Şimdi Ara

GSS gelir testi yaptırdınız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
15.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

GSS gelir testi yaptırdınız mı?

(En Son Oy Tarihi: 5.3.2017)
Giriş
  • Anket GSS kapsamına girenler (ya da girdiğinin farkına varıp çıkmak için bir şeyler yapanlar) içindir.

Test yaptıranlar bulundukları yerlerdeki prosedürü anlatırlarsa (ve sonuçlananlar isterlerse sonucu da paylaşırlarsa) bilgilenmiş oluruz. Farklı yerlerde farklı uygulamalarla karşılaşıldığından bahsediliyor.

• Yarın gidicez bakalım sabah kuyruğa gireriz akşama çıkarsak iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drgnsbrk

Yarın gidicez bakalım sabah kuyruğa gireriz akşama çıkarsak iyi.
    yaptırmadım, yaptırmayacağım. hiç bir yere imza atmadığım gibi kimse beni atmadığım imza ve kullanmadığım hizmet yüzünden yasal yaptırımlar yapamaz. hukuk devletiyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 23 Şubat 2012; 0:14:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

yaptırmadım, yaptırmayacağım. hiç bir yere imza atmadığım gibi kimse beni atmadığım imza ve kullanmadığım hizmet yüzünden yasal yaptırımlar yapamaz. hukuk devletiyiz.

Alıntıları Göster
    yaptırmadım ödemicemde! işsizin olmayan parasına göz dikenlere de helal olsun diyorum! çalışmadıgı halde kardeşinin abisinin ablasının anasının babasının aldığı maaşı işsiz adamın geliri olarak gören zihniyetide kınıyorum! bu devirde hangi kardeş aldıgı parayı getirip eve annesinin babasının eline veriyor? hem kardeşi kardeşe muhtaç etmek de nedir nasıl bir mantıkdır? işsiz kaldım ee çalışan kardeşimden paramı dilenicem benim şu gss mi yatır diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: jasc1453

yaptırmadım ödemicemde! işsizin olmayan parasına göz dikenlere de helal olsun diyorum! çalışmadıgı halde kardeşinin abisinin ablasının anasının babasının aldığı maaşı işsiz adamın geliri olarak gören zihniyetide kınıyorum! bu devirde hangi kardeş aldıgı parayı getirip eve annesinin babasının eline veriyor? hem kardeşi kardeşe muhtaç etmek de nedir nasıl bir mantıkdır? işsiz kaldım ee çalışan kardeşimden paramı dilenicem benim şu gss mi yatır diye?

haklısın kaldı ki bu olayın psikolojik taraflarına da dikkat etmiyorum. bir çok kişi işsizlik yüzünden ailesine yük olmuş durumda. ve bu olaydan sonra faturasının ailesine kesilmesi tamamen aile içi huzursuzluğa sebep açacaktır ve işsiz kişinin özgüveni büyük derecede zedelenecektir. kısacası işsiz kişi ailesi tarafından küçük görülecektir.

• quote:

Alıntıları Göster
    GSS nedir şaka şıkkı arkadaşlar, birinciliğe getirmişsiniz Gerçekten bilmeyen varsa imzamdaki konu, valla okuyamam diyen varsa kısa özet geçeriz.

• Bana biraz karışık gelmişti.Bi gittim 3 tane form verdiler.Aldım doldurdum onları.Birde ailede yaşayan kişilerin kimlik fotokopisiyle,muhtarliktan form-5 diye birşey alıyorsunuz.Onları veriyorsunuz işlem tamamdir.Şansıma ben gidince hiç sıra yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur.bracewell -- 23 Şubat 2012; 0:40:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur.bracewell

Bana biraz karışık gelmişti.Bi gittim 3 tane form verdiler.Aldım doldurdum onları.Birde ailede yaşayan kişilerin kimlik fotokopisiyle,muhtarliktan form-5 diye birşey alıyorsunuz.Onları veriyorsunuz işlem tamamdir.Şansıma ben gidince hiç sıra yoktu.(eyup)

Yasada yazdığı şekliyle siz formları doldurduktan sonra üzerine ev teftişiyle doğru söyleyip söylemediğinizin kontrol edilmesi gerekiyor. Ama anlaşıldığı kadarıyla çoğu yer aşırı yük yüzünden bunu yapmıyor ya da en düşük beyan edenlere yapıyor. Yine de borcunuz tebliğ edilmeden işlemler kesin bitti demeyin, arkası gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: runic

quote:

Bana biraz karışık gelmişti.Bi gittim 3 tane form verdiler.Aldım doldurdum onları.Birde ailede yaşayan kişilerin kimlik fotokopisiyle,muhtarliktan form-5 diye birşey alıyorsunuz.Onları veriyorsunuz işlem tamamdir.Şansıma ben gidince hiç sıra yoktu.(eyup)

Yasada yazdığı şekliyle siz formları doldurduktan sonra üzerine ev teftişiyle doğru söyleyip söylemediğinizin kontrol edilmesi gerekiyor. Ama anlaşıldığı kadarıyla çoğu yer aşırı yük yüzünden bunu yapmıyor ya da en düşük beyan edenlere yapıyor. Yine de borcunuz tebliğ edilmeden işlemler kesin bitti demeyin, arkası gelebilir.

Bunu biliyorum zaten.Daha sonra eve geliyorlarmis.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    GSS bencede çok yanlış bir uygulama.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben de başvurdum,tek bir dosya doldurup teslim ettim.Sonucu nasıl öğreniyoruz bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: eoy1907

arkadaşlar ben de başvurdum,tek bir dosya doldurup teslim ettim.Sonucu nasıl öğreniyoruz bilen var mı?

Alıntıları Göster
    gredi gartı sistemine hayır diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eoy1907

Alıntıları Göster
    Testi yaptıktan yaklaşık bir ay sonra size verilen belgeyle birlikte giderek ilçenizdeki sosyal güvenlikten sonucun ne olduğunu öğrenebilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

Asıl merak ettiğimiz kısmı orası, test için bazılarına gidiliyor bazılarına gidilmiyor. Bir de ilk başvuruda herkese aynı form verilmiyor deniliyor. Çeşitli bölgelerden borcu belli olup işlemi kesin bitenler yazarsa uygulamadaki farkları görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 23 Şubat 2012; 0:57:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Djtiest_

Testi yaptıktan yaklaşık bir ay sonra size verilen belgeyle birlikte giderek ilçenizdeki sosyal güvenlikten sonucun ne olduğunu öğrenebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Hayır, yaptırmamak için zorla iş buldum. ama işe gitmiyorum
    çalışıyormuş gibi gösterip primimi kendim elden şirkete veriyorum.

para çok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GReddy.x

gredi gartı sistemine hayır diyorum

Alıntıları Göster
    ben şundan eminimki gidip başvuranların çoğu en az 36 lira odeyeceğinden habersizler... eminim sanıyorlarki ben gelir testine girdim herşey bitti para ödemicem, benim gözlemlediğim bu... halbuki hesabı çok basit evdeki yaşan kişilerin
    aylık gelirini
    +
    bankada parası varsa onun faiz gelirini
    +
    ev kendilerininse kiraya verilse ne kadar gelir getirirdi
    +
    evde birinin arabası varsa arabanın durumuna göre bir işte kullanılsa ne kadar gelir elde edebilirdi
    +
    aile içinden birisi dul yetim aylıgı vs. alıyorsa
    +
    kira gelirleri varsa evde yaşayan birinin
    +
    eğer evin su elektrik giderini evde yaşamayan biri ödüyorsa örneğin dedenin üstüne ve yatıyorsa buda gelir

örnekler çoğaltılabilir yani bu şartlar altında eğer sen gelir testine girmişsen mecbursun en az 36 lira ödemeye her ay! tv lerdeki yok 1.5 milyon kişinin ücretini devlet ödicek yalanlarına inanmayın onlar göz boyamadan başka bişi değil bu bahsedilen kişiler yeşil kart başvurusunda bulunan insanlar çünkü zaten resmi olarak işsiz sayısı 2-3 milyon eğer bunların 1.5 milyonu para ödemicekse vede açıklanan rakamlara göre 500 bin küsür kişi prim ödiyecekse ozamn butun işsizler gelir testine girmiş? hayır dediğim giib büyük bi aldatmaca var doğuda yaşayan 10-20 kişiden oluşan aileler yani yeşil kartını yenileyenler bu 1.5 milyonu oluşturuyor içlerinde belki tek tük gerçekten işsiz ve geliri 295 altında görünen vardır. çünkü evde 5 kişi yaşasanız vede sadce bir kişi çalışıyor olsa 1000 lira maaş alsa bunun üstüne ev sizinse eğer kira ödemiyorsanız 500 lirada da bu gelir olarak gozukse!!! kişi başına düşen gelir 295 lirayı geçiyor!! yani mecbursunuz ödemeye sanmayın ben gelir testine girdim kurtuldum! aslında o atığınız imza ile onlara izin vermiş oldunuz kendinizi soydurmaya!

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Hayır, yaptırmamak için zorla iş buldum. ama işe gitmiyorum
    çalışıyormuş gibi gösterip primimi kendim elden şirkete veriyorum.

para çok...

Alıntıları Göster
    Yaptırmadım, bu ay içinde yaşım 21 oldu, bugün hastaneye gittim yine babamın emekli sandığı sigortası üzerinden muayene oldum, eczaneden ilaçlarımıda aldım, lise mezunuyum..

• quote:

ben şundan eminimki gidip başvuranların çoğu en az 36 lira odeyeceğinden habersizler... eminim sanıyorlarki ben gelir testine girdim herşey bitti para ödemicem, benim gözlemlediğim bu... halbuki hesabı çok basit evdeki yaşan kişilerin
    aylık gelirini
    +
    bankada parası varsa onun faiz gelirini
    +
    ev kendilerininse kiraya verilse ne kadar gelir getirirdi
    +
    evde birinin arabası varsa arabanın durumuna göre bir işte kullanılsa ne kadar gelir elde edebilirdi
    +
    aile içinden birisi dul yetim aylıgı vs. alıyorsa
    +
    kira gelirleri varsa evde yaşayan birinin
    +
    eğer evin su elektrik giderini evde yaşamayan biri ödüyorsa örneğin dedenin üstüne ve yatıyorsa buda gelir

örnekler çoğaltılabilir yani bu şartlar altında eğer sen gelir testine girmişsen mecbursun en az 36 lira ödemeye her ay! tv lerdeki yok 1.5 milyon kişinin ücretini devlet ödicek yalanlarına inanmayın onlar göz boyamadan başka bişi değil bu bahsedilen kişiler yeşil kart başvurusunda bulunan insanlar çünkü zaten resmi olarak işsiz sayısı 2-3 milyon eğer bunların 1.5 milyonu para ödemicekse vede açıklanan rakamlara göre 500 bin küsür kişi prim ödiyecekse ozamn butun işsizler gelir testine girmiş? hayır dediğim giib büyük bi aldatmaca var doğuda yaşayan 10-20 kişiden oluşan aileler yani yeşil kartını yenileyenler bu 1.5 milyonu oluşturuyor içlerinde belki tek tük gerçekten işsiz ve geliri 295 altında görünen vardır. çünkü evde 5 kişi yaşasanız vede sadce bir kişi çalışıyor olsa 1000 lira maaş alsa bunun üstüne ev sizinse eğer kira ödemiyorsanız 500 lirada da bu gelir olarak gozukse!!! kişi başına düşen gelir 295 lirayı geçiyor!! yani mecbursunuz ödemeye sanmayın ben gelir testine girdim kurtuldum! aslında o atığınız imza ile onlara izin vermiş oldunuz kendinizi soydurmaya!

Alıntıları Göster
    gitmedim. ödemeyeceğim. kimse bana istemediğim bir hizmet için para ödetemez. yılda 1-2 kere hastaneyle işim olur veya olmaz. ondada özel hastaneye gider paramı verip giderim. cebimden 50tl çıkar. 2 kere gitsem 100tl. beni kendi iğrenç hastanelerinde sıraya mahkum etmek ve bu hizmetinden dolayı zorla para alacak bir devlet hangi yasayla hangi hakla bunu yapacak merak ediyorum. 35*12: 420 tl yapıyor. 106*12:1272. her yıl en az 420 tl para ödeyeceğim devlet hastenelerinde sürünmek için. yılda hiç sıra beklemeden nezih bir yerde 1-2 kere 50tl ödemek varken. en az 35 olmak üzere büyük çoğunluğunun 106 tl ye gireceği bir uygulamayı kabul etmek, medyanın olayı yanlış algılattırması, herşey türkiyeye yakışır gidiyor. memleket iyiye gidiyo. aklım almıyor biz cimri milletiz. 10 tl için adam öldürülüyor. yılda 420 tlyi nasıl kabul ederler. inşallah devlet geri adım atar ve isteğe bağlı sigorta demiştik biz deyip başvuranlara 35 tl yi kitlerler. internette öyle oldu. zorunlu dediler isteğe bağlı diye kıvırdılar. umarım aynısı olur, korkak kesimede bir ders olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1767EA2F

Bu mesaj silindi.
    gitmedim,son güne kadar da gitmiyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: swashbuckler55

gitmedim,son güne kadar da gitmiyorum!

Alıntıları Göster
    Hayır, yaptırmadım, ödemiyorum.

Yaptırmam da ödememde.. ;)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.