Şimdi Ara

Hamilton'a Noldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar formula 1 takip etmiyorum şuan NTV de haber izledim Max kazanmış falan diye. Puan durumuna bir baktım Hamilton 6. sırada. Bu adama noldu neden böyle bu sezon bilen var mı?

• Araba kötü olunca böyle oluyor. 7 defa şampiyon olurken arabası iyi diye şampiyon oldu, en iyi pilot olduğu için değil. formula 1'de araba herşeydir, sürücü ise onun yardımcısıdır. Bundan 20 30 yil önce araba yüzde 60, pilot yüzde 40 denirdi. Bugün en iyi ihtimalle araba yüzde 80, pilot 20, belki de 90-10 bile olabilir.
  • Araba kötü olunca böyle oluyor. 7 defa şampiyon olurken arabası iyi diye şampiyon oldu, en iyi pilot olduğu için değil. formula 1'de araba herşeydir, sürücü ise onun yardımcısıdır. Bundan 20 30 yil önce araba yüzde 60, pilot yüzde 40 denirdi. Bugün en iyi ihtimalle araba yüzde 80, pilot 20, belki de 90-10 bile olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hamilton'un puan siralamasinda bu kadar geride olmasinin birkac sebebi var.

1. Mercedes bu sene en iyi 2 arabadan biri degil. Arabanin performansinin dusuk olmasi siralamasini tabiki etkiliyor
    2. Arabanin performansini analiz etmek ve duzeltmek icin farkli parca denemelerini ve sensorlerini takim arkadasindan ziyade, Hamilton'un arabasina taktilar.
    3. Yarislarda gecen senelere gore oldukca sanssiz. Guvenlik araci ciktigi siralarda gecen sene cok kez sansli olup cok iyi zamanlamayla pite girdigi oldu, bu sene takim arkadasina gore sanssiz.
  • motorda vede şaside sıkıntı var redbull denen çakma nazi takımı kollanıyor...

• Aslında Hamilton'a bir şey olduğu çok fazla yok. Araç kaynaklı dalgalanma sorunu ve aerodinamik paket yetersiz olduğundan geride kalıyor. 7 dünya şampiyonu bir pilot geride kalabilince de motivasyon düşüklüğü olabiliyor.

• sadece arac degil hamilton da da mental anlamda birseyler var,yaslandi artik.
    takim arkadasina bile diş geciremiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç sezon ortasına kadar dalgalanmayla uğraştı zaten, şuan zirvedekilerin hızına da yetişemiyor. Hamilton hala o araçla bile güzel atakları olabiliyor. Hamiltonun kendinde değil araç ve takım kaynaklı problemli olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hamilton'a bir şey olduğu yok. Eskiden neyse hala aynı Hamilton. Bu sezon ki fark herkesten açık ara daha hızlı bir otomobilinin artık olmayışı. :)

• Hamilton ı şampiyon olurken tutmuyodum çünkü dominant arabada gazlıyo diyodum şimdi ferrari ve honda daha iyi diyolar ben de şimdi tutuyorum.
    Birinci olamadı ama bu sene çok iyi yarışlar çıkardı.Austin de erken pite girip öne de geçti ama H yerine M lastik takmadıkları için burada akıllılık eden redbull işi götürdü.Dikkat ettiyseniz H lastikte max farkı açamadı ama kekolar madem erken pite girdiniz adamların sizden sonra nasıl M takma olasılığını atlarsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaan77 -- 30 Ekim 2022; 10:31:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli olma vakti geldi..

• Altında eşşek olunca iyi jokey olmanın bir anlamı yok. Ata binen çaylak önünde gider

• maverick_192 kullanıcısına yanıt
    Yok artık

• Günümüzde iyi pilot yok, en iyi araç var. Fia nın koyduğu araç kurallarına göre en iyi araç şampiyon olur. Fia araç kurallarını değiştirirse yeni en iyi araç şampiyon olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapayzeka037 kullanıcısına yanıt

LSDBull kollanmasa alması gereken cezaları alsa durum farklıydı... Levis'in 8. şampiyonluğunu çalıp maxergenusa verdiler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.