Şimdi Ara

H110 (280mm) Rad İçin Fan Tavsiyesi & İlk Değerler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün H110'umu aldım daha önceden stok fanlarıyla kullanma fırsatım olmuştu ve stok fanlarla noctua nh-d14 ile hemen hemen aynı performansı veriyordu. Gitti gidiyor üzerinden aldım 342 liraya 51 lira nakit puan verdi, nakit puanlarımı kullanarak hızlıal.com gibi siteler üzerinden fanları almak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki kesinlikle ses benim için hiç önemli değil çok sesli çalışabilir ayrıca push and pull dedikleri yani radyatörün önü ve arkasına 2'şer adet fan koyarak bir sistem kurmak istiyorum. Sizden ricam bana tecrübelerinize dayanarak corsair ' in statick preasure serisi ve akasa 'nın viper modelleri arasından herhangi bir tanesini ya da sizin kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız fanları önermeniz. Şimdiden düşüncelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar.

İLK TEST SONUÇLARI

Öncelikle testler sırasında oda sıcaklığının gündüz 38 gece ise 29 -30 civarı olduğunu belirtmek isterim.

i7 2700k o.c. 'suz

stok fan ile gündüz sistem boşta : 42 c
    stok fan ile gece sistem boşta : 40 c
    stok fan ile gündüz full load : 79 c
    stok fan ile gece full load : 74 c

h110 ile gündüz sistem boşta : 34 c
    h110 ile gece sistem boşta : 32 c
    h110 ile gündüz full load : 52 c
    h110 ile gece full load : 49 c

i7 2700k o.c. ile 4,5 ghz

stok fan ile gündüz sistem boşta : 45 c
    stok fan ile gece sistem boşta : 43 c
    stok fan ile gündüz full load : 86 c
    stok fan ile gece full load : 79c

h110 ile gündüz sistem boşta : 39 c
    h110 ile gece sistem boşta : 36 c
    h110 ile gündüz full load : 62 c
    h110 ile gece full load : 59 c

Değerler 20' şer dakikalık testler sonucunda elde edilmiştir. Değerler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha önceden daha iyi sonuçlar almışlığım vardı h110 ile fakat kış aylarındaydı o yüzden bir şey söyleyemiyorum net olarak. elimde birde noctua nh-d14 soğutucu var diğer bilgisayarımda monte edilmiş şekilde. Zaman bulduğumda onuda karşılaştırmaya ekleyeceğim. Değerler ürünü almak isteyen arkadaşlara rehber olarakta görülebilir hiç yorum yapmadan koyuyorum buraya. Kasanın havalandırma şeması aşağıdaki gibidir. Herkeze iyi Forumlar.

H110 (280mm) Rad İçin Fan Tavsiyesi & İlk Değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathAnqeLs -- 6 Ağustos 2013; 17:24:10 >

• Hiç araştırmayin swiftech Helix fan alın. Ben öyle yaptim uzun araştırmalar sonucu.tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathAnqeLs

Merhaba arkadaşlar. Bugün H110'umu aldım daha önceden stok fanlarıyla kullanma fırsatım olmuştu ve stok fanlarla noctua nh-d14 ile hemen hemen aynı performansı veriyordu. Gitti gidiyor üzerinden aldım 342 liraya 51 lira nakit puan verdi, nakit puanlarımı kullanarak hızlıal.com gibi siteler üzerinden fanları almak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki kesinlikle ses benim için hiç önemli değil çok sesli çalışabilir ayrıca push and pull dedikleri yani radyatörün önü ve arkasına 2'şer adet fan koyarak bir sistem kurmak istiyorum. Sizden ricam bana tecrübelerinize dayanarak corsair ' in statick preasure serisi ve akasa 'nın viper modelleri arasından herhangi bir tanesini ya da sizin kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız fanları önermeniz. Şimdiden düşüncelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar.

Soğutucunun performansı nasıl, biraz bahseder misini? Bende aynı soğutucuyu kullanıyorum performansından hiç memnun değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: POWER GAMER

quote:

Merhaba arkadaşlar. Bugün H110'umu aldım daha önceden stok fanlarıyla kullanma fırsatım olmuştu ve stok fanlarla noctua nh-d14 ile hemen hemen aynı performansı veriyordu. Gitti gidiyor üzerinden aldım 342 liraya 51 lira nakit puan verdi, nakit puanlarımı kullanarak hızlıal.com gibi siteler üzerinden fanları almak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki kesinlikle ses benim için hiç önemli değil çok sesli çalışabilir ayrıca push and pull dedikleri yani radyatörün önü ve arkasına 2'şer adet fan koyarak bir sistem kurmak istiyorum. Sizden ricam bana tecrübelerinize dayanarak corsair ' in statick preasure serisi ve akasa 'nın viper modelleri arasından herhangi bir tanesini ya da sizin kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız fanları önermeniz. Şimdiden düşüncelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar.

Soğutucunun performansı nasıl, biraz bahseder misini? Bende aynı soğutucuyu kullanıyorum performansından hiç memnun değilim.

hocam yarın elime geçecek ürün ama daha önceden kullanmıştım düzgün bir kurulumla güzel performans veriyor. Örneğin bende Aerocool strike x st kasa var üst kısmına fanlar dışarıdan içeriye üflicek şekilde takmam ile içerden dışarı üflemesi arasında 2-3 derece fark ediyor. Zaten beklentilerinizi çok yüksek tutmamalısınız çünkü işlemci çalışmaz ve fan çalışır halde kalsa bile oda sıcaklığının (+-3 c) altına düşemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

Hiç araştırmayin swiftech Helix fan alın. Ben öyle yaptim uzun araştırmalar sonucu.tavsiye ederim

Hocam bende gördüm bahsettiğiniz fanları fakat türkiyede bulunmuyor yurt dışından getirme şansımda yok :/
  • quote:

quote:

Hiç araştırmayin swiftech Helix fan alın. Ben öyle yaptim uzun araştırmalar sonucu.tavsiye ederim

Hocam bende gördüm bahsettiğiniz fanları fakat türkiyede bulunmuyor yurt dışından getirme şansımda yok :/

O zaman tr piyasasında 140cmlik radyatör için olan hiç fan yok haberiniz olsun..corsair af110 aldım denedim sanki hiç fan yok gibi sıcaklıklar 80e bile cıkıyordu boşta 40ları aşıyordu kış ayında birde..zaten kasa fanıydı..trdeki tüm 14cm fanlar kasa fanı ,static pressure degeri iyi olan fan yok..overclock sitelerinde bile hep bu fan öneriliyor..Trde fan uzmanı @OneTreeHill var fan üzerine incelemelerde ötesini görmedim.Onun tavsiyesi üzerine araştırıp aldım cok memnunum..

geceleri kullanırken 0 ses olsun diye h110 aldım ama fanları 500rpmye bile düşünce gırrr gırrr diye ses geliyordu..600-700rpmde ses kesiliyor ama ugultu yapıyordu..swiftechte 850-900rpmde bile 0 ses var gece sessizliğinde fanları kapatsamda açsamda aynı hiç ses duyulmuyor.1000rpmden sonra hafif hafif ugultu artıyor 1200de fan ses normal ugultu şeklinde..

Bende sizin gibi düşündüm yurtdışından olmaz diye sonra cesaret edip sipariş verdim..5günde eve kadar geldi..hiç bir yere takılmadı..zaten takılacak ürün değil..türkiyeden bir magazadan almışsın gibi hiç fark yok..

specialtech ve frozencpu sitelerine bakabilirsin..

ben specialtechden almıştım 100tl tuttu kargo dahil..

• quote:

quote:

quote:

O zaman tr piyasasında 140cmlik radyatör için olan hiç fan yok haberiniz olsun..corsair af110 aldım denedim sanki hiç fan yok gibi sıcaklıklar 80e bile cıkıyordu boşta 40ları aşıyordu kış ayında birde..zaten kasa fanıydı..trdeki tüm 14cm fanlar kasa fanı ,static pressure degeri iyi olan fan yok..overclock sitelerinde bile hep bu fan öneriliyor..Trde fan uzmanı @OneTreeHill var fan üzerine incelemelerde ötesini görmedim.Onun tavsiyesi üzerine araştırıp aldım cok memnunum..

geceleri kullanırken 0 ses olsun diye h110 aldım ama fanları 500rpmye bile düşünce gırrr gırrr diye ses geliyordu..600-700rpmde ses kesiliyor ama ugultu yapıyordu..swiftechte 850-900rpmde bile 0 ses var gece sessizliğinde fanları kapatsamda açsamda aynı hiç ses duyulmuyor.1000rpmden sonra hafif hafif ugultu artıyor 1200de fan ses normal ugultu şeklinde..

Bende sizin gibi düşündüm yurtdışından olmaz diye sonra cesaret edip sipariş verdim..5günde eve kadar geldi..hiç bir yere takılmadı..zaten takılacak ürün değil..türkiyeden bir magazadan almışsın gibi hiç fark yok..

specialtech ve frozencpu sitelerine bakabilirsin..

ben specialtechden almıştım 100tl tuttu kargo dahil..

Hocam bilgilendirme için çok teşekkürler bakcaz artık.

• elinizdeki corsair fanlarının kodu cf12s25sh12a bu ise zaten statik hava basıncı açısından çok performanslıdır tabi full load 2000-2500rpm çalıştıkları için çok ses yaparlar bu yüzden çoğu kullanıcı değiştirir bu fanları ama sizin için ses problem değilse oynamaya pek gerek yok.
  • Kendi 110 ' um için 4 tanehttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/akasa-viper-r-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-12-cm-yuva-uyumlu.html bu fandan aldım hava basıncı 2.92 h2o gösteriyor.

Eğer bir yanlışlık yok ise Swiftec Helix 120 den daha iyi çünkü onun değerlerihttp://www.frozencpu.com/products/16009/fan-989/Swiftech_Helix_120mm_x_25mm_Z-Bearing_Fan_-_1800_RPM_HELIX-120-BW.html 2.25mmh20
  • [DHVideo=]Cooler Master Haf XM kasam var. Radyotörü üst kısma fanları da içerden dışarı hava üfleyecek şekilde montaj ettim. Ancak sıcaklıklar çok yüksek değerlerde seyrediyor. Undervolt bile ettim. 0.9950 volt ile turbo açık aida64'te yükte max 56 dereceyi gö
  • quote:

[DHVideo=]Cooler Master Haf XM kasam var. Radyotörü üst kısma fanları da içerden dışarı hava üfleyecek şekilde montaj ettim. Ancak sıcaklıklar çok yüksek değerlerde seyrediyor. Undervolt bile ettim. 0.9950 volt ile turbo açık aida64'te yükte max 56 dereceyi gö

zaten muhalefet etmek gibi olmasın ama corsair sıvı soğutmaları ben sevemedim içindeki pompa saatte 200 litre kapasiteli hortumlar küçük iyi bir hava soğutmadan biraz daha iyi şuan corsair H100 110 serisi iyi bir hava soğutmada noctua serisi gibi kaliteli kule soğutucular tabi , bari sessiz olsaydı diyorsunuz ama corsair ile gelen fanlar 2500 devir ile gördüğüm en sesli fanlar benim için
    yani eldeki malzemeden çok şey beklememek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zayber -- 4 Ağustos 2013; 22:14:06 >
  • *Zayber
    Katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbred

Kendi 110 ' um için 4 tanehttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/akasa-viper-r-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-12-cm-yuva-uyumlu.html bu fandan aldım hava basıncı 2.92 h2o gösteriyor.

Eğer bir yanlışlık yok ise Swiftec Helix 120 den daha iyi çünkü onun değerlerihttp://www.frozencpu.com/products/16009/fan-989/Swiftech_Helix_120mm_x_25mm_Z-Bearing_Fan_-_1800_RPM_HELIX-120-BW.html 2.25mmh20

hocam bu fanlar 12 cm yuvası için ama h110a oluyormu ki ?

• Stok fanla arasında 5-6 C fark ediyo heralde oda sıcaklığı çok yüksek olmasından pek bi performans görmedim açıkcası bu sefer :/
  • quote:

quote:

Kendi 110 ' um için 4 tanehttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/akasa-viper-r-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-12-cm-yuva-uyumlu.html bu fandan aldım hava basıncı 2.92 h2o gösteriyor.

Evet malesef bende satın aldıktan sonra farkettim ancak sabitleme elemanları plastik malzeme oldugu için esneme payı olduğunu düşünüyorum. Biraz esnetip montaj yapılabilir diye düşünüyorum 14 cm lık olanı da var aynı fanın bu arada

• quote:

quote:

quote:

Evet malesef bende satın aldıktan sonra farkettim ancak sabitleme elemanları plastik malzeme oldugu için esneme payı olduğunu düşünüyorum. Biraz esnetip montaj yapılabilir diye düşünüyorum 14 cm lık olanı da var aynı fanın bu arada

hocam esnetirsen fan dönmez :D esnetme elleme kalsın ;) sen gönder onları bana ben sana aerocoolun fanlarını gönderiyim :D

• quote:

[DHVideo=]Cooler Master Haf XM kasam var. Radyotörü üst kısma fanları da içerden dışarı hava üfleyecek şekilde montaj ettim. Ancak sıcaklıklar çok yüksek değerlerde seyrediyor. Undervolt bile ettim. 0.9950 volt ile turbo açık aida64'te yükte max 56 dereceyi gö

hocam yaz aylarında çokda kötü gibi gelmedi bana sıcaklık değeri ama bilemedim :/
  • Sıcaklık değerlerini paylaşmak için tekrar mesaj yazıyorum.

Öncelikle testler sırasında oda sıcaklığının gündüz 38 gece ise 29 -30 civarı olduğunu belirtmek isterim.

i7 2700k o.c. 'suz

stok fan ile gündüz sistem boşta : 42 c
    stok fan ile gece sistem boşta : 40 c
    stok fan ile gündüz full load : 79 c
    stok fan ile gece full load : 74 c

h110 ile gündüz sistem boşta : 34 c
    h110 ile gece sistem boşta : 32 c
    h110 ile gündüz full load : 52 c
    h110 ile gece full load : 49 c

i7 2700k o.c. ile 4,5 ghz

stok fan ile gündüz sistem boşta : 45 c
    stok fan ile gece sistem boşta : 43 c
    stok fan ile gündüz full load : 86 c
    stok fan ile gece full load : 79c

h110 ile gündüz sistem boşta : 39 c
    h110 ile gece sistem boşta : 36 c
    h110 ile gündüz full load : 62 c
    h110 ile gece full load : 59 c

Değerler 20' şer dakikalık testler sonucunda elde edilmiştir. Değerler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha önceden daha iyi sonuçlar almışlığım vardı h110 ile fakat kış aylarındaydı o yüzden bir şey söyleyemiyorum net olarak. elimde birde noctua nh-d14 soğutucu var diğer bilgisayarımda monte edilmiş şekilde. Zaman bulduğumda onuda karşılaştırmaya ekleyeceğim. Değerler ürünü almak isteyen arkadaşlara rehber olarakta görülebilir hiç yorum yapmadan koyuyorum buraya. Kasamın havalandırma şemasınıda Resimlerle anlatmaya çalışacağım akşam. Herkeze iyi Forumlar.

• H100i ile 2600K, işlemci default sistem boşta 27

İşlemci default sistem yükte (Prime) 46

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 6 Ağustos 2013; 20:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

H100i ile 2600K, işlemci default sistem boşta 27

İşlemci default sistem yükte (Prime) 46

sizin değerleriniz güzelmiş ama p/p kullanıyo olabilirsiniz fanlarınız neler belirtmemişsiniz 2600k oc ilemi kullanıyosunuz ? vede bulunduğunuz şehirde sıcaklık kaç derece misal bu gün 48 derece okudum her ne kadar hava durumu 40 desede termometre hissedilen sıcaklığı okuyor. Demem o ki değişken çok fazla :D yine ne yaptım ettim savundum kendi bilgisayarımı :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.