Şimdi Ara

gtx 670 windforce x3 enteresan battlefield 3 renk bug problem (video lu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim bf 3 ile attıgım linkteki (1 dk dan itibaren izlemeye başlayın) gibi bir sorun oluşuyor acaba bir bilgisi olan varmı? her zaman oluşmuyor bu sorun ancak bazen 10-15 dk oynadıkdan sonra meydana geliyor. kartta herhangi bir oc falan yoktur. kullandığım sürücü 314.21 beta.
    http://www.youtube.com/watch?v=5BA6bCYO3Xs

• sanırım bunun benzerını arkadas yasıyordu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

sanırım bunun benzerını arkadas yasıyordu..

çözüm varmı peki? bana biraz yazılımsal bir sorun gibi geliyor ama yinede emin değilim
  • Bende de ayni karttan var ve maalesef bende de oluyor,Driver degisimi falan fistan kar etmiyor,bana donanimsal gibi geliyor ama..
  • kartın hızlarını 50şer mhz düşürüp dener misn
  • quote:

İşte o kişi benim ve bu hatanın ta kendısını yasıyorum aynen bu sekılde ayrıca kartımda hıc oc yok default

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 27 Nisan 2013; 0:04:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocalips1453

arkadaşlar benim bf 3 ile attıgım linkteki (1 dk dan itibaren izlemeye başlayın) gibi bir sorun oluşuyor acaba bir bilgisi olan varmı? her zaman oluşmuyor bu sorun ancak bazen 10-15 dk oynadıkdan sonra meydana geliyor. kartta herhangi bir oc falan yoktur. kullandığım sürücü 314.21 beta.

Aynı sorunu farklı kartlarla yaşayanlar var , sorun driver yada oyunsal bir sorun gibi görünüyor. Size tavsiyem Geforce.com a yazın hemen dönüş yapacaklardır

@DUKES

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 27 Nisan 2013; 2:36:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

quote:

İşte o kişi benim ve bu hatanın ta kendısını yasıyorum aynen bu sekılde ayrıca kartımda hıc oc yok default

birşey sorabilir miyim esl wire kullanıyormusunuz sanki onunla alakalı gibi geldi bana her ne zaman esl wire ı açsam bu sorun oluşuyor gibi

• quote:

arkadaşlar benim bf 3 ile attıgım linkteki (1 dk dan itibaren izlemeye başlayın) gibi bir sorun oluşuyor acaba bir bilgisi olan varmı? her zaman oluşmuyor bu sorun ancak bazen 10-15 dk oynadıkdan sonra meydana geliyor. kartta herhangi bir oc falan yoktur. kullandığım sürücü 314.21 beta.

kardeşim benim kartı vereyim sana sorun falan kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: nasuh48

quote:

kardeşim benim kartı vereyim sana sorun falan kalmaz

vay senin karta gurban valla canımı sıktı bu kardeşim yaa:d bir çözsek sevineceğim arada böyle yapıyor nedense nasuhum

• hocam bence ekran kartı bulabiliyorsan başka ekran kartıyla dene donanımsal olma ihtimali yüksek bende de eskiden 7300gt ekran kartı vardı çizgiler oluşuyordu arada renkler gidip geliyordu oyunlarda, sorun ekran kartında değilde anakartı yakınca yeni anakart almak zorunda kalmıştım anakartı değiştirdigimde gördüm ki sorun anakarttaymış
  • Arkadaşım bunlara tekrar ve tekrar canlandırabiliyor.
    funtazeyn beta driverları kullanarak ve oyun içi bazı ayarları değişterirek bunları elde ediyor.
    r313 ve r319 driver gruplarını kullanarak elde ediyormuş ve nedense terrain quality low yapıyormuş. Böylece sanki LSD almış gibi renkler elde ediyor.

Bence diz en iyisi WHQL driverlarına geçin ve overclock yapıyorsanız onu biraz azaltınız.
  • belki voltaj yeterli değildir biraz artırmayı deneyin derim bi bende işe yaramıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyNooB

belki voltaj yeterli değildir biraz artırmayı deneyin derim bi bende işe yaramıştı

voltajdan olacağını sanmam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HolyNooB

belki voltaj yeterli değildir biraz artırmayı deneyin derim bi bende işe yaramıştı

voltajdan olacağını sanmam

bende işe yaradıgı için bi seçenek olarak sundum :)
  • bende oyun açıkken baya bir alt+tab yapınca buna benzer birşey oluyor ilk olduğunda oha silahımdaki camo ne öyle falan demiştim oyundan çıkıp girince düzeliyor, windows aero ile ilgili bir çakışması oluyor oyunun sanırsam
    aynı kartı kullanıyorum
  • msi afterburner ı kapat öyle bi dene yada fraps benzeri bişi varsa..Yazılımsal herşeyi yaptın olmadıysa..Ekran kartının ramlerini afterburnerdan 100 200 mhz azaltıp bir dene..Gpu artifacta benzemio..Ram artifact olabilir..(Ram artifact dememim sebebi belli bir süre sonra dokuların bozulmasından dolayı.Kaplamalar bozuluyor direk dikkat ederseniz.Ya ramler belli bir süre sonra ısınıyor ondan oluyor yada ram çiplerinden 1 tanesi bozulmuş ekran kartı bellekleri oynadıkça dolduğundan bozuk çipe gelince bozulmalar meydana geliyor.Tabi bu sadece tahmin.Başka bir şeyde olabilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmms -- 30 Nisan 2013; 0:01:35 >
  • Gtx 570 ile bu sorunun aynısını o.c yapılmış haldeyken aldım,bir anda çocuk programında çatışma çıkmış gibi hareket ederken buldum kendimi.Kart hızını defaulta çektim,(940 tan 823 e indirdim) sonra 50 mhz lik aralıklarla voltajı arttırarak tekrar tekrar denedim,açıkçası daha önceki verdiğim voltaj değerinden daha fazla vermek sorunumu çözdü.Açıkçası Vram overclock oluyorsa eğer,bu tip sorunlar genellikle öyle çıkıyor,tavsiyem gerilimi biraz arttırıp öyle tekrar denemeniz yönünde olacaktır.Kepler mimarili kartlarda overclock olayı biraz daha farklı oluyor sanırım,deneme şansım olmadı.Açıkçası bu sadece Windforce gtx 670 te mi yoksa,Asus,MSI gibi markaların kartların da oluyor mu buna da bakmak lazım.Burada bahsettiğim kavram,kartın markasına göre taraftarlık tuttuğumdan değil,firmaların öne sürdükleri kaliteli komponent anlayışının yalan olmasından ötürüdür.Mesela gigabyte ve msi anakartlarında farklı pwm ve vrm lere sahiptirler. Eğer bu sorun sadece Windforce kartlarda oluyorsa ve default halde iken yaşanıyorsa,bu donanım kaynaklıdır diyebiliriz.

• quote:

valla bendede hitman de olmuştu bu sadece driver ı tamamen temizleyip yeni driver kurmuştum geçmişti suan da da yok son beta yı kullanıyorum senin kullandıgın seride yapmıştı zaten yanlış hatırlamıyosam

• bendede aynı proglem vardı gtx680 ile yaşadım hdmı kabloyu değiştim format attıcaktım atmıştım düzelmişti sebebi bu 2 olaydan kaynaklandığını düşünüyorum başka giriş ile deneyin bu problem yazılımsal sürücü kaynaklıdır içiniz rahat olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.