Şimdi Ara

Günde 5bin tekil hit aynı anda max 500 kişi host tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir site projesi var en uyguna nasıl host bulabilirim bütçem kısıtlı fikrim çok talep görecek bir şey üzerine geniş bir sektör araştırması yaptım ciddi sadece 2 rakip birisi en eski olduğu için iyi diğeri de son 1 yılda yükselmiş kaliteli içerik sayesinde ondan daha kaliteli bir içerik üreteceğim ve domain daha iyi olacak fakat host konusunda çok sıkıntılıyım sizce ne yapabilirim?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    1 haftadır localhostta projeyi geliştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Av Tom Hagen -- 4 Eylül 2017; 17:11:43 >

• (Herhangi bir script kullanıyorsanız bir sayfanın ortalama boyutu 500 KB'dir.)

- Resimleri, videoları ve dosyaları kendi sunucunuzda host etmeyin, HizliResim'de felan host edin.

- CSS - JS optimasyonu yapın.

Eğer bu dediklerimi yaparsanız;

- Kullanıcı herhangi bir sayfaya girdiğinde ort. 1 MB gider. (Her kullanıcı 2-3 sayfaya bakar * 1 MB = Kullanıcı başına 2 MB)

- Günlük 5.000 * 2 = 10.000 MB

- 10.000 * 30 = 300.000 MB (Aylık)

Yani ortalama 300 GB aylık trafik + %100 - 99.9 optime garantisi + (aynı anda 500 kullanıcı için) 4-8 GB RAM + 2-4 CPU yeterli olur diye düşünüyorum.

Biraz pahalı ama bakın: (Xtrame Sınırsız paketine)https://www.natro.com/hosting

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoyardimci

(Herhangi bir script kullanıyorsanız bir sayfanın ortalama boyutu 500 KB'dir.)

- Resimleri, videoları ve dosyaları kendi sunucunuzda host etmeyin, HizliResim'de felan host edin.

- CSS - JS optimasyonu yapın.

Eğer bu dediklerimi yaparsanız;

- Kullanıcı herhangi bir sayfaya girdiğinde ort. 1 MB gider. (Her kullanıcı 2-3 sayfaya bakar * 1 MB = Kullanıcı başına 2 MB)

- Günlük 5.000 * 2 = 10.000 MB

- 10.000 * 30 = 300.000 MB (Aylık)

Yani ortalama 300 GB aylık trafik + %100 - 99.9 optime garantisi + (aynı anda 500 kullanıcı için) 4-8 GB RAM + 2-4 CPU yeterli olur diye düşünüyorum.

Biraz pahalı ama bakın: (Xtrame Sınırsız paketine)https://www.natro.com/hosting

Hocam natroya göz gezdirdim taahütsüz olanlar gerçekten çok pahalı taahütlü aslında çok iyi mesela 7dolar ayda demiş extreme paket için gerçekten iyi bir fiyat fakat 3 yıl boyunca aynı hostta durmam gerek ve anladığım kadarıyla 36 ay peşin alıyorlar bu çok kötü 12 ay sınırsız pro nasıldır sizce hocama ayda 5 dolar? ama hocam aylık ödenebilen uygun fiyata yok mu bir firmaya 12 ay boyunca bağlanmak istemiyorum çoğu şeyde taahütsüz paketleri seçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Av Tom Hagen -- 4 Eylül 2017; 19:34:12 >

• teknoyardimci kullanıcısına yanıt
    Bir mb nasil gidiyor anlamadim ben sayfa en fazla script yuklemesi ile 200 - 400 kb harcar. Zaten resimler baska serverden cekiliyor.

Bir kullanici 30 sayfa gezse 30*200 kb= 6MB harcar

1000kişi girse hergün 6GB veri tüketir. Aylik 6*30 dan 180 gb eder en fazla 200 gb trafik harcar. Siteniz mobil uygulamaya falan bağlı değilse ilk kurulan ve hayata geçen bir site en fazla ayda 2 gb trafik harcar.

Ayrica şunu belirtmek isterim ilk ay ücretsiz 2 gb disk alani ve sinirsiz trafikli host temin edebilirim. pm atabilirsiniz.

• Başka firmalara da bakabilirsiniz. Ben örnek olarak verdim. Bu arada natro'nun bedava hosting kampanyaları felan var blog.natro.com'da.
  • Ben en azamiden hesaplamaya çalıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoyardimci

Ben en azamiden hesaplamaya çalıştım.

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler hocam
  • Bir şey değil...
  • Trafik tüketimleri tamamen siteye göre değişkenlik gösterir normalde günlük 3 bin ziyaretçiyi SSD hosting paketleri sorunsuz barındırmakta (Yazılımın sorunsuz yapılması durumunda)
    https://www.ozkula.com/linux-limitsiz-web-hosting-sayfasi.html Limitsiz paketleri öneririm alan ve trafik sorununuz olmaz
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    3.5 liralık şeyi 25 tl artı kdv ye satabiliyor musunuz? Merak ettim satılıyorsa gireceğim bu işe kesinlikle. 25 değilde 5-10 lira olsa yazmazdım bunu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.