Şimdi Ara

Guitar Hero'yu PC'de oynamak isteyenler bu oyunu denesin:Frets on Fire

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ücretsiz bir oyun olan Frets on fire guitar hero klonu olarak nitelendirebileceğimiz bir oyun
    Windows 32 bit versiyonu(yaklaşık 30 mb):
    http://switch.dl.sourceforge.net/sourceforge/fretsonfire/FretsOnFire-1.2.451-win32.zip

Oyunun oynanışı Guitar Hero'ya çok benziyor fakat guitar hero'daki bir çok özellikten mahrum.Oyuna internetten şarkı bulabiliyorsunuz.Oyuna şarkı yapmak için birkaç program dışında özel birşey gerekmiyor.Ama müzik kulağı lazım.Oyuna mod da yapılabiliyor.Oyunu görsel olarak Guitar hero'ya benzeten "Guitar hero mod mevcut".En azından görsel olarak değiştiriyor.
    Guitar Hero Mod:
    http://www.phonotheque.ca/fof/GHmod1.2.451.rar

(Yüklemek için GHmod1.2.451>FretsonFire klasöründeki "data" klasörünü Frets on Fire klasörüne kopyalıyorsunuz)
    Ayrıca diğer modları oyunun data>mods klasörüne atıp oyunun mod ayarları menüsünden etkinleştirebiliyorsunuz
    Oyunu oynanış olarak guitar hero'ya benzeten RF mod 3.5 mevcut ancak eski versiyon için yapıldığından son versiyonda oynatamıyorsunuz.Ama RF Mod 4.0 modu son versiyonu destekleyecek
    Oyunun forum sitesinde birçok mod ve şarkı bulabilirsiniz
    www.fretsonfire.net

Oyun 3 şarkıyla geliyor ancak bunun size yetmeyeceğine eminim.Oyuna hem Guitar Hero 1&2&Rocks the 80s şarkılarını hem de normal şarkı ekleyebiliyorsunuz.Şarkılar için buraya bakabilirsiniz
    http://www.fretsonfire.net/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=SF;f=5

Şarkıları oyunda oynamak için indirdiğiniz şarkıları data>songs klasörüne atmanız yeterli

Resimler:
    http://fretsonfire.sourceforge.net/screenshots/

Not:Oyunun linux versiyonu da bulunmaktadır internette araştırırsanız bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven007 -- 14 Eylül 2007; 22:44:37 >

• indiriyorum şimdi yorumları birazdan yazarım
  • Bende eve gidince (iş yerindeyim şu an..) ilk işim indirip denemek olucak...

umarım guitar hero ya gibi zevklidir.. böyle bir oyunda istediğin şarkıyı oyanayabilmek müthiş bişey olur...

şarkılar sözlümü? yoksa sadece midi şeklindemi?
  • sözlü ya bildigimiz şarkı ama zormuş gerçekten klavyeyi orda gösterdigi gibi gitar gibi tutmamız lazım o da zor iş yani baya neyse denemeye deger
  • arkadaşlar 2 gündür bunu oynuyorum. gerçekten çok güzel olmuş. klavyeyi gerek düz olarak gerekse gitar gibi tutup kullanmak çok güzel oluyor. herkese tavsiye ederim. yalnız oynaması biraz zor. aslında pick tuşu olmadan oynansaydı daha kolay olurdu. yine de güzel oyun
  • guitar hero yu, hard da baya iyi oynayabiliyorum, sanırım bunuda oynayabilirim (umarım)...

downloadable şarklılara bakınca gerçekten çok heveslendim...

link için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: berattt

sözlü ya bildigimiz şarkı ama zormuş gerçekten klavyeyi orda gösterdigi gibi gitar gibi tutmamız lazım o da zor iş yani baya neyse denemeye deger

Asıl öyle tutunca zevk alıyorsun ancak bende microsoft multimedia klavyenin tasarımı düz olmadığı ve F4 ile F3 ayrı olduğu için öyle çalmak çok zor.Ayrıca benim klavyede 3 tane F tuşuna aynı anda basılmııyor.

Düz çalınca da tuşları "Q W E R T" şeklinde dizmek en iyisi

quote:

Orjinalden alıntı: hathat06

arkadaşlar 2 gündür bunu oynuyorum. gerçekten çok güzel olmuş. klavyeyi gerek düz olarak gerekse gitar gibi tutup kullanmak çok güzel oluyor. herkese tavsiye ederim. yalnız oynaması biraz zor. aslında pick tuşu olmadan oynansaydı daha kolay olurdu. yine de güzel oyun

Pick tuşu olmadan oyun mantıklı olmaz

• saol bendede dance dance revalution un clonu STEPMANİA war.

Çok eğlenceli oluo oynaması

saol
  • Sağol deniyelim bakalım
  • ya ben indirdim forumlarından 1kaç tane şarkı birinde hiç nota çıkmadı digerinde acayip zor bişeler çıktı yok mu bunun bi ortası şarkı indirmeye korkuyorum düzgün çıkmıcak diye malum kotalıyız ve bi şarkı 15mb falan
  • Oynayanlar arasında yorum yapacak var mı
  • çok zor ya
  • çok sağol akrdeş yaw valalha çok sevaba geldi rock forever
  • quote:

Orjinalden alıntı: ondeire

çok zor ya

Evet ilk başlarda baya bir zorlanabilirsiniz.Ama her gün yarım saatini benim gibi bu oyuna ayırırsanız refleksleriniz gelişir ve benim gibi guitar hero 1 şarkılarında medium'da(bu oyunda medium guitar hero'da hard) 5 yıldız yapabilirsiniz
  • oyun süper ama klavyenin şekli biraz kötü bu oyun için.
    dikdörtgen birşey olsa süper olacak ama neyse yinede sarıyor.
  • şarkı indirmek için link verebilirmisiniz?
    orda üyelik istiyor.üye oldum.yinede giremiyorum.
  • hard'da o notaları çalabilen var mı yaw? acayip zor, emek isteyen bir oyun bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: özzer

şarkı indirmek için link verebilirmisiniz?
    orda üyelik istiyor.üye oldum.yinede giremiyorum.

aynısı banad oludn yaww. Anlamadım. Yardımcı oalbilecek var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.