Şimdi Ara

Gtx650ti boost oc ile güç kaynağım yeterli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar.. :) gtx650ti boost ekran kartı kullanıyorum ama bazı oyunlarda anlık fps düşüşleri yaşıyorum örnek olarak crysis3.. Oyunda ateş ederken yada patlama sahnelerinde hiç sıkıntı yok ama yönümü çevirip başka yerlere baktığımda anlık fps kaybı yaşıyorum oyun 1 saniyeden kısa takılıp düzeliyor bu şekilde oynamak zorunda kalıyorum ekran kartının adaptive vsync özelliği açık durumda.. Crysis3 most wanted 2 metro last light oyunlarında karşılaştım bu sorunla far cry 3 tomb raider 2013 alan wake gibi oyunlarda sorun yok.. Acaba güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.. :(

Sistem özelliklerim:

Asus M5A97 LE R2.0 Anakart
    AMD FX4100 İşlemci(4.2 Ghz 21x Çarpan ile stres testi yapıldı)
    Kingston 4 GB 1600 mhz ddr3 Ram
    Asus Gtx650ti boost oc direct cu2 ekran kartı
    Cooler Master 400 watt güç kaynağı
    Toshiba 500 gb sata 3 hdd 7200 RPM
    Windows 7 ultimate x64

Ek olarak sistemde dvd writer yok 1 adet 12 cm kasa fanı var sıcaklıklar tam yükte işlemci 59 derece ekran kartı 68 derece anakart 32 derece harddisk 33 derece.. Şimdiden teşekkür ederim.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• y5457 Y kullanıcısına yanıt
    Minimum 450w önerilmiş riske atmayıp tabi psu değişmeyecekse
    Gtx 750ti de benzer performans verir güçkaynağı değişimi olmadan bu kartı düşünebilirsiniz
    Bu dediklerim kartı yeni aldıysanız iade etmek geçerli tabi .
    Bayağı olduysa alalı dediğin gibi Power yapıyor olabilir.
    Birde işlemcide ekran kartında vs.oc varsa kadırp stok değerlerde fps ye bakın bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brsaltnc -- 24 Haziran 2014; 1:20:08 >
  • brsaltnc kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkür ederim :) kartı alalı bir ay felan oldu.. :) sadece işlemcide oc var default ayarlarda değişen birşey malesef olmuyor :( hwmonitordan baktığımda işlemci en fazla 60 watt güç tüketiyor gözüküyor ekran kartı nvidia sitesinde 134 watt gözüküyor.. Kullandığım güç kaynağı cooler master RS-400 Elite güç kaynağı bana yeterli gibi geldi ama emin olamıyorum :( yorumlarınızı bekliyorum.. Teşekkür ederim :)

• y5457 Y kullanıcısına yanıt
    vsync yi kapayarak denyebilirmisin atıyorum oyunu 60 fps ye kitledi ama anlık olarak bazı sahnelerde fps düşmesi yaşadığında dediğin takılmalar doğal
    heleki bahsettiğin oyunlar crysis ve metro gibi sistemi yoran oyunlar.metrode misal physx açıksa yada ssaa gibi ayarlar kapat crysis nde oyun içi ayarlarına bak aa da msaa açma fxaa smaa dene
    crysiste tüm sistem 236 w çekimş sende işlemcide oc de var onuda ekle
    http://www.coolermaster.com/powersupply/elite-power/elite-power-400w/
    buda senin power 12v kanalından 276w veriyor yani çokta güvenme o psuya ucu ucuna kurtarıyor gibi ama bazı anlarda dalgalanma yapıyorsa buda sıkıntı
    hiç kapanma yaşadınmı peki sistem kilitlenmesi mavi ekran vs arasırada olsa

• brsaltnc kullanıcısına yanıt
    Vsync açıkken crysis 3 bütün ayarlar ultrada 35-40 fps alıyorum monitörüm eski vga çıkışlı 1280x1024 vsync kapalıykende aynı şekilde.. Benim anlayamadığım olay fps 35 den 30 a yada 25 e düşerken neden kasma durumu olmuyorda saniyelik takılmalar yaşıyorum.. :( oyun grafik ayarları en düşüktede durum değişmiyor aynı oyun asus gt630 da sorun yoktu en düşük ayarda oynatıyordu kasıyordu fps düşüktü ama takılmalar yoktu sistem kilitlenmesi kapanma mavi ekran hiç yaşamadım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.