Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günlüğü bilmemde bugün fatura gelmiş 32 güne 492 metreküp harcanmış 495.12 tl gelmis. İçime oturdu vallahi
  • Kombim Bocsh classic plus. 2. Kademede yakıyoruz. Yani yaklaşık 50 derece civarı. Kombi sürekli çalışıyor. Komşuların saatine bakıyorum com yavaş dönüyor bizimki jet gibi mübarek. Bu kadar yakması normal mi.
  • valla günlük ne kadar bi ara hesaplıyordum ama sonra bıraktım. gece gündüz açık, 40- ila 45 derece de. aylık şu aylarda 200 lira gelir sert soğuklarda 350 ila 370 lere dayandığı oluyor.
  • wildwolft kullanıcısına yanıt
    ustam bu ay bizim ki de geçer 400 ü... kombi ortalama şuan 14-16 arası yakmaya başladı havalar iyice soğududa.. bide oda termostatdı var mı başkan
  • gkhn3838 G kullanıcısına yanıt
    Yok. Ev son katkat buz gibi. O kadar fatura gelmesine rağmen battaniyeye sarılıp oturuyoruz. Ev isinmadigi için termostatin ise yaramayacagini düşünüp almadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhn3838 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Hangi şehir orası?50 derecede battaniye ile ısınıyorsanız, evin ısı kaybı yüksek demektir, petekleriniz de olması gerekenden az kullanılmış.

• Yer Trabzon merkez, 176 m3 harcandı 216 tl 26 günlük ortalama 7 m3 harcandı ve klima geceleri çalıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Hasan bey petek uzunluğunu arttırmak için yenisini almak gerek şimdi bu karda kışta masraf etmek uğraşmak istemiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için. Birde ev güzel ısınıyor. Hem dönüş suyu sıcaklığına bakıyorum 27-28C arası yoğuşmayı tam yaptığını düşünüyorum. Kombi ilk yandığında en yüksek alevde yanıyor 15-20 sn sonra sıcaklık 43C ye gelince en kısık şekilde 55C ye kadar çıkıyor ve baya bi öyle yanıyor.

Dönüş su sıcaklığı 27-28 ise harika.
    Yine de petek uzatın derim.
    Bunun için değişime gerek yok. Petek ucuna ek yapılabiliyor.

Ben petek uzatmak istedim fakat ustalar petekge ek uzatma olmaz dediler bende vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabanoz -- 20 Aralık 2016; 17:53:57 >

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Elazığ. Dün akşam -20 civarıydı. Evet maalesef öyle. Petege dokununca pul gibi ama bir kaç metre uzaklassan donuyorsun resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: wildwolft

Yok. Ev son katkat buz gibi. O kadar fatura gelmesine rağmen battaniyeye sarılıp oturuyoruz. Ev isinmadigi için termostatin ise yaramayacagini düşünüp almadim.

Kombi markası nedir ve kaça ayarlı çalıştırıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Hasan bey petek uzunluğunu arttırmak için yenisini almak gerek şimdi bu karda kışta masraf etmek uğraşmak istemiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için. Birde ev güzel ısınıyor. Hem dönüş suyu sıcaklığına bakıyorum 27-28C arası yoğuşmayı tam yaptığını düşünüyorum. Kombi ilk yandığında en yüksek alevde yanıyor 15-20 sn sonra sıcaklık 43C ye gelince en kısık şekilde 55C ye kadar çıkıyor ve baya bi öyle yanıyor.

Dönüş su sıcaklığı 27-28 ise harika.
    Yine de petek uzatın derim.
    Bunun için değişime gerek yok. Petek ucuna ek yapılabiliyor.

Ben petek uzatmak istedim fakat ustalar petekge ek uzatma olmaz dediler bende vazgeçtim

Uzatırsanız çok rahat edersiniz.
    Peteklere ek yapılıyor. Her usta yapamayabilir.
    Zaten tüm petekler değişmez veya işlem görmez.
    Bazı peteklerin yerlerini değiştirerek bir kaç ekleme veya yenileme ile halledilir.
    Yani tüm petekler değişecek değil.

İklimin etkisi fazla.-20 ciddi bir soğuk.En üst katta ise ve en azından çatıda yalıtım yoksa ısı kaybı da fazla oluyor.Yalıtım lazım, uzun petek lazım.
    60 derecede deneyin, daha verimli olabilir.

• Sururi sence tam yoğuşma sağlamak için kombiyi kaç drecede çalıştırmalıyız.İkimizde yerden ısıtma kullanıyoruz sen daha tecrübelisin,denemesini yapmıştırsın...
  • omerle28 O kullanıcısına yanıt
    Vallaha şöyle bir durum var. Verim 35-40 arasında daha iyi gibi ama tabi bu sıcaklıklar evi isitabiliyor mu
    Önemli olan o

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Bosch classic plus kombi. 2. Kademede yanıyor

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Petek boyu da kısa değil 1.80 m olması lazım. 50 de yakıp 495 verdiysek 60 da 600 700û bulur galiba

• Bana yetiyo bu sıcaklıklar.Soruyu şundan sordum arkadaş evine yeni kombi taktırdı(Buderus GB062) kuruluma gelen servis elemanı 40C altında yoğuşma olmaz demiş!
  • omerle28 O kullanıcısına yanıt
    Tam bir bilgim yok maalesef sen ne yapıyorsun kaçta yakiyorsun
    Oda sıcaklığını kaç oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wildwolft

Bosch classic plus kombi. 2. Kademede yanıyor

Verimsiz bölgede yanıyor. 40 veya 45 e karşılık gelir.
    Ot alın.
    Kombiyi 65 de çalıştırın. Yani yaklaşık 5 e getirin.
    Ama ot ayarını şimdiki ev sıcaklığını geçmeyecek şekilde ayarlayın.
    Aynı ısınma miktarınızda faturanız çok aşağı düşer.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.