Şimdi Ara

HAKİM SAVCI OLMAK HAKKINDA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
3
Favori
8.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Persona_6

Gerçekleri yazdım, ben avukatım neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum sen merak etme. Kimse bu dediğimi yalanlayamaz. Hayatın gerçeklerini öğrensin ona göre yolunu çizsin iste. Yol da gösterdim, bu iyiliği kimse yapmaz.

Alıntıları Göster
    aynen baya kimsenin söylemediğini söylediniz tebrik ederim sizi avukat bey. yolda 50 kişiyi çevirip hakimlik/savcılıkta referans, torpil dönüyor mu sizce desen zaten 30dan fazlası evet der fikrinizin çok mu özgün olduğunu düşünüyorsunuz?

bu konuda insanlara yol gösterecek olanlar benim gibi umudunuzu kaybetmeyin sonuna kadar gidin diyenler olacaktır. şayet yolun başında hedefinden sapmasına sebep olduklarınızın kimseye faydası olmayacak ama ben insanlara umudunu kaybetme sonuna kadar git dediğim için benim sayemde 1 kişi bile hakim/savcı olsa bu gurur bana bir ömür yeter.

azıcık vizyon sahibi olun ve insanlara negatif enerji vermeyi bırakın. bu ülke benim,senin,bizim yani hepimizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasugur

aynen baya kimsenin söylemediğini söylediniz tebrik ederim sizi avukat bey. yolda 50 kişiyi çevirip hakimlik/savcılıkta referans, torpil dönüyor mu sizce desen zaten 30dan fazlası evet der fikrinizin çok mu özgün olduğunu düşünüyorsunuz?

bu konuda insanlara yol gösterecek olanlar benim gibi umudunuzu kaybetmeyin sonuna kadar gidin diyenler olacaktır. şayet yolun başında hedefinden sapmasına sebep olduklarınızın kimseye faydası olmayacak ama ben insanlara umudunu kaybetme sonuna kadar git dediğim için benim sayemde 1 kişi bile hakim/savcı olsa bu gurur bana bir ömür yeter.

azıcık vizyon sahibi olun ve insanlara negatif enerji vermeyi bırakın. bu ülke benim,senin,bizim yani hepimizin.

Alıntıları Göster
    Torpilin ana merkezini söyledim. Ne bakan ne milletvekili seni hakim savcı yapamaz. İlim Yayma Cemiyetini bi araştır bakayım. Ne iş yapar bu arkadaslar diye bir soruştur çevrende. Amaçları nedir, kim kurmuş bir araştır ondan sonra. Boş hayal satma insanlara.

Ha bu dediğim bu iktidar için geçerli, sen yine de hukuk fakültesini bitir kardeşim, umarım sen bitirdiğinde bu karanlık iktidar değişir de liyakata uygun olarak atamalar yapılır. Şimdilik durum bu. Kimse sana hayal satmasın izin verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Torpilin ana merkezini söyledim. Ne bakan ne milletvekili seni hakim savcı yapamaz. İlim Yayma Cemiyetini bi araştır bakayım. Ne iş yapar bu arkadaslar diye bir soruştur çevrende. Amaçları nedir, kim kurmuş bir araştır ondan sonra. Boş hayal satma insanlara.

Ha bu dediğim bu iktidar için geçerli, sen yine de hukuk fakültesini bitir kardeşim, umarım sen bitirdiğinde bu karanlık iktidar değişir de liyakata uygun olarak atamalar yapılır. Şimdilik durum bu. Kimse sana hayal satmasın izin verme.

Alıntıları Göster
    Şu son söylediğin var ya "kimse sana hayal satmasın izin verme" aynı bu sözü 100 yıl önce mustafa kemale de söylüyorlardı. ne cumhuriyeti ya saltanat buna izin verir mi, yapamayız ne meclisi saçmala paşam olur mu öyle şey bizi asarlar kimse izin vermez diyorlardı. sonra mustafa kemalin ne yaptığını biliyoruz.

örneğimden dolayı kendimi veya benim gibi düşünenleri mustafa kemalle bir tutuyor gibi anlaşılmasın, onun dehasının onda biri bende olsa bugün çok farklı konumda olurdum. mustafa kemali örnek vermemin sebebi, umudunu kaybetmeden sonuna kadar gidebilme motivasyonudur.

her işe başlamadan önce bu olmaz, sana yaptırmazlar, yapamazsın diyenler oluyor. bunu yaşayan ülkemizde yüzlerce mühendis duydum aselsanda roketsanda vb şirketlerde. ama allaha şükür bugün göklerde yerli ve milli sihalarımız/ihalarımız binlerce saattir uçuş yapıyorsa birilerinin yapamazsın sana yaptırmazlar demelerine karşı çıkabildiği içindir.

sonuç olarak ben bugün de yarın da 10 yıl sonra da asla umudumu kaybetmeyeceğim. memleketin şartları bundan 20 kat kötü dahi olsa hedefiniz için sonuna kadar gidin olmazsa olmadığı gün bakarız diyeceğim. size de tekrar tavsiye ediyorum insanlara objektif yorum yapıyorum diyerek negatif enerji vermeyi, heveslerini kırmayı bırakın.

• Valla ben hakim/savcılık sınavına gece gündüz hazırlanıp zamanımdan emeğimden feragat edip iyi sıralama yapıp sonra bilmem ne ilçe teşkilat şeysinin kayınpederinin başörtülü kızının girdiğini görüp psikolojimi harap edemem

Buyrun daha bu seneden. Her sene yüzlerce böyle rezillik görebilirsiniz.
    https://twitter.com/sefa_said/status/1216795661829640196?s=21

Psikolojinizi bozmaya değmez.

Yukarıdaki de inanın minanın iha siha falan demiş. Te allam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 12 Ağustos 2020; 19:23:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helixSNAA

Valla ben hakim/savcılık sınavına gece gündüz hazırlanıp zamanımdan emeğimden feragat edip iyi sıralama yapıp sonra bilmem ne ilçe teşkilat şeysinin kayınpederinin başörtülü kızının girdiğini görüp psikolojimi harap edemem

Aynen öyle bu sınavlarda dönen oyunlardan cilt cilt ansiklopedi yazarımda neyse şimdilik sabır çekiyoruz.

• quote:

Valla ben hakim/savcılık sınavına gece gündüz hazırlanıp zamanımdan emeğimden feragat edip iyi sıralama yapıp sonra bilmem ne ilçe teşkilat şeysinin kayınpederinin başörtülü kızının girdiğini görüp psikolojimi harap edemem

siz böyle başından vazgeçtiğiniz sürece bu ülkede daha çok hakimlerden/savcılardan şikayet ederiz. azıcık dik durup ne olursa olsun ben deneyeceğim demeyi öğrenin be. çok mu zor?

• quote:

siz böyle başından vazgeçtiğiniz sürece bu ülkede daha çok hakimlerden/savcılardan şikayet ederiz. azıcık dik durup ne olursa olsun ben deneyeceğim demeyi öğrenin be. çok mu zor?

Alıntıları Göster
    Bu sınavdan 6 kere elenen birine de yaz bu cümleleri bakalım sana ne diyecek. Hükümet destekçisisin anladıkta insanlarında psikolojilerini anla biraz.

• quote:

Bu sınavdan 6 kere elenen birine de yaz bu cümleleri bakalım sana ne diyecek. Hükümet destekçisisin anladıkta insanlarında psikolojilerini anla biraz.

Alıntıları Göster
    defalarca girip yksden tıp kazanamayan da bir sürü insan var? insanlar başarısız olabilir. şayet yarın ben de bu sınava girdiğimde başarısız olabilirim. ama bu demek değil ki yıllar öncesinden "ya zaten beni yapmazlardı" diyerek girmekten vazgeçeyim, veya "seni zaten yapmazlar" diyerek başkalarını vazgeçireyim.

demek istediğim şeyi anlamamakta diretip hala beni bazı siyasi görüşleri desteklediğimi iddia etmeye çalışıyorsunuz. hayır benim herhangi bir siyasi tarafım yok. benim tek tarafım türkiye cumhuriyeti devletidir.

• hasugur kullanıcısına yanıt
    Bunun inanmakla falan alakası yok. Dik duruş bu değil. Biz de insanız. Gururumuz, onurumuz var. Haksızca elenmek, insanın onurunu zedeler.

Yks de insanlar mülakat gibi ellerinde olmayan bir şeyden elenmiyor yalnız.Yks de bir sınav var herkes giriyor ve herkes emeğine biraz da şansına göre bir puan alıyor.

• quote:

Bunun inanmakla falan alakası yok. Dik duruş bu değil. Biz de insanız. Gururumuz, onurumuz var. Haksızca elenmek, insanın onurunu zedeler.
    tamam dediğiniz çok mantıklı. sizin dediğine göre malum vakıflar dernekler hariç torpili olmayan herkes zaten beni yapmazlar diyerek hakim/savcı olma hayalinden vazgeçsin sınavlara girmesin. bu sayede hakimlik/savcılık makamlarının tamamı iyice iddia ettiğiniz derneklere geçsin. söylediğiniz çok mantıklı ya. aynen böyle yapsın herkes. sizin gururunuz onurunuz zedelenmesin diye memlekette kimse savcı/hakim olmaya çalışmasın. ben olucam diyenlere de sen ülke gerçeklerinden uzaksın diyerek heveslerini kırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayidjarrah16

Yks de insanlar mülakat gibi ellerinde olmayan bir şeyden elenmiyor yalnız.Yks de bir sınav var herkes giriyor ve herkes emeğine biraz da şansına göre bir puan alıyor.
    içinde mülakat olan her alanda şaibeler oluyor. bu bütün dünyada böyle.

ayrıca böyle önemli makamlara alım yaptığın sınavları da sadece yazılı yapamıyorsun, çünkü kanunda bahsettiğim başka kriterlerden de elemen lazım. yani her şey için doğasına uygun ilerliyor. sizin torpili olmayanları asla savcı/hakim yapmazlar boşuna uğraşıyorlar demeniz dışında tabi. bu doğasına aykırı.

çünkü bunun sonrasında tarafsız,liyakatli insanların bu sınava başvurma hevesinin kalmaması bahsettiğimiz makamların da komple malum derneklerin eline geçmesi söz konusu. tekrar söylüyorum insanların hevesini kırmaktan vazgeçin. herkes savcı/hakim olabilir.

• Benim kuzenim Ankara Hukuk mezunu. 2 kere sınavdan geçti ama mülakatta kaldı. Dediğine göre ağır torpil dönüyormuş.
    Heves kırmakla gerçekleri söylemek ayrı bir şeydir.Ben iibf istiyorum ve iibf isteyen arkadaşlara belli Üniversiteler hariç yazmamalarını ve mesleğin özellikle ilk yıllarının tempolu bir hayat süreceklerini söyledim.Keza inşaat mühendisliğini sektörde çevreniz yoksa gene yazılmaması gerektiğini söylüyorum.Hakimlik-savcılıkta da referanssız meslek sahibi olmak imkansızdır.Bunlar ülke gerçekleri hocam.

• quote:

tamam dediğiniz çok mantıklı. sizin dediğine göre malum vakıflar dernekler hariç torpili olmayan herkes zaten beni yapmazlar diyerek hakim/savcı olma hayalinden vazgeçsin sınavlara girmesin. bu sayede hakimlik/savcılık makamlarının tamamı iyice iddia ettiğiniz derneklere geçsin. söylediğiniz çok mantıklı ya. aynen böyle yapsın herkes. sizin gururunuz onurunuz zedelenmesin diye memlekette kimse savcı/hakim olmaya çalışmasın. ben olucam diyenlere de sen ülke gerçeklerinden uzaksın diyerek heveslerini kırın.

Alıntıları Göster
    Tamam işte malum vakıflara gir onlardanmış gibi numara yap sende, zaten çoğu insan bunu yapıyor. Gururuna yediremeyenler ise torpilsiz giriyor ve kazanamıyor bu kadar basit. Torpilsiz bu sınavı KA-ZA-NA-MAZ-SIN.

• quote:

Tamam işte malum vakıflara gir onlardanmış gibi numara yap sende, zaten çoğu insan bunu yapıyor. Gururuna yediremeyenler ise torpilsiz giriyor ve kazanamıyor bu kadar basit. Torpilsiz bu sınavı KA-ZA-NA-MAZ-SIN.

Alıntıları Göster
    hadi bakalım, allah nasip ederse yıllar sonra bu forumda ben savcı oldum diye başlık açmak isterim. umarım siz de burada olursunuz o zaman.
  • quote:

hadi bakalım, allah nasip ederse yıllar sonra bu forumda ben savcı oldum diye başlık açmak isterim. umarım siz de burada olursunuz o zaman.

Alıntıları Göster
    İnşallah hocam gönülden isterim. Ama torpilsin kazandım diyeceksin bana.

• quote:

İnşallah hocam gönülden isterim. Ama torpilsin kazandım diyeceksin bana.

Alıntıları Göster
    başka türlüsü düşünülemez hocam emin ol
  • quote:

başka türlüsü düşünülemez hocam emin ol

Alıntıları Göster
    Eyvallah o gün gelirse senden özür dileyecem söz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.