Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cnyttt , cnyttt , U&S , samil422 , tafesan Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 23 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
235.548
Cevap
1.166
Favori
11.788.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: burakko9

bu hafta içinde 3,30 ları görebilir cok sert düşüyor

Vatandaş parasına sahip çıkıyor doları tuvalet kağıdına çeviriyor. Düşünsenize bütün ülke birlik olsa, teröristler olmasa herkes dolarını bozdursa dolar direk 0.1tl filan olur kimse almayınca.

100 binliralara bindiğiniz otobimili 10bin tl den alırız, işte bu yüzden başkanlık şart bu ülkeye. Başkanlık geldiğinde başkan doların fiyatını kendi belirleyebilecek. Dolar 1 tl olacak diyerek o andan itibaren doların fiyatı değişecek vs.

saflık etme senin paran okadar değerli olursa o arabayı neyle alacaksın? senden mal alırlarmı az düşün

• quote:

quote:

Vatandaş parasına sahip çıkıyor doları tuvalet kağıdına çeviriyor. Düşünsenize bütün ülke birlik olsa, teröristler olmasa herkes dolarını bozdursa dolar direk 0.1tl filan olur kimse almayınca.

100 binliralara bindiğiniz otobimili 10bin tl den alırız, işte bu yüzden başkanlık şart bu ülkeye. Başkanlık geldiğinde başkan doların fiyatını kendi belirleyebilecek. Dolar 1 tl olacak diyerek o andan itibaren doların fiyatı değişecek vs.

Ya nasıl alıcaksın 10.000 TL 'ye kafanız mı güzel anlamıyorumki.. Herşeyde dışarıya bağımlısın. Üretim yok sanayi desen yok. Tek olayın inşaat. Nereye düşüyor o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

http://turk-lirasi.tlkur.com/suriye-poundu/3ay

1 ekimden itibaren ki düşüş

Tabloya bakınca 30 Eylülde bizim 1 liramız 71 Suriye lirası yapıyor 1 Ekimde ise müthiş bir yükselişle 1 TL 172 Suriye lirası olmuş. Şimdi ise 1 TL 150 Suriye lirası.

tlnin yükselişi değil suriye lirasının düşüşü o 71 den 173 ye çıkkış

Şöyle diyelim o zaman sen Suriye parası verip TL alsaydın 2 günde yatırdığın parayı 2 katından fazlasına katlıyordun doğrumu ?

evet eğer suriye parası verip tel alsaydım ve 2 gün sonra tekrar suriye parası alsaydım yatırdığımın 2 mislini alıyordum. ama elimde suriye parası olarak iki misli olurdu tl olarak aynı

• reLo R kullanıcısına yanıt
    bu gün en çok bu yoruma güldüm valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: reLo

quote:

quote:

quote:

quote:

1.si Dolar 1 yükseliyorsa TL 3 değer kaybediyor önce bunda anlaşalım. Yoksa dolar yükselirken aynı anda Suriye parası karşısında değer kaybetmemizin başka açıklaması olamaz. Bunun sebebi de mağlum, -dış politakımızın saçmalığı - Suriyelilere milyar dolarlar dökmemiz - tarım hayvancılığın bitme noktasına getirilmesi (dolarla alınan anguslar) ve kısa vadede ohalin uzaması başkanlı muhabbeti vs. ''bu milletin bilmem neyine koyacağız'' diyen yandaş şirketlerin silinen vergilerine hiç girmiyorum

Şimdi bu sebeplerin tek harfinden bile söz etmedin ama ''mollot dolor yoksolson ostoyor olko botson ostoyorsonoz'' öyle mi?
    Kusura bakma kardeş, sen ülkeyi bu noktaya getirirsen herkes günü kurtarma peşine düşer kimse aptal değil. Ayıca toplam ülke nüfusunun tuttuğu dolar bir kaç şirketin dolarıyla denkken yine ''bozdur'' diye milletin tepesine çökmek te çok acizce.. Bozdurulan dolarları toplamak için bu şirketler pusuda bekliyor bunu bilmiyorsanız yorum morum yazmayın buraya.Ayrıca dolarların iç piyasada yani millette kalması daha akıllıca, millete dolarları bozduyorlar sonra, yabancı yatırımcılar, şrketler, para babaları alıp başka ülkeye kaçıyor veya oralarda harcıyor pirince giderken bulgurdan oluyoruz.

Bizim paramız Suriye parası karşısında ne zaman değer kaybetti ? Kaynak belirtirsen sevinirim.

http://www.birgun.net/haber-detay/suriye-poundu-turk-lirasi-karsisinda-deger-kazandi-137952.html

Tabloya bakınca 30 Eylülde bizim 1 liramız 71 Suriye lirası yapıyor 1 Ekimde ise müthiş bir yükselişle 1 TL 172 Suriye lirası olmuş. Şimdi ise 1 TL 150 Suriye lirası.
    Burada kaybeden kim

biraz daha bak istersen

http://suriye-poundu.tlkur.com/turk-lirasi/1ay

İstediğin kadar bak senin tabloda 30 Eylül neden yok

• ulan ne hallere düştük biri çıkmış Suriye lirası karşısında 1 günde paramız iki katını çıkmış diye seviniyor sonrada çıkarken haber yapmadılar düşerken yapıyorlar diyor.Adama sormazlar mı orada iç savaş var elbet paramız değer kazanacak günden güne asıl soru savaş olan bir yerin parası değer kazanırken senin paranın değer kaybetmesi bunu düşün sonra gel Suriye ve Türkiye'yi kıyasla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Houston Rockets

ulan ne hallere düştük biri çıkmış Suriye lirası karşısında 1 günde paramız iki katını çıkmış diye seviniyor sonrada çıkarken haber yapmadılar düşerken yapıyorlar diyor.Adama sormazlar mı orada iç savaş var elbet paramız değer kazanacak günden güne asıl soru savaş olan bir yerin parası değer kazanırken senin paranın değer kaybetmesi bunu düşün sonra gel Suriye ve Türkiye'yi kıyasla

Kıyaslayan sizsiniz biz değil lütfen lafı kıvırmayın
  • quote:

quote:

Bende turk lirasi deger kazansin isterim ama acayip sacmalamisin. Hemde öyle böyle degil.

0.1tl= 1dollar filan
    10.000tlye araba.

Yurtta petrolmu bulundu? Yurtta altin kaynaklarimi bulundu?

Neyle yapacaksin bunlari? Tmm anladik cahilsin ama bari milletin yaninda söyleme. Adin deli hüseyine cikar. Benden demesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haydarali34 kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim en uç örneği verdim ben düşün artık, çökmüş, artık ülke bile olmayan, şehirleri yerle bir ekonomisi bitmiş, nüfusu milyonlardan yüzbinlere inmiş bir ülkeden bahsediyoruz, bunların bile karşısında son 3 ayda paramız değer kaybetti.

Bir de bütünlüğü olan,hadi gelişmiş ülkeleri de geçtim, ekonomosi az çok dönen diğer ülkelerin karşısındaki halimizi düşün, geçen bi liste paylaşılmıştı şuan bulamadım, sadece açlıktan kırılan 2 afrika ülkesi karşısında paramız değer kazanmıştı togo ve maliydi diye hatırlıyorum. diğer tüm ülkelere karşı değer kaybettik.
  • Moussa Sow video paylaşmış Faty (görebildiğim kadarıyla) 5milyon dolarını TL ye geçiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.si Dolar 1 yükseliyorsa TL 3 değer kaybediyor önce bunda anlaşalım. Yoksa dolar yükselirken aynı anda Suriye parası karşısında değer kaybetmemizin başka açıklaması olamaz. Bunun sebebi de mağlum, -dış politakımızın saçmalığı - Suriyelilere milyar dolarlar dökmemiz - tarım hayvancılığın bitme noktasına getirilmesi (dolarla alınan anguslar) ve kısa vadede ohalin uzaması başkanlı muhabbeti vs. ''bu milletin bilmem neyine koyacağız'' diyen yandaş şirketlerin silinen vergilerine hiç girmiyorum

Şimdi bu sebeplerin tek harfinden bile söz etmedin ama ''mollot dolor yoksolson ostoyor olko botson ostoyorsonoz'' öyle mi?
    Kusura bakma kardeş, sen ülkeyi bu noktaya getirirsen herkes günü kurtarma peşine düşer kimse aptal değil. Ayıca toplam ülke nüfusunun tuttuğu dolar bir kaç şirketin dolarıyla denkken yine ''bozdur'' diye milletin tepesine çökmek te çok acizce.. Bozdurulan dolarları toplamak için bu şirketler pusuda bekliyor bunu bilmiyorsanız yorum morum yazmayın buraya.Ayrıca dolarların iç piyasada yani millette kalması daha akıllıca, millete dolarları bozduyorlar sonra, yabancı yatırımcılar, şrketler, para babaları alıp başka ülkeye kaçıyor veya oralarda harcıyor pirince giderken bulgurdan oluyoruz.

Bizim paramız Suriye parası karşısında ne zaman değer kaybetti ? Kaynak belirtirsen sevinirim.

http://www.birgun.net/haber-detay/suriye-poundu-turk-lirasi-karsisinda-deger-kazandi-137952.html

Burada kaybeden kim

biraz daha bak istersen

30 Eylül ne alaka? Doğum günün felan mı? Ben rezilliğin resmini atıyorum sana sen nelerden bahsediyorsun. Suriyede iç savaş var sende ne var?

• Ons olanlar var mı costu az once 1.177 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Alex Ferguson

Risk alıp dolara basanlar su an icin kaybettiler 14'ünde fed faiz artısı yaparsa bi miktar tukselir dolar sabip tutarsa 3.30'ları felan bile görür

Fedin yapacağı artış zaten satın alınmıştı. Faizi artırsa bile ciddi bir yükselme olmaz.

Faiz artışı yapmazsa ya da beklenen oranın altında yaparsa dolar aşağı yuvarlanır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: azon-abros

Bu kadar sert nasıl iner. 3,47 iken birikimimizi dolar yaptık değer kaybetmesin diye. Kâr amacım yok. Ne olur sizce durum?

Bundan sonra keriz silkeleme olur ya aşırı düşer yada aşırı yükselir.
    Merkez bankasının müdahele etmemesi kıllandırıyor beni.
    Bence altına çevir ben öyle yaptım.

Hocam gelecek yıl Mart ayına kadar durmasını düşünüyorum. Finans konusunda çok bilgim yok. Altın daha mı güvenli para bankada bu arada.
  • quote:

Güzel kardeşim en uç örneği verdim ben düşün artık, çökmüş, artık ülke bile olmayan, şehirleri yerle bir ekonomisi bitmiş, nüfusu milyonlardan yüzbinlere inmiş bir ülkeden bahsediyoruz, bunların bile karşısında son 3 ayda paramız değer kaybetti.

Bir de bütünlüğü olan,hadi gelişmiş ülkeleri de geçtim, ekonomosi az çok dönen diğer ülkelerin karşısındaki halimizi düşün, geçen bi liste paylaşılmıştı şuan bulamadım, sadece açlıktan kırılan 2 afrika ülkesi karşısında paramız değer kazanmıştı togo ve maliydi diye hatırlıyorum. diğer tüm ülkelere karşı değer kaybettik.

Suriyenin parası 1 günde 2 katından fazla değer kaybediyor sonra Esed durumu hafif toparlayınca parası 10 gün öncesine göre değerleniyor durum bu.
    Demekki aşırı değer kaybetmiş sonrada dengeye gelmiş.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Yahu Ferhat, Şirin için dağları bu kadar delmedi.Bu nasıl bir inançtır ? Bir dine fikre ya da ilkeye değil bir şahsa olan bu inanç nasıl bu kadar komik ve kör olabilir sinirlenecektim sonra yüzüme bir gülme geldi helal be sana devam hüloğğğ sen mi kurtaracaksın bu memleketi diyenlere inat 100binlik arabayı uçuk ötvye rağmen 10bine alacağız adam gerçekten gelişmiş bir ülke olsak baştakilerin o parayı kendi lükslerine değilde halka vereceğine inanıyor helal sana işte inanç budur haydi bismillah (bu gözlükte reyizin gözlüğü reyizden esinlenilmiş emoji oluşturulurken böyle de mübarek bir adamdır.)

Bu arada Dünya liderimiz Rte cihan hakimiyetine şu sıralar ara verdi dolar bozdurun çağrısı yaparaktan ekonomiyi kurtarmakla meşgul.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Burada kaybeden kim

biraz daha bak istersen

30 Eylül ne alaka? Doğum günün felan mı? Ben rezilliğin resmini atıyorum sana sen nelerden bahsediyorsun. Suriyede iç savaş var sende ne var?

Madem iç savaş var neden parası 1 ayda paçavraya dönmüş ülkeyi kıyaslıyor sizinkiler ?
    Adamın parası 30 Eylülden sonra çöp olmuş hala algı oyunları yapıyorsunuz

• Yalnız bayağı düştü la, 2 günde bu kadar hızlı düşüş ben dahil kimse beklemiyormuştur, artmazsa ve az az düşmeye devam ederse helal olsun...

Artması muhtemel ama umarım artmaz.
  • Şu konunun yaş ortalamasını merak ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Bu kadar sert nasıl iner. 3,47 iken birikimimizi dolar yaptık değer kaybetmesin diye. Kâr amacım yok. Ne olur sizce durum?

Bundan sonra keriz silkeleme olur ya aşırı düşer yada aşırı yükselir.
    Merkez bankasının müdahele etmemesi kıllandırıyor beni.
    Bence altına çevir ben öyle yaptım.

Hocam gelecek yıl Mart ayına kadar durmasını düşünüyorum. Finans konusunda çok bilgim yok. Altın daha mı güvenli para bankada bu arada.

Altın dolar kadar hızlı yükselmez ama asla kaybettirmez.

• 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.