Şimdi Ara

GS 70 2QE-252TR mi GT72 Dominator 2QD-630TR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki bilgisayar arasında kaldım. Donanım olarak GT 72 nin daha iyi olduğunu ve değiştirilebilir parça avantajlarına sahip olduğunuda biliyorum. Sormak istediğim gt 72 nin 4 kg ye yakın olmasından dolayı diğer modellere taşınması çok zorluk yaratır mı? Birde kalınlık olarak çok bariz bir fark var mı aralarında? http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gs70-stealth-pro-2qe-252tr-notebook-pmu334110 http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gt72-dominator-2qd-630tr-gtx970m-notebook-pmu334113

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kalınlık hafiflik yani kısaca aralarına uçurum var diyebilirim.taşıma ağır laptoplarda gerçek sıkıntı bende alienware 17 de var gs70 2qe de gs70 aldıktan sonra alienware ofis bekçisi oldu resmen o derece rahatladım gs70 al koltuğunun altına devam et ama onu taşırken gerçek bir canavarın okadar ince ve performanslı olması insanı etkiliyor.parça değişimi olayına da takma bence adı değişitirilebilir olan parçalar hem pahalı hemde o kadar pratikte uygulanabilir değil neden dersen yazdığın her iki laptopta seni en az 3-4 yıl rahat götürecek 3-4 yıla bırak parça değiştirme olayını teknoloji nereye gidecek allah bilir.
    al gs70 2qe bak keyfine ama gerçek taşınırlık ve performans dersen gs60 2qe sınırları zorluyor arkadaşımda gs60 2qe var beni aha fazla etkiledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoNaNıMcı -- 15 Nisan 2015; 13:00:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoNaNıMcı

kalınlık hafiflik yani kısaca aralarına uçurum var diyebilirim.taşıma ağır laptoplarda gerçek sıkıntı bende alienware 17 de var gs70 2qe de gs70 aldıktan sonra alienware ofis bekçisi oldu resmen o derece rahatladım gs70 al koltuğunun altına devam et ama onu taşırken gerçek bir canavarın okadar ince ve performanslı olması insanı etkiliyor.parça değişimi olayına da takma bence adı değişitirilebilir olan parçalar hem pahalı hemde o kadar pratikte uygulanabilir değil neden dersen yazdığın her iki laptopta seni en az 3-4 yıl rahat götürecek 3-4 yıla bırak parça değiştirme olayını teknoloji nereye gidecek allah bilir.
    al gs70 2qe bak keyfine ama gerçek taşınırlık ve performans dersen gs60 2qe sınırları zorluyor arkadaşımda gs60 2qe var beni aha fazla etkiledi

Peki gs70 nin 4k ıps paneli olan bir modeli var onun hakkındaki görüşlerin neler

• Bir de 8*2 16 gb rami olan gs 70 i ileride 16*2 yapılabiliyor gibi bir şeyler okudum bu ne kadar doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata771

quote:

Orijinalden alıntı: DoNaNıMcı

kalınlık hafiflik yani kısaca aralarına uçurum var diyebilirim.taşıma ağır laptoplarda gerçek sıkıntı bende alienware 17 de var gs70 2qe de gs70 aldıktan sonra alienware ofis bekçisi oldu resmen o derece rahatladım gs70 al koltuğunun altına devam et ama onu taşırken gerçek bir canavarın okadar ince ve performanslı olması insanı etkiliyor.parça değişimi olayına da takma bence adı değişitirilebilir olan parçalar hem pahalı hemde o kadar pratikte uygulanabilir değil neden dersen yazdığın her iki laptopta seni en az 3-4 yıl rahat götürecek 3-4 yıla bırak parça değiştirme olayını teknoloji nereye gidecek allah bilir.

Peki gs70 nin 4k ıps paneli olan bir modeli var onun hakkındaki görüşlerin neler

ben gs70 sersinde 4k ekran yok diye biliyorum. 4k ekran sadece gs60 modelinde var ama 4k ekran tasarımcı değilsen gereksiz bir olay 4k da oyun oynanır ama performans düşer.gündelik kullanıcı için full hd 1920x1080 çözünürlük yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata771

Bir de 8*2 16 gb rami olan gs 70 i ileride 16*2 yapılabiliyor gibi bir şeyler okudum bu ne kadar doğru

16gb tek laptop rami bulursan neden olmasın şuanda piyasada tek 16gb ram yok.
  • Çok teşekkürler cevaplar için gs70 alacağım gibi duruyor bakalım hayırlısı olsun

• aynen bende bu iki laptop arasında kararsızım, yaza doğru alacağım.. yurtdışından bakıyorum. GT72 970m-6gb ve GS70 970m-3gb bu ikisi arasında kaldım, üstelik gt72 100 euro daha ucuz. 3gb ekran kartı ile 6gb arasında çok fark oluyor mu? hafiflikten dolayı gs70 düşünüyorum ama gt72'nin ekran kartı kafamı karıştırıyor.
  • IV.Murat kullanıcısına yanıt
    sanırım günümüz oyunlarında 6 gb kullanan oyunlar olmadığı için çok etkilemez ama ileride daha etkili olur. Beni de şu ağırlık olayı düşündürüyor kafayı yiyeceğim valla pişman olmak istemiyorum da gt72 adaptörle birlikte 5 kilo falan oluyor sanırım tek sıkıntısı bu benim için ya siz ne önerirsiniz bana
  • Ata771 A kullanıcısına yanıt
    gt72 sahibiyim targus çanta almıştım memnunum.(bağlantı yerleri metal) çantayı yerleştiriyorum adaptör pc mouse koyunca 7kg yi görüyorum. taşırken sıkıntı evet mesela yürürken dengeni bozuyor onun dışında kalınlık bayağı fazla soğutma için şart diyebilirim. ama bir kere alıştın mı kas yaparsın tek uyarım gt72 ile halk için yürümeyeceksin: adam gelip çantaya vuruyor dengen kayboluyor herhangi bir sorun olursa özel mesaj atabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.