Şimdi Ara

Grand Scenic III Paylaşım Platformu (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.362
Cevap
56
Favori
692.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KASKO YAPTIRACAK ARKADAŞLARA TEKLİF HAZIRLAYABİLİRİM.
  • 1) ERHAN BOLCAL İSTANBUL/AVRUPA
    2) ALİ KORAY ADANA
    3) İLKE DileR BOZCAADA
    4) OSMAN MERDAN KAYSERİ
    5) 35 MEGANE İZMİR/ÜÇYol
    6) TRİSTAR2008 ANKara
    7) buRAK İSTANBUL
    8) HUEY İSTANBUL
    9) AYK03 (Ayhan KÖKSAL) İZMİR ÜÇYOL
    10) TYPHOON İSTANBUL/ANADOLU
    11) GRANDİZMİR/İZMİR
    12) ORTO İZMİR
    13) OYSTERGREY İSTANBUL/KADIKÖY
    14) ZAFER ŞİŞLİ İZMİR
    15) ELEMANUS İSTANBUL
    16) YOZAN ANTALYA
    17) GÖBEKLİSÜPERMEN İSTANBUL
    18) AHMET KASTAMONU
    19) İBBU ANKARA
    20) H.BAĞCI ANKARA
    21) FTASKI ISTANBUL/KADIKOY
    22) TİMSEL........
    23) WEdeR2005......
    24) FAZLİC KAYSERİ
    25) NZF/BANDIRMA
    26) CEMALETTİN /TEKİRDAĞ
    27) RGB01/ADANA
    28) BJKEMERE/İSTANBUL
    29) ENDRU/İZMİR
    30) DR111TR/ AFYONKARAHİSAR/BURDUR/BUCAK
    31) YADEN/ İSTANBUL
    32) KOZCİVAN/ANKARA/ETLİK
    33) AZE01/ADANA
    34) TOYİGİ34/İSTANBUL
    35) CAR-MANİA / BURSA
    36) KÜLTİGİN77/MANİSA
    37) NAKLOV26/amaSYA/ESKİŞEHİR
    38) PEACE_74/DÜZCE
    39) GÜRHAN YAĞCI/GÜZELBAHÇE/İZMİR
    40) CHEZ BORA/BELÇİKA
    41) ERAYE TAVŞANLI/KÜTAHYA
    42) DESCARTES/İZMİR
    43) ERHANKTU/ANKARA
    44) İPEKCİ / KONYA
    45) TRHXEN/İSTANBUL
    46) RGGP/ÇORUM
    47) TT45/AMASYA
    48) HALDUN AYDIN/ANKARA
    49) RA / İZMİR
    50) METİNHARD/İSKENDERUN
    51) AD2222/ VAN
    52) EVEREST77 / İSTANBUL
    53) TOR35 / İZMİR
    54) EXCUPE/ANKARA
    55) BUPEPE/AMASYA
    56) medonk/İSTANBUL
    57) AHMETASYA/ANTALYA
    58) MESUT/ASDFFG/BALIKESİR
    59) ozzie9619/İSTANBUL
    60) İSMET / ANKARA
    61) MURAT/TRABZON
    62)asus677İSTANBUL
    63)Ant26/ANTALYA
    64) SigoRTACI / ISPARTA
    65)heikoschuss/KAYSERİ

ARKADAŞLAR...BU KADAR ADAM OLMUŞUZ...BİLMEM DEMOGOJİ DEMEYİN LÜTFEN...ACABA FORUM OLARK RENAULT TÜRKİYEYE BAKIN FRANZSIZ MUHATAPLARINIZI BİLGİLENDİRİN BİZ BU KADAR KİŞİ RENO ALDIK...ŞU TASARI FALAN UYGUN OLMUYOR DEMELİ MİYİZ, DİYE DÜŞÜNÜYORUM...SELAMLAR

• 1) ERHAN BOLCAL İSTANBUL/AVRUPA
    2) ALİ KORAY ADANA
    3) İLKE DileR BOZCAADA
    4) OSMAN MERDAN KAYSERİ
    5) 35 MEGANE İZMİR/ÜÇYol
    6) TRİSTAR2008 ANKara
    7) buRAK İSTANBUL
    8) HUEY İSTANBUL
    9) AYK03 (Ayhan KÖKSAL) İZMİR ÜÇYOL
    10) TYPHOON İSTANBUL/ANADOLU
    11) GRANDİZMİR/İZMİR
    12) ORTO İZMİR
    13) OYSTERGREY İSTANBUL/KADIKÖY
    14) ZAFER ŞİŞLİ İZMİR
    15) ELEMANUS İSTANBUL
    16) YOZAN ANTALYA
    17) GÖBEKLİSÜPERMEN İSTANBUL
    18) AHMET KASTAMONU
    19) İBBU ANKARA
    20) H.BAĞCI ANKARA
    21) FTASKI ISTANBUL/KADIKOY
    22) TİMSEL........
    23) WEdeR2005......
    24) FAZLİC KAYSERİ
    25) NZF/BANDIRMA
    26) CEMALETTİN /TEKİRDAĞ
    27) RGB01/ADANA
    28) BJKEMERE/İSTANBUL
    29) ENDRU/İZMİR
    30) DR111TR/ AFYONKARAHİSAR/BURDUR/BUCAK
    31) YADEN/ İSTANBUL
    32) KOZCİVAN/ANKARA/ETLİK
    33) AZE01/ADANA
    34) TOYİGİ34/İSTANBUL
    35) CAR-MANİA / BURSA
    36) KÜLTİGİN77/MANİSA
    37) NAKLOV26/amaSYA/ESKİŞEHİR
    38) PEACE_74/DÜZCE
    39) GÜRHAN YAĞCI/GÜZELBAHÇE/İZMİR
    40) CHEZ BORA/BELÇİKA
    41) ERAYE TAVŞANLI/KÜTAHYA
    42) DESCARTES/İZMİR
    43) ERHANKTU/ANKARA
    44) İPEKCİ / KONYA
    45) TRHXEN/İSTANBUL
    46) RGGP/ÇORUM
    47) TT45/AMASYA
    48) HALDUN AYDIN/ANKARA
    49) RA / İZMİR
    50) METİNHARD/İSKENDERUN
    51) AD2222/ VAN
    52) EVEREST77 / İSTANBUL
    53) TOR35 / İZMİR
    54) EXCUPE/ANKARA
    55) BUPEPE/AMASYA
    56) medonk/İSTANBUL
    57) AHMETASYA/ANTALYA
    58) MESUT/ASDFFG/BALIKESİR
    59) ozzie9619/İSTANBUL
    60) İSMET / ANKARA
    61) MURAT/TRABZON
    62)asus677İSTANBUL
    63)Ant26/ANTALYA
    64) SigoRTACI / ISPARTA
    65)heikoschuss/KAYSERİ
    66)Zman/İstanbul

• Orijinalden alıntı: heikoschuss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 15 Ocak 2012; 0:39:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heikoschuss

ARKADAŞLAR...BU KADAR ADAM OLMUŞUZ...BİLMEM DEMOGOJİ DEMEYİN LÜTFEN...ACABA FORUM OLARK RENAULT TÜRKİYEYE BAKIN FRANZSIZ MUHATAPLARINIZI BİLGİLENDİRİN BİZ BU KADAR KİŞİ RENO ALDIK...ŞU TASARI FALAN UYGUN OLMUYOR DEMELİ MİYİZ, DİYE DÜŞÜNÜYORUM...SELAMLAR

İsrail'i boykot ederiz..
    İtalya'yı ederiz...
    Fransa'yı ederiz...
    Adamlar yazın Türkiye'ye gitmeyin terör var deyince de yeri göğü inletiriz..

Bu boykotlarla kendimizi tatmin etmekten başka bir yere varabildik mi??
    Bir kere gümrük birliğinin üyesiyiz resmi olarak hiçbirşeyi boykot edemeyiz..
    devlet gayri resmi olarak zaten Fransa'yı boykot ediyordu...
    şirketlere,firmalara organizasyonlarda Fransa için izin vermiyor.

Kadınlarımız 2 gün Fransız kozmetikleri ve parfümlerini kullanmasınlar depresyona girerler... gerçi son dönemde erkekler için de geçerli bunlar

Almanya'da yaşayan vatandaşlarımıza Alman hükümeti çok mu iyi davranıyor ya da Belçika ya da İsviçre vs... Bunları niye boykot etmiyoruz..

Kaldı ki Renault Türkiye'ye gelmiş,fabrika kurmuş... ekmek yediriyor vatandaşlarımıza..
    Aynı şey Fiat, Honda, Ford vs. için de geçerli..
    Ülkemize gelmeden köşeyi dönen otomotiv dünyasındaki diğer firmalara destek vermememiz lazım aslında..ama nerede?

Haa.. devlet politikanız ve dirayetimiz olsa ben İsrail,Alman,Fransız malını şu şu nedenlerle sokmayacağım dese... öyle bir babayiğit olsa, one minute-two minutes farketmez.... aracın anahtarını Karacaahmet'e gömüp,arabayı çürütmeye razıyım.. ama o da nerede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 20 Aralık 2011; 21:39:43 >

• boykot moykot hiçbişe yapamazsın... onu yapacak olan sen ben değiliz.

gerçekten onlara "mahkum" olmamakla onları yenebilirsin... ama şu an onlara mahkumsun.

ayrıca zamanında italya boykotu sonucunda ne elde etmiştik bi hatırlayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

boykot moykot hiçbişe yapamazsın... onu yapacak olan sen ben değiliz.

gerçekten onlara "mahkum" olmamakla onları yenebilirsin... ama şu an onlara mahkumsun.

ayrıca zamanında italya boykotu sonucunda ne elde etmiştik bi hatırlayın...

Aynen;

Murat açık ve net bir şekilde tüm detayları açıklamış.

Ağzına sağlık Murat.

İyi forumlar...
  • ne yazıkki hocam...

şimdi bir çoğunuz belki "organik domates" alıyordur. yaw neyin organiği ? tohum israilin...

ancak bizim buralarda işi ticari yapmayan, yukarılarda köylerde bulursun gerçek yerli domatesi... onu da ortadan bölersen 500m'den kokusunu duyarsın...

sana kendi ürününü bile ürettirmiyor, ancak 1-2 korna çalarız o kadar

üzülerek yazıyorum bunları
  • Orijinalden alıntı: msaltik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 15 Ocak 2012; 0:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

ne yazıkki hocam...

şimdi bir çoğunuz belki "organik domates" alıyordur. yaw neyin organiği ? tohum israilin...

ancak bizim buralarda işi ticari yapmayan, yukarılarda köylerde bulursun gerçek yerli domatesi... onu da ortadan bölersen 500m'den kokusunu duyarsın...

sana kendi ürününü bile ürettirmiyor, ancak 1-2 korna çalarız o kadar

üzülerek yazıyorum bunları

bu renaultun her olaya fransız kalma durumu beni öldürecek yıl sonu gelmiş hiç bir atraksiyon yok şu kadar indirim yaptık bu bildikleri bakın fiat ne yapmış ben beğendim

http://forum.donanimhaber.com/m_55805035/mpage_2//tm.htm#55816373

Ben Scenic'i zorla aldım neredeyse..
    Adamlar tok satıcıyı oynadılar..
    Her yerde Megane,Fluence,Latitude için ekstra 3000-4000 TL indirim varken Scenic için bir kuruş indiremedik fiyatları..
    Diğer araçları da satıyor Renault'nun..
    Yani ekstradan hiçbirşey yapmazlar gibi geliyor..

• Arkadaşlar ben orada boykot kelimesini zikretmemisim...ama armut gibi beklemek de olmaz diyorum...çal bir iki korna çal murat bey yeter ki bir tepki ver...diyorum ki ben bu adamların 60 kişi müşterisiyiz...emin olun ki bu kadar müşteri -yahu ne oluyor..biz sizi tercih ettik ama sırf ülkenizin bu tür sacmalamalari yuzunden sizi tercih etmeyebilriz derseniz büyük ölçekli firmalar bunu azda olsa dikkate alacaklardir...bunu yapmak ta bir mesaj yazacagiz buraya herkes ben de katliyorum yazacak bunu renault forward edecez, hepsi bu....ha domates falan olayı ne demek anlamadim konu ile ne alakasi var anlamadim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük cokuluslu şirketler emin olun müşterilerinin tepkisini dikkate alır...çıkıp ta saçma sapan kravat yakmadan fan bahsetmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: heikoschuss

Arkadaşlar ben orada boykot kelimesini zikretmemisim...ama armut gibi beklemek de olmaz diyorum...çal bir iki korna çal murat bey yeter ki bir tepki ver...diyorum ki ben bu adamların 60 kişi müşterisiyiz...emin olun ki bu kadar müşteri -yahu ne oluyor..biz sizi tercih ettik ama sırf ülkenizin bu tür sacmalamalari yuzunden sizi tercih etmeyebilriz derseniz büyük ölçekli firmalar bunu azda olsa dikkate alacaklardir...bunu yapmak ta bir mesaj yazacagiz buraya herkes ben de katliyorum yazacak bunu renault forward edecez, hepsi bu....ha domates falan olayı ne demek anlamadim konu ile ne alakasi var anlamadim...

Sevgili heikoschuss;

Domates olayı oldukça net ve açık.

Adamlar yediğimiz domatesin tohumunu bile ele geçirmişler.

Yani araçlarımız ile boykot etsek bile; domates yediğimiz sürece yine adamlara para kazandıracağız.

Domates sadece bir örnek ve kolaylık örnekleri çoğaltabiliriz.

Açık zihinler ve iyi forumlar...

• Adamlar "soykırımı inkar yasası"nı gecirdi, biz de gittik 0 km Fransız arabası aldık :)
  • yani domates örneği oldukça açıktı... neyse.

az önce birisi de benim Fluence başlığına yazmış, kahrolsun Renault diye...

ne alaka yaa :)

adamlar kendi hayal dünyaların yaşasınlar bize ne.
  • quote:

yani domates örneği oldukça açıktı... neyse.

az önce birisi de benim Fluence başlığına yazmış, kahrolsun Renault diye...

ne alaka yaa :)

adamlar kendi hayal dünyaların yaşasınlar bize ne.

Bence de. Ne alaka...

Sonuçta orda toplanan 40 tani adam ki onlar da ne yaptığını bilmiyorlar.

Yanlış hesap Bağdat'tan olmasa da Paris'ten döner....
  • Merhaba Arkadaşlar,
    En son Fransa boykotunda kalmışız. Eğer muhtaçsan, bağımlıysan, güçsüzsen, ilkezissen, geçmişi çok çabuk unutuyorsan sadece kendi tribününe oynarsın. Eğer ilkeli dik duracaksan çok çalışmamız gerek çok. Bu ülkede herkesin yapabileceği şeyler var ne yapıyorsak daha iyisini yapmalıyız, başkasının kötülüğünden ziyade kendimizin iyiliğini istemeliyiz. Dost-düşman kavramları yoktur. Güçlüsündür ya da güçlü olabileceğini gösterebilenlerdensindir (yani kendini iyi pazarlıyorsundur), son şıksa dolgusundur. Türkiye'nin konumu kendini pazarlama aşamasındadır. Yaptığımız tüm politikalar maalesef taşeronluk düzeyinde. Gerçekten bize ait bir şeyler olmalı. Severek, bilerek, çevreye insana saygılı ürünler üretmeliyiz. Bilginin kutsallığına inanarak bilgi toplumu olmalıyız. Ve hergün yeni bir bilgi öğrenmek için insan üstü çabamız olmalı ki bilgi açığımızı kapatalım. Abartılı ve yanlış olabilirim ama aklıma gelen bunlar. Amerika şimdilik güçlü özgürlük getirdiği Irak'a bakın iyimser tahminler le 700.000-1.000.000 insan öldü sizce Irak için bundan daha vahimi ne olabilir ki oda oluyor iç savaş. Emin olabilirsiniz en az 1.000.000 kişi daha ölebilir. Ha Fransa mı Libya'yı ilk bömbalayan değilmiydi. İlk zamanlar Kaddafi'ye saygılıydık ne işi vardı Nato'nun Libya'da daha sonrada muhaliflere para gönderdik. Bunlar sizce ilkesizliğin ve bilgisizliğin taşeronluğun sonucu olabilir mi? Geleceği görmenin tek yolu bilgidir ve onu kullanmayı bilmektir. Formun kurallarının dışına çıktım özür dilerim.

Sayın Mertau, Sanırım Antalya'da taksicilik yapuyorsunuz hepimizden fazla kilometre yapma şansın var ve scenic konusunda en deneyimlilerden biri olabilirsiniz. Şu anda Antalya trafiğinde ortalama hızınızı ve ortalama yakıt tüketimini verir misiniz. Havaların soğumasıyla (Antalya'da soğudu sayılmaz gece 10-13, gündüz 15-18 derece) benim Antalya şehir içi ortalama hızım 19 km yakıt tüketimi ortalaması 8.9 lt/100km di. Trafiğin en açık olduğu zamanlar ortalamam 8.2 lt/100 km. düşüyor oda bugünlerde zor.

İkinci aracımız olan (Ford Focus Gia 2001 SW 75.000 km Benzinli) değiştirmeyi düşündüğümüzden ekonomik bir çok aracı test ediyorum. En son Toyota Yaris 1.33 Multidrive S benzinli'yi denedim. Hava limanı Serik yolu üzerinde yaklaşık 6 km 100 km hızda ort 7.3 lt/ 100 km yakıt tüketti, aynı şartlarda 2011 Scenic (1.5 dci EDC 7000 km.) 7.2 lt/100 km yakıt tüketti. Test aracının bindiğimde ort yakıt tüketimi 8.2 lt/100 km 'yi gösteriyordu. Tüketim verileri birbirine yakın olsa da Scenic' in yol tutuşu ve sessizliği kıyaslanamazdı. Yaris azıcık zorlandığında önden kayma eyiliminde ancak kolay manevrası (4.7 yarı çapı) ve direksiyonu ve yeni otomatik şanzumanı hoşuma gitti.

• Bu boykot konusunda Renault icin unutmayacağım bir bilgi de söyleyeyim...
    Renault Mais'in uğraşları sayesinde Sarkozy'ye rağmen Renault'nun yatırımları icin Türkiye seçilmişti.
    Yanlış bilmiyorsam Clio 4 Türkiye'de üretilecekti (ya da clio3 olabilir)
    Renault'nun Türkiye'de ürettiği araçlardan dünyaya ihracatta 20 kusur milyar dolar elde edilmiştir.
    Ve Sarkozy Renault'nun Türkiye'ye olan bu yatırımlarından rahatsizdir.
    Not: Bunlar son 4-5 yılda gazetelerden aklımda kalan bilgilerdir.

Ant 26 arkadas; ben arabayı aldığımdan beri 130 km yaptım ve bunun 100 si hep 20-30 km. hizlardi... EDC'li Gs, ortalamam 9.1 lt şimdilik. İnşallah düşer, çünkü bu aracı ekonomi icin aldım.
  • evt clio4 TR'de olacak

sarko ordan bi darbe yemişti ztn...

o yüzden böyle abuk subuk protestolara başvurmaya gerek yok...

ciddi anlamda bişe yapacaksan yap, gerisi ancak kendini tatmin etmeni sağlar... valla bizim basın, yani bizim derken lafın gelişi, biraz da onlar gaza getiriyo... yaw bırak 40 tane adam ne saçmalarsa saçmalasın...

sen kendi halkının sesine kulak ver, adam geçinemiorum diye ağlıyo, duymuyosun, 40 tane yalama karar alıyo, ciddiye alıyosun...

ben almıyorum...
  • Orijinalden alıntı: msaltik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 15 Ocak 2012; 0:40:57 >
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.