Şimdi Ara

Haciz ve Yakalama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha öncede konu açmıştım,kısa bir özet geçeyim.Kardeşim üstüne tescilli olan 2 ticari aracını amcama iş yapma bahanesiyle ödünç verdi bir süre sonra kardeşim araçlarını geri istedi ama amca bey araçları geri getirmedi.Birde üstüne bir ton ceza yemiş ve araçların biriylede kaza yapmış ve yaptırmıyor o şekil geziyor araçla.Ailecek bu gidişatın iyi olmadığını gördük ve kardeşimle kendi aramda senet düzenleyip icraya verdim.. Yasal süreç geçtikden sonra bugün araçların ikisinede yakalamalı haciz koydurdum.

Şimdi sorum şu,araçları kendim ihbar edebilir miyim? Edersem nereye edeceğim icra dairesine mi yoksa trafik şubeye mi? İhbar etsem bile polisler istediğimi yerine getirmek zorunda mı?
    Umursamıyolar diye duydum

Bu konuda forumda bilgili kişiler ve avukatlardan yardıma ihtiyacım var.Birde araçların yakalamasını verirken araç başına ödediğim 2 Bin lirayı geri alabilir miyim?

• Ihbar edebilirsiniz. 155i aramanız gerekecek. Aracın açık adresini ve konumunu belirtmeniz istenir. Sorarlarsa alacaklıyım ben dersiniz. Gece demeden haftasonu demeden gelir çekerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Ihbar edebilirsiniz. 155i aramanız gerekecek. Aracın açık adresini ve konumunu belirtmeniz istenir. Sorarlarsa alacaklıyım ben dersiniz. Gece demeden haftasonu demeden gelir çekerler

Hocam adres felan bilmiyorum tam olarak.. Yani sokak ismi cadde ismi felan.. Gidip Keşif yapmak lazim sanirim

• Polis sizden adres isteyecek. Yoksa zaten görüldüğünde yakalanır

• Peki odedigimiz uçreti geri alabilr miyiz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Peki odedigimiz uçreti geri alabilr miyiz hocam

Yakalama avansını kastediyorsanız, evet

• quote:

quote:

Peki odedigimiz uçreti geri alabilr miyiz hocam

Yakalama avansını kastediyorsanız, evet

Peki hocam Şuan amcam bizim buyuk ticari aracimizla sehir disina cikmis.. Bu araclar yol denetim istasyonlarina giriyor haliyle.. Istasyonlarda goruldugu taktirde yakalanir mi ?

• Oralarda plakadan sorgu yapıldığını zannetmiyorum. Polis denetimi olursa ancak araç çekilir

• quote:

Oralarda plakadan sorgu yapıldığını zannetmiyorum. Polis denetimi olursa ancak araç çekilir

Peki hocam araç bulunup yakalandiği zaman amcam içindeki malzemeleri alabilir mi? Minibisun icinde makine var kardesiminde hakki var makinede polis izin verir mi indirmesine.. Veya Otoparka cekildigi zaman amcam gidip ordanda aracin icinden biseyler alabilir mi

• quote:

quote:

Oralarda plakadan sorgu yapıldığını zannetmiyorum. Polis denetimi olursa ancak araç çekilir

Peki hocam araç bulunup yakalandiği zaman amcam içindeki malzemeleri alabilir mi? Minibisun icinde makine var kardesiminde hakki var makinede polis izin verir mi indirmesine.. Veya Otoparka cekildigi zaman amcam gidip ordanda aracin icinden biseyler alabilir mi

Otoparkçının izin vermemesi lazım

• quote:

quote:

quote:

Otoparkçının izin vermemesi lazım

Şimdi hocam büyük minibus rizede bağlanmiş bugün.. Amcam Kardeşimi arayip ben makineyi arabadam indirdim nasilsa felan demiş.. Polis o an aracdan bisey alinmasina izin veriyor mu

Sonuçda bize ait olan araçdan bisey alinmasina izin verilmemesi lazim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __GeneraL__ -- 25 Temmuz 2017; 0:59:26 >

• Aracın parçası olmayan bir şeyi almasına müsade edebilir. Senin dediğin gibi olsa çantasını da almasına izin vermemesi lazım

• quote:

Aracın parçası olmayan bir şeyi almasına müsade edebilir. Senin dediğin gibi olsa çantasını da almasına izin vermemesi lazım

Özel eşyalarini alabilir. Arabadaki makineyi almaya ne hakki var.. Makinede bizim bunu nasil halletcez

• makineyi de alır. makine arabanın ayrılmaz parçası mı?
  • quote:

makineyi de alır. makine arabanın ayrılmaz parçası mı?

Neyse hocam

Simdi bu araclar yakalandiği zaman satişini istesek nasil olur. Arabalarin hem Hgs Hemde trafik cezalari var. Ihaleye ciktigi zaman butun cezalar ruhsat sahibine mi kalir

• Üzerinde her hangi bir haciz, muhafaza veya el koyma kararı olmayan bir makineyi polisin alıkoymasını bekliyorsun.. o yüzden bence de neyse..

Cezalar, vergi borçları satış bedelinden ödenir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.