Şimdi Ara

Hal böyleyse yandık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Terrence

dostum yapsa da problem değil gerçekten.
    ben de 120-130 yapıyodum geçen sene bu aralar hatta ilk zaman'da 140 net yapmıştım kasımda ama gel gör ki sene başında 80 net yapıp beni geçen çok kişi vardı.
    çalışmaya devam daha çoook var ygsye. zamanını kullanmayı bilene tabi.

hangi bölümü kazandın? p.tesi profa girecek misin?
  • eedeyim. aynen gidicem profa.sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humii

Çoğunluğu yalan dolan. Lys sonuçlarından önce de herkes 45-46 Mat yaptım diyordu. Gördük kaç kişi yapabilmiş :)

valla yalan yok 48 net yapmışlığım var ama lys'de 35,5 anca yaptım :(
  • quote:

eedeyim. aynen gidicem profa.sen?

ben odtü kkk'da hazırlık okudum bölüm makina müh, bu sene ders kaydı yapıp gitmeyeceğim okula. proftan 68 aldım haziranda. 85 üstü almak için ankara'da bi daha gireceğim öylesine . hedef odtü makina yada havacılık uzay ama hep elektronik istemişimdir fakat onu kazanmam pek olası değil :) çok sanslısın mükemmel bir okulun en iyi bölümünde okuyacaksın. umarım seneye bende gerçekten odtü'lü olurum.

ya bide 48 net nasıl yaptın matta ben 2014'te kendimi yırttığım halde 37 net çıkardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prince Legolas -- 3 Eylül 2015; 11:50:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genius

quote:

ben odtü kkk'da hazırlık okudum bölüm makina müh, bu sene ders kaydı yapıp gitmeyeceğim okula. proftan 68 aldım haziranda. 85 üstü almak için ankara'da bi daha gireceğim öylesine . hedef odtü makina yada havacılık uzay ama hep elektronik istemişimdir fakat onu kazanmam pek olası değil :) çok sanslısın mükemmel bir okulun en iyi bölümünde okuyacaksın. umarım seneye bende gerçekten odtü'lü olurum.

ya bide 48 net nasıl yaptın matta ben 2014'te kendimi yırttığım halde 37 net çıkardım.

umarım olur hocam.elektronik olmasa bile makine ve uzay da süper bölümlerdir.benim tercihlerim de 1-ee 2-mak 3-uzay şeklindeydi
    valla lys matematik zaten benim yaslandığım dersti.pratiği bırakmadım, piyasadaki baba soru bankalarının ve denemelerinin hepsini çözmüşümdür, sınavda da şansım yaver gitti güzel bi sonuç çıktı.

prof için taktikler var mı hocam son 3gün yapılacak bir şeyler.hazırlık okudum ingilizcem iyidir ama daha önce hiç prof tarzı sınava girmedim biraz çekiniyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Genius

quote:

umarım olur hocam.elektronik olmasa bile makine ve uzay da süper bölümlerdir.benim tercihlerim de 1-ee 2-mak 3-uzay şeklindeydi
    valla lys matematik zaten benim yaslandığım dersti.pratiği bırakmadım, piyasadaki baba soru bankalarının ve denemelerinin hepsini çözmüşümdür, sınavda da şansım yaver gitti güzel bi sonuç çıktı.

prof için taktikler var mı hocam son 3gün yapılacak bir şeyler.hazırlık okudum ingilizcem iyidir ama daha önce hiç prof tarzı sınava girmedim biraz çekiniyorum

aynen benim asıl hedefim ee ama olmazsa makina veya havacılık uzay'ı kazanabileceğimi düşünüyorum.

ben ilk kez ankara'da girdim ilk kayıt olduğum zaman. ingilizcem fena değildi ama garipsedim sınavı millet listening section'ındayken ben reading çözüyordum :) o zaman 30 mu ne aldım sallayarak.

1. oturum:

şimdi ilk kısım listening 30 sorudan oluşuyor statement kısımları 1-2 cümle okuyup "what does the speaker mean" diyor en zor kısmı budur listeningin, tam olarak anlaman lazım yoksa yapamıyorsun. 2. kısım reading'den oluşuyor açıksası beni biraz zorladı. paragrafta illaki bilmediğin bir sürü kelime olacak (bunu bilerek yapıyorlar) bir bütün olarak okumaya çalış kelimenin anlamını cümleden çıkarmaya çalış çok takılma.

2. oturum:

Writting önemli internetten aç bak akademik writting nasıl yazılır diye belli kalıplar var "moreover, to sum up, due to vs..", cause-effect essay nasıl yazılır ona da bak. 2. kısım note taking burada sana 5-6 dk birşey okuyor sen not alıyorsun bu nptlar önemli genellikle writtingle benzer şeyler oluyor.. 3 tane major fikir var onları kesinlikle not al. cloze test var 20 tane boşluk doldurma. tek kelime yazıyorsun sadece gramer bilgini burada ölçüyor. bi kısım daha var o en kolayı situation'lar

not: writting konusunu iyi oku ben yanlış anladım off topic oldum 1 puan verdiler bu yüzden eng 101'den muaf olamadım :)

senin yerinde olsam 1 sene okulun tadını çıkarırım anladığım kadarıyla ingilizcen fena değil yata yata geçersin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prince Legolas -- 3 Eylül 2015; 12:25:54 >

• Hocam Merhaba
    Major idea demişsin o olayı anlamadım açabilir misin bir iki cümleyle zahmet olmazsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam Merhaba
    Major idea demişsin o olayı anlamadım açabilir misin bir iki cümleyle zahmet olmazsa
    quote:

Orijinalden alynty: Terrence

Hocam Merhaba
    Major idea demi?sin o olayy anlamadym açabilir misin bir iki cümleyle zahmet olmazsa

Hocam writting giris, gelisme ve sonuç olarak yazylyr. giri?i yazdyk sonra geli?me bölümü 3 veya 2 major fikir ile yazabilirsin.

http://i.hizliresim.com/WZRaQE.jpg ?imdi bu yazdy?ym writting ergenlerdeki internet ba?ymlyly?y ile ilgili (çözüm üretiyoruz). giri? cümlesi siyah çizgi. kyrmyzy çizgiler major idea. ilk major'ym çocuklary sosyal aktivitelere yöndendirilmeli gibi bir?ey yazyyor. ondan sonra yazylanlar major ideayy destekleyen ?eyler (bunlara minor idea deniyor). sonuç çümlelerinde genellikle to sum up kullanylyr.

yukarydakini hazyrly?yn ortalarynda yazmy?tym profta bu tarz bi?eyle 15 üzerinden 13 civary bir?ey alynyr.

birde hocamyz 15 üzerinden 15lik bir wirtting yazmy?ty bunu örnek alsan daha do?ru olur:http://i.hizliresim.com/RVR8MG.jpg

note taking'de sana parçayy dinletirken sende major idealari not al. gerçi 5 puan birseyler sallasan 2-3 aliyorsun

baska sorularyn varsa çekinme :)

yarin basarilar dilerim umarim istedigin sonucu alirsin bende girecegim tekrar.

edit: forum türkçe karakter hatasy verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prince Legolas -- 6 Eylül 2015; 21:08:40 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.