Şimdi Ara

GREEN CARD ÇEKİLİŞİ (2017>) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
46
Favori
23.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana üstüne trilyon verseler yine de ABD ye gitmem Avrupa ülkelerine giderim sadece.
  • Mülakat ingilizce değil Türkce konuşa bilirsiniz ama size orda ne iş yapacaksınız nerde yasayacaksınız diye sorunca bilmem demeyinde çünkü sizin oraya gidince devlete yük olup olmayacağınıza iş potansiyeline kısaca orda hayatınızı nasıl geçireceğinize bakıyorlar haklılarda oraya bir gidelimde düşünürüz diye giderseniz pişman olursunuz nerde oturacaksın ne iş yapacaksın hepsini planlamanız lazım
  • Mesleğiniz ne hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

quote:

Orijinalden alıntı: emrahkurt93tr

quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

Abdde vatandaşlar otomatik olarak sigortalı olmuyor hatta geçen gün manken açıklama yaptı sağlık lükstür herkese verilemez diye. işin varsa maaşından 200dolar kesiyorlar ve sen her muayenede ödüyorsun.

Ama işin yoksa sigortan olmuyor dolayısıyla kendin sigortalarsan çok paraya, bir kaç katına mal oluyor hele gene sigortasız isen uçuk rakamlara en basit tedavileri oluyorsun

Orda şehir devlet hastanesi yok. Hepsi özel

Hocam bizden kesilmiyor mu? Hani su GSS prim borcu?..

200dolar ile 30 dolar bile etmeyen tlyi kıyaslıyorsun türkiyede lobicilik özel hastanecilik yok az mantıklı olun yahu burası sosyal devlet ülkesi

Kaldı ki eğitimden tek kuruş alınmıyor üniversite dahil

orada zorunlu muymuş? hastaneye gitsende gitmesende borçlandırıyorlar burada. sanmıyorum abd'de böyle bişey yapabilsinler

• Bir reklam ajansında tasarımcı olarak çalışıyorum şuan.
  • Yacatisma kullanıcısına yanıt
    merhabalae bu yıl green cardta başvurdum ufaktan pars biriktirmeye başlıyorum şu an 3-4 bin tl kadar var birde kyk kredisini biriktiricem acaba 6-7 bin tl ile mülskatlardan geçip amerikaya gidebilirmyiiz ? ben chigagoda yaşamak ve çalışmayı düşünüyorum tek oda olarak fazlasıyla gayrimenkuller var birde marketleri vs ucuz gibi bunun dışında birde şuralara bak diyeceğiniz yerler varmıdır ? öğrenci hesabı fazla pahallı olmayan refah düzeyi normal yerler. teşekkürler.
  • Bende basvurdum umarim gonulden isteyen herkese cikar
  • Allah'ım bize de nasip et (amin)

Hocam favoriye aldım merak ettiğim olursa PM den sorarım hayırlı olsun size de gözünüz aydın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

merhabalae bu yıl green cardta başvurdum ufaktan pars biriktirmeye başlıyorum şu an 3-4 bin tl kadar var birde kyk kredisini biriktiricem acaba 6-7 bin tl ile mülskatlardan geçip amerikaya gidebilirmyiiz ? ben chigagoda yaşamak ve çalışmayı düşünüyorum tek oda olarak fazlasıyla gayrimenkuller var birde marketleri vs ucuz gibi bunun dışında birde şuralara bak diyeceğiniz yerler varmıdır ? öğrenci hesabı fazla pahallı olmayan refah düzeyi normal yerler. teşekkürler.

Ben ablamın yanına gideceğim için herhangi bir şehir araştırması vs yapmadım. Bu konuda maalesef yardımcı olamayacağım. Tek önerim size saatlik ücreti yüksek olan şehirleri tercih etmeniz.

6-7 bin lira ile vize alabilen şuana kadar hiç görmedim, duymadım. 6-7 bin + gayrimenkul veya araba vs. gösterirseniz şansınız var aksi taktirde min. 15.000$ veya sponsor bulmanız gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yacatisma

quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Ben ablamın yanına gideceğim için herhangi bir şehir araştırması vs yapmadım. Bu konuda maalesef yardımcı olamayacağım. Tek önerim size saatlik ücreti yüksek olan şehirleri tercih etmeniz.

6-7 bin lira ile vize alabilen şuana kadar hiç görmedim, duymadım. 6-7 bin + gayrimenkul veya araba vs. gösterirseniz şansınız var aksi taktirde min. 15.000$ veya sponsor bulmanız gerek.

Alıntıları Göster
    bana da çıktı bu kart,şimdi bankada param yok ama ev tapusu olsa olur mu acaba.bi de amerikada bi adres istiyor onu nasıl hallettiniz acaba

• ne yaptın hocam nerelerdesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Northrop Grumman

ne yaptın hocam nerelerdesin
    Mayıs ayında zorunlu olan giriş çıkışı yaptım hocam 1 hafta kaldım orada.

11 Eylül de temelli gidiyorum, gelen zamlar ve dövize bakınca şimdi çok iyi bir karar verdiğimi gördüm. Çünkü bir noktada bir kız için bundan vazgeçecektim. Büyük ahmaklık olacaktı benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 15 Ağustos 2018; 20:14:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mülakatta soruyorlar mesleğinizi ama her hangi bir önem taşımıyor siz gerekli şartları sağladığınız sürece.

Eğer sponsorunuz var ise döviz göstermenize gerek yok. Ben de sponsorla gittim, banka hesabım eksi bakiyedeydi yaptığım evrak harcamalarından dolayı : )

Şöyle bir nokta var tabi, size sponsor olacak kişini düzenli vergi ödeyen, banka hesabında belli bir miktar parası ve yıllık min. 60K dolar geliri olan birisi olması lazım. Tamamen örnekliyorum, orada Burger King de çalışan kuzeniniz size sponsor olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Benim de tek stres yaptığım konu iş. Çok severek yaptığım ve iyi olduğum bir mesleğim var (reklam ajansında art director olarak çalışıyorum) ama Amerika medyanın merkezi olduğu için çok daha rekabetçi bir ortam sağlıyor. 1 seneyi çöpe atacağımın bilincindeyim iş konusunda. Mental olarak buna hazırladım kendimi. Umarım 1 seneyi geçmez, o zaman gerçekten sıkıntıya girerim.

Glassdoor isimli app den takip ediyorum ben şuan iş ilanlarını, her gün güncel ilanları mailinize gönderiyorlar. Gitmeme yakın başvurulara başlıycam, kendi işimi ararken bir yandan da part-time bir iş ayarlamaya çalışacağım garson vs. olarak. Bahşişler ile güzel kazanç sağlıyor garsonluk.

• amerikada hiç akrabam yok çıkarsa ne yapabilirim
  • Yacatisma kullanıcısına yanıt
    Başarılar hocam, eğer ileride bana da çıkarsa haberleşiriz inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

amerikada hiç akrabam yok çıkarsa ne yapabilirim
    Döviz kuruna bakarsak çok yüklü miktarda bir para ile gitmeniz gerekir. En az 20K dolar lazım tanıdığınız yok ise.

Zaten ben bu maceraya ve çekilişe ablama güvenerek katılmıştım. Onun yanına yerleşmekti amacım. Diğer türlü kazansam bile gitmez/gidemezdim maddi durumdan dolayı.
  • Ben 7 sene amerikada yasadim 7 senedirde basvuruyorum gc cikmadi kismet iste loto tamamen. Hangi eyalet/sehir de yasamayi dusunuyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -gg-

Ben 7 sene amerikada yasadim 7 senedirde basvuruyorum gc cikmadi kismet iste loto tamamen. Hangi eyalet/sehir de yasamayi dusunuyosunuz
    7 sene yaşayıp nasıl GC ye ihtiyaç duyuyorsunuz anlamadım o kısmı.

FL/ Miami de yaşayacağım, ama her şey yolunda giderse 2-3 senenin sonunda LA ye geçmek isteğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yacatisma

7 sene yaşayıp nasıl GC ye ihtiyaç duyuyorsunuz anlamadım o kısmı.

FL/ Miami de yaşayacağım, ama her şey yolunda giderse 2-3 senenin sonunda LA ye geçmek isteğim.

Alıntıları Göster
    Hocam 5 sene okul, sonrasi 2 sene calisma. Gc ciksa tam oturum calisma iznimiz olacakti suan kalmadi calisma hakkim. Fort Myers (florida) deyim bende gelip gidiyorum ara ara
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.