Şimdi Ara

Half-Life 3 [ANA KONU] #Episode3 (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.903
Cevap
17
Favori
339.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: Falkenbach54

Hocam keşke hiç iplemeseydin.Hl'nin senaryosu hiç yokmuş.Merak ediyorum acaba arkadaş hayatında kaç tane bilim kurgu filimi izlemiş ya da kitabı okumuş ? Şu oyun camiasında bilim kurgu adına daha iyi bir senaryo var mı acaba ? Arkadaş'da FPS dünyasına COD ile atılan bir arkadaş sanırım.Bir aralar yine buralarda böyle konulardan kavga çıkarıyordu.Merak ettim neye göre senaryo yok acaba ? Ya da Half Life'da senaryo yoksa hangi oyunda var.Oyun camiasına sadece senaryosuyla bile bomba gibi düşen bir oyuna yazdığı şeye bak.Şaka gibi. :)

yahu senaryoda keyfine göre zamanı durduran, ışınlanan ve boyutlar arasında geçiş yapabilen bir adam var. ve hala daha "süper kıyafetli bilim adamından" medet umuyor sizde buna süper diyorsunuz vallahi.. o güçlerle istese dünyayı 1 günde kurtarabilir be..

haa güzel senaryolu bilim kurgu mu dediniz??
    mesela omicron the nomad soul var..
    mass effect seriside derin senaryosu olmasada çok güzel bir sunuma sahiptir..
    keza deux ex desem??
    yada bioshock?? 3.sü ile müthiş geliyor gibi..
    hatta bir dead space bile sağlam senaryoya sahiptir(tabi 2 oyun ve 2 filminde senaryolarını birleştiriseniz zaten filmler izlenmeden oyundaki senaryo havada kalır..)
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??
    komedi+bilimkurgu sevenler giant citizen kabuto her ne kadar senaryo bazında komedi olsada ...
    tabi hemen hemen aynı seviyede senaryoya sahip birkaç oyun daha vardır aklıma gelmeyen.. daha ne oyunlar "underrated" kelimesiyle anıldı ve anılacak.. en büyük satış başarısını cs sayesinde yakalamış.. bu sayede milyonlara ulaşmış, her bilgisayara kurulmuş ve oynanmış bir overrated oyundur be hl.. tabi kötü oyun demiyoruz ama göz var nizam var hl2 neysede , hl1 de ne senaryosu varda su oyunların uzerinde bomba etkisi yaratacak allah aşkına??

Overrated ? Hocam bana ciddi yaşını söylermisin.O saydığın oyunların yapımcılarına bile gitsen Half Life dediğin zaman saygı duruşuna geçerler.Bilmiyorum yaşın kaç ama ben pek 90 ların sonları 2000 lerin başında ki Half Life heyecanını pek yaşadığını sanmıyorum işte o heyecanı bilsen böyle konuşmazdın.Ayrıca o yazdığın oyunların senaryosu neye göre Half Life'tan üstün.Yahu niye kendini burada otorite kesiyorsun ? Yok bir işe yaramaz yok bilmem ne.Sorduğum soruya cevap ver hayatında kaç tane bilim kurgu kitabı okudun kaç tane film izledin de bu senaryoya kötü diyosun.Kaldı ki Half Life Stephen King'in Mist adlı müthiş kitabından uyarlamadır.Bu bile müthiş olabilmesi için yeterlidir.
    ''yahu senaryoda keyfine göre zamanı durduran, ışınlanan ve boyutlar arasında geçiş yapabilen bir adam var. ve hala daha "süper kıyafetli bilim adamından" medet umuyor sizde buna süper diyorsunuz vallahi.. o güçlerle istese dünyayı 1 günde kurtarabilir be.. ''
    Şu cümlen bile aslında Bilim-Kurgu hakkında hiç ahkam kesmemen gerektiğini ele verir nitelikte.

• quote:

quote:

Hocam keşke hiç iplemeseydin.Hl'nin senaryosu hiç yokmuş.Merak ediyorum acaba arkadaş hayatında kaç tane bilim kurgu filimi izlemiş ya da kitabı okumuş ? Şu oyun camiasında bilim kurgu adına daha iyi bir senaryo var mı acaba ? Arkadaş'da FPS dünyasına COD ile atılan bir arkadaş sanırım.Bir aralar yine buralarda böyle konulardan kavga çıkarıyordu.Merak ettim neye göre senaryo yok acaba ? Ya da Half Life'da senaryo yoksa hangi oyunda var.Oyun camiasına sadece senaryosuyla bile bomba gibi düşen bir oyuna yazdığı şeye bak.Şaka gibi. :)

yahu senaryoda keyfine göre zamanı durduran, ışınlanan ve boyutlar arasında geçiş yapabilen bir adam var. ve hala daha "süper kıyafetli bilim adamından" medet umuyor sizde buna süper diyorsunuz vallahi.. o güçlerle istese dünyayı 1 günde kurtarabilir be..

keza deux ex desem??
    hatta bir dead space bile sağlam senaryoya sahiptir(tabi 2 oyun ve 2 filminde senaryolarını birleştiriseniz zaten filmler izlenmeden oyundaki senaryo havada kalır..)
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??
    komedi+bilimkurgu sevenler giant citizen kabuto her ne kadar senaryo bazında komedi olsada ...
    tabi hemen hemen aynı seviyede senaryoya sahip birkaç oyun daha vardır aklıma gelmeyen.. daha ne oyunlar "underrated" kelimesiyle anıldı ve anılacak.. en büyük satış başarısını cs sayesinde yakalamış.. bu sayede milyonlara ulaşmış, her bilgisayara kurulmuş ve oynanmış bir overrated oyundur be hl.. tabi kötü oyun demiyoruz ama göz var nizam var hl2 neysede , hl1 de ne senaryosu varda su oyunların uzerinde bomba etkisi yaratacak allah aşkına??

G-Man Gordon Freeman 'dir de tam olsun.

• quote:

quote:

keza deux ex desem??
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??

tamam zevkler renkler tartışılmaz da bu saydığın oyunların hl ın yarısı edemeyeceğini biliyorsun dimi?

• quote:

quote:

keza deux ex desem??
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??

Bu saydığın oyunlardan kaç tanesi 10 yıl sonra hatırlanacak?
    Kaç tanesi hala deli gibi oynanacak?
    Kaç tanesine hala modlar çıkmaya devam edecek?

• quote:

keza deux ex desem??
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??

Alın şu liseliyi şurdan ya.

o oyunların hepsini topla 10 la çarp half life ın tırnağı etmez ama bi çocuğa bunu nasıl anlatabilirsin ki.Bu kadar bu işle uğraşan herif mal sen zekisin dimi.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Half_Life_2_Yapilmis_En_iyi_Shooter_Oyunu-11649.htm
    http://oyun.pclabs.com.tr/haber/son-10-yilin-en-iyi-oyunu-half-life-2/
    http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/pc?view=condensed&sort=desc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executioner06 -- 25 Aralık 2011; 15:27:50 >

• quote:

quote:

quote:

keza deux ex desem??
    the dig bilirmisiniz??
    fallout 2??
    fahrenheit??
    Anachronox??

Overrated ? Hocam bana ciddi yaşını söylermisin.O saydığın oyunların yapımcılarına bile gitsen Half Life dediğin zaman saygı duruşuna geçerler.Bilmiyorum yaşın kaç ama ben pek 90 ların sonları 2000 lerin başında ki Half Life heyecanını pek yaşadığını sanmıyorum işte o heyecanı bilsen böyle konuşmazdın.Ayrıca o yazdığın oyunların senaryosu neye göre Half Life'tan üstün.Yahu niye kendini burada otorite kesiyorsun ? Yok bir işe yaramaz yok bilmem ne.Sorduğum soruya cevap ver hayatında kaç tane bilim kurgu kitabı okudun kaç tane film izledin de bu senaryoya kötü diyosun.Kaldı ki Half Life Stephen King'in Mist adlı müthiş kitabından uyarlamadır.Bu bile müthiş olabilmesi için yeterlidir.
    ''yahu senaryoda keyfine göre zamanı durduran, ışınlanan ve boyutlar arasında geçiş yapabilen bir adam var. ve hala daha "süper kıyafetli bilim adamından" medet umuyor sizde buna süper diyorsunuz vallahi.. o güçlerle istese dünyayı 1 günde kurtarabilir be.. ''
    Şu cümlen bile aslında Bilim-Kurgu hakkında hiç ahkam kesmemen gerektiğini ele verir nitelikte.

yaşının ufak olduğunu sanmıyorum arkadaşın. hele fallout ve omicron diyen birileri varsa hiç ufak değildir ve o dönemi doyasıya yaşamıştır. arkadaşın anlamak istemediği şu half-life'ın bugün bile sevilmesinin başlıca 2 sebebi var. 1. sebebi hikayeyi çevreye anlattırması ile sunumu oyundaki devamlılığa bağlaması ikincisi (bu konuda fps'lerde devrim yapmıştır 98 yılında) ise o neredeyse 14 yıllık ilk oyunun abartıyorum belki ama çizgisel yapısı olmasına rağmen bunu hissettirmemesi. nasıl dersen şu an skyrim bile half-life1'den daha tekdüzedir gözümde (oha demeyin evet belki abartıyorum) çünkü half life her bölümde farklı şeyler çıkarır karşınıza, bölüm bölüme benzemez atmosferlerinden tut platform öğelerine, bulmacalarına kadar her bölüm farklılık iliklere kadar hissedilir. silahların orjinalliğinin diğer fps oyunlarından gömlek gömlek üstün olduğu gerçeği var bir de.
    işin senaryo kısmına gelirsek half-life hayatımın fps oyunudur unreal ile birlikte ama senaryo olarak deney yapmak kapı açmak ecişin bücüşün gelmesi sonra ordunun bizi sorumlu tutup avlamaya kalkması forgot about freeman diyerek topuklaması ardına açılan portal ile xen ve ardına ver elini nihilanth deyip onu öldürmemiz ilk oyunu oluşturuyor. düşün ilk oyunda altyazı yoktu, narrator bile yoktu, sunumu çevre kendi anlatıyordu. biz deneyler yaptık portal açtık atladık zıpladık ama hikayeyi deneyimimize göre yorumladık. bu eksiğin üstüne (aslında eksi değil bu durum, 98 yılındaki bir fps'ye göre gayet iyi, sonuçta half-life deneyimi bir system shock deneyimi kadar hardcore olsaydı bugün half-life'ı kimse oynamayacaktı) 2. oyun hikaye anlatımını yoğunlaştırdı. nihilanth'ın elinden kurtardığımız elektrik çakan o eciş bücüş yaratıklar dostumuz oldu, combine istilası oldu vs derken şu anda her şeyin ucu açık vaziyette kaldı. bunun direnişi var, combine'ı, var, gman'i ve gman için birbirini yiyeni var.. half-life ortalama bilimkurgu sever için ultra bir hikaye sunmuyor belki ama uğraşacak, teori üretecek bir koca bir materyali barındırıyor. bu da half-life'ı çekici kılıyor.. mesela ben stargate sg-1 dizisinin hastasıyımdır, her bölüm başlar, olaylar olur, sorular çıkar ama bölüm sonuna o soruların tümü mantıklı bir şekilde cevap bulur. half-life baştan sona cevaplarını vermiş bir evrene sahip bir yapım olsa insanlar bu kadar takip etmezdi zaten. half-life var, asker shephard'ın gözünden oynadığımız favorim opposing force var, bence dandik olsa da güvenlik elemanı barney'nin bakış açısından gördüğümüz blue shift var. hl2,ep1,ep2 ve hatta portal oyunları var aynı evrende black mesa rakibi bir firma ekseninde geçen, millet oralarda bile half-life ile ilgili bir ipucu arıyor. sen iyi veya kötü de, şu anda hiçbir oyunda böyle bir olay yok.. ben de oynadım tüm fallout'ları, omicron'ları, bioshockları (günümüzden fena sayılmayan bir örnek de singularity) ben de seviyorum ve kült mertebesinde görüyorum hepsini ama half-life'ı sadece portal açmak, zaman durdurmak, yaratık öldürmekten ibaret görüyorsan sana katılamam, kayıtsız kalabilirim.. en azından cod bebelerinden değilsin sağlam bir oyun ve bilim kurgu zevkin var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 25 Aralık 2011; 15:38:21 >

• Bende bir ekleme yapayım hl2dm de hl2 ile bağlantılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetBaba07gs

Bende bir ekleme yapayım hl2dm de hl2 ile bağlantılı

HL2 nin multiplayerı işte
  • Gordon Freeman Benim!
  • Abi ne uğraşıyorsunuz izah etmeye, adam belli ki ya ergen ya troll. Her şeyden önce insan bir kendine sorar, niçin Half Life hala fenomen diye. Grafikleri için olsaydı, şimdiye unutulmuştu. Yapay zekası için olsa, şimdiye unutulmuştu. Veya ne bileyim, eğlenceli ve çeşitli oyun yapısından dolayı olsa şimdiye çoktan unutmuştuk. Geriye tek şey kalıyor, Half Life'ın hala deli gibi beklenmesinin, ufacık bir gelişmede bile ortaya yüzlerce teorinin atilılmasının sebebi Half Life'ın kelimelerle ifade edilemeyecek, kimsenin unutamayacağı muhteşem senaryosudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapper Koray

Abi ne uğraşıyorsunuz izah etmeye, adam belli ki ya ergen ya troll. Her şeyden önce insan bir kendine sorar, niçin Half Life hala fenomen diye. Grafikleri için olsaydı, şimdiye unutulmuştu. Yapay zekası için olsa, şimdiye unutulmuştu. Veya ne bileyim, eğlenceli ve çeşitli oyun yapısından dolayı olsa şimdiye çoktan unutmuştuk. Geriye tek şey kalıyor, Half Life'ın hala deli gibi beklenmesinin, ufacık bir gelişmede bile ortaya yüzlerce teorinin atilılmasının sebebi Half Life'ın kelimelerle ifade edilemeyecek, kimsenin unutamayacağı muhteşem senaryosudur.
    adamın biri çıkmış metacritic linki vermiş allahım ya.. orada şarkıcıları oyluyor olsak justin bieber 1., layd gaga ise 2. olurdu eminim.. haa olay liste vermeksehttp://www.bestfantasybooks.com/best-sci-fi-games.php
    yani listeden listeye değişir ne listeler olurda içinde hl bile bulşamazsınız.. ama hl hiçbir yerde ve şekilde bir deus ex değildir ki neyin zorlaması bu??

hele mist uyarlama olması neden süper yapıyor hiç anlayamadım.. kitap güzel diye oyunuda güzel olacak diye bir şey varmı?? filmi ne oldu mist'in ortalama film oldu çıktı.. zaten kitap bilim kurgu üzerine değil o atmosferin insanlar üzerindeki etkileri üzerinedir...

zira mod yapılması olayı tamamen hlnin buna uygun yapısından dolayı. (muhtemelen crysis modları hlyi geçmiştir şuan) zaten o satış başarısını ve popülerliğinide cs sayesinde yaptığını kimse inkar edemez sanıyorum ki..

son olarak senaryonun güzelliğinden değil genişliği yüzünden bu kadar üzerinde duruluyor.. içine bas gizemi ver gitsin başka ne var?? ciddi ciddi soruyorum nesi orjinal senaryonun?? neresinde derinlik var?? ve nesini açıklayabilirsiniz... hl-1 in en zayıf yanı senaryodur bir kere.. güzel grafikler, güzel vuruş hissi, güzel atmosfer, güzel oyanabirlik vs. herşeyi ortaya koyunca senaryo zayıf işte arkadaşım.. 2.si ise o senaryonun üzerine ne koyabilinirse koyulmuş hali işte..
    ciddi ciddi soruyorum gman isteseydi 5dk da breen'i indirip ister nükleer patlama, ister başka şeyler yapabilir.. adamda bu güç var biliyoruz ki..

bunların üzerine sizi nasıl bir açıklama tatmin edecek merak ediyorum?? ben söyleyeyim valve ya gizemlere gizem kadar bir hl3 yapar sakalanı alır yine ama açıklama yapmaya çalıştığında olacak şey "lost 2" den fark bir şey olmaz.. Zaten bir senaryo üzerinde teoriler uçuşuyorsa senaryoda ağır boşluklar var demektir ki millet bir şekilde doldurmaya çalışıyor boşlukları.. bu da şuan için adam gibi bir senaryonun olmadığının kanıtıdır.. bugün yarım yamalak haline övgüler yağdırdığınız senaryoya tamamlandığında küfürler edebilirsiniz.. ki o kesin edeceksiniz çünkü evrenin sırrını vermedikten sonra hiçbir mantıklı açıklama gelemez şu haliyle...

ben burda hl kötüdür demiyorum, oyun gayet güzel ama senaryo bazında arkasında durmayın.. çünkü duracak kadar bir senaryo yok hl serisinde.. ordaki verdiğim örneklerdeki bazı oyunlar hlden iyi olmasa bile(fahrenaith zaten kontrol özürlüdür ), senaryo bazında kimse kusura bakmasın ama hl yan yana yazılmayı bile ancak ucundan hakedebilir..

• quote:

adamın biri çıkmış metacritic linki vermiş allahım ya.. orada şarkıcıları oyluyor olsak justin bieber 1., layd gaga ise 2. olurdu eminim..

half-life konusunda birşey deme bile gereğinde bulunmuyorum ama şu yazdığına güldüm çünkü zaten şarkıcılar da var metacritic'te

Biber'in notu 62, gaga'nın 65 .. Bu arada biber'in user notu ise 1,6-2,0 arası .. harbi birinci olmuş biber, ama sondan

http://www.metacritic.com/person/justin-bieber
    http://www.metacritic.com/person/lady-gaga

• quote:

adamın biri çıkmış metacritic linki vermiş allahım ya.. orada şarkıcıları oyluyor olsak justin bieber 1., layd gaga ise 2. olurdu eminim.. haa olay liste vermeksehttp://www.bestfantasybooks.com/best-sci-fi-games.php
    yani listeden listeye değişir ne listeler olurda içinde hl bile bulşamazsınız.. ama hl hiçbir yerde ve şekilde bir deus ex değildir ki neyin zorlaması bu??

hele mist uyarlama olması neden süper yapıyor hiç anlayamadım.. kitap güzel diye oyunuda güzel olacak diye bir şey varmı?? filmi ne oldu mist'in ortalama film oldu çıktı.. zaten kitap bilim kurgu üzerine değil o atmosferin insanlar üzerindeki etkileri üzerinedir...

zira mod yapılması olayı tamamen hlnin buna uygun yapısından dolayı. (muhtemelen crysis modları hlyi geçmiştir şuan) zaten o satış başarısını ve popülerliğinide cs sayesinde yaptığını kimse inkar edemez sanıyorum ki..

son olarak senaryonun güzelliğinden değil genişliği yüzünden bu kadar üzerinde duruluyor.. içine bas gizemi ver gitsin başka ne var?? ciddi ciddi soruyorum nesi orjinal senaryonun?? neresinde derinlik var?? ve nesini açıklayabilirsiniz... hl-1 in en zayıf yanı senaryodur bir kere.. güzel grafikler, güzel vuruş hissi, güzel atmosfer, güzel oyanabirlik vs. herşeyi ortaya koyunca senaryo zayıf işte arkadaşım.. 2.si ise o senaryonun üzerine ne koyabilinirse koyulmuş hali işte..
    ciddi ciddi soruyorum gman isteseydi 5dk da breen'i indirip ister nükleer patlama, ister başka şeyler yapabilir.. adamda bu güç var biliyoruz ki..

bunların üzerine sizi nasıl bir açıklama tatmin edecek merak ediyorum?? ben söyleyeyim valve ya gizemlere gizem kadar bir hl3 yapar sakalanı alır yine ama açıklama yapmaya çalıştığında olacak şey "lost 2" den fark bir şey olmaz.. Zaten bir senaryo üzerinde teoriler uçuşuyorsa senaryoda ağır boşluklar var demektir ki millet bir şekilde doldurmaya çalışıyor boşlukları.. bu da şuan için adam gibi bir senaryonun olmadığının kanıtıdır.. bugün yarım yamalak haline övgüler yağdırdığınız senaryoya tamamlandığında küfürler edebilirsiniz.. ki o kesin edeceksiniz çünkü evrenin sırrını vermedikten sonra hiçbir mantıklı açıklama gelemez şu haliyle...

ben burda hl kötüdür demiyorum, oyun gayet güzel ama senaryo bazında arkasında durmayın.. çünkü duracak kadar bir senaryo yok hl serisinde.. ordaki verdiğim örneklerdeki bazı oyunlar hlden iyi olmasa bile(fahrenaith zaten kontrol özürlüdür ), senaryo bazında kimse kusura bakmasın ama hl yan yana yazılmayı bile ancak ucundan hakedebilir..

half life'a o gözle bakarsan tabi sonuçta uzaylıların dünyayı istila etmesi gibi klişe bir konu üzerine kurulu. ama hl nin özelliği senaryoyu anlatmayıp direkt 1. gözden yaşatmasıdır. senaryo anlatımı bakımından oyun tarihindeki tek gerçek fps oyunudur half life. diğer o saydığın bütün oyunlarda kontrol 1. gözden olsa bile senaryo anlatımı hep 3. gözdendir. yani sana ya ara videolarla ya da başka şekillerde senaryo anlatımı yapar. ama half life asla bunu yapmaz. direkt freeman ın gözünden izleriz olup biteni. bu da senaryo ve atmosferi çok daha ilgi çekici kılıyor.

ha direk senaryo kalitesi olarak dersen bence oyun tarihinin en güzel senaryosu assassin'S creed serisininkidir. ama half life' ın bu 1. gözden anlatımı dediğim gibi bambaşka bişey. kaçırmışsın o hazzı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEZ1R -- 26 Aralık 2011; 3:05:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: justinxnitsuj

Biber'in notu 62, gaga'nın 65 .. Bu arada biber'in user notu ise 1,6-2,0 arası .. harbi birinci olmuş biber, ama sondan

http://www.metacritic.com/person/justin-bieber
    http://www.metacritic.com/person/lady-gaga

ohooo sen demek istediğimi anlamamışsın ki..

quote:

Orijinalden alıntı: eturkmarmara

ha direk senaryo kalitesi olarak dersen bence oyun tarihinin en güzel senaryosu assassin'S creed serisininkidir. ama half life' ın bu 1. gözden anlatımı dediğim gibi bambaşka bişey. kaçırmışsın o hazzı.

bende zaten senaryo hakkında konuşuyorum.. oyun kötüdür, grafikleri şöyledir böyledir demiyorum ki.. biri çıkıyor bundan iyi senaryolu bilim kurgu oyun varmı diyor sonuçta.. ya kıllık yapmak amacı, yada ciddi ciddi oynamadığı çok oyun var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 26 Aralık 2011; 3:09:23 >

• quote:

Senayoyu birinden duyarakmı yazdınız bunları? Çok basma kalıp yazıyorsunuz. Ben oyunun senaryosuna çok fazla ilgi duysamda doğrudur ahım şahım abartılacak bir senaryo değildir. Ancak bu senaryo 98 de ortaya çıkmıştır. Yaşının büyük olması senaryonun beğenilmesindeki en büyük etkidir. Bunlar doğru daha iyileri daha derinleri yapılıyor, yapılır, yapılsında.

Yok efenim Gman istese herbirşeyi yaparda, ederde demek yanlış. Zaten oyunda Gman herbirşeyi yapabilecek güçte görünüp yapmasa. O zaman senaryoda çekicilik olmazdı. Gman birileri adına çalışan bir kukla. Bu birilerinin ve Gman'in insan olmadığı belli. Ninilanth "o insan değil" diyerek bunu kastediyor. Ancak bu birilerinden haberdar olan Ninilanth'ı demekki durduramayacak güçteler yada engelleyen başka birileri varki biz maşa olarak burda görev yapıyoruz.Bu birileri kimdir? Neden doğrudan devreye girmiyorlar? Amaçları ne? ( işte gizem bu, merak edilen bu.. bu tarz gizemler zaten senaryoları çekici yapar. Oyunda öyle dediğin gibi bir senaryo açığı yok aslında. Burda devreye girende senaryonun yaşı itibarı ile çok fazla konuşulmuş olması.)

Gman'ı vortigauntlar bile durdurabilmişken Gman'i herşeyi yapabilecek güçte görmek te senaryoyu bilmeden konuşmaktan başka birşey değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolyabani

Senayoyu birinden duyarakmı yazdınız bunları? Çok basma kalıp yazıyorsunuz. Ben oyunun senaryosuna çok fazla ilgi duysamda doğrudur ahım şahım abartılacak bir senaryo değildir. Ancak bu senaryo 98 de ortaya çıkmıştır. Yaşının büyük olması senaryonun beğenilmesindeki en büyük etkidir. Bunlar doğru daha iyileri daha derinleri yapılıyor, yapılır, yapılsında.

Yok efenim Gman istese herbirşeyi yaparda, ederde demek yanlış. Zaten oyunda Gman herbirşeyi yapabilecek güçte görünüp yapmasa. O zaman senaryoda çekicilik olmazdı. Gman birileri adına çalışan bir kukla. Bu birilerinin ve Gman'in insan olmadığı belli. Ninilanth "o insan değil" diyerek bunu kastediyor. Ancak bu birilerinden haberdar olan Ninilanth'ı demekki durduramayacak güçteler yada engelleyen başka birileri varki biz maşa olarak burda görev yapıyoruz.Bu birileri kimdir? Neden doğrudan devreye girmiyorlar? Amaçları ne? ( işte gizem bu, merak edilen bu.. bu tarz gizemler zaten senaryoları çekici yapar. Oyunda öyle dediğin gibi bir senaryo açığı yok aslında. Burda devreye girende senaryonun yaşı itibarı ile çok fazla konuşulmuş olması.)

Gman'ı vortigauntlar bile durdurabilmişken Gman'i herşeyi yapabilecek güçte görmek te senaryoyu bilmeden konuşmaktan başka birşey değildir.

gman senaryodaki açıktır bence.. vortiguantlar bile durdurabilirken diyorsunuz mesela.. ama durduramaması lazım işte.. eee bu adam zamanı durdurabiliyor?? ışınlana biliyor?? yani bu 2 kavramı yapmak, yapabilmek ister gmanin veya kuklası olduğu adamın elinde varsa zaten olay bitmiştir..

ayrıca gizem var evet çekicide kılıyor ama gizemin boyutu çok büyük.. amaçları ne? neden devreye girmiyor?? bu sorulara hangi cevap tatmin edici olabilir ki?? dediğim gibi hl olsa olsa 2.bir lost olur o gizemlere cevap verilmeye çalışılırsa.. zaten asıl olay o şekilde bir senaryo yapmak değil içini doldurabilmek.. ki ne valve nede başka birisi tatmin edici, hani duyduğumuzda vay anasını diyecek bir çıkış yolu üretemez.. ben şimdiden söyleyeyim yarın bugün bir hl3 çıkarsa ve içinde konuyu tamamlayan öğeler olursa oynadıktan sonra burdaki insanlar xfilesta ki mulder'ın kardeşinin hikayesini duymuş fanlar gibi valveye sövecekler..

lost olsun, xfiles veya lost room vb. birkaç tane daha yapım var elbet aklıma şuan gelmeyen.. bu tarz senaryolar ile iş yaptı ama sonunu bağlayamadı ki bağlayamazsında işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 26 Aralık 2011; 4:57:07 >

• teori kısmına girmeden yorum yaparsam( teoriler gerçekten güzel ancak temellerinde bu senaryo varken öyle mükemmel oturmuyor bence.. yani temel sağlam değil en başta).. aynı zamanda durdurmak ne demek?? yani öyle bir şey olabilir mi?? zaman durduysa senin içince durmuştur kısaca sen hareket edemezsin.. gman istediğini yapar çıkar.. yada zamanı aynı anda nasıl tuturacaksın ki? olayı bu şekilde açıklamaya girince zaten olay boyut atlayarak paralel evlendir, quantum fiziğidir uzar gider ki zaten içinden çıkılmaz durumların..

gman zamanı durdurunca sadece onun borusu ötmeli.. mantıksal olarak evrendeki herkes donmalı... sonucta tam aynı anda sende dondursan gibi bir mantık yürütürsek ki matematiksel olarak mümkün değil.. "an" kavramı işin içine ediyor.. hadi enerji kalkanı vs. zamanın durmasından etkilenmemeni sağlıyor desek bile (oda nasıl bir güçse), vortiguantların 3-5 tanesi birleşerek müthiş bir güce sahip olması gerekir otomatik olarak.. yani o zaman neden gordon gibi bir adamla muhattap olsunlar??

onu geçtim ışınlanma var adamlarda.. hani ışınlanmanı engelleyen bir kalkan vs. olsa gordon zaten ilk başta breenin yanına ışınlanamazdı.. ışınlan git hallet gel işini bitsin.. bu 2 sini birleştirince karşı konulamaz bir gücün oluyor sonuçta.. mesela aynı güç heroesta da vardı izleyenler bilir japon elemanda ama gücünü kullanamaması için bin dereden su getirip dizinin içine etmişlerdi..

ben olaya düz bakmıyorum ki kendi içindeki kurgu ve çelişkiler vs. açısından bakıyorum herşeye.. şöyle diyeyim magic knight rayearth diye bir anime vardır mesela.. belki düzdür herşey ama olayların sonunda öyle bir sonla karşılaşılır ki 50 kere oha çekersin ve geriye döndüğünde o ohayı çekmen için herşeyin düzenlendiğini anlarsın.. ama hlnin mevcut yapısı içinde senaryoyu doldururken bunu yaptırmaları o kadarda mümkün gözükmüyor.. en başta ellerinde öyle bir senaryo yoktu çünkü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 26 Aralık 2011; 6:01:45 >

• Herkes bir eserin hikayesini beğenmeyebilir... Eyvallah, zevkler renkler falan filan ama bir eserin neden kötü olduğunu söylemek istiyorsanız; anlık olaylara dikkat çekmeyin. Kısaca demek istediğim şu: Oyunun senaryosu kötü deniliyor ama bunu ispatlamak için kullanılan argüman oyunun %1'ini bile oluşturmuyor ve bu olayın önü açık.

Yapımcıların her zaman bizi şaşırtma şansı var. Bunu baştan kesip atmak, "yok yapamazlar" demek basit bir cehalet örneği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diamon -- 26 Aralık 2011; 7:02:06 >
  • @sangokudbgt

Senaryoyu bilmiyorsunuz. Bunu kaçtır dile getiriyorum. Biryerden özet okuyup gelmişsiniz.

Siz gidin aşı arayın. Hl size fazla.
  • quote:

. şöyle diyeyim magic knight rayearth diye bir anime vardır mesela.

Yaptığınız zevkler ve renkler tartışmasına komik bulduğum belirteyim önce :)

Sonra da bana şu animeyi hatırlattığın için sitem edeyim hocam, indirmeye başladım ismi görür görmez...
    FRP tarzına tam gönül kaptırmamı şu 3 kız sağlamıştır.
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.