Şimdi Ara

Güncel Eserlerde Ryzen ve 3200MHz Etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, uzun lafın kısası %10 performans kaybediyorsunuz eğer 3200MHz AMD sertifikalı belleklerden kullanmazsanız.
    2K kullanıcılarının FX-8350'den Ryzen 5 1500X işlemcisine geçmeleri gerekmiyor, görebileceğiniz gibi Directx 12 eserleriyle performansları denk.
    Güncel Eserlerde Ryzen ve 3200MHz EtkisiGüncel Eserlerde Ryzen ve 3200MHz Etkisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 25 Haziran 2017; 5:45:11 >

• Hocam amd yi amd ye karşı savunmanın mantığını anlayamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuralları Çiğneyen Adam K kullanıcısına yanıt
    Tutup ne pahasına olsa değişin mi deseydim? Farkı yok işte. İşlemci alacaklarına, monitör ve ekran kartı alsınlar.
  • R7 1700 ve G Skill TridentZ RGB 3200 Mhz CL14 belleklerle ve Nzxt Kraken X52 sıvı soğutmayla sadece Ryzen Master ile tek tuşla 3.85GHZ'ye anında Overclock yapabiliyorum. Prime95 testi ile tüm çekirdekleri 1 saate yakın ezdim.
    İşlemci sıcaklığı bu halde bile 47C'yi geçmedi. Kasam görsel olarak güzel hatta şahane ama soğutma olarak kötü. Önden 3 tane Noctua F-12 PWM 12'lik fanlar üflüyor. Arkadan NZXT Aer RGB 12'lik egzoz fan çekiş yapıyor. Soğutucuda sırf renk olsun diye nispeten zayıf Aer RGB 2 adet 12'lik fan sadece radyatörü soğutuyor.
    PSU'nun saklı olduğu bölümde dremelle 3 adet fan yeri açıp oraya da Termaltake Riing 12'lik 3 fan attım. Bende Noctua 3000Pwm indistrial fandan 2 adet var. Şayet soğutma yeterli gelmezse radyatöre onları takarım.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Bence kasaya müdahale etmenize gerek yokmuş. JayZ denen incelemeci, yeterli hava girişi olmadığından kurulumunu bozmaya karar vermiş, yoksa kasa fanları yeterli sayıda olmadığından değil. Su soğutucunun rezervuarı giriş fanlarını örtüyormuş, kasa fanları uzaklaştıracak yeterli cereyan bulamadığından arkadaki kasa fanını giriş fanı olacak yönde değişmiş ki bu bile yetmemiş. Bence giriş fanları yeterliyse dert yapmanıza gerek yoktu, sıcak hava hızlı hareket eder zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralları Çiğneyen Adam

Hocam amd yi amd ye karşı savunmanın mantığını anlayamadım

Meteyi tanısaydın bu soruyu sorma gereği duymazdın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bence kasaya müdahale etmenize gerek yokmuş. JayZ denen incelemeci, yeterli hava girişi olmadığından kurulumunu bozmaya karar vermiş, yoksa kasa fanları yeterli sayıda olmadığından değil. Su soğutucunun rezervuarı giriş fanlarını örtüyormuş, kasa fanları uzaklaştıracak yeterli cereyan bulamadığından arkadaki kasa fanını giriş fanı olacak yönde değişmiş ki bu bile yetmemiş. Bence giriş fanları yeterliyse dert yapmanıza gerek yoktu, sıcak hava hızlı hareket eder zaten.

Benim kasam bu. Ön ve üstlerdeki adi RGB şerit ledleri Nzxt'nin adreslenebilir RGB ledleriyle değiştim. Görüntü olarak harika oldu. Ama kasanın soğutması maalesef çok yetersiz. Ön komple kapalı. İç tarafa 3 adet 12'lik fan takılıyor ama o fanların havayı alma yeri maalesef yok. Kasaya müdahale edip, estetiğini çok bozmak istemiyorum. Thermaltake bu kasayı daha kaliteli malzemelerden yapsa ve de ön tarafa hava almak için meçli boşluklar kullansaydı mid tower kasalar içinde gerçekten harika bir seçenek olurdu. Şayet olmazsa Coller Master Mastercase alıp, RGB ışıklardan vazgeçeceğim.

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002951

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Kasanın hava akışının yetersiz olması sabit sürücülerinize tesir etmiyorsa bence saklayın. Çok şık bir kasa. Ryzen de 65 watt kadar serin çalışabilen bir 16-çekirdekli işlemci. Daha iyisi, Şam'da kayısı.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    16 izlek demek istediniz sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.