Şimdi Ara

Güneş tarlası - Arsa satın alıp kiraya vermek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tarım yatırımı için araştırma yaparken şuna denk geldim - yapan başka şirketler de var.

enerjitarlasi.com.tr
    Enerji Tarlası
    https://enerjitarlasi.com.tr

20.000'e arsayı alıp aynı kişilere kiraya verip 1 yılda parasını çıkartabiliyorsunuz. Üzerine güneş tarlası kuruluyor.

Şirketin kooperatif lisansı e-devlet'te varmış. Aynı zamanda arsa devletin sitesinde üzerimize gözüküyormuş parsel olarak. Satış noter kanalı ile oluyormuş.

Bu kadar güvenli gözükse de bana çiftlik bank gibi geliyor. Bir de baktığımda bazı yerlerde bazıları diyormuş ki arsayı kat be kat pahalıya satıyorlar, emlakçılıktan kazanıyorlar.

Bu kadar cezbedici olması aklıma kötü şeyler getiriyor. Zaten parayı bir yılda çıkartacaksak neden kiraya veriyorlar?

Ben almam. Ama bu topikte benzeri getiri sağlayan (güneş tarlası da olabilir başka konular da) hep beraber konuşarak belki iyi bir şeyler buluruz. Güneş tarlasını kendimiz yapsak ne kadar tutar - yoksa böyle girişimlerden güvenli olanı var mıdır - cazip olsun olmasın.

Konuşmaktan zarar gelmez.

• 1 yılda parasını çıkaran herhangi bir yatırım henüz duymadım.

• güneş paneli koyacak adam neden senden arsa kiralasın ? gider kendisi alır o arsayı 20 bine, gün sonunda da arsa kendisinin olur.
    çiftlik bank mevzuları bitmiyor, adı değişiyor sadece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.