Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.529
Cevap
7
Favori
423.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nissan genel müdür yardımcısı ilkim sancaktar tv de nisan mayıs gibi dizel bütün ürün gamını tamamlayacaklarını söyledi ben otarihlerde gelir diyorum
    almak için şimdiden yazılmak lazım diye düşünüyorum çünkü benzinli için şimdi isteseniz o tarihte gelir sanırım

fiyat olarakda benzinlilerin 3-4 bin ytl üzeinde olur tahminim
  • nissan genel müdür yardımcısı ilkim sancaktar tv deki bir röportajında nisan mayıs gibi yaz başına kadar dizel ürün gamını tamamlayacaklarını söyledi bende yaz başına kadar gelir diyorum dizeli bekleyen bir sürü insan var gördüğüm kadarı ile

fiyat olarakda benzinlinin 3-4 bin ytl üstü olur diye düşünüyorum

şimdiden yazılmak lazım
  • nissan genel müdür yardımcısı ilkim sancaktar tv deki bir röportajında nisan mayıs gibi yaz başına kadar dizel ürün gamını tamamlayacaklarını söyledi bende yaz başına kadar gelir diyorum dizeli bekleyen bir sürü insan var gördüğüm kadarı ile

şimdiden yazılmak lazım

şimdiden yazılmak lazım

şimdiden yazılmak lazım

şimdiden yazılmak lazım
  • yazınızı baştan sona kadar okudum. bahsettiğiniz yollardan geçmiş biri olarak(ama yaz aylarında) yaşadığınız maceranın keyfiyetini çok iyi anlıyorum. yaz aylarında bile çok keyifli iken, kışın yerlerde kar varken fırtına vadisi boyunca 4*4 ranger ile tırmanmak muhteşem bir duygu olsa gerek...
    zaten doğa harika buna yol keyfide eklenince ..... ( buraya bişey yazamıyorum çünkü bunu yaşayan hissedebilir ancak)

hoşçakalınn...

quote:

Orjinalden alıntı: TonKano

Merhaba Nissanci arkadaşlar,
    belki hatırlar bazı arkadaşlar; 2007 model Navara 4*2 Düz vites sahıbıyım. Aracımdan normal şartlarda memnundum. Zamanla içeriden gelen bazı seslerle moralım azıcık bozuldu. 12.000 km deki bir araç bence bunları yapmamalı. Bu seslerin üstesinden kendim geleceğimden eminim ama yılbaşından önce kaçkarlara doğru 4*4 Ford Ranger ile gezelim dedik. Düz asfaltta Navaraya göre çok daha vasattı. Özellik yol tutuşu ve konfor bakımından. Perfonmans o kadar da kötü değildi. ,Kareadeniz duble sahıl yolunda aheste aheste giderken biraz kaşar ve bırazda kel sımıt (Rize) aldık sıcacık. Az sonra sahılden ayrılıp Fırtına vadisine doğru koyulduk. Dağların arasından vadiyi ve fırtına deresini manzarasıyla birlikte yol alırken simit ve kaşarımızı yemeye başladık. Bir tek çayımız eksıktı. Onuda yakın zmanda çıkarken tedarik edip gideceğiz. Virajlı yolda 25 km yol aldık Kaçkarlara doğru. Sabahın erken saatleriydi yüseldikçe hava sıcaklığı iyice düştü. Yerlerde buzlanma başlamıştı. Az ilerde tarıhı Zilkale yolu vardı ve dağa tırmanmaya başlayacaktık. Ben hep o stabilize ve toprak yolun durumunu düşünmeye başlamıştım bile. Bacanak arabayı kullanıyordu. Ona bellei etmemeye çalışıyordum. Dağın eteğine gelince rampa önümüzde tüm kasvetiyle duruyordu; zemin tamamen buzdu hemde kalınca en az 10cm. Dık olduğu kadar uçurumdu hemen yanıbaşımız. Kaymak veya hata etme lüksümüz kesinlikle yoktu. Az ilerledik bacanağım dönelim dedi istersen. Ben ise aracın ne göstereceğini öğrenmek istedim. Aracı önce hızlı 4wd aldık. Aracın lastıkleri iyi olmamasına rağmen araç muhteşemdi. Rampada tırmanıyordu. Latıklerde ne boşa dönme nede araçta savrulma vardı. Epeyce tırmandıktan sonra vadı altımızda kalmıştık ve yolda tek araç geçeceği kadar daralmıştı. Çünkü eğimin fazla olmasından dolayı usten kayan toprak ve kar yolu iyice daraltmıştı. İlerledikçe daralan yol yetmiyormuş gibi zemin çok kötü ve kalın buzluydu. Buz eriyen dağ sularının resmen donmuş haliydi. elmas gibi parlıyordu. Araca güvenim arttığından yola devam dedik. Aracı ağır 4wd.alıp yola devam ettik araç superdi. Harıkaydı. Eğim çok fazlaydı ama banamısın demedi. Heryer buzdu arkadaşlar. O kadar yüksekteydikki 1 metre yanımızdan aşağıya bakmak gerçekten cesaret isterdi. Ben dahı ürperdim. <biraz gittikten sonra düz bir yerde az kalalım dedim bacanağıma. Nefesim nerdeyse takılıyordu. Aracı döndürüp geri dönecek mesafe yoktu mecburen ileri gidecektik. Buzları donmuş dereleri geçtik. Zilkale tarıhı kalesinin üzerine kış bir başka çökmüştü. İnanın ortalarda hiç ses yoktu. Yazın turistle dolan kalenin etrafında çit çıkmıyordu. Vadide sessizce akan derenin çok az sesi geliyordu. Solumuz uçurum sağımız dik kayalar ve onlardan da buzlar sarkıt oluşturmuştu. Böyle epeyce giderek yaylaya yakın balık çiftliğine geldik. Çiftlikte aylarca yanlız kalan bekçi bizi görünce hasret giderdi çünkü 15 gündür insan görmemişti. Yanlızca ona eşlik eden iki kangalı vardı. İkide duvarda asılı çiftesi. Dışarda havuzlara akan buz gibi suyun sesi harıkaydı. Havuzların üzeri buz tutmuştu. Eski tahta evde kurulduk sobanın karşısına. Bekçinin bize ikram ettiği nefis tereyağında kızarmış alabalıkları afıyetle yedik. Fazla kalmadan tekrar o uzun ve buzlu yolu bu sefer inerek gidecektik. Gece kalırsak tehlikeli olur diye yola koyulduk.
    Şimdi sizlere bunları yükleyebilirsem fotolarla süsleyeceğim ama size bir sorum olacak ama;

Benim 4*2 navara stabılezede patınaj yaparken buralarda ne yapacağını düşünmek bile istemedim. Ve kararımı verdim bende 4*4 almalıydım. Şimdi tüm konularda sizlerin fikirlerini almak isterim. Yorumlarınızda vergi konusunu ele almayın onu kabullendim bile.

Zilkale tırmanıyoruz;
     --> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--

sağımızdakı hemen yukselen kaya ve buzlar

Fırtına deresi donmamak için çırpınıyordu. Yolun hemen altından geçiyordu dere.

Yazın pırıl pırıl akan şelale şimdi insanın içini ürpertiyordu..
    [imagehttp://img517.imageshack.us/img517/3609/resim033jv9.jpgimage]

Her zaman resmi olmay seven bacanağım üzerinden geçtiğimiz buza inip bakmak istedik. Burası kalkmaya elverişliydi düzdü nispeten

Bir ara yola düşecek olan kayanın önüne çıkıp durdurup bacanağın geçmesini sağladım. ŞAKA ŞAKA

Yıne tırmanmaya devam; ama zoru bitiriyoruz nerdeyse

En çok zorlandığımız yerlerden birtanesi;

Yavaş yavaş hedefimize geliyoruz, buralarda artık eşsiz manzara karşısında zevk yapıyoruz...

İşte beklediğimiz alabalık çiftliği, inasn burda bir hafta kalsa arkadşlar onun kafasında ne dert nede tasa kalır;

Buralar yazında güzel kışında, gelmek isteyenler, bekleriz; tabii 4*4 araçla; benim olsa dükkan sizin.

Alabalık yedikten sonra gülen yüzümüz dönüş yolunda bayağı terledi ama; değdide kısmetse 3 sonra yine gideceğiz. Ama yorumlarınızı gözlerimde canlandırmam lazım:

Dönmeden az daha giderek güzel bir resim daha size hediye ediyorum..
    Görüşmek üzere...

• arkadaşlar eşime araba almak istiyorum ama henüz karar veremedik.micra yada yeni corsa dan birini almak istiyoruz.Eşim daha çok micra istiyor ama ben 190 boyunda ve kilolu biri olduğum için pek sığamadım desem yalan olmaz.İç donanım ve diğer fonksiyonları yönünden de değerlendirecek olursanız sizin fikriniz ne olurdu?kendi aracım 2006 ford focus tdci ghia.Şimdiden hepinize teşekkür ederim...
  • Yeniden Merhabalar;

Uzun süre foruma uğrayamadığım gibi kayıtlı elektronik posta adresimde de sorunlar yaşadım. Gerçi bu süreçte, tatsız olaylar olduğu için genelinde bu tarz paylaşım siteleriyle bağım koptu (forumumuzdan kaynaklanmayan kişisel meseleler yüzünden aman yanlış anlaşılmasın). Değerli üyelerimiz kusura bakmayın. Ancak; netten, gazete ve dergilerden gelişmeleri olabildiğince takip etmeye çalıştım. Mesajlar ve bilgi aktarımı için teşekkürler.

Forumda herhalde en ihtiyar-delikanlı Navara SE’ye sahip olan kişiyim. Şubat 2006’dan beri, mekanik olarak garantiden turbo değişimi dışında, bir sorun yaşamadım. Beklentilerimin üzerinde sağlam bir yol arkadaşı olduğunu söyleyebilirim. 44.000 km civarlarında kullanım konusunda gerçi biraz duruldum. Eskisi kadar kilometre yapmama karşın malesef arka tampon ve çamurlukla ilgili park yerinde 1. kaza ve yine park yerinde ard arda ikinci kez sorun olunca biraz iç burukluğu oldu. Serviste bile nazar konusunda uyarılınca belli oranda paranoya gelişti Neyse şaka bir yana, tamir için bile 1 hafta bekleyip; aracı 4 gün bırakmak zor gelecek. İlk kazadan önce, forumda en son mesajlarımda belirttiğim araçlarımızın son görselleriyle ilgili çalışmanın benim kısmıma düşen kısmı:

Kazadan Önce:

Kazadan Sonra:

Saygılarımla,
    Keyifli Paylaşımların Devam Etmesi Dileğiyle,

@Cafer Bey,
    Görsellerle aktardığınız yol hikayesi sayesinde yaşadıklarınız gözümüzde canlandı. Demek sizde forumu, benim gibi aralıklıda olsa, halen takip ediyorsunuz. Mutlu oldum. Daha halen Markalar Ana Başlığı altında ‘Diğer Markalar’ bölümünde de yer alsak az-öz yerimizi koruyoruz

• Arkadaşlar 2004 model nissan micra visia otomatik vites 17000 ytl ye almak sizce uygun mu?Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.teşekkürler
  • Nissan sunny 1,6 benim denememde 0-100 km 7 saniyede çıktı 2. vitesle 110 yapıyor
    3 senen önceydi parçalar yenilenmişti şu anda yapamaz sanırım tabi 1991 model bir arabadan bahsediyorum teşekkürler...

http://www.youtube.com/watch?v=cM1kzno3h4k

http://www.youtube.com/watch?v=THji6t9BP3Y&feature=related

nu başlık ölmüş sanki Nissan bu kadar basitmi oto markaları başlığında nissan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 16 Şubat 2008; 21:12:40 >

• Selam. Birkaç günlük 2004 model Nissan Primera 1.6 Tekna sahibiyim. Tahmin edeceğiniz üzere 2.el ama servisinde sıfır gibi dediler, henüz 30000 km'de, motoru açılmamış bile. Çok beğendim ben bu arabayı. Aranıza katılmak istiyorum. Teşekkürler.
  • san diego hoş geldin uzun zamandır yoktun endişelendik walla
  • Sandiego@ sizinle görüşmek harıka,
    aracınıza olanlara üzüldüm ya. Bende iki defa aynı küçük kazaya uğradım, ama moralını bozma. İlkin öyle oluyor ama sonra düzelirsin. Ben Rizede size göre daha şanşlıyım; araç sayısındakı azlıktan dolayı.
    Kendinize iyi bakın. Arada olsa dahı görüşmek üzere.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baloglurecep

arkadaşlar hepinize kazasız günler diliyorum....

ben nissan almera kullanıyorum. 2001 model luxry modeli. 2 el benim. sahibi temiz kullanmış. 2 yıldır bende. 80 binde şuan. bir yıl benzinle kullandım, sonra atiker sıralı sistem gaz taktırdım. bir kaç sorum olacak arkadaşlara bu modelden kullan varsa lüten cevap yazın....

ilk hareketi çok seri değil 20 saniyeyi buluyor 100 km ulaşması
    rampalarda hemen düşüyor
    virajlarada (çoğu araba vites düşürmezken) vites küçültüyorum
    50 ytl ile (gaz ve benzin birlikte ısınana kadar benznle çalıştığı için) 175 km gidiyor şehir içi.

acaba benim arabada mı bir sorun var. iki tane servise gttiim bir şey bulamadılar. baskı balata değiştim, orjinal buji,filitre hepsni bakımları zamanında yapıldı. 80 bin km de. bu sorunlar tüm almeralarda varmı?

performans artışı yapmak için yapabileceğim varmı

herkese teşekkür ederim

arkadaşım bende de 2001 model Almera var. 8 ay önce ben de lpg montajı yaptırdım. arabayı dene 1 hafta sonra gel dediler. seninki gibi bende de çekiş düşüklüğü vardı. 3 gün sonra gittim. arabanın performansını artırdılar. o günden beri çok memnunum. hatta benzinden daha performanslı bile diyebilirim.

km de karma 15 ykr, uzun yolda da 13,5 - 14 ykr yakıyor.

hiçbir problem yaşamıyorum.
    bende lovato lpg kiti var. atikeri ben de düşünüyordum. 2-3 ay araştırdım. ilk başlarda iyi olsa da sonraları problem yaşayabilirisin demişlerdi.

montajı lovato nun türkiye distiribütöründe yaptırdım. gerçekten çok memnunum.
    senin sorunun montajla veya kitle alakası olabilir.

• navara euro ncaptan 1 yıldız bile alamamıştır
    kanit :
    http://www.euroncap.com/tests/nissan_navara/317.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: djnone

navara euro ncaptan 1 yıldız bile alamamıştır
    kanit :
    http://www.euroncap.com/tests/nissan_navara/317.aspx

peki navara ncaptan şu kadar yıldız aldı diyenmi oldu da birden ortaya çıktınız ayrıca bilgi eksikliği var 2008 navaraların bazı parti üretimleri geri çağırılıp hava yastıklarında yazılım yüklemesi yapılıyor (geç açılmasından dolayı ) ncaptan yıldız alamamasının sebebi budur ama teste tekrar girecek die biliyorum
  • kımseye kasıt olarak solemedım ayrıca navara cok begendıgım hatta pıck uplar ıcındekı en guzel arac bence.. boyle bı sonuc alması kötü oldu ve bılmeyenlerle paylasmak ıstedım.. 1 yıldız bıle alamamasının sebebı hava yastıgı acılmadan mankenın kafasını dıreksıyona vurmasıdır. kaldıkı aynı platformdakı pathfınder 4 yıldız almıstır buda kasanın saglam oldugunu gosterıyo sorun dedıgınız gıbı hava yastıgı ama basıt bır sorun degıl hava yastıgım var dıen guvende hıssedersınız ama hava yasıtıg sızı korumaz bu yuzden 1 yıldız bıle alamamıstır..
  • ya bu nissan Türkiyenin web sayfası açılmıyor.Başka bir adres mi var ?
  • http://www.nissan.com.tr/ bende açıyor belki dsl hatlardandır bu sıralar problemli birde firefox u deneyin
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.