Şimdi Ara

grado sr 125 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @MuttFTS. birde şöyle bir olay var sistemden memnun olsan bile daha iyisini okuduğun zaman merak etmeye başlıyorsun. O çok beğendiğin sistemi alsan bu sefer bir yenisi çıkıyor. Bu işin sonu yok malesef sadece kulaklık için değil mesela bilgisayar sistemlerinde ya da telefon meraklılarında çok daha yoğun bir tatminsizlik olayı var.

Daha öncede konuşmuştuk örneğin bir beş sene önce 3 liralık kulaklıktan aldığım zevkini bilmem kaç yüz dolarlık sistemden alamaz oldum. Bu iş dinleyicilikten öte bir merak meselesi. Benden iyi biliyorsundur head-fi de (tabi paraları da bol) sırf merak yüzünde w3,ie8 ya da grado rs1,hd650 yi aynı anda satın alan kullanıcılar var. Bu belki tatminsizlikten çok biraz "oburluğa" giriyor ama işi bu boyuta taşıyanlar var.

Bir yerde işin zevki karşılığında emek harcamakta gizli. Çaba gösterilmeden alınan ne olursa olsun değerini çok çabuk yitiriyor. Bu yüzden mesela bir kulaklık için 3 ay para biriktiren bizim gibi mütevazi kullanıcıların aldığı tadı alıyorlar mı bilmiyorum. Ama dediğim gibi beni en çok mutlu eden zınk diye sahip olmak değil birşeyler karşılığında sahip olmak. Gerçi okadar çok masrafımız varki bu aralar üç ayada gelmez bakarsın k702. Gerçi üç olmaz beş olur ama sonunda alacağım kesin

• quote:

Orjinalden alıntı: witness
    Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

Bu benim hiç dikkatimi çekmemişti. Biran okuyunca tırstım bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 16 Temmuz 2009; 14:29:03 >
  • quote:

aslındaki imzandaki yazı herşeyi anlatıyor;
    Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

Head fi den alıntı yaptım .Zengin amerikalı bile hanımdan tırsıyo yaw.Kart ekstrelerini hanım görmeden imha ediyo herhalde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 16 Temmuz 2009; 14:30:46 >
  • İşin aslı bende tatminsizlik DT770 ve Turbine ile birlikte baya bir azaldı. Belki her ikisi de yeni olduğu için, belki tam istediğim kulaklıklar olduğu için mi bilmiyorum ama kulaklık işini ancak uzun vadede düşünücem gibi gözüküyor.

Amfi işini de rafa kaldırdım sayılır. Pazartesi günü elime profesyonel stüdyo amfilerinden geliyor Yamaha marka. Şimdi gözüm adam gibi bir kaynağa döndü orası ayrı

Ama şu emek harcamak, fedakarlık yapma işine tamamen katılıyorum. İnsan herhangi birşeyi çok kolay kazandığında, değeri gözünde çok düşük oluyor. O yuzden yavaş yavaş ilerlemek aslında bence en güzeli... Head-fi'de o şekilde alan elemanları görünce adam napmış diyorum, özeniyorum. Ama inanmıyorum ki adam aldıklarını benimsesin. Biz haftalarca araştırıp, zorlukla aldığımızda kulaklıklarımız çocuğumuz gibi oluyor

Son olarak K702'yi dinlemeden alma demek isterim. Çünkü hatırladığım kadarı ile Gradolara göre çok uysal kalabilir... (Mediamarkt'ta dinlediğim kadarı ile tabii ki)(Bir de ikinci el'e gıcık olmazsan ikinci el daha iyi olabilir cep açısından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 16 Temmuz 2009; 15:00:28 >

• Valla bende korkuyorum sorma;

- Ya anladım hobidir seviyorsundur da, sen bunlara kaç para veriyorsun ayda?
    - Yok bunlar ucuz şeyler öyle fazla para tutmuyor.
    - Ne kadar bu mesela?
    - Bu kulaklık 50 lira. (tırstım kızacak diye, az söyleyeyim bari dedim)
    - Ne!!! O kadar para verilir mi ona ya? (Burada sanki kazıklanmışım tarzı bir hava estiren bakış ve aynı zamanda aşağılanma var)

Başımdan geçen bir olay ki devamı sürüp gidiyor. Bahsi geçen kulaklıkta Audio-Technica ATH-CK9. 110$+kargoya almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 16 Temmuz 2009; 15:18:32 >
  • Sanıyorum k702 ile yaşadığın deneyimin nedeni iyi sürülememesinden kaynaklanıyor. Şöyle ki ; düşük empedansına rağmen sennheiser hd650 den ya da dt880 den daha zor doyduğunu yazan yorumlar okudum. Özellikle baslarını tam performansla duyabilmek için çok iyi bir alt yapı şart görünüyor. Aslına bakarsan klasik müzik dinleyicisi olarak önümde iki seçim var, birisi dt880 diğeri k702. Çok uzun soluklu süreler boyunca hakkında testleri okudum ve bana uygun bir kulaklık gibi görünüyor. Özellikle ağız birliği etmişçesine tüm yorumların grado nun klasik müzikten ziyade rock-metal müzik konusunda uzman olduğu düşünülürse. Gerçi ben klasik müzik dinlerken de çok beğeniyorum sr125i , özellikle kısık seslerde bile sesi aynı kalitede almam çok hoşuma gidiyor ama var bir hikmet k70x te dedik çıktık yola bakalım

İkinci el olarak ftt nin akg k701 ini almayı istiyorum tabi ama malesef bir 3 aya ihtiyacım olduğu için şu anda böyle bir girişimde bulunmadım. Zaten ebay dan alsam k702 bana 480 liraya gelecek.

• Doğrudur, doymamış olabilir mediamarktta..

Grado ile K701/2'yi ben de tam o ağız birliği etmişlerin arasına girerek o şekilde yorumlicam. K702 uysal demek istediğim de oydu. K702nin dinlendirici bir sesi varken; Grado biraz daha sert.

quote:

Sanıyorum k702 ile yaşadığın deneyimin nedeni iyi sürülememesinden kaynaklanıyor. Şöyle ki ; düşük empedansına rağmen sennheiser hd650 den ya da dt880 den daha zor doyduğunu yazan yorumlar okudum. Özellikle baslarını tam performansla duyabilmek için çok iyi bir alt yapı şart görünüyor. Aslına bakarsan klasik müzik dinleyicisi olarak önümde iki seçim var, birisi dt880 diğeri k702. Çok uzun soluklu süreler boyunca hakkında testleri okudum ve bana uygun bir kulaklık gibi görünüyor. Özellikle ağız birliği etmişçesine tüm yorumların grado nun klasik müzikten ziyade rock-metal müzik konusunda uzman olduğu düşünülürse. Gerçi ben klasik müzik dinlerken de çok beğeniyorum sr125i , özellikle kısık seslerde bile sesi aynı kalitede almam çok hoşuma gidiyor ama var bir hikmet k70x te dedik çıktık yola bakalım

İkinci el olarak ftt nin akg k701 ini almayı istiyorum tabi ama malesef bir 3 aya ihtiyacım olduğu için şu anda böyle bir girişimde bulunmadım. Zaten ebay dan alsam k702 bana 480 liraya gelecek.

• Ben K701 İ biraz dinledim parlak sesli bir kulaklık besleyebileceğin müddetçe sahne sıkıntın olmayacağına inanıyorum k702 de sanırım baslarda bir gelişmeye gidilmiş ama çok değil tabi .beni tırsıtan yani sesteki incelikti....
  • k701 ile k702 arasında çok az fark var bildiğim kadarıyla, bir kaç yorumda sürücülerinin daha yakın olduğunu okudum. Sesi konusunda elbette farklı görüşler var ama klasik müzik için pek az rakibinin olduğu aşikar. Deneyip göreceğiz bakalım umarım memnun kalırım..
  • @ witness

istersen linkteki 701e bak bir...

ben de heveslenmistim bir aralar ama yanına hak veren bir amfide lazım oldugu iciin wazgecmistim..

satan arkadastan q-jays aldım ve kulaklıkların ne kadar iyi durumda oldugunu gorunce gözlerim sulandı ööle diyim =)
  • link için teşekkürler woo2y,

Ftt nin k701 ini çok istiyorum dediğim gibi ama 3 ay gibi bir süre var para biriktirmek için. Bu 3 ayda phonak pfe,mki+ amfi ve birsürü incik boncuğa harcadığım para beni batırmaya yeterde artar bile

Dediğim gibi ağer bu süre boyunca satılmassa elbette almak isterim. Sr125 i elden çıkarmam işleri hızlandırır elbet ama şart değil
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.