Şimdi Ara

GTX 670 Corsair H100 modu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
5.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen :) termodinamiğin yasalarını çiğniyor adam
  • Dostum voltaj regülatörleri ve ram lerin sıcaklıkları nekadar bakma şansın oldumu?Özellikler regulatörler çok ısınmıyormu pasif soğutmayla?
  • pasif soğutma değil üstünde fan var vrmlerin.
  • güzel olmuş cuk diye oturmuşun fakat mosfetler biraz ısınacaktır kenarda kalan boşluga küçükte olsa bir fan koymak lazım pcb nin hararetini alır
  • aynı mesajı 5 kere yazdım heralde. arkadaşlar vrm bölgesinin üstünde 12 cm fan var gerçi artık böyle kullanmıyorum :) mod iptal yani custom soğutmaya geçiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: law1979

Konu sahibi arkadaşın affına sığınarak modun babası burada diyorum :)))
    http://www.youtube.com/watch?v=VUbpb23yTK8 (daha önce verildiyse lütfen kusura bakmayın)

Özelleştirilmiş sıvı soğutmanın hangi artısı olacak ki konu sahibi geçiş yapmayı düşünüyor, merak ettim.
    Eğer değişecek birşey varsa o da Corsair fanlar olmalı, çok gürültülüler. Scythe Typhoon alınabilir, fiyatı şu an pek bir kazık ama daha yüksek 25mm kalınlıkta statik basıncı olan fan yok. Statik basınç radyatör soğutmada fanların performansında en önemli değer diye biliyorum.

Fanların ters yöne dönmesi gerekiyor ileri akımda basınç kazancı olması için diye tahmin ediyorum; çünkü 55mm kalınlıkta çift rotorlu fanlarda öyle yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: law1979

Konu sahibi arkadaşın affına sığınarak modun babası burada diyorum :)))
    http://www.youtube.com/watch?v=VUbpb23yTK8 (daha önce verildiyse lütfen kusura bakmayın)

Özelleştirilmiş sıvı soğutmanın hangi artısı olacak ki konu sahibi geçiş yapmayı düşünüyor, merak ettim.

Herhangi bi artısı olmasına gerek yok( kasanın dehşet gözükmesi daha düşük sıcaklıkları saymıyorum :D). Mod işi zevk işidir

• Bu benim sattığım kart; boost hızı, üzerindeki etiket ve heat sink lerden anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Bu benim sattığım kart; boost hızı, üzerindeki etiket ve heat sink lerden anladım.

Doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Bu benim sattığım kart; boost hızı, üzerindeki etiket ve heat sink lerden anladım.

Doğrudur

Hocam o soğutucu bloğu nasıl taktınız kelepçeyle oraya anlayamadım...
  • İlahi EasyBell sen de Şimdi 4 tane plastik kelepçeyi alıyoruz.Kartın arkasından kelepçenin bir ucunu geçiriyoruz. Pompanın köşesini kavradıktan sonra yine aynı vida deliğinden dışarı doğru çekiyoruz.Kelepçenin ucu aynı vida deliğinden geçince zaten sıkışmaya başlıyor. sonra küçük bi pense ile sıkıştırıyoruz kelepçeyi. Ahan de bele ;

GTX 670 Corsair H100 modu

Aslında pompanın montaj boşlukları daha küçük ve gpu montaj boşluğuna yakın olsa iki adet kelepçe ile daha güzel bir şekilde yapılabilir.Şöyle ki ;

Kelepçenin bir ucu pompanın montaj boşluğundan ekran kartı vida deliğinden içeri çekilir ondan sonra diğer bir kelepçe ile sıkıştırılır ve fazlalıklar kesilir.

• Güzel çalışma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 10 Mayıs 2013; 17:51:54 >
  • MSI P.E. içinde bu yöntem uygulanırmı acaba? +gerekli malzemeleri TR de bulabilirmiyim?
  • vrm ve bellekleri soğutmanız lazım bunun dışında bir de plastik kelepçe lazım. ilk mesajımı okuyun
  • biraz araştırdımda bu ürün daha çok referanslar için önerilmiş.gigabyte yada MSI için gereksiz.tabi parası olan için sorun değil ama f/p için hiç uygun değil.zaten şuan bendeki kartı tek yoran uygulama online bf3(%98-99 gpu kullanımı oluyor) ortam sıcaklıgı 25-30derece iken gpu 60-max65derece oluyor.ama referans 670ler için bu şart.geçi referansların oc performansıda pek yok gibi.dedim ya zevk işi biyerde parası olana dokunmaz ama parasının hakkınıda veriyor yani , yiğidi öldür hakkını yeme
  • İyi güzelde ekran kartının diğer bileşenlerini nasıl soğutucaksın bunuda düşünmeliydin ekran karrının gpu tek ısınmaz ilerde yanmayla karşılaşabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

İyi güzelde ekran kartının diğer bileşenlerini nasıl soğutucaksın bunuda düşünmeliydin ekran karrının gpu tek ısınmaz ilerde yanmayla karşılaşabilirsin

diğer bileşenler de soğuyor konuyu iyi oku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aysat -- 14 Mayıs 2013; 20:24:19 >
  • Kasa hava akışıyla soğutmaya çalışıyorsun yada h100 ilemi sadece gpu soğutuyor yakında elinde kalırsa garanti vs kurtarılmaz neyse senin bileçeğin iş
  • kasa içi soğuma sistemin çok kaliteli duruyor donanımın ömrü uzar o soğutmada ama ben olsam o soğutucaya vereğim para ile gtx 680 alamaya çalışırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 15 Mayıs 2013; 7:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

Kasa hava akışıyla soğutmaya çalışıyorsun yada h100 ilemi sadece gpu soğutuyor yakında elinde kalırsa garanti vs kurtarılmaz neyse senin bileçeğin iş

ne dediğini anlayabilsem belki yorum yapardım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.