Şimdi Ara

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (ESKİ OTOMOTİV MÜH.) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
11
Favori
16.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Started From The Bottom

hocam bölümü iyi yükselteceksiniz bu gidişle

hocam aslında işin sıralamasında değilim ben. benim amacım bir öğrenci şu bölümü araştırmak istediği zaman google ye bölümün adını yazınca şöyle net bir kaynak olsun. ben girerken tanıdık vardı şansıma ondan aldım bilgileri internette hiçbir şey bulamadım bölüm hakkında. ileri nesilde inceleyecek bir kaynak olsun diye "up" luyorum. böylece google de de üste çıkıyor konu belki seneye ben bu konunun başında olmayacğım ama ileride aratacak insanlar da bulacak bu kaynağı.
  • konu güncel.
  • yukarı
  • yukarı
  • güncel konu
  • Hocam surekli yujseltmeyin sunu tutucak yeride tutturamicam sayenizde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontooth11

Hocam surekli yujseltmeyin sunu tutucak yeride tutturamicam sayenizde :)

hocam merak etme konunun görüntülenme oranı baya düştü zaten. seneye buralarda olmayacağım için konuyu upluyorum ki google da Hacettepe Otomotiv yazan bir öğrenci bölüm ile alakalı bilgi alabilsin. maalesef google da bölüm hakkında konu yoktu ben bölüme girerken. diğer öğrenciler de bu olmasın istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kütahyali4343 -- 16 Temmuz 2017; 16:28:23 >
  • güncel konu.
  • Selamlar otomobillere buyuk ilgim var dolayisiyla otomotiv sektorunde calismak istiyorum. Siralamam 13 bin. İtu makina istiyorum fakat tutmama ihtimali var tabi. Tutmama ihtimaline karsi burayi yazmam nasil olur baska biyer onerir misiniz? Bu arada faydali bir konu olmus elinize saglik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YnSs58

Selamlar otomobillere buyuk ilgim var dolayisiyla otomotiv sektorunde calismak istiyorum. Siralamam 13 bin. İtu makina istiyorum fakat tutmama ihtimali var tabi. Tutmama ihtimaline karsi burayi yazmam nasil olur baska biyer onerir misiniz? Bu arada faydali bir konu olmus elinize saglik.

öncelikle mesajın için teşekkür ederim. tabi yazabilirsin. otomobillere ilgisi olanlar için çok güzel, imkanları geniş bir bölüm. konu da hepsini ayrıntılı olarak değinilmiş zaten. eskiden sıralaması itü makine den yüksek olan bir bölüm bu arada. belirttiğim gibi tamamen internette bölümle ilgili hiçbir tanıtım olmadığı için bu kadar düştü sıralama bu yıl ilk kez bir tanıtım hazırlandı. umarım her şey gönlünce olur.
  • Gecen gun gittim makine diplomasinin iptal oldugunu soyledi oradaki biri. Ayrica Ankara nin icine de uzak herkes otostop cekiyordu kampusun icinden disariya
    Edit: konustugum kisiler mercedesle olan anlasma iptal oldu dediler hatta biri basvurdum almadilar dedi . Orada bir kac kisi go kart tarzi bir arac yapiyolardi biri de yuksek lisans yapiyormus dedigine gore. Ben de cok istiyordum ne yalan soyleyim hevesim kacti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cakma Iphone -- 16 Temmuz 2017; 17:20:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asosyaller Kralı

Gecen gun gittim makine diplomasinin iptal oldugunu soyledi oradaki biri. Ayrica Ankara nin icine de uzak herkes otostop cekiyordu kampusun icinden disariya
    Edit: konustugum kisiler mercedesle olan anlasma iptal oldu dediler hatta biri basvurdum almadilar dedi . Orada bir kac kisi go kart tarzi bir arac yapiyolardi biri de yuksek lisans yapiyormus dedigine gore. Ben de cok istiyordum ne yalan soyleyim hevesim kacti

zaten bu olay konuda açıklanmış. yök ün bu yetkiyi bizden aldığını ve bunun özel şirketler de önemsiz olduğunu. ankara da odtü bilkent hacettepe aynı hat üzerinde ve hepsine ulaşım zor. otostop aynı şekilde odtü de de var. bilkent'i bilemiyorum ama bu gördüğün otostop olayı kampüsü büyük her üniversite de olan bir şey. gördüğün araç ta go kart arabası değil hacettepe racing tarafından yapılan formula student yarışmasına katılacak olan araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kütahyali4343 -- 16 Temmuz 2017; 17:29:52 >

• tam olarak makine mühendislerinin otomotiv sektöründeki görevi nedir hocam?

yani araba tamirinden anlayan birisinin bu konuda bir avantajı olur mu ? yoksa çok daha farklı şeylerlemi ilgileniyor otomotiv mühendisi ? açıkçası sormak istedigim otomotiv mühendisinin tam olarak yaptıgı şey ?
  • quote:

Gecen gun gittim makine diplomasinin iptal oldugunu soyledi oradaki biri. Ayrica Ankara nin icine de uzak herkes otostop cekiyordu kampusun icinden disariya

bu arada mercedes konusuna gelince mercedes ile zaten kağıt üzerinde bir anlaşma yok. bizim öğrencimiz kaliteli olduğu için bizden öğrenci almaya çalışıyorlar. eskiden zorunlu staj vardı mercedes te öğrencilerin istememesi üzerine bu zorunlu staj kaldırıldı. çoğu kişi aksaray a gidip çalışmak istemiyor bile. mercedes in adı türkiye de çok büyük bir konumda değil. sadece otobüs ve kamyon firmaları var. insanlar mercedes in adını duyunca bir heyecanlanıyorlar fakat bölümdeki hiçbir üst sınıf öğrencisinin ilk tercihi veya ilk 5-10 tercihi arasında olmayan bir firma mercedes. eğer bir insan kendini yetiştiremediyse tabi ki mercedes e de giremez. yani bölümle ilişkileri kuvvetli diye kendini yetiştirmemiş bir mühendisi işe mi alacaklar?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2pac.

tam olarak makine mühendislerinin otomotiv sektöründeki görevi nedir hocam?

yani araba tamirinden anlayan birisinin bu konuda bir avantajı olur mu ? yoksa çok daha farklı şeylerlemi ilgileniyor otomotiv mühendisi ? açıkçası sormak istedigim otomotiv mühendisinin tam olarak yaptıgı şey ?

motorlu taşıtların tasarımı, araştırma geliştirmesi, üretimi gibi işlerden sorumlulardır.

araba tamirinden anlayan birisinin bu konuda avantajı olur. çünkü araba parçalarını ve işlevlerini biliyorlar ve derste bunların üzerine daha kolay ekleme yapıyorlar. bildiğiniz üzere ülkemizde dgs ile 2 yıllık otomotiv teknolojisi okuyan kişiler otomotiv mühendisliği tercih edebiliyorlar. bunlar hem meslek lisesi çıkışlı oluyorlar hem 2 yıllık otomotiv teknolojisi okumuş oluyorlar. yani diğer giren kişilerden aslında daha avantajlı oluyorlar ama bizim bölümün hem ingilizce hem daha zor olmasından dolayı dgs den gelenler derslerden kalıyorlar. fakat diğer otomotiv mühendisliklerinde özellikle MTOK olanlar da diğer yollardan giren öğrencilerle lys yoluyla giren öğrenciler arasında büyük bir fark olmadığı için mtok ve dgs öğrencisinin bilgisi daha ağır basıyor eğitim dili de türkçe zaten böylece bölüm de iyi bir konumda olabiliyor fakat bizim bölüm de tam aksi oluyor.

tabi ki işimiz araba tamircisinin işi değil fakat bir arkadaşın sana arabasının bozulduğunu ve sıkıntıyı anlattığı zaman sorun şurdadır diyebilmen de gerekli. bu da kendini geliştirmeyle doğru orantılı olarak ilerliyor.

• kütahyali4343 kullanıcısına yanıt
    anladım hocam sağ olasınız ben istanbula yakın bir ilde makine mühendisligine başlayacagım bu sene araba tamirciligi baba meslegi ordan bir faydası olur mu diye sormuştumda bende büyük ihtimal otomotiv sektörüne yönelirim.

hocam bide sormak istedigim bu hacettepe ünisi mercedesle anlasmalı diger ünilerdende başvuranlar yeterli kriterleri sagladıgında rahatlıkla girebilirmi
    Sinirli bir hava sezdim mesajinizda. Sadece aklima takilan seyleri soyledim kotu bir amacim yok. Zaten oradaki arkadaslar da sunu soyledi "devlette kimse calismiyor. Ozel sektor icin de sorun degil" dedi ki ben de devlette calismayi en sona biraktim. Ben Mercedes i cok sevdigim icin ileride calisma imkani bulacagimi da duyunca cok heyecanlanmistim. 2 yildir dusunuyordum hatta arastirmadigim yer kalmadi dediginiz gibi bilgi veren yer de yok adam akilli. Daha sonra degisen anlasma sonucu sanirim Mercedes de diger firmalar gibi secerek almaya baslamis bana oradakiler tarafindan soylenen bu.

Diger odtu bilkent falan da oyle dediginiz gibi ulasim konusunda. Kalacak yeri iyi ayarlamak gerekiyor. Hacettepe'de yurtlar var orada baska bir muhendislikteki kiz 900 950 civari gibi fiyat soyledi sitede 500kusur yaziyordu ama sanirim baska giderler de varmis.

Sunu da sorayim: diplomanin yurtdisinda gecerlilik durumu nedir? Diger bolumlere gore artisi veya eksisi nedir diplomanin yurtdisi konusunda?

Sonuc olarak tercih edecek kisilere basarilar diliyorum. Size de kolay gelsin buyuk bir emek sarfediyorsunuz

• quote:

Sinirli bir hava sezdim mesajinizda. Sadece aklima takilan seyleri soyledim kotu bir amacim yok. Zaten oradaki arkadaslar da sunu soyledi "devlette kimse calismiyor. Ozel sektor icin de sorun degil" dedi ki ben de devlette calismayi en sona biraktim. Ben Mercedes i cok sevdigim icin ileride calisma imkani bulacagimi da duyunca cok heyecanlanmistim. 2 yildir dusunuyordum hatta arastirmadigim yer kalmadi dediginiz gibi bilgi veren yer de yok adam akilli. Daha sonra degisen anlasma sonucu sanirim Mercedes de diger firmalar gibi secerek almaya baslamis bana oradakiler tarafindan soylenen bu.

Diger odtu bilkent falan da oyle dediginiz gibi ulasim konusunda. Kalacak yeri iyi ayarlamak gerekiyor. Hacettepe'de yurtlar var orada baska bir muhendislikteki kiz 900 950 civari gibi fiyat soyledi sitede 500kusur yaziyordu ama sanirim baska giderler de varmis.

Sunu da sorayim: diplomanin yurtdisinda gecerlilik durumu nedir? Diger bolumlere gore artisi veya eksisi nedir diplomanin yurtdisi konusunda?

Sonuc olarak tercih edecek kisilere basarilar diliyorum. Size de kolay gelsin buyuk bir emek sarfediyorsunuz

hocam yok sinirli değilim soru cevaplama mizacım o şekilde önceki mesajlarıma bakarsanız anlayabilirsiniz. biraz sert cevaplıyorum ama niyetim kesinlikle kötü değil. mercedes hala en çok stajyeri bizim okulumuzdan alıyor bölüm temsilcisi böyle söylemişti. Yılda 2 kez hala bölümümüze geliyorlar sıkıntı etme

Anladım hocam sorun yok. İleride yurtdışına gitme hedeflerim var. Mercedes galiba Türkiye'deki çalışanlarından her yıl birkaç kişiyi diğer ülkelere alabiliyormuş. Normalde de Mercedes'i severim ve bu durumu duyunca da bu bölümden mezun olup oraya girme ihtimali kafamdaydı ama işlerin yolunda gitmeme ihtimali olduğunu da oradakilerden duyunca biraz bozuldum ne yalan söyleyeyim. Diyelim ki Mercedes beni almadı. Bu durumda direk yurtdışı işlerine başvuruda bulunabiliyor muyuz? Bu diploma nerelerde geçerli?

• quote:

Anladım hocam sorun yok. İleride yurtdışına gitme hedeflerim var. Mercedes galiba Türkiye'deki çalışanlarından her yıl birkaç kişiyi diğer ülkelere alabiliyormuş. Normalde de Mercedes'i severim ve bu durumu duyunca da bu bölümden mezun olup oraya girme ihtimali kafamdaydı ama işlerin yolunda gitmeme ihtimali olduğunu da oradakilerden duyunca biraz bozuldum ne yalan söyleyeyim. Diyelim ki Mercedes beni almadı. Bu durumda direk yurtdışı işlerine başvuruda bulunabiliyor muyuz? Bu diploma nerelerde geçerli?

evet bulunabilirsin. ayrıca başka uluslararası şirketler vasıtası ile (örnek olarak ford) gidebilirsin. mesela önce ford türkiye de çalışıp daha sonra yurt dışındaki şubelerine geçebilirsin. mercedes ten 1 kişi işe alınmıyorsa 4-5 kişi işe alınıyordur bizim bölümden başvuran. bazı yıllar başvuranların tamamının alındığı bile olabilir. mesela ford da bir yıl öyle olmuştu. bir mezunumuz önce orada çalışmıştı ve ford bizim bölümün kalitesini farketmişti bir sonraki yıl ford bölümümüzden topluca alım yapmıştı. bir kişinin başarısızlığı bölümün genel kalitesini etkilemez.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.