Şimdi Ara

Gtx 1060 sistem yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler uygun fiyata gtx 1060 lı sistem kurmak istiyorum Ekran kartına en fazla bu kadar para gömebilirim.

Geforce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 in fiyatı yaklaşık:1500 lira
    2x8 GB ram alacağım:600 lira
    Hdd ye gerek yok 480 GB ssd alacağım:500 lira

Bunlar kesin olan parçalar piyasada araştırıp en ucuzu hangisiyse onu alacağım.ama kalan parçaların nasıl ne olması hakkında fikrim yok
    Kasa
    Güç kaynağı
    İşlemci (soğutucu lazım mı)
    Monitör(hoparlörlü ve ıps olsun)ve klavye

Totalde 4500-5000 arası bütçem var CS go gibi multiplayer oyunlar oynamıyorum evde fallout witcher felan takılırım.kalan parçalar için fiyat performans olarak en iyi ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• imzamdaki sistem fikir verebilir.
    1060'lı 16gb ramli ve ssd li olması senin kurmak istediğin gibi bir sistem olabilir.
    fiyata göre iyileştirme de yapabilirsin tabi.
  • 01 - Ekran Kartı : GTX 1060 6GB

02 - İşlemci : Intel Core i5 7500 kaby lake

03 - Anakarat : MSI B250M PRO-VDH Intel B250 Soket 1151 DDR4 2400MHz, Asus, Gigabyte, Msi gibi markaların H110 / B250 / H270 yongalı anakartlarını alabilirsiniz.

04 - Bellek : GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram, GSKILL, KINGSTON, CORSAIR, CRUCIAL gibi markaların en hesaplı DDR4 BELLEKlerini alabilirsiniz.

05 - SSD : Crucial 275GB MX300 Serisi Sata 6.0Gb/s Internal SSD (Okuma 530MB / Yazma 500MB)
    05 - HDD (Depolama) : WD 3.5" 1TB Caviar Blue 7200Rpm 64MB Cache,

06 - Kasa : 500W PSU'lu, (XIGMATEK ARES 1701 500W USB 3.0 MidT ATX), 80+ verimli PSU'lu Kasa veya PSU ve Kasa'yı ayrı ayrı alabilirsiniz.
  • i5 7600 :http://www.incehesap.com/intel-kabylake-core-i5-7600-fiyati-33249/

MSI H270M Bazooka :http://www.incehesap.com/msi-h270m-bazooka-fiyati-33240/

Kingston 8GB DDR4 2400 MHz HyperX HX424C15FB2/8 :http://www.incehesap.com/kingston-8gb-ddr4-hx424c15fb28-fiyati-30337/

GALAX GeForce® GTX 1060 EX OC - 6GB GDDR5 :http://www.eksenbilgisayar.com/galax-gtx-1060-ex-oc---6gb-gddr5-ekran-karti

Corsair 480 GB LE Series SSD :http://www.ereyon.com.tr/urun/corsair-480-gb-le-series-ssd-disk-cssd-f480gbleb.aspx

Dark N10 5 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli :http://www.teknobiyotik.com/dark-n10-usb-3-0-5-fanli-pencereli-bilgisayar-kasasi.html

High Power 600W 80+ Bronze Element Bronze II :http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-element-bronze-ii-600w-80-bronze-guc-kaynagi.html

Toplam: 4.150 TL. civarı yapıyor.

1.345 TL.na da Asus VG248QE 24" 1MS 144Hz 3D monitör alırsınız ;http://www.incehesap.com/asus-vg248-monitor-fiyati-22433/

Toplam 5.500 TL.na denk gelir ama güzel bir sistem olur.

Bu arada MSI H270M BAZOOKA Anakart için aldıktan 1 ay sonra da buradan ;https://msi-promotions.com/tr/tr/pages/wintercashback/home Talep formu sayfasından başvuru yapıp 60 TL. para iâdesi alabilirsiniz. Böylece sistemden 60 TL. daha düşebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 9 Şubat 2017; 13:3:9 >

• Mystik iyi seçim yapmış, daha ucuza gidilmek istenirse minimum i5 6400 ve h110me düşülebilir.

Techniquestinki çöp.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam İ5-7500 düşünüyorum 950 lira hepsiburadada

Bunun dışında gtx 1060 ya da rx 480 alacağım kararsızım.ram ve ssd de belli.bunun üzerine

Kasa

Güç

Anakart

Bunları ucuza getirmem gerekiyor.malum bütçe minimum ne kadara alabilirim bu 3 lüyü.Bilgisayar beni bu yılın sonuna kadar idare etsin yeter.Sonra çok daha iyisini alabilirim

• Sakin ola Gtx 1060'a i5 6400 almak gibi mantıksız bir şey yapmayın. Aman diyeyim. i3 6100 ile pek bir farkı da yokken hele. Biz de biliyoruz en uygunu en adisini seçmeyi. Adam almışken 1 kere alacak ve senelerce kullanacak ve ileride isterse o sisteme Gtx 1070 takabilecek. Saçma sapan fikirler verip te insanların akıllarını karıştırmayın durduk yere.

Eğer arkadaş yok ben en güncelini istemiyorum, ileride de ekran kartı falan değiştirmem diyorsa ; islemciyi i5 7500 a düşürebilir. Ya da biraz daha aşağı minimum i5 6500 yapabilir. Sonra da gidip bir tane en alt sınır 1151p anakart alır. Bunları yazmayı forumundaki 12 yaşındaki çocuklar da biliyor zaten. Toplamışken adamın içine de sinsin alacağı sistem. O kadar para veriyor netice de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Sakin ola Gtx 1060'a i5 6400 almak gibi mantıksız bir şey yapmayın. Aman diyeyim. i3 6100 ile pek bir farkı da yokken hele. Biz de biliyoruz en uygunu en adisini seçmeyi. Adam almışken 1 kere alacak ve senelerce kullanacak ve ileride isterse o sisteme Gtx 1070 takabilecek. Saçma sapan fikirler verip te insanların akıllarını karıştırmayın durduk yere.

Eğer arkadaş yok ben en güncelini istemiyorum, ileride de ekran kartı falan değiştirmem diyorsa ; islemciyi i5 7500 a düşürebilir. Ya da biraz daha aşağı minimum i5 6500 yapabilir. Sonra da gidip bir tane en alt sınır 1151p anakart alır. Bunları yazmayı forumundaki 12 yaşındaki çocuklar da biliyor zaten. Toplamışken adamın içine de sinsin alacağı sistem. O kadar para veriyor netice de.

Hocam sonuna kadar haklısın.Fakat demeyi unutmuşum bana kurabileceğim darboğaz yapmayan minimum fiyatta bir sistem lazım Ekran Kartının İşlemcinin performansını düşürmeyecek

• Hocam yukarıdaki sistem bu yıl sonu değil uzunca süre yeter size. Daha uygun olsun sadece işimi görsün yeter derseniz yukarıdaki mesaj da dediğim gibi yapabilirsiniz. Yalnız ucuz olsun diye de kalitesiz kasa, psu falan almayın. Ram ler de 600 değil 500 TL.falan eder 2x8GB. Rx 480 olarak düşünürseniz tabii sistem biraz daha ucuz olur.

• Hocam i5 7500 b250m pro vd li sistem toplasanız da masraf 4.700 ün üzerine çıkacak ne de olsa. Ama eve geçince bakayım size uygun bir sistem. Suan mağazada işim var biraz.

• quote:

Hocam i5 7500 b250m pro vd li sistem toplasanız da masraf 4.700 ün üzerine çıkacak ne de olsa. Ama eve geçince bakayım size uygun bir sistem. Suan mağazada işim var biraz.

vatan bilgisayar satış elemanı mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oc Gray Hat Ghost -- 9 Şubat 2017; 14:11:5 >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bekliyorum bu arada intel yerine amd kullansak nasıl olur.fiyatları çok daha uygun ve performanslı ama sanırsam ısınma sorunu varmış.

• 1060in yanına i7 den başka işlemci düşünmeyin derim.

İ5 6500 kullanıyorum ve memnun değilim. Özelikle açık dünya oyunları oynayacaksınız i7 alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

1060in yanına i7 den başka işlemci düşünmeyin derim.

İ5 6500 kullanıyorum ve memnun değilim. Özelikle açık dünya oyunları oynayacaksınız i7 alın.

İ5-7500 kaby lake en uygunu olur diye düşünüyorum fakat fiyatlar beni amdye itiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

quote:

İ5-7500 kaby lake en uygunu olur diye düşünüyorum fakat fiyatlar beni amdye itiyor

Hocam en iyisi zeni bekleyin. İntel alacaksanız da i7 olsun tabi maddi sorununuz yoksa. Sizi zorlayacaksa da i5 6500-7500 in yanına en iddialı rx470 olur. Ama 1060 in yanına i5 6500 7500 de sizi çok da üzmez ama açık dünya oyunlarında keşke i7 alsaymisim da dersiniz. Karar sizin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

quote:

Hocam en iyisi zeni bekleyin. İntel alacaksanız da i7 olsun tabi maddi sorununuz yoksa. Sizi zorlayacaksa da i5 6500-7500 in yanına en iddialı rx470 olur. Ama 1060 in yanına i5 6500 7500 de sizi çok da üzmez ama açık dünya oyunlarında keşke i7 alsaymisim da dersiniz. Karar sizin...

Hocam zen amd nin yeni işlemcisi sanırsam ne zaman çıkacak bilginiz var mı.amd sanırsam bu zamanlar yeni ekran kartı da çıkartmayacak.yalnız sorunu anlayamadım hangi konuda İ5-7500 yetersiz kalır fps düşüklüğü mü yaşatır.wow tarzı oyunlar oynamıyorum bu arada witcher fallout felan takılırım

• quote:

Hocam i5 7500 b250m pro vd li sistem toplasanız da masraf 4.700 ün üzerine çıkacak ne de olsa. Ama eve geçince bakayım size uygun bir sistem. Suan mağazada işim var biraz.

kardeşim şu forumda en mantıklı sensin.
    korkuyorum adamlar 5000 tl sistem istiyor, burdaki çoluk çocuk g4560 + gtx1060'ı yapıştırıyor :S
    şu küçük kardeşlerini biraz eğitebilirsen çok iyi olur =)
  • Fps kaybın %10 civarinda olur. işlemci yer yer %100 e yakın kullanım yapacağından takılma tarzı akiciligin olmadığı oyun deneyimi yaşarsın. Kendimden örnek vereyim

Quantum break i5 6500 cpu %100 yakın kullandigindan gtx 1060 gpu kullanımı %80 civarında Fps ise ortalama 60 Fps ultra ayarlarda akicilik yok.

Acs oyununda da cpu %100 e yakın gpu %80 civarında Fps ortalama 55 Fps ultra ayarlarda akicilik yok.

Akiciligin sağlamak için işlemciyi yoran ayarları kısmının lazım ama onu yapınca da ben gtx 1060 ı niye aldım ki diyorsunuz.

• quote:

Fps kaybın %10 civarinda olur. işlemci yer yer %100 e yakın kullanım yapacağından takılma tarzı akiciligin olmadığı oyun deneyimi yaşarsın. Kendimden örnek vereyim

Quantum break i5 6500 cpu %100 yakın kullandigindan gtx 1060 gpu kullanımı %80 civarında Fps ise ortalama 60 Fps ultra ayarlarda akicilik yok.

Acs oyununda da cpu %100 e yakın gpu %80 civarında Fps ortalama 55 Fps ultra ayarlarda akicilik yok.

Akiciligin sağlamak için işlemciyi yoran ayarları kısmının lazım ama onu yapınca da ben gtx 1060 ı niye aldım ki diyorsunuz.

Şu açıklamadan sonra mevzuyu anlamamak için Bilal olmak lazım sağolasın

• i5 6500 ile belki ama i5 7600 ile akıcılığın bozulacağını sanmıyorum. Evet işlemci kullanımı bu tarz açık dünya oyunlarında yer yer yüksek olacaktır ama ekran kartı kullanımı çok fazla düşüş sağlamaz. Belki %95 kullanım olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.