Şimdi Ara

Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Dün 2. Oyunu oynamak için yükledim. Ancak ayarlara girdiğimde "one or more actions are not bound to a key" diye bir uyarı mevcut. Haliyle hiçbir ayarı değiştiremiyorum. Çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip.

• Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU]

halo master chief collection'ı steamden aldım. fakat acayip bir bug ile karşı karşıyayım. oyunda ne crosshair ne de silahım görünüyor. görüntüdeki ateş görünmeyen silahımla ateş etmemden kaynaklı. işin garibi halo master chief collection'ı gamepass üzerinden açınca problem olmuyor!! internetten yabancı sitelerden çözüm bulmaya çalıştım ama nafile çok fazla bu problemi yaşayan var. halo 4 no hud veya no crosshair yazınca problemler görünüyor. yardımcı olabilicek varsa çok memnun olurum yalvarıyorum. :/

• secokul S kullanıcısına yanıt

Birkaç yerde yanlış yükleme ve eksik dosya hatası diye belirtilmiş hocam. Önce bir dosya doğrulaması yapın ardından sorun devam ediyorsa ve save de çok ilerlemediyseniz temiz şekilde oyuna yeniden başlayın.

• Hocam oyunun başı burası zaten. oyunu silip tekrardan yükleme yaptım. hatta şöyle bir şey söyliyim. 4 ay önce de aynı sorun vardı beklemeye aldım silip, tekrar yüklediğimde aynı sorunla karşılaştım Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU] Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU] 

Birde Steam de DLC'ler kısmından sadece oyunları seçip birde öyle dosya doğrulaması yapın hocam. Paketle gelen DLC'lerin seçilmesinin de bu soruna sebep olacağı yazılmış.

Edit: Eğer sorun hala varsa oyun içinden Alt+F1 kombinasyonunu da deneyin hocam. Çözülen varmış böyle. Ayrıca oyuna başlayacağınız sırada zorluk ayarına da dokunmayın. Skull zorluk ayarında böyle bir glitch de meydana gelebiliyormuş. Campaigns > Halo 4 > Quick Start > select your difficult yapın ve hiçbir şeye dokunmayın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 22 Temmuz 2022; 12:8:9 >
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt

Suan is yerindeyim. Eve gidince denicem ama umarım problem çözülür

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

var ya sana ne kadar teşekkür etsem az ya :). sonunda çok saolasın, oh beee

Rica ederim hocam :D yalnız bir sürü çözüm yazdım hangisi çözdü? Skull zorluk olayı mı?

• baştan quick start yaparak medium zorlukta başladım çözüldü hocam :D

Sorununuzun çözülmesine swvindim hocam. İyi oyunlar. 👍

• Arkadaşlar Steam'den indireyim dedim 180 gb diyor bütün oyunlar toplamı tek seferde indiriyor. Yanlış yok değil mi?

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Paketteki her oyunun ayrıca Multiplayer kısmı olduğu için boyut yüklü bu kadar. O yüzden kütüphanenizde oyuna sağ tıklayarak Özellikler - DLC kısmında indirmek istediklerinizi seçerek indirebilirsiniz.Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU] 

• FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

İste tam neyi secmem gerektiginden emin olamadim. Cok fazla dlc var bana sadece campaign lazim ama campaign icin de dlc var mi? Varsa onlari da indireyim eksik olmasin campaign.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Kronolojik olarak ilerleyecekseniz sadece Reach olanı indirin - ek content olmadan. Sonra oyuna girin. Oynamak istediğiniz oyunu oyun içerisinde seçtiğinizde oradan da indirmeye başlayabiliyorsunuz. Hem orada Campaign - MP olarak ikiye ayrılmış durumda her oyun.Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU]  Belki bilmiyorsunuzdur diye yazayım, kronolojik sıra şu şekilde. Reach - Halo: CE Ann - Halo 2 Ann - Halo 3 - Halo ODST - Halo 4

• FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam ya.

• Deck sahiplerine duyurulur! 6 oyunluk harika bir külliyat olan Master Chief Collection, Steam Deck için onaylandı. Deck sahipleri sorunsuz oynayabilir.

Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU]
    Halo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU]Halotwitter
    “Attention everyone! 📣 MCC is now playable on @OnDeck! 📣”
    https://twitter.com/Halo/status/1644127926269386754
  • Yaz sıcaklarında genelde yoğun atmosferli ve hikaye anlatımlı yapımlar yerine daha çerezlik veya bağımsız oyunlarla vakit geçiririm. Geçtiğimiz ay yine böyle bi şeyler arıyorken gözüme 1-2 yıl önce Steam'den 30 TL gibi bi fiyata almış olduğum Halo The Master Chief Collection ilişti ve bu köklü seriye artık girişeyim dedim (Halo fanları seriye çerezlik muamelesi yaptım diye sövüyordur şu an bana kesinHalo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU] ). 6 oyunu 41 saatlik sürede tamamladım. Gelin tek tek her biri hakkında ne düşündüğüme bakalım:

Halo: Combat Evolved: Seriye kronolojik olarak değil, çıkış sırasına göre başladım çünkü teknolojik olarak daha gelişmiş bir oyundan sonra eskiye dönmek rahatsız edici olabilirdi. Öyle yaptığıma da memnunum. CE'ye gelirsek; vuruş hissi başarılı, müzikler enfes, aksiyon anları akıyor, yapay zeka da oldukça iyi fakat onun dışında kalan kısımlar günümüz için son derece yetersiz. Araç kontrolleri çok kötü. Silah çeşitliliği az. Hikaye anlatımı zayıf. Grafikler Remake değil de Remastered kafasında. Ve beni oyundan en ama en çok soğutan şeyse bölüm tasarımları oldu. İlk 1-2 ve son 1-2 saati çıkarırsak ortada kalan 5-6 saatlik sürede resmen birebir aynı yerlerde aynı düşmanlarla savaşıp duruyoruz. Ben son yıllarda kendini bu kadar tekrar eden başka bir oyun görmedim. Hani Ubisoft oyunlarına bile şükredersiniz bu konuda, öyle diyeyim. Zamanında nasıl bi etki yarattığını, konsolda FPS oynama rahatlığını nasıl sağladığını tabii ki biliyorum fakat günümüz için güzel yaşlanan yapımlardan olamamış maalesef

Halo 2: İkinci oyun, ilkinde eksik olan nerdeyse her şeyi toparlamış. Hikaye sunumu ve içeriği daha etkileyici hale gelmiş. Harika ara sahneler eklenmiş. Hikayenin iki farklı taraftan anlatılması çeşitlilik katmış. Grafikler bu sefer harbiden Remake olmuş. Bölüm tasarımları oldukça gelişmiş ve kendini tekrar etmekten uzaklaşmış. Silah ve araç çeşitliliği son derece artmış ve araç kontrolleri daha yönetilebilir hale gelmiş. Onun dışında ilk oyunun iyi yaptığı hiçbir şeyi de bozmamış. Sıkıntıları ise altyazıların bazen senkronize olamaması ve bazı bölümlerde stuttering problemleri yaşatmasıydı. Onun dışında Halo 2'ye bayıldım diyebilirim

Halo 3: Bu oyunda nedense grafiklere bir güncelleme gelmemiş, sadece çözünürlük arttırıp yayınlamışlar. Reach ve 4'te grafikler pek sırıtmasa da 3'e de bi cilalama gerekiyormuş bence. Onun dışında önceki oyunlardan farklı olarak ilerlemek eskisi kadar zor ve uğraştırıcı değil bu sefer. Atmosfer çeşitliliği konusunda 2'den de iyi durumda. İşlerin Dünya'ya dönmesi bölüm çeşitliliği açısından pozitif bir durum olmuş. Silahlar ve ortamlar, aksiyon hissi falan yine oldukça iyi. Hikaye bence 2 kadar iyi olmasa da yine de sarıp merak ettiriyor. Ama 3 ile alakalı hep serinin en iyisi olduğuyla alakalı yazılar, videolar falan görmüştüm. Evet eğlenceli bir yapım fakat bana kalırsa 2'den daha iyi değildi

Halo 3 ODST: Tarzı ve ilerleyiş şekliyle serinin geri kalanından daha farklı ve modernleşmeye dönen ilk oyun olmuş ODST. Grafikleri yetersiz, hatta zaman zaman 3 bile daha güzel görünüyordu. Harita hep aynı yerleri gezdiriyor ilk oyundaki gibi. Arayüzü falan da değiştirmişler, o yüzden özellikle başlarda oyuna hiç ısınamadım. Hikayede ilerledikçe ve karakterleri tanıdıkça evet sarmaya başladı ama yine de serideki favorilerimden olmadığı kesin. Onun dışında önceki oyunlarda iyi olarak saydığım şeyler bunda da gayet iyi

Halo Reach: Bu oyunu çok sevdim ben. Grafikler güzel. Oynanış önceki yapımlardan bile rahat ve akıcı. Hele şükür sonunda bu oyunda koşmayı getirmişler Halo serisine. Uzayda gemi kullanıp savaşmak eğlenceliydi yine. Jetpack kullanmak gibi farklı skill'ler de vardı. Bölüm tasarımları da akılda kalıcıydı. Tek hoşuma gitmeyen şey illa her bölümde bi bölge savunma kısmı vardı. Oyunlarda bölge ve NPC savunma en sevmediğim şeylerdendir. Onun dışında gözüme çarpan hiçbir sıkıntısı yoktu

Halo 4: Serinin doğal olarak en modern ve günümüz FPS'lerine yakın seviyede oyunu olmuş. Yine güzel bölüm tasarımlarına, müziklere, yapay zekaya ve oynanışa sahip. Mech kullanabiliyoruz, o da hoşuma gitti. Hikayesi ve özellikle sonu son derece etkileyici. Sorunlarına gelirsek; checkpoint sistemi kötü. Vuruş hissi önceki oyunlar kadar iyi değil, düşmanlar mermilere daha az tepki veriyor ve kan efektleri azaltılmış. Reclaimer bölümünde bi kısımda harita yüklenmiyor ve tüm bölümü baştan oynamanız gerekiyor. Bir de 4'e kadar sadece 2 kere oyundan atma yaşamışken sadece 4'te herhalde bi 6-7 kere oyundan attı

İşte böyle. Genel olarak başından memnun ayrılsam da çerezlik beklentisiyle başına oturduğum Halo oyunları, birkaçı hariç harbiden de çerezlik yapımlar bana kalırsa. Bir de tüm seri hakkında genel olarak dikkatimi çeken birkaç şey daha var. Eski yorumlarda hep oyun içi altyazıların sadece ilk oyunda olduğunu yazdıklarını gördüm. Diğerlerinde galiba sadece sinematiklerde altyazı oluyormuş fakat artık bütün oyunlarda oyuniçi anlarda da altyazı var. Onun dışında hiçbir oyunda FPS dürbünü açısı yani İngilizcesiyle Aim Down Sight olmaması biraz üzdü. Infinite'te bile yokken sadece 5.oyunda olması ve PC'ye gelmediği için de seride oynayamadığım tek oyunun 5.oyun olması üstüne sinirimi bozduHalo: The Master Chief Collection (2019) [PC ANA KONU]  Ha bi de araçlarda sürücü koltuğundan silah kısmına tek tuşla geçemiyor olmak da çok rahatsız etti. Crysis serisi 2007'de bunu düşünüp uygulamışken Halo serisinin bunu ta Infinite'e kadar uygulamaması çok saçma olmuş (ki Infinite'te bile oyun size öğretmiyor bunu. Kontrol ayarlarına girip tuş atamalarına bakmasam hayatta haberim olmazdı).

Sonuç olarak keyif aldığım bir seri oldu Halo The Master Chief Collection. Keşke 5.oyunu da barındırsaymış. Hikayeye devam edebilmek için mecbur detaylı hikaye özeti videoları izledim. Hikayesi pek hoşuma gitmedi fakat oynanışı son derece eğlenceli görünüyor. Bu arada bunları Halo Infinite'i de bitirdikten sonra yazıyorum ama onu kendi konusunda inceleyeceğim. Yazıyı, tüm oyunları sevdiğimden sevmediğime doğru sıralayarak bitirmek istiyorum:

Halo 2 > Halo Reach > Halo 4 > Halo 3 > Halo CE > Halo 3 ODST

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Bende seriye başlama evresindeyim

Hikaye pek hoşuma gitmedi dedin, beni sarstın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • josrdr kullanıcısına yanıt

Hocam sadece ilk oyun ve ODST’nin hikaye sunumu pek hoşuma gitmedi. Onun dışında 3,4, Reach ve özellikle 2’nin hikayesi hem sunum hem de içerik olarak gayet iyiler. 5’in de hikayesi vasat ama o zaten Collection’da yok, PC’ye çıkarmadılar onu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.