Şimdi Ara

gtx460 da çıkıyor , ne yapmalı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemci + ekran kartı alacağım aklımda da c2d e7500+5770 vardı ama şugün itibariyle gtx460 da piyasaya sunuluyormuş avrupada. 460 ları beklemek iyi olur mu? yoksa öğrenciyiz yaz tatili bitmeden adam akıllı biraz bişiler oynamak istiyorum da.
    460 lar gelince 460 almayacağım 5770 bile bütçemin doruklarında.sadece sizce türkiyeye ne zaman gelir ve fiyata etkisi nekadar olur beklemeye değer mi diye sormak istemiştim ...
    şimdiden sağolun..

• Yakın zamanda doğrudan HD 5770'in fiyatını düşüreceğini zannetmiyorum. İyi bir ekran kartı hatta testlerde HD 5830'un yanı sıra kendi üst modeli GTX 465'i dahi geride bırakabiliyor. ATi muhakkak indirim yapar ama ne zaman olur kestirmek güç. Zira sadece HD 5830'un da fiyatını indirebilir çünkü nVidia'nın henüz HD 5770 fiyatı dolaylarında ekran kartı yok. HD 5700 serisine karşılık gelecek nVidia ekran kartları ağustos ayı dolaylarında piyasaya sürülecek (beklenti ve söylenti olsa da sanırım ağustosta gelir).

Oyun oynayacağınız çözünürlük de önemli olmakla birlikte 1280*1024 için ziyadesiyle yeterlidir HD 5770. Eğer GTX 460 almayacaksanız şahsen beklemeye çok da gerek yok diye düşünüyorum. Kendi fikrim bu yöndedir...
  • aslında 5770 bile 170$ + kdv ye satılıyorsa 200$ verilebilir gibi gelmeye başladı şimdi, özellikle de performansının 5850 ye yaklaştığını duyunca....
    1440*900 çözünürlükde oynayacağım için belki de fazla gelecek gtx460 ama ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gariban___ -- 12 Temmuz 2010; 17:24:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gariban___

aslında 5770 bile 170$ + kdv ye satılıyorsa 200$ verilebilir gibi gelmeye başladı şimdi, özellikle de performansının 5850 ye yaklaştığını duyunca....
    Eğer bütçeniz yetecekse tabii ki GTX 460 almanızı öneririm. Ancak siz sınırlarda olduğu söyleyince HD 5770'in ben de üzerini söylemedim. Hatta 768MB bellekli olan dahi daha iyi bir kart HD 5770'e kıyasla. Forumda konusu var ve ilgili konuda hemen hemen tüm testler yer alıyor. Dilerseniz o konuya bir göz atın.

İşlemciden biraz kısabilirsiniz belki. Intel E7500 yerine Athlon II X2 250 gibi bir model size fazladan 50$ olarak geri dönecek. Böylelikle GTX 460 için gereken açığı kapatabilirsiniz. Ya da Phenom II X2 550 ile 30$ kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. İşinizi görecek işlemcilerdir. Yine de başarımlarını değerlendirmenizi öneririm. Aralarında çok fazla fark yok (oyunlar için konuşmak gerekirse). Ayrıca çarpan kilidi açık bir işlemcidir X2 550.

Buyrun bu da bağlantısıdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

Eğer bütçeniz yetecekse tabii ki GTX 460 almanızı öneririm. Ancak siz sınırlarda olduğu söyleyince HD 5770'in ben de üzerini söylemedim. Hatta 768MB bellekli olan dahi daha iyi bir kart HD 5770'e kıyasla. Forumda konusu var ve ilgili konuda hemen hemen tüm testler yer alıyor. Dilerseniz o konuya bir göz atın.

İşlemciden biraz kısabilirsiniz belki. Intel E7500 yerine Athlon II X2 250 gibi bir model size fazladan 50$ olarak geri dönecek. Böylelikle GTX 460 için gereken açığı kapatabilirsiniz. Ya da Phenom II X2 550 ile 30$ kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. İşinizi görecek işlemcilerdir. Yine de başarımlarını değerlendirmenizi öneririm. Aralarında çok fazla fark yok (oyunlar için konuşmak gerekirse). Ayrıca çarpan kilidi açık bir işlemcidir X2 550.

Buyrun bu da bağlantısıdır...

Alıntıları Göster
    ama anakartım amd destekler mi ???
    asıs p5b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gariban___ -- 12 Temmuz 2010; 17:40:47 >

• quote:

ama anakartım amd destekler mi ???
    asıs p5b

Alıntıları Göster
    Anakartı yeni mi alacaksınız yoksa zaten elinizde mevcut mu? Eğer yani alacaksanız uygun seçim yaparsınız. Ancak zaten elinizde anakart mevcut ise AMD alma gibi bir imkânınız yok...

Ekleme: Testlere bakınca 1400*900 çözünürlükte HD 5770 yeterli bir ekran kartı gibi görünüyor aslında. Ama seçim size kalmış. Ayrıca GTX 460 Türkiye'ye hangi fiyattan gelir o da şu sıralar pek belli değil. Biraz daha yüksek olacağı kesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 12 Temmuz 2010; 17:47:02 >

• quote:

aslında 5770 bile 170$ + kdv ye satılıyorsa 200$ verilebilir gibi gelmeye başladı şimdi, özellikle de performansının 5850 ye yaklaştığını duyunca....
    Fazla guc goz cıkarmaz. Ama aklinda tutman gerekenler olarak HD 5850ye yaklasan 1GBlik hiz asirtmali modeller 250$+KDV arada ki farki verebilirim dersen karsiliginida alirsin. HD 5770de indirim bekleyecegine alabilirsen bunu al ama 1GBlik modelini(220$+KDV).

*Butun fiyatlar tahminen yazildi , daha ucuza yada pahaliya gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erikakerstedt

Fazla guc goz cıkarmaz. Ama aklinda tutman gerekenler olarak HD 5850ye yaklasan 1GBlik hiz asirtmali modeller 250$+KDV arada ki farki verebilirim dersen karsiliginida alirsin. HD 5770de indirim bekleyecegine alabilirsen bunu al ama 1GBlik modelini(220$+KDV).

*Butun fiyatlar tahminen yazildi , daha ucuza yada pahaliya gelebilir.

Alıntıları Göster
    ama bunlar avrupa fiyatları değilmi sonuç olarak .. türkiyeye nekadarlık bir farkla gelirler.
    ve dediğim gibi anakart intel destekli .
  • quote:

ama bunlar avrupa fiyatları değilmi sonuç olarak .. türkiyeye nekadarlık bir farkla gelirler.
    ve dediğim gibi anakart intel destekli .

Alıntıları Göster
    anakart intel dstekliyse amd işlemci alma zira kar edeyimd erken anakartta almak zorunda kalıcaksın zarara giricen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: izocan1905

anakart intel dstekliyse amd işlemci alma zira kar edeyimd erken anakartta almak zorunda kalıcaksın zarara giricen...

Alıntıları Göster
    sonuç olarak ben biraz bekleyeyim de o zaman 5770 veya fiyatına göre 460mı alayım ( ki o bekleme süresi ne kadar olur?) . yaz tatili bitmesin beklerken...
    1440*900 da 460 la 5770 arasında ne kadar fark olur ???
  • quote:

sonuç olarak ben biraz bekleyeyim de o zaman 5770 veya fiyatına göre 460mı alayım ( ki o bekleme süresi ne kadar olur?) . yaz tatili bitmesin beklerken...

Yok yok geçmez GTX 460 3-4 güne Türkiyede olması lazım.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Almalı.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    3-4 gün beklemek mi lazım diyosunuz hocam hem fiyatını görmek hemde piyasaya etkisni görmek için ...

• quote:

3-4 gün beklemek mi lazım diyosunuz hocam hem fiyatını görmek hemde piyasaya etkisni görmek için ...

7-8 Güne ne olduğu tam belli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andromeda`

quote:

7-8 Güne ne olduğu tam belli olur.

Alıntıları Göster
    7-8 gün sonra elimizde net fiyatlar ve sorular ile görüşürüz hocam...
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    5770 i zor alıyosan 500tl nasıl vericeksin al gitsin 5770 2 sene rahatına bak o mönitöre yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

5770 i zor alıyosan 500tl nasıl vericeksin al gitsin 5770 2 sene rahatına bak o mönitöre yeter

Alıntıları Göster
    Ben şimdiden para biriktirmeye başladım Sistemimi imzamda görebilirsin.Ekran kartımı satıp üste para ekledim miydi tamamdır.
  • quote:

Valla piyasaya etkisi daha uzun sürede ortaya çıkar ama Türkiyedeki fiyatını gör derim. Uygun bir fiyat farkına daha fazla kas satın alabilirsin. Bence HD 5850ninde HD 5770inde fiyatı düşmeyecek kısa zamanda. Kart HD 5830 ile GTX 465in azına sıçtı kalan ikisine fazla giren çıkan yok. Ama ATi bu belli olmaz ne zaman sıkışsa fiyatları hemen düşürdü soru sıkışıp sıkışmayacaklarına geliyor.

Şu saate kadar uyumadım konuları okuyordum kart seçmek için, bu laf kopardı beni.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.8T -- 13 Temmuz 2010; 5:44:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.8T

quote:

Valla piyasaya etkisi daha uzun sürede ortaya çıkar ama Türkiyedeki fiyatını gör derim. Uygun bir fiyat farkına daha fazla kas satın alabilirsin. Bence HD 5850ninde HD 5770inde fiyatı düşmeyecek kısa zamanda. Kart HD 5830 ile GTX 465in azına sıçtı kalan ikisine fazla giren çıkan yok. Ama ATi bu belli olmaz ne zaman sıkışsa fiyatları hemen düşürdü soru sıkışıp sıkışmayacaklarına geliyor.

Şu saate kadar uyumadım konuları okuyordum kart seçmek için, bu laf kopardı beni.

Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Benchmark reviews sitesinin incelemesine bak gerisini incelemene gerek kalmaz. Adamlar direkt performans fiyat tablosu yapmışlar her sayfadaki sonuçlara. Hd5770 ile gtx 460 başabaş gidiyor kimi testlerde gtx460 daha pahalı kart olmasına rağmen en ucuz performansı sunuyor. Değişik bir durum. İlk geldiği gibi fiyatının ekonomik olmasını beklemek hüsrana yol açabilir. Bir yandan da kartın azalan polimorf motorları ve artan doku kaplama üniteleriyle ati kartların şu zamana kadar zaten uyguladığı yöntemi takip eden ilk nvidia kart olduğunu söylemek de mümkün. Eğer alacaksan bekle gör, yoksa 275tlye hd5770 al v2 model keyfine bak derim. İkinci yöntem daha sıkıntısız stressiz haberin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Benchmark reviews sitesinin incelemesine bak gerisini incelemene gerek kalmaz. Adamlar direkt performans fiyat tablosu yapmışlar her sayfadaki sonuçlara. Hd5770 ile gtx 460 başabaş gidiyor kimi testlerde gtx460 daha pahalı kart olmasına rağmen en ucuz performansı sunuyor. Değişik bir durum. İlk geldiği gibi fiyatının ekonomik olmasını beklemek hüsrana yol açabilir. Bir yandan da kartın azalan polimorf motorları ve artan doku kaplama üniteleriyle ati kartların şu zamana kadar zaten uyguladığı yöntemi takip eden ilk nvidia kart olduğunu söylemek de mümkün. Eğer alacaksan bekle gör, yoksa 275tlye hd5770 al v2 model keyfine bak derim. İkinci yöntem daha sıkıntısız stressiz haberin olsun.

Şu sayfadan itibaren oyun testlerine bak:

http://www.anandtech.com/show/3809/nvidias-geforce-gtx-460-the-200-king/6

HD5770 (28FPS) ile GTX460 1GB(43FPS) arasında %53 (15FPS) fark var Crysis Warhead'de.

Hala GTX460 ile HD5770 başbaşa dersen, gerçekten her sattırdığın HD5770'den pay aldığını düşünmeye başlayacağım. HD5830 desen neyse...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.