Şimdi Ara

Halk sigorta Araç bedeli odemiyor. (sonuc) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
6
Favori
17.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gestapo16

Dostum tebrik ediyorum. Hakkını sonuna kadar arayan insan sayısı ülkemizde çok az. Belki zorluk çektin ama bundan sonrası için iyi şeyler yapmışsın. Hak yemenin o kadar kolay olmadığını anlarlar inşallah.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Ben de 1. dereceden yakınım halkbankasında çalışıyor diye halk sigorta ile 5 sene çalıştım. Aralık ayında kaza geçirdim ve aracım pert oldu. Burnumdan getirdiler. Karşınızda muhatap bulmanın imkanı yok. Düşünün ki 1. dereceden yakınım bir yönetici olmasına rağmen durum böyle. Hasar servisinde sadece 1 kişi çalışıyor. Devlet bankasıdır, güvenilirdir diyip, yaptırmayın! En son artık zorla yukarda bahsedilen kişinin amirinin telefonunu buldum da işim 2-3 güne halloldu. Tamamen laçka yani.

Bilal baya meshur oldu Arada bir arayip "bana bilali baglayin" deyip tehditler savurmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Ben de 1. dereceden yakınım halkbankasında çalışıyor diye halk sigorta ile 5 sene çalıştım. Aralık ayında kaza geçirdim ve aracım pert oldu. Burnumdan getirdiler. Karşınızda muhatap bulmanın imkanı yok. Düşünün ki 1. dereceden yakınım bir yönetici olmasına rağmen durum böyle. Hasar servisinde sadece 1 kişi çalışıyor. Devlet bankasıdır, güvenilirdir diyip, yaptırmayın! En son artık zorla yukarda bahsedilen kişinin amirinin telefonunu buldum da işim 2-3 güne halloldu. Tamamen laçka yani.

Bilal baya meshur oldu Arada bir arayip "bana bilali baglayin" deyip tehditler savurmak lazim

Bağlanabilirsen ne mutlu. Telefonlarına bakmıyordu en son, "çok işi varmış".

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Bağlanabilirsen ne mutlu. Telefonlarına bakmıyordu en son, "çok işi varmış".

bu konuyu keşke okusa Allah belanı versin Bilal Beyciğim demek isterdim.. hatta dedim bile inşallah biri arar söyler

• quote:

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

Teklif edilen 29.5 i aldik....
    Malesef guzel ulkemde mahkemeler yillarca suruyor...
    Gorustugumuz kisiler bulasmayin dediler..
    2 seneden once aonuxlanmazmis...
    Sigortada bunu biliyor.. bundan boyle zaten bu isler....
    Bebegimiz olacagi icin doktora git gel araba lazim oluyordu... bundan dolayi kabul etmek zorunda kaldim...

Sigortaya gelirsek
    Musteri hizmetleri sifir...
    Hasar sorumlusundan bahsetmiyorum bile....
    Bana 29binde ayni model arabaya 32bin istiyorlarmis(!) Onun linkini yolladilar, bizim arabanin edecegi 29.5mis...2bin kmde 2.5bin lira oynuyormus yani...
    Araba perte ciktiginda kendi sitelerinde perte cikarttiklarinda piyasa degerine 31bin yazdilar, exper 30.5bin deger bicmis ama bize bunu odediler sagolsunlar...

Tek iyi taraflari evraklari yolladim 1 hafta sonra parayi yatirdilar hesabima..

Sonuc budur..
    Herkese kazasiz belasiz surusler...

Sonuçta Bilal beyin söylediği çıktı asla 30 vermem demiş vermemiş sizde mecburen 29500 almışsınız. Neyse üstteki bir arkadaş imza atarken bazı maddeleri kabul etmeyin demiş en mantıklısı onun dediğiydi çünkü paranın ödenen kısmını alıp (29500) kalan 1500 lira içinde dava açardınız.

Bu arada üstteki arkadaşın fiyatını iyice öldürmeye çalışmış o da 8 aydır sürünüyor adamın işgüzarlığı yüzünden, siz iyiki kabul etmişsiniz yoksa sizde sürünürdünüz şimdi.

Neyse bu konuda diğer arkadaşlara örnek olur gidip Halk sigortadan kasko yaptırmazlar, sonrasında da Bilal Beye arabanın parasını ödemesi için yalvarmazlar.

• aga kim bu bilal ya çakala bak sen git 3 kuruş için kullak kulluk et bide üzerine garibanı ez.kimbilir dolandırdığı adam başı aldığı prim 50 liradan azdır.ifrit oluyorum böyle adamlara gider simit satarım yinede garibanın hakkını yemem bu ne lan.numarası olsa zevkine arayıp tehdit edecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkgs

aga kim bu bilal ya çakala bak sen git 3 kuruş için kullak kulluk et bide üzerine garibanı ez.kimbilir dolandırdığı adam başı aldığı prim 50 liradan azdır.ifrit oluyorum böyle adamlara gider simit satarım yinede garibanın hakkını yemem bu ne lan.numarası olsa zevkine arayıp tehdit edecem

aga toplanalım. dövelim biz bu bilali yaa.. ne bu be. milleti mağdur etmiş resmen.
  • @fiyoterapi boşver hocam sinirlenme ben cevap vermedim sende cevap verme sakin ol. onunda başına gelirse görür.... insanlara hitap ederken doğru kelimeler seçmek gerekli özellikle hassas konularda. ki bu yorumu yapan arkadas daha yeni kaza yaptı bizi iyi anlıyordur. ama seçtigi kelimelerden dolayı cevap vermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 4 Temmuz 2013; 23:55:42 >
  • Benim mesajım siliniyor bunun yazdığı mesaj silinmiyor.. 1 hafta ceza alacağım bunun yüzünden..
    Ne biçim yönetim bu ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 5 Temmuz 2013; 0:24:30 >
  • quote:

Benim mesajım siliniyor bunun yazdığı mesaj silinmiyor.. 1 hafta ceza alacağım bunun yüzünden..
    Ne biçim yönetim bu ya...

donanımın yöneticileri eskisi gibi değil içlerinde garip garip adamlarda var yapcak bişey yok..
  • şimdi halk kasko yaptırmayalım mı? forumdan okuduğuma göre bütün kaskolar yazılan tutardan daha az ödemekte. veya şöyle bir soru sorayım, kasko belirtilen tutarı tam ödeyen firma var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

şimdi halk kasko yaptırmayalım mı? forumdan okuduğuma göre bütün kaskolar yazılan tutardan daha az ödemekte. veya şöyle bir soru sorayım, kasko belirtilen tutarı tam ödeyen firma var mı?

anadolu bu kadar uğraştırmıyor. bence bu konuda biraz daha kabadayı çingenelige girmiyor araştırmasını yapıyor uzatmadan mevzuyu paranıödüyor bi dha onlardan yapacam parası ne kadar olursa olsun. aklımda 4 firma var anadolu,neova,axa,bide samkomuydu neydi japon firması bunları değerlendirecem bir daha
  • quote:

şimdi halk kasko yaptırmayalım mı? forumdan okuduğuma göre bütün kaskolar yazılan tutardan daha az ödemekte. veya şöyle bir soru sorayım, kasko belirtilen tutarı tam ödeyen firma var mı?

kasko yaptırdığınız acentenin önemi büyük, benim tanıdık acentem var yıllardır hep aynı yerden yapılır kasko. üçe beşe bakmam parası neyse veririm. Bir kaza olduğunda da adamlar kendileri ilgilenir. Hatta şuanda yeni bir kazam var 6-7 bin liralık hasarım var bugün kaza tespit tutanağını alınca ekspert gelecek ona göre işlemleri yapacağız bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım bu yüzden 3 kuruş ucuz olacak diye başka sigortacılara gitmem bile. Yazılan tutardan az ödemesinin nedeni yazılan tutarın fazla olması sana aracın ederi neyse onu veriyorsa zaten kimsenin fazlasında gözü olduğunu düşünmüyorum. Primleri geciktirmeden ödüyorum, bir kaza olunca da sorun yaşamadan devam ediyorum poliçenin bitmesine 15-16 gün vardı kaza yaptığım zaman şimdi önden hasarlı olduğu için muhtemelen bu aracı satacağım yeni alınacak aracada aynı yerden yapacağım kaskoyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusau

quote:

kasko yaptırdığınız acentenin önemi büyük, benim tanıdık acentem var yıllardır hep aynı yerden yapılır kasko. üçe beşe bakmam parası neyse veririm. Bir kaza olduğunda da adamlar kendileri ilgilenir. Hatta şuanda yeni bir kazam var 6-7 bin liralık hasarım var bugün kaza tespit tutanağını alınca ekspert gelecek ona göre işlemleri yapacağız bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım bu yüzden 3 kuruş ucuz olacak diye başka sigortacılara gitmem bile. Yazılan tutardan az ödemesinin nedeni yazılan tutarın fazla olması sana aracın ederi neyse onu veriyorsa zaten kimsenin fazlasında gözü olduğunu düşünmüyorum. Primleri geciktirmeden ödüyorum, bir kaza olunca da sorun yaşamadan devam ediyorum poliçenin bitmesine 15-16 gün vardı kaza yaptığım zaman şimdi önden hasarlı olduğu için muhtemelen bu aracı satacağım yeni alınacak aracada aynı yerden yapacağım kaskoyu.

aynen acentenin önemi büyük gerektigi yerde şirketi arayıp müdahale edebilir müşteriyi biliyoruz sürekli müşterimiz ugrastırmayın diyebiliyor. benim yaptırdıgım acente arkadasın tanıdıgı bir acenteydi fakat hiç ilgilenmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

quote:

Birde bilal diye biri var direk onunla gorusuyoruz telefonda..
    Adamin konusma tarzi bildigin koy kahvesinde askerlik arkadasi ile konusur gibi... gecen sene axa sigortadaydik bu sene bu halk sigortaya gectik.. Allahin hikmeti iste. Cekecegimiz varmis..

Konuyu yeni gördüm. herkes bişeyler yazmış çizmiş fakat o konulara girmeden kendimden anlatayım. izmirde ekim 2012de 26 bin liraya 2009 model honda jazz sport aldım 67.000 km idi. brc lpg taktırdım 1.600 liraya işletmesi vırt zırt 28.000e maloldu ama kasko yaptıragım vakit aacente de görünen lpgli degeri 27.200 için param çıkışmayınca toplamda 25.000 liralık full kasko yapıldı 1.265 lira verdim. 1 kasımda görev yerim erzuruma geldim ve 9 kasımda gece vakti tek taraflı maddi hasarlı kaza yaptım. buzlanma vardı arabanın arkası kayınca toplayamadım komşunun bahçe duvarını yıkıp evinin duvarına vurdum ki hızlıda degilim 1. viteste :) olacagı varsa oluyor yani. her neyse halk sigortayı aradım vinç yollayın araba askıda kaldı şudur budur her sordugunu yanıtladım bildigimiz küçük bi çekici geldi arabayı arkadan baglıyıp asılacak. dedim abicim bu böyle olmaz ben vinç istedim bu şekilde çekersen arabanın altı falan perişan olur. adam diyoki abi daha iyi işte bu araba pert olmuş iyice pert edeyimki sana sıkıntı çıkarmasınlar. saçma saçma konuşma diyip halk sigorta yardımı tekrar aradım dedim ben vinç istedim siz ufacık çekici yollamışsınız arabanın pozisyonu geregi vinç ile çekilmek zorunda vinç yollamınızı bekliyorum çektirmiyorum dedim. görevli ertesi günü yolllayabileceklerini söyledi. ertesi gün öğlene dogru gelip çektiler. haa bu arada sanayiye götürecez dediler çıkma parça yan sanayi ne bulurlarsa takacaklarmış tabi tansiyonum çıktı hemen honda yetkili servisine çekilsin dedim mecbur götürdüler. exper geldi baktı parçalattı 12.500 lira parça parası 2.500 lira işçilik yani 15.000 lira masraf çıktı ve pert olması yönünde görüş bildirdi. buraya kadar normal. fakat exper raporuna toplam hasarın 10-12 bin tl arasında tutacagını belirtmiş yani pert olup olmamayı sınırda tutmuş işin çakallıgı burada! aklınca şirkete koz veriyor ki teklif ettikleri rakamı kabul edelim yoksa dedigi aynen şu bak arabanı yaptırır veririz ona göre haa!! sigorta şirketi mutabakatname gönderdi mail yoluyla tabi konuşmalar falanda oldu. teklife bi baktım 21.000 lira şok oldum. onlara göre benim lgpli 2009 70.000 kmdeki aracım piyasada 21.000 liradan satılıyormuş. hemen experi aradım abicim bu ne dedim ya kime sordun da 21 bin dediler söyle hemen alacam dedim bi kaç tane galeriyi bi kaç tane servisi aradım öyle dediler bende ortalamasını yazdım dedi. aradıgın yerlerin isimlerini telefonlarını alabilirmiyim bende arayıp soracam dedim. yok veremem diyip kestirdi attı. hasbin allah gelde dellenme. baktım olmayacak halk sigortası hasar genel müdürlüğünde ki o bilal denen şahısla görüştüm saatlerce ikna etmeye uğraştım adamın umrunda değil giderli atarlı konuşuyor. ben zaten magdur olmuşum birde siz vurmayın bu kadar öldürülmez araç eski değil bişey degil. kaldıki kasko yaptırdıktan 19 gün sonra kaza yaptım kasko yaptırdıgım tarih itibariyle aracımın noterde ve bütün sigorta şirketlerinde görünen degeri 25.600 tl idi. lpgyle beraber 27.200 görünüyordu yani. düşünsenize 28 bin verdigimi boşver 27 binden 19 günde 21 bine değer kaybettiriyorlar! neeymiş ikinci el piyasası böyleymiş akıllarınca milleti domaltmaya çalışıyorlar. dilekçe üstüne dilekçe yazdım halk sigortaya sallayan yok! bilal denen şahsı tekrar aradım 24bin verin helalleşelim sonuçta ben kaza yaptım belki kusurumda var 2 3 kaybedilse hayırlısı der geçerim ama bu kadar öldürmeyin lütfen dedim.. adam kahkaha attı yalvarmam hoşuna gitti resmen. hadi 22 olsun bin lirada ben kendim koyayım lpgde varmış madem 22 bin lira olsun başka da bir lira vermem diyince benim şalterler attı. arkadaşım bak! mahkemeye vermek istemiyorum beni buna mecbur etmeyin adam gibi derdimizi anlatıyoruz bu ne terbiyesizlik sadakamı veriyorsunuz alırken paraları iyi şimdimi sıkıya geldi ne demek lpgde varmış ulan zaten lpg vardı kaza yaptıgımda. sanki kaza yaptıktan sora lpg takmışımda bin lira onun için veriyormuş gibi aptalca bi şey çıktı ortaya. bak arabanı yarım yamalak yaptırırım alırsın debelenir durursun yaptırma masrafı 10 bin lira yetkili serviler üzerinde yüzde 20 iskonto hakkımız var diyince bu sefer ben kahkaha attım. çünkü adam 0-6 yaş grubu çocukları gibi battıkça batıyor söyledigi yalana önce kendi inanıyor. sonra dedimki arkadasım ben polisim bu işleri senin bildigin kadar bende biliyorum en kral sigortacı yetkili servisten yüzde 4-5 indirim alır o kadar hem madem yaptıracaksın niye pert olsun diye uğraşıyorsunuz? demekki işinize gelmiyor! arabamı konyadan bi galerici 12.800 verecek şekilde anlasmışlar. 12.800 adamdan alıp üstüne 12.200 verecek. ama beni 15.000 lira verip arabayı yaptırmakla tehdit ediyor :D yermiyim ulan! tahkime gidecem dedim nereye gidersen git dedi bende suratına kapattım. tahkime verdim. bu arada honda yetkili servisine durumu anlattım servis müdürü abi o experin çakallıgı biz 15 bin liradan bir lira inmeyiz arabayı beleşemi yapacakmısız allah allah diyip bana destek oldu. 9 kasımdan 1 ocaga kadar yaklaşık 2ay beni oyaladı halk sigorta. 3 ocakta tahkime verdim. BU ARADA SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU BAŞVURU TARİHİ İTİBARİYLE 4 AY İÇİNDE SONUÇLANDIRMAK ZORUNDADIR. Mayıs 24te 25.000 liramın tamamını + 250 lira dosya masrafının bana iadesine + kasım ayından şu zamana kadar tüm yasal faizin anaparayla birlikte ödenmesine karar verildi! halk sigortayı aradım. avukat biz temyize gidecez dedi hadi buyur burdan yak! neyse araştırdım ettim HAKEM HEYETİNİN VERDİGİ KARARLARDAN DOLAYI SİGORTA ŞİRKETLERİ DOSYAYI TEMYİZ EDEMEZ SADECE İPTAL DAVASI AÇABİLİR O DA HAKEM HEYETİ KARARINDAN SONRAKİ İLK 1 AY İÇİNDE. KANUNDA DERKİ HAKEM HEYETİ KARARI SEBEBİYLE VERİLEN KARARIN İCRASINI NE TEMYİZ DAVASI NEDE İPTAL DAVASI DURDURAMAZ. BU SEBEPTEN ARKADASLAR ÖNCE ARAŞTIRIN SONRA KONUŞUN :) BUGÜN İTİBARİYLE HALK SİGORTA A.Ş'Yİ İCRAYA VERMİŞ BULUNMATAYIM HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH.

BİR DAHA HALK SİGORTA MI ? AMAN ALLAH KORUSUN YANINDAN GEÇMEM.

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN OLAYIN SONUNU YAZMAYI UNUTMUŞUM. yukarıdaki tarihte halk sigortayı icraya verdikten sonra bunlar icra dairesine teminat meektubu verip; biz bu karara itiraz ediyoruz diyip temyize başvurdular.geçen ay itibariyle yargıtay sonuca vardı yasal hakkı olmadığı için esasa girilmeden usul yönünden reddedildi başvuruları...

haziran itibariyle yasal faiziyle 29 bin liramı aldım. bin lira icra işlemlerine kesildi. toplamda 30 bin lira...

bunlara hakkını yedirmeyenlere selam olsun ;)

• Emsal ilan göstermek saçma. O zaman on tane üyelik alip yüksek fiyat göstermek mümkün olur. Bu site bir referans olamaz. Ancak bilirkişi bu işe karar verir.

Sonuç. Emanet araba kullanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

Emsal ilan göstermek saçma. O zaman on tane üyelik alip yüksek fiyat göstermek mümkün olur. Bu site bir referans olamaz. Ancak bilirkişi bu işe karar verir.

Sonuç. Emanet araba kullanmayın.

aynen öyle
  • usorguncu kullanıcısına yanıt
    Helal olsun kardeşim o bilal adındaki şahsı arasaydın bi geçmiş olsuna...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Helal olsun kardeşim o bilal adındaki şahsı arasaydın bi geçmiş olsuna...

Ayrıldı diyorlar. Sanırım koydular kapıya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 18 Temmuz 2014; 21:06:15 >
  • bu forum cok cok şeyler ogrettı emegı gecenlerin ellerı dert gormesinn
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.