslerdendi.Okafesinden bir kere kaçmıştı ben de yeni bir kafes almıştım.Bu kafes dayang sayaçlı hamster kafesiydi.En büyük boyunu almama rağmen benim hamsterim için çok küçüktü.Yani eğer uysal bir hamster istiyorsan suriye hamsteri almalısın.Eğer suriye hamsteri alacak isen büyük bir kafes almalısın yani en az 1 metre uzunluğunda olmalı ve en açısından da geniş bir kafese sahip olmalısın.Bana göre en ideal kafes türü kendin hazırladığın ve düzenlediğin akvaryum kafesler.Bence bir suriye hamsteri için en uygun kafes akvaryum kafestir.Akvaryum kafesin yüksek olmalıdır yani 30 cm yüksekliği güzeldir.Bu arada sakın akvaryumun üstünü kapatma yani tel ile kapatabilirsin ama karton ya da vb. birşey ile kapatma.Bu hamsterin için kötü olacaktır.Hamter kafesinin içinde mutlaka bir hamster çarkı olmalıdır.Bu hamsterların olmazsa olmazıdır.Eğer bir suriye hamsteri alacaksan sakın internetten bir şeyin boyutuna bakmadan alma.Bir hamster çarkının boyutu için 17,5 cm iyidir.Eğer hamsterin çarka alışamıyorsa standlı hamster egzersiz topu almalısın ve kafese koymalısın.Mesela benim hamsterim bir türlü çarklara alışamadığı için ben ona standlı hamster topu aldım ve şuan gayet mutlu.Gece boyu zır zır dönüyor.Hamster kafesinde mutlaka hamster için bir uyuma alanı da gerekiyor.Bunu kendin de yapabilirsin ama.Mesela bir kavanozun içini dışına keçe ile kapladıktan sonra o içine talaş doldurup uyuyacaktır.Ayrıca hamsterine tuvalet eğitimi de verebilirsin.Ben onun bu ihtiyacını kedi kumu ile karşılıyorum.Bir kaba kedi kumu koyuyorum ve en azından çişini oraya yapıyor.Zaten hamsterların sadece çişi kokar.Bu arda kedi kumunu kristal kum alma onları çok sevmiyorlar.Hamter kafesinde yem ve suluk zaten fix.Son olarak sadece kemirme oyuncakları alabilirsin bunla genelde petburada da satılıyorlar.Ben oradan alıyorum.

Hamterini sana alışması için ise ilk günler ona çok dokunma kendine ve yuvasına alışsın.Sonra ona yavaş yavaş kebdi elinle yemek vermeye başla.Sonrası zaten elini koklamaya başlayacaktır.Senin kokuna alışacaktır.Sana alıştıktan sonra onu eline alabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.