Şimdi Ara

H110 Chipset anakartla overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • H110 Chipsetli anakartlarda overclock olmuyor deniyor fakat bioslarında overclock sayfası görüyorum. Acaba sadece "K" serisi işlemciler mi overclock oluyor? Mesela i5-6600k işlemciyi msi h110m pro-vh anakartta hız aşırtabilir miyim?

H110 Chipset anakartla overclock

• Cpu Ratio kısmına gelip numpad deki + ve - ile değiştirmeye çalışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverGonnaLeave

Cpu Ratio kısmına gelip numpad deki + ve - ile değiştirmeye çalışın.

Benim h110 anakartim olmadigi icin deneyemiyorum. Olsa zaten sormayacam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usermm1 kullanıcısına yanıt
    Anladım :) ben anakartınız var da nasıl oc edecem şeklinde anladım :D şimdi şöyle söyleyim.Bende h81m anakart var ve işlemcimde 4790k,çarpan kilidi açık ve istediğim kadar artırabiliyorum fakat voltaj ayarı olmadığı için belli yere kadar oc edebiliyorum.Yani hış aşırtırsın fakat anakartın ne kadar iyiyse o kadar yapabilirsin.
  • h110-b150-h170 chipsetlerinde overclock olayı yoktur
  • Bildiğim kadarıyla Z170 çipsetli anakartınız ve sonu K ile bitmeyen bir skylake işlemciniz varsa bios sürümüne bağlı olarak overclock yapılabiliyor ama tam tersi bir durum söz konusu değil.
  • wascure kullanıcısına yanıt
    Denedin mi?ezberlemişiniz bi overclock yoktur diye :D çarpan kilidi pekala artırılabiliyor. fakat voltaj veremediğinden belli bir yere kadar oc edebiliyorsun.
  • H110M Pro VH'ın BIOS'unda OC seçeneği var. Ancak CPU voltajını artırmadığın için sınırlı düzeyde oc yapabilirsin. OC yapmak için Z serisi kullanmak daha mantıklı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.