Şimdi Ara

Grafiker-WebTasarımcı olmak ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Şu Grafikerlik Kursları Web Tasarım kurslarını birçok sitede görüyorum Bazılarında garantili falan yazıyor bu tür kurslara gitmek için lise-üniversite mezunu olmak gerekirmi , Gitmenin bir faydası olurmu

• herhangi bir okuldan mezun olmak gerekmiyor. Bu işlerin tamamı ne kadar hevesli olduğun ne kadar meraklı olduğunla ilgilidir. Olaya para kazanmak değilde gerçekten keyif olarak yapmak diye bakabiliyorsan çok kısa zamanda kolaylıkla öğrenirsin.
  • içinden geliyorsa merakın varsa okula ıhtıyac yok
  • cevaplarınız için teşekkür ederim Tabiiki amacım öğrenmek ama maddi açıdan iyiyse işe girilirmi
  • İstanbul'da ikamet ediyorsan ismek var, ücretsiz toplam 192 saat ders vermekteler. Html-css, dreamweaver, photshop, flash eğitimi veriliyor. Bence keyifli, işe girilir mi dersen, göreceli diye bilirim, kazanç iyi olabilir ama kafanda çok dolu olabilir.
  • arkadaşların da dediği gibi herhangi bir okuldan mezun olmak gerekmiyor. Olay merakta ve ilgide bitiyor. bu işi hakkıyla yapan para kazanmada dert de çekmiyor zaten.
    fakat kendi kendinize öğrenmeniz çok sıkıntı . bana sorarsanız bilişim eğitim merkezi bu konuda çok iyi :)
    işi bilenden öğrenmekte fayda var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: artofwar

içinden geliyorsa merakın varsa okula ıhtıyac yok

Çok doğru, ben hiç bir yerden yardım veya ders almadan tamamen kendim öğrendim. İş heveste bitiyor, garanti? İşi öğrenemezsen neyin garantisi var ki?
  • Cevaplarınız İçin Teşekkürler.. Kafamdaki binbir soruya cevap buldum .
  • Okuluna gitmezsen (fakülte) büyük ihtimalle "grafik amelesi" olursun. Ben de bir süre yaptım oradan biliyorum ama okuyarak araştırarak tasarımımı ilerlettim 8 - 10 sene boyunca. Üniversite mezunu olmamın (farklı bir alan) mürekkep yalamış olmamın çok büyük faydasını gördüm. Bu meslek kültürsüz, okumayan, meraksız adamın yapacağı iş değil. Ben şanslıydım farklı alanlara kaydım bir şekilde amele kuyusundan kurtuldum.

Genç arkadaşlar 300 - 500 kazanıp piyasanın dibine vurup, kötü işlerle para kazandıkları için şu an durum iyiymiş gibi geliyor onlara. Ama bir askerden dönsünler evlensinler bakalım o zaman ne diyecekler. Büyükşehirde yaşıyorsan en ama en az düzenli 2000 kazanmalısın dandirik merdivenaltı ajanscıklarda, tabelacılarda olacak şey değil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 10 Nisan 2012; 13:26:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.